Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

klecki

Najlepszy wariant dźwieku na płycie głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam niedrogą płytę główną z najlepszym dźwiekiem z dostępnych na rynku.

 

np: takie tani MSI H81M posiada Realtek ALC-887

 

ASRock H81M S1150 Realtek ALC-892 7,1

 

ASROCK B85M PRO3 Realtek ALC-662 kanał 5,1

 

Gigabyte GA-H81M-S2H Realtek ALC-887 7,1

 

 

 

która z tych płyt ma najlepszy z możliwych dźwięk a jaka najgorsza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie o każdym z modeli ALC.

Np. ALC892 vs ... itp.

Ale jakbyś miał przepłacać za płytę przez kodek, już lepiej wziąć jakąś względnie tanią kartę:

Creative Audigy SB0090

lub Audigy 2ZS (lepsza)

ze sterownikami PAX, które wprowadzają ciekawe zmiany w dźwięk.

Przeszukać jakieś oferty lokalne, też jakieś OLXy czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie o każdym z modeli ALC.

Np. ALC892 vs ... itp.

Ale jakbyś miał przepłacać za płytę przez kodek, już lepiej wziąć jakąś względnie tanią kartę:

Creative Audigy SB0090

lub Audigy 2ZS (lepsza)

ze sterownikami PAX, które wprowadzają ciekawe zmiany w dźwięk.

Przeszukać jakieś oferty lokalne, też jakieś OLXy czy coś.

 

 

Generalnie nie znam się za bardzo .

Będę używać zwykłych słuchawek senheiser za 100 zł , wystarczy tania płyta główna , Ale zauważyłem że wiele modeli tych tanich płyt ma różne ALC ( 887, 662 ITP) Czy odczuje różnice dzwięku mając zwykłe słuchawki tych modeli płyt ?? Ewentulanie jak jest różnica to który z tych wymienionych alc brać. (Rozumiem że im wyższy numer alc tym lepiej?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice między poszczególnymi ALC nie muszą być jakieś znaczące w Twoim przypadku, za to z kartą po sterach, może być fajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdej z tych płyt codec gra bardzo przeciętnie.

kup to jeśli będziesz miał w sensownym miejscu PCI to kup sobie to http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-sound-blaster-x-fi-xtreme-sb0790-i5827721951.html DAC ma identyczny jak X-Fi Xtreme Gamer, nie obsługuje tylko EAX5.0, a że standard wymarł lata tamu, to nie ma to znaczenia, a za 40 zeta lepiej nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty wiesz że to Xtreme Audio jest?

Z drugiej strony mówią że w Xtreme Audio siedzi to samo co w Audigy LE. Choć rzeczywista lista tych DACów jest gdzieś w sieci.

Choć generalnie ponoć to brzmi lepiej od Audigy.

W Windows 10 raczej nie ma szans na działanie programowych paneli karty.

Ale do 8.1 x64 włącznie, z tym:

http://www.hardwareheaven.com/community/threads/pax-pci-x-fi-xtreme-audio_vista_7-v4-25.216382/

może jest to w tej cenie najlepsze rozwiązanie.

Może lepsze od Audigy 2ZS i SB0090. Choć dla Audigy jest już ster do Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty wiesz że to Xtreme Audio jest?

Paxowe stery nie dają na to wsparcia.

Choć generalnie ponoć to brzmi lepiej od Audigy, to jesteśmy zdani na fabryczne stery.

W Windows 10 raczej nie ma szans na działanie programowych paneli karty.

1. Wiem

2.a kto przy zdrowych zmysłach używa tego crapu od paxa? chyba tylko masochiści...

3. Brzmi jak Xtreme gamer, to samo, tylko chip inny.

4. O czym ty to opowiadasz http://danielkawakami.blogspot.com/2015/08/p17x-series-support-pack-31-audigy.html

Nie musisz dziękować za te cenne informacje :P:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu. Coś mi się wydaje że te stery lepiej zagrają na tych jego słuchawkach które właśnie pewnie są crapem, niż Danielowe, które zmieniają tylko w kwestiach technicznych, ale nie brzmieniowych. Jak będzie chciał to sobie sprawdzi obie wersje.

Treść posta została zmieniona przed Twoją odpowiedzią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry Jezusie. Robert nie umiał robić driverów kilka lat temu i nie umie ich zrobić do dziś. Kiedyś Daniel wyjaśnił, co robi Robert w driverach i w sumie nie robi nic. Jeśli coś mu się uda przypadkiem na palę zmieniając wpisy naprawić, to popsuje 3 następne rzeczy. Poza tym Equalizer nie gryzie na prawdę, ba będzie nawet lepszym rozwiązaniem, bo dostosuje sobie pod swój model słuchawek. Bawiłem się kiedyś w modding driverów, xonary, creative, auzeny i miałem dostęp do driverów kiedy robił je jeszcze PAX, potem przejął to Robert i zostawił nazwę i jakość poleciała na łeb na szyję, a to było lata temu. Testowałem wielokrotnie jego bety zanim wypuszczał to publicznie i stary :E cholera jak mi Creative dał dostęp do ich zamkniętego Ftp z betami, to nawet ich bety niepubliczne z konkretnym fixem (często niestabilne) nie były tak porobione jak to, co Robert tworzył.

Miałem nieprzyjemność zainstalować jego produkt jakiś rok temu. Nie zmieniło się kompletnie nic od lat. Szanuje Roberta, bo to w porządku człowiek bardzo miły i pomocny, ale grzebać w driverach powinien przestać, bo to co robi to można sobie samemu ogranąć nie polegając na czyimś uchu i jego sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po części się z Tobą zgodzę; bo używałem różnych wersji jego sterów, a nowsze w porównaniu do starszych kiedyś okazały mi się po prostu gorsze, i pisałem na tamtejszym forum że gość skopał Crystalizer, i potem to poprawił i ludzie byli nawet wtedy zadowoleni.

Zależy dla jakiej karty testowałeś, ale dla serii Xtreme (nie Audio), było sporo lepiej, gdy przy sterach Daniela na prawdę było biednie, i porównywałem to dość ostatnio. Np. ostatnie 1.15 dosyć dużo basu dają, za to 1.05 bodaj były trochę neutralniejsze, a ja zaś używałem starych 4.55.

Sam EQ to nie wszystko. Potencjał uzyskania jak najlepszego brzmienia, właśnie różnymi metodami, zwiększa się po większych ingerencjach w stery. Ciężko poprawnie ustawić Gamera na fabrycznych sterach, i tak samo na Danielowych. Choć ogólne opinie o karcie są dobre, i częściowo mnie to dziwi wręcz, skoro fabrycznie takie dziwadła z dźwiękiem wychodzą czasami że na prawdę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam niedrogą płytę główną z najlepszym dźwiekiem z dostępnych na rynku.

...

która z tych płyt ma najlepszy z możliwych dźwięk a jaka najgorsza ??

Trudno powiedzieć, gdyż dochodzą przynajmniej dwie zmienne: implementacja codeca przez producenta, twój zestaw (możesz łatwo zaszumieć śmieciem elektrycznym).

 

W związku z powyższym, zrób jak Art385 radzi. Znacznie rzadziej się zdarza i jest to trudniejsze do osiągnięcia, aby dedykowaną kartę zaśmiecić. Ponadto zwyczajnie takie rozwiązanie lepiej zabrzmi.

 

...

Będę używać zwykłych słuchawek senheiser za 100 zł ...

Praktycznie zerowej wartości informacja. Zadając pytanie techniczne wypada posilić się o bardziej szczegółowy opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do słuchawek zintegrowane dźwiękówki się nie nadają (nawet takich słuchawek za 100zł) - za mało prądu. Potrzebna jest osobna karta lub wzmacniacz słuchawkowy. Niektóre nowe płyty mają wzmacniacz słuchawkowy, ale nie wiem, jak to się ma do osobnej dźwiękówki.

Co ciekawe na laptopach zintegrowane dźwiękówki są wystarczające do słuchawek.

Jeśli jest Win 8.1 czy Win 10, to lepiej zainteresować się nowszą kartą: sterowniki. Przykładowo X-Fi Gamer na PCI na Win 10 już nie chciał mi się zainstalować na oficjalnych sterownikach, jedynie na tych od Daniela działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paxowe dla Gamera też już są, w pełni stabilne.

Dla Audigy też są, ale dla Xtreme Audio już nie.

Tak się to ma dla W10.

Fabrycznych to w ogóle nie widzę sensu używać.

No Danielowe Audio też są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paxowe dla Gamera też już są, w pełni stabilne.

Dla Audigy też są, ale dla Xtreme Audio już nie.

Tak się to ma dla W10.

Fabrycznych to w ogóle nie widzę sensu używać.

No Danielowe Audio też są.

Przepraszam że odkopuję ale np. ja na swojej leciwej Audigy SB0090 na windows 7 i 10 64 używając sterowników Danielowskich od 5.0 wzwyż mam lekkie "pierdnięcia" itp. natomiast na sarszych paczkach jest miodzio za to znów mikrofon jest ledwo słyszalny więc zastanawia mnie czy na Robertowych też są takie objawy.

I druga rzecz czemu te od Daniela ważą onad 200mb, a Roberta ~40 ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odkopuję ale np. ja na swojej leciwej Audigy SB0090 na windows 7 i 10 64 używając sterowników Danielowskich od 5.0 wzwyż mam lekkie "pierdnięcia" itp. natomiast na sarszych paczkach jest miodzio za to znów mikrofon jest ledwo słyszalny więc zastanawia mnie czy na Robertowych też są takie objawy.

I druga rzecz czemu te od Daniela ważą onad 200mb, a Roberta ~40 ?.

Zawsze jakimś rozwiązaniem może być skorzystanie z mikrofonu z integry (na Audigy wycisz).

 

Różnice w wadze pewnie z powodu dodatkowego oprogramowania wynikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...