Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vinczi

Uszkodzona płyta główna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio kupiłem płytę główną Asus Z97 AR używaną od forumowicza i okazało się że ma 2 piny wygięte i 1 urwany(oraz spalony), jak można się domyśleć nie mogę zwrócić, bo użytkownik uważa, że tego nie zrobił.

Mogę prosić jakąs poradę czy da się uratować tą płytę główną (Pan w serwisie powiedział mi, że wymiany socketu nie zrobią bo nie mają "dawcy" i nie zawsze może się to udać). Pozostaje mi sprzedanie jej ze stratą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz od kogo kupiłeś ? W takim stanie dostaniesz 60zł + .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka była ze sprawdzeniem zawartości, i ja głupi sprawdziłem wszystko oprócz właśnie socketa :mad2: kupiłem od Eloason

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin wywalony w lewym górnym rogu? :P.

 

/edit.

 

A tak poza tym to na pewno jego wina bo od transportu raczej się pin nie urwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin wywalony w lewym górnym rogu? :P.

 

Tak dokładnie ten uwalony, też brałeś zdjęcia od niego? Dopiero na zdjęciach kilka dni temu to zauważyłem, ale było za późno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do tematu z działu sprzedaży i widać na fotkach, które tam są, że jest uwalony po prostu :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie produkt niezgodny z opisem, i co teraz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://gyazo.com/1dd9764a14be12ada5c87b0d23e9de4b

 

Na tym zdjęciu właśnie widać, że w jednym miejscu się wyróżnia od reszty punkcik w sockecie.

 

Ciężko powiedzieć bo jak się domyślam transakcja nie była dokonana przez allegro na przykład?

Po pierwsze według mnie warto założyć temat w dziale sprzedam, że koleś po prostu robi wała bo na 100% o tym wiedział.

No i może wtedy więcej osób się wypowie bo w sumie sam nie wiem jak się za to zabrać. Nie zdarzyła mi się taka sytuacja jeszcze.

 

No i może spytanie na jakimś forum prawnym jak to wygląda(pokazanie zrzutów ekranu z rozmowy, w której twierdził, że sprzęt jest sprawny bez żadnych uszkodzeń mechanicznych) i czy takie dowody są podstawą do ruszenia jakiejś sprawy na policji no bo nie ma co ukrywać jest to typowe oszustwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, za niesprawdzenie soketu :rozga: po drugie możesz spróbować powalczyć z patologią, tylko to "sprawdzenie zawartości", nie wiem jak to prawnie, nie zaszkodzi na forum luknąć. Nigdy bym nie zakupił płyty z tak zrobionym zdjęciem, tym bardziej, że to strategiczny podzespół. Teraz goniąc moba, foto musi być, sprzedajesz daną płytę, na pniu, jak ma normalną cenę a nie wziętą nie powiem skąd... ale ten świecący punkt, to może będzie jakiś punkt zaczepienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrezygnujesz z walki z osobą od której kupiłeś to płytę możesz naprawić w firmie Emiter. Wymieniają socket za 150zł + wysyłka w Twoją stronę 15zl.

Skorzystałem z ich usług, płyta działa. Jedyne do czego mogę się doczepić to czas - na stronie piszą 2-3 dni, a trwało to miesiąc.

Twoja płyta jak była nowa kosztowała 500zł i gdybym wiedział w jakim sklepie była kupowana to bym zdecydował się naprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrezygnujesz z walki z osobą od której kupiłeś to płytę możesz naprawić w firmie Emiter. Wymieniają socket za 150zł + wysyłka w Twoją stronę 15zl.

Skorzystałem z ich usług, płyta działa. Jedyne do czego mogę się doczepić to czas - na stronie piszą 2-3 dni, a trwało to miesiąc.

Twoja płyta jak była nowa kosztowała 500zł i gdybym wiedział w jakim sklepie była kupowana to bym zdecydował się naprawiać.

Może spróbuję, tylko wiele ludzi piszę, że płyty za 500zł się nie opłaca wymieniać socketu. A ty w jakiej płycie wymieniałeś, i jak z podkręcaniem po takiej wymianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuję, tylko wiele ludzi piszę, że płyty za 500zł się nie opłaca wymieniać socketu. A ty w jakiej płycie wymieniałeś, i jak z podkręcaniem po takiej wymianie?

Asrock z97 extreme6 - wymiana w miarę czysto zrobiona, jeśli się coś zepsuje w przyszłości to oddam do reklamacji do sklepu. Na razie płyta w serwerze - jest tam procek G3258 - działa na 4,3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...