Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STAHURSKI

I5 2320 Glut zamiast lutu ,odstająca czapka

Rekomendowane odpowiedzi

Lupiłem I5 2320 na tej aukcji:

http://allegro.pl/procesor-i5-2320-4x-3-3-s1155-gwarancja-i5800581503.html

Wygląda na to ,że jest tam glut silikonopodobny zamiast lutu.

Czy jest możliwe ,aby intel produkował 2 gatunek po taniości np.dla acera i zamiast lutu dawał glut,czapka też nie przylega dokładnie, widać szparę na 0.5mm.

Za chwilę go włożę do pc i sprawdzę temp.

 

1551394600_1448698112_thumb.jpg

 

1324674600_1448698196_thumb.jpg

 

3339400200_1448698270_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze fanboy amd. Wkładaj, używaj i nie szukaj dziury w całym :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lut albo pastę się daje między rdzeń procesora a IHS, samo klejenie IHSa do PCB zwykle jest robione właśnie tym o czym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lut albo pastę się daje między rdzeń procesora a IHS, samo klejenie IHSa do PCB zwykle jest robione właśnie tym o czym piszesz.

Owszem, ale akurat jego "wersja" jest "specyficzna". W sumie używam procesorów Intela non stop, z przerwą na X4-955 i pierwszy raz widzę takie doklejenie...niedawno 2x wymieniałem płytę to i nawet na 6700K zwróciłem uwagę, to samo na 4690K i wcześniejszym 4670K...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale akurat jego "wersja" jest "specyficzna". W sumie używam procesorów Intela non stop, z przerwą na X4-955 i pierwszy raz widzę takie doklejenie...niedawno 2x wymieniałem płytę to i nawet na 6700K zwróciłem uwagę, to samo na 4690K i wcześniejszym 4670K...

a co dokładnie w tym klejeniu jest takiego "specyficznego" :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co dokładnie w tym klejeniu jest takiego "specyficznego" :hmm:

Przerwa, którą dość wyraźnie widać. Przewaliłem trochę procesorów Intela i takie coś, sam, widzę pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwa, którą dość wyraźnie widać. Przewaliłem trochę procesorów Intela i takie coś, sam, widzę pierwszy raz.

chodzi o tą przerwę...?

 

500x1000px-ll-b30e65edrz4.jpeg

 

już takie coś przy 775 widziałem - widać to dobrze na oskalpowanych prockach - czasami jest przerwa w warstwie sylikonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o to że dość duża szpara jest między laminatem a czapką, w sumie to masówka na jeden to lepiej się nałoży na drugi fuszera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o to że dość duża szpara jest między laminatem a czapką, w sumie to masówka na jeden to lepiej się nałoży na drugi fuszera.

Dokładnie o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że jest szpara. Każdy proc jest inaczej złożony, raz czapka lepiej dociśnięta i mniej ala silikonu a raz więcej. Tempy i tak praktycznie się nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że jest szpara. Każdy proc jest inaczej złożony

Pozostaje niedosyt,że produkują proce ,za które trzeba slono płacić ,a tu taka nazwijmy to niedoróbka wizualna ,nawet jeśli temp. są ok.

Szpara jest spora jak na tak dokładny proces produkcyjny.

 

PS.Muszę naprawdę zmieniać avatar ? ,żeby nie być posądzony o niechęć do intela,przecież AMD jest w czarnej d..pie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ma działać, nie wyglądać. Wsadzasz go w socket i przykrywasz chłodzeniem, nie robisz wystawy w gablocie muzealnej. Tempy są ok, więc nie ma o co krzyczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...