Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lon333ly

[Zestaw] Komputer ~2600zł do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kolega kupuje nowego PC, od zera, przed końcem roku.

Dostał propozycję zestawu (nowy):

MOBO: Asrock 970 Pro 3 R2.0

CPU: Amd fx6100

GPU: Asus GTX 770 Direct Cu 2

Chłodzenie: Spartan Pro

SSD: Intel 530 SSD

RAM: Kingston 1x8 GB 1600/1333 (nie wie)

PSU: Ocz 650

Buda: COOLERMASTER K350

HDD ma swój 500GB. Ma możliwość kupna w/w zestawu za 2600zł.

 

Ja mu dałem inną propozycję

http://www.morele.net/inventory/info/1YuTRt/

Na innej stronie widziałem tego intela w pudełku za 759zł, więc jeszcze trochę zaoszczędzone.

Wyczytałem, że pobór mocy 960 jest niemal ten sam, co R9 270, którego mam (a mam praktycznie ten sam zestaw, m.in. ten sam PSU i CPU), więc chyba 450W starczy.

 

No i jest pytanie - pierwszy czy drugi? Co ew. zmienić w drugim?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech kumpel nieda sie zrobic w bambuko z tym zestawem z amd bierz ten drugi zestaw i tyle chociaz ja bym zlozyl cos na i5 6400 i ddr4 taka sama cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech kumpel nieda sie zrobic w bambuko z tym zestawem z amd bierz ten drugi zestaw i tyle chociaz ja bym zlozyl cos na i5 6400 i ddr4 taka sama cena

 

Taka sama cena?

Kolega liczyć nie umie?

Płyta pod DDR4 to chyba 260zł + 40zł CPU + RAM 50zł.

 

Taka sama cena :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega chyba wczorajszy :-) dokladnie w esc zestaw wyszedl rowne 2790pln wiec niewiem o co kaman 50pln roznicy to jakies wielkie pieniazki przy 2740????

 

Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

830 zł

 

Płyta główna:

MSI H110M PRO-VD /intel H110, DDR4, LGA1151/

265 zł

 

Pamięć RAM:

Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

230 zł

 

 

Dysk twardy:

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

199 zł

 

Karta graficzna:

EVGA GeForce GTX 960 SSC ACX 2.0+ 4GB DDR5 128bit (1342/7100)

899 zł

 

Nagrywarka DVD / BluRay:

Liteon iHAS122 SATA (black)

59 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (b/z)

129 zł

 

Zasilacz:

Corsair VS 450W 80+ 120mm

179 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyszły te i5-6xxx i i7-6xxx. Nie wiem, co w nich jest lepszego, bo nie czytałem. Może mi ktoś podesłać linka? Teraz to ja już nie wiem, czy lepiej jest nowego kompa w tym budżecie ~2600zł (2800 to silne nadwyrężenie, kompletne maximum i ani grosza więcej) budować na i5-6400, czy i5-4460? Nie szukałem promocji za bardzo na części, jedynie na procka. Fajnie, że ta EVGA jest za <900zł. :)

Jeśli lepiej jest zrobić na i5-6400, to zaproponujcie coś. :) Chyba, że ten zestaw unadarka jest wystarczająco dobry, to napiszcie.

Komputer ma być na 2-3 lata minimum.

 

@unadarek

Taktowanie tego RAM-u nie kłóci się z MOBO?

 

Poprzez ceneo znalazłem i5-6400 o taktowaniu 3,3GHz za najmniejsze pieniądze, bo 809zł.

http://www.redcoon.pl/B626834-Intel-Core-i5-6400-330GHz-BOX_Intel?refId=ceneo

To chyba lepsza opcja, niż i5-6400 z taktowaniem 2,7GHz za 819, co? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy i5 6400 jest taki sam :-) a taktowanie te 3.3 to razem z turbo nominalnie ten z redconu jak i z esc ma taktowanie 2.7ghz. co do zestawu to ja juz niebede wiecej sie produkowal podalem ci najlepszy zestaw w tej cenie ale sa magicy ktorzy wola 4460 i ddr3 ale to juz ich broszka wiadome ze z kazda nowa podstawka dostajemy jakies 10-15% szybciej + najnowszy standart ddr4 wiec po jakiego grzyba brac starszy i wolniejszy sprzet???????????? czy to trzeba tlumaczyc i rozkladac na czynniki pierwsze????? czy masz cos troche nie tak z mysleniem???? niewiesz co to google ???????? wystarczy wpisac i5 6400 ale juz jak wpisalem to wrzuce niech bedzie http://pclab.pl/art66130.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytam o takie rzeczy, które dla innych są oczywiste, a dla mnie nie, to mam problem z myśleniem, ale nie zamierzam z tym nic robić - jak na razie. ;)

Wybrać 1x8GB RAM czy 2x4GB? Na morelach ten drugi jest 20zł droższy, ale nie wiem, w jakim stopniu to się przełoży na wydajność (jeśli w ogóle jakoś się przełoży).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby w dualu czyli 2x4gb jest w niektorych wypadkach troszke szybciej ale to jakis drobny procent ja osobiscie wzialbym 1x8gb bo z czasem mozna sobie dołożyć druga a nawet dużo łatwiej bedzie kiedys sprzedac jeden modul 8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilę z nim pogadałem, popytałem się o preferencje itd., ostatecznie przystał na 2850zł.

W oparciu o zestaw zaproponowany przez unadarka, zrobiłem coś takiego (przekleję Wam to, co wysłałem kumplowi):

 

 

 

Części z różnych stron ze względu na ceny. Będzie dobre?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś jeszcze odpowiedzieć chociaż, czy wszystko da się złożyć? Wydaje mi się, że tak, ale ja ekspert w tej dziedzinie nie jestem, rok temu Wy mi składaliście kompa od A do Z. :P Nie chciałbym zaliczyć jakiejś wtopy, że coś nie będzie współpracowało. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe niemow ze bedziesz poszczegolne czesci zamawial z roznych sklepow :-) przeciez to bezsensu i napewno niewyjdzie taniej czy ja dobrze widze 5 roznych sklepow??? podlicz wszystkie wysylki chyba ze masz w jednym skupisku te wszystkie sklepy zeby odebrac osobiscie w co watpie.tak wszystko do siebie pasuje i da sie zlozyc zestaw jak najbardziej dobry :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę. Tam, gdzie wysyłka, to jest darmowa, a cena jest najlepsza, dzięki czemu się najbardziej opłaca, a x-kom, komputronik i morele to mam u siebie w mieście. :)

 

Dzięki za pomoc w złożeniu zestawu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...