Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

komputerek17

karta graficzna~800zł

Rekomendowane odpowiedzi

witam warto kupić teraz kartę graficzna za ok 800zł i za jakiś rok-2lata ja sprzedać i kupić coś lepszego, czy lepiej poczeka na pascala i kupić wtedy kartę za ok 1,6k?

jak warto teraz kupić to możecie coś polecić ważne by ciche było:) (obudowa fractal r5 i5 6600k asus z170 pro gaming noctua nh d15s ,zasilacz będę tez wymieniał jak wybiorę już karte)

i jak kupować to teraz czy przed świętami i w święta czy po nowym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczuwasz silną potrzebę wymiany? :) To już sam powinieneś wiedzieć - czy potrzebujesz kartę na już (bo np. stara padła), czy możesz czekać np. pół roku. Przed samymi świętami na pewno nie warto, ceny zazwyczaj idą w górę. Sytuacja normuje się od połowy do końcówki stycznia. No chyba że dolar cały czas będzie szedł w górę, to i w styczniu/lutym taniej nie będzie... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczuwasz silną potrzebę wymiany? :) To już sam powinieneś wiedzieć - czy potrzebujesz kartę na już (bo np. stara padła), czy możesz czekać np. pół roku. Przed samymi świętami na pewno nie warto, ceny zazwyczaj idą w górę. Sytuacja normuje się od połowy do końcówki stycznia. No chyba że dolar cały czas będzie szedł w górę, to i w styczniu/lutym taniej nie będzie... :/

znaczy kartę to mam słaba gtx 550ti tylko chodzi o fakt czy lepiej kupić kartę top za 1,6-2k(teraz myślałem przykładowo o gtx 980)czy lepiej kupić teraz coś w miarę dobrego za ok 800 i za jakiś czas sprzedać i dołożyć i znowu kupić za ok 1,2k, jak myślicie która opcja bardziej przyszłościowa;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 980 sobie odpuść, jest nieopłacalny względem 970 a po kupnie jego cena spada znacząco jeśli chciałbyś odsprzedać.

W tej cenie jedynie GTX 960 lub czekać do stycznia na 960Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile i w co grasz, w jakiej rozdzielczości i ile możesz poczekać w przyszłym roku wychodzą całkiem nowe karty (Arctic Island/Pascal). Moim zdaniem obecnie nie opłaca się kupować najwydajniejszych kart (980 Fury), gdyż za ok. pół roku będzie ich kolejna generacja z HBM2 itp.

Moim zdaniem lepiej teraz pojechać na GTX 960/R9 380, a za pół roku sprzedać i wejść w średniego Pascala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

 

Teraz kupić jakiegoś pyrtka z Allegro np. 750Ti i popykać do wyjścia Pascala.

 

Później taki 750Ti pójdzie na fizykę, a Pascal na główną grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile i w co grasz, w jakiej rozdzielczości i ile możesz poczekać w przyszłym roku wychodzą całkiem nowe karty (Arctic Island/Pascal). Moim zdaniem obecnie nie opłaca się kupować najwydajniejszych kart (980 Fury), gdyż za ok. pół roku będzie ich kolejna generacja z HBM2 itp.

Moim zdaniem lepiej teraz pojechać na GTX 960/R9 380, a za pół roku sprzedać i wejść w średniego Pascala.

własnie o coś takiego mi chodzi tylko by kupić teraz i sprzedać może nie za pól roku tylko za rok, półtora:) co sadzicie?

głownie gram w fps i dobrze by było jak by np w takim codzie ghost, bf itd było z 100 fps(nie musi być all wymasowane) a temu min 100 fps bo mam monitor benq xl2411z(i odczułem różnice jak miałem stałe 90 fps a później jak zwiększyłem jakość itd i były spadki z 90 do 70) później jakieś diablo może nfs najnowszy itd (tutaj nie musi byc nie wiadomo ile klatek ważne by płynnie było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam warto kupić teraz kartę graficzna za ok 800zł i za jakiś rok-2lata ja sprzedać i kupić coś lepszego, czy lepiej poczeka na pascala i kupić wtedy kartę za ok 1,6k?

jak warto teraz kupić to możecie coś polecić ważne by ciche było:) (obudowa fractal r5 i5 6600k asus z170 pro gaming noctua nh d15s ,zasilacz będę tez wymieniał jak wybiorę już karte)

i jak kupować to teraz czy przed świętami i w święta czy po nowym roku?

 

 

Bierz GTX 670 4Gb.Jak by się potargować to można by jeszcze urwać kilka dyszek ;)

 

http://forum.pclab.pl/topic/1086864-GTX-670-4GB/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 760 palita 2gb za 500 zł to opłaca się? i czy głośne taka karta?(chłodzenie ma tak jak by referencyjne takie czarne)-już chyba nie aktualne taka kartę normalnie z tego co widzę za 600 zł z gwarancja wyrwie się ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta karta nie jest już stara technologicznie? nie lepiej 760/960? czy taka zapewni dobra grywalność jeszcze i pójdzie za jakiś czas;d?

 

Karta nie jest stara technologicznie wykonana jest w 28nm i wciąż zapewnia dobrą wydajność.Oczywiście GTX 960 będzie wydajniejszą opcją,ale chodzi tu przede wszystkim o cenę.Z kolei GTX 760 to nieco okrojona karta w stosunku do GTX 670 i tym samym słabsza wydajnościowo.Jeśli stać się na GTX 960 to kupuj.Używany referent od Paliata za 699zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie jest stara technologicznie wykonana jest w 28nm i wciąż zapewnia dobrą wydajność.Oczywiście GTX 960 będzie wydajniejszą opcją,ale chodzi tu przede wszystkim o cenę.Z kolei GTX 760 to nieco okrojona karta w stosunku do GTX 670 i tym samym słabsza wydajnościowo.Jeśli stać się na GTX 960 to kupuj.Używany referent od Paliata za 699zł ;)

własnie o tej karcie tez myślałem, lecz słyszałem ze grzeją się to prawda? i wiecie może czy bardzo głośna? czyli gtx 960 później 670 na końcu 760?

a na radony warto patrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...