Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

B0stonsky

Konfiguracja pod i7-4790k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, składam komputer dla studenta architektury który raczej na komputerze nie gra. Ma służyć do sprawnej obsługi programów typu 3DS, ArchiCad, Revit, itp i oczywiście do renderowania. Ze względu na rendery zdecydowałem się na procesor i7 - 4790k i to jest ważne NIE BĘDZIE PODKRĘCANY przynajmniej na razie i jeśli już to nie ekstremalnie ale założmy na razie że nie będzie. Teraz pewni popukacie się w głowę po co z "K" ale promocja i był tylko 20 zł droższy.

 

Wstępna specyfikacja komputera:

Płyta MSI Z97-G43

 

Samsung SSD 250 GB 850 EVO

 

Grafika ASUS GTX 750Ti 2Gb OC

 

Zasilacz Chieftec 600 W GPS 600A8

 

RAM Kingston 2x8GB 1600 HyperX Black lub RED

 

Obudowa ZALMAN R1

 

Nie mogę sie zdecydować na płytę główną to znaczy czy jest sens dopłacać do Z97 czy zwykły B85 wystarczy. Myślałem o MSI Z97 - G43 lub GA - Z97X-Gaming 3 lub po prostu coś zwykłego z B85 od ASUSA lub Gigabyte. Dodatkowo doradźcie czy ta konfiguracja jest poprawna to znaczy czy zasilacz odpowiedni, że RAM może nie taki lub obudowa zbyt ciepła czy za głośna. Czy BOXowe chłodzenie na początek wystarczy? Tutaj za całość wychodzi około 2200 zł. Czy można gdzieś urwać trochę z ceny?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak procek nie będzie podkręcany, to boksowe chłodzenie powinno wystarczyć.

Jeśli do tego kupujesz pamięć 1600 MHz, to możesz wziąć tańszą płytę niż na Z97, bo droższej nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...