Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PanNowy01

Problem: Komputer się włącza i wyłącza.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno, miesiąc temu zamieniłem płytę główną z MSI H81M-P33 na płytę o wyższym chipsecie MSI B85-43. Mój problem wygląda następująco: co jakiś czas (zazwyczaj rano) gdy włączam komputer, włącza mi się BIOS, ładuje system, ale po zalogowaniu się do systemu za jakieś 3min przez krótką chwilę (1sek.) słychać buczenie z głośników po czym komputer się wyłącza, ale nie umie się już włączyć (włącza się i wyłącza tak w kółko). Gdy odłączę go z zasilania, otworzę panel i wyjmę obojętnie którą kostkę RAM-u i włożę ją ponownie komputer chodzi bez zarzutów. Pytam, bo nie wiem co mam już zrobić. Zasilacz to na pewno nie jest bo sprawdzałem a drugim; było to samo. Więc wychodzi na to, że to albo RAM albo płyta główna. Panel przedni to raczej nie jest bo próbowałem włączyć za pomocą zwarcia pinów śrubokrętem; było to samo.

 

Specyfikacja komputera:

Płyta główna: MSI B85-G43

Procesor: Intel Core i5 4460 3,2GHz

RAM: 2x4GB GoodRam Play 1866MHz CL9 Silver

Zasilacz: Chieftec I-Arena Series 500W (testowy Corsair CX Series 750W 80+ Bronze)

Dysk twardy: Seagate Barracuda 1TB

Grafika: MSI Radeon r9 270 OC Gaming 2gb GDDR5

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij memtest ,zainstaluj na pendrive uruchom test ze 2 przejscia pelne i odpowiedź dostaniesz czy któraś z kostek pamięci nie jest uszkodzona ?

 

Sprawdz ustawienia pamieci w biosie ,timingi jakie plyta ustawila i napiecie pamięci .

grafika ma podpiete dodatkowe zasilanie ?

 

dysk jest sprawny zakladka Health w HdTune i pelny skan powierzchni dysku.

 

Jeszcze w ostateczności mozesz wyciągnąc procesor i zobaczyc czy pinów podczas montażu w gnieździe nie pokrzywiłeś  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij memtest ,zainstaluj na pendrive uruchom test ze 2 przejscia pelne i odpowiedź dostaniesz czy któraś z kostek pamięci nie jest uszkodzona ?

 

Sprawdzałem memtestem i nie wykazał, że pamięć RAM jest uszkodzona.

 

Sprawdz ustawienia pamieci w biosie ,timingi jakie plyta ustawila i napiecie pamięci .

grafika ma podpiete dodatkowe zasilanie ?

 

 

dysk jest sprawny zakladka Health w HdTune i pelny skan powierzchni dysku.

 

Jeszcze w ostateczności mozesz wyciągnąc procesor i zobaczyc czy pinów podczas montażu w gnieździe nie pokrzywiłeś  ?

 

 

Sprawdzałem memtestem i nie wykazał, żadnych błędów.

Timming: CL9

Napięcie: 1,5V

Karta graficzna jest podpięta na jedno wejście 6pin.

Procesora za bardzo nie chcę wyciągać bo nie mam pasty termoprzewodzącej.

 

Skan dysku (załącznik):

post-544437-144873747789_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj po jednej kostce ramu a w ostateczności z wyjęcia proca i tak się nie wyślizgasz, jeśli chcesz mieć pewność, co poszczególnych do komponentów... :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj po jednej kostce ramu a w ostateczności z wyjęcia proca i tak się nie wyślizgasz, jeśli chcesz mieć pewność, co poszczególnych do komponentów... :Up_to_s:

 

 

Wcześniej już sprawdzałem RAM w konfiguracji 1, 2 i 1+2. No nic, dzisiaj zawożę komputer do serwisu, może oni coś poradzą. Temat uważam za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam jestem ciekaw co to za j. chochlik w kompie u Ciebie... :hmm:

skrobnij na forum, jak będziesz cuś wiedział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer był w serwisie przez 4 dni. Wszystko pięknie, fajnie zainstalowali mi tam windows 8.1 (mój oryginalny z płyty) i powiedzieli że problemem był niezaktualizowany UEFI. Uradowany tą wiadomością wróciłem ze sprzętem do domu i zainstalowałem moje programy (office, itd...). Komputer pochodził tydzień po czym w sobotę za cholerę nie chciał mi się włączyć (działo się tak jak wcześniej). Otworzyłem obudowę by wyjąć i włożyć pamięć RAM (co pomagało) i zauważyłem że SATA od dysku twardego jest podpięty pod inne wejście.Komputer za 7 razem włączył mi się, ale od razu po zalogowaniu się pojawił mi się BlueScreen IRLS_NOT_EQUAL, czy jakoś tak. Aha i dodam jeszcze, że zaktualizowałem windowsa do windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer był w serwisie przez 4 dni. Wszystko pięknie, fajnie zainstalowali mi tam windows 8.1 (mój oryginalny z płyty) i powiedzieli że problemem był niezaktualizowany UEFI. Uradowany tą wiadomością wróciłem ze sprzętem do domu i zainstalowałem moje programy (office, itd...). Komputer pochodził tydzień po czym w sobotę za cholerę nie chciał mi się włączyć (działo się tak jak wcześniej). Otworzyłem obudowę by wyjąć i włożyć pamięć RAM (co pomagało) i zauważyłem że SATA od dysku twardego jest podpięty pod inne wejście.Komputer za 7 razem włączył mi się, ale od razu po zalogowaniu się pojawił mi się BlueScreen IRLS_NOT_EQUAL, czy jakoś tak. Aha i dodam jeszcze, że zaktualizowałem windowsa do windows 10.

 

Sprobuj podlaczyc inny i najlepiej markowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj podlaczyc inny i najlepiej markowy zasilacz.

 

Co do zasilacza to w porządku (mierzyłem miernikiem linię +12V na złączu molex). Ku mojemu zdziwieniu wyciągnąłem dwie kości RAM (mam 4) i komputer włączył się bez problemu. Sprzedałem tamten i kupiłem takiej samej firmy z której mam 2 pozostałe kości. Wymieniłem i komputer juz dwa i pół tygodnia chodzi bez zarzutów. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. :) Temat daje do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nas przeciągnąłeś z info... :E No i się wyjaśniło, a napisz jeszcze jakie moduły nie chciały hulać z Goodramami, woli ciekawości :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...