Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mateuszplex

Przestał działać wentylator na Karcie Graficzej MSI GTX 970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam karte graficzną MSI Gtx 970 armor i dzisiaj otworzyłem komputer aby go lekko przeczyścić przedmuchać sprężonym powietrzem i zauważyłem ze na wentylatorach od grafiki jest troszke kurzu wiec dotknołem grzejnika aby nie mieć na sobie ładunku elektrostatycznego i palcami zebrałem ten kurz i kiedy kompa włączyłem jeden wentylator chodził an 100 % a drugi wcale ale kiedy ruszyłem tym nie działającym wentylatorem to zaczoł normalnie pracować, kilka razy wyłączałem i włączałem komputer i już jest okej ale chciałem was zapytać co mogło być przyczyną i czy to może oznaczać uszkodzenie systemu chłodzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy kolejną ofiarę - znaczy MSI nadal leci w kulki i wszyscy ci, którzy ze mnie kpili jak ostrzegałem wiele razy przez kartami MSI mogą mnie teraz przeprosić! :E

 

Kolego wyżej - reklamuj ten badziew jak najprędzej - u mnie GTX 770 odstawiał takie same szopki, wszystkie 970 są tak samo narażone:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1071917-GTX-770-i-problem-z-wentylatorem/page__p__13618394entry13618394

 

http://forum.pclab.pl/topic/1076437-Z-jakiej-firmy-gtx-970/page__view__findpost__p__13662241

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy kolejną ofiarę - znaczy MSI nadal leci w kulki i wszyscy ci, którzy ze mnie kpili jak ostrzegałem wiele razy przez kartami MSI mogą mnie teraz przeprosić! :E

 

Kolego wyżej - reklamuj ten badziew jak najprędzej - u mnie GTX 770 odstawiał takie same szopki, wszystkie 970 są tak samo narażone:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1071917-GTX-770-i-problem-z-wentylatorem/page__p__13618394entry13618394

 

http://forum.pclab.pl/topic/1076437-Z-jakiej-firmy-gtx-970/page__view__findpost__p__13662241

A długo miałeś tą kartę zanim pierwszy raz przestał działąć ci wentylator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy - wiesz - ciężko powiedzieć bo problem pojawił się nagle i tak na prawdę nie jestem w stanie określić kiedy to się pierwszy raz pojawiło bo świadomość, że coś jest nie tak uzyskałem dopiero kiedy popatrzyłem w HWMonitorze na prędkość wentylatorów a tam 0 RPM!

 

Masz tu linka do tłustego tematu z forum MSI: https://forum-en.msi.com/index.php?topic=183618.0

 

http://www.youtube.com/watch?v=OvVv6jIGweU

 

Najbardziej mnie na tym forum śmieszy ignorancja i bagatelizowanie problemu "bo tylko kilka osób to udokumentowało" a reszcie działa a w/w temat z forum MSI traktowany jest wybiórczo przez tutejszych "ekspertów" - ja tylko napiszę, że wszystko do czasu - kolega wyżej jest idealnym przykładem...

 

Nigdy już nie zaufam MSI i nikomu nie polecam decydowania się na ich karty bo widać problem jak na dłoni - jest obecny cały czas i pojawia się losowo od czasów GTX 770 aż do teraz i GTX 970 a MSI nic sobie z tego nie robi...

Nie znaczy, że jak komuś teraz działa to że nagle po paru miesiącach nie przestanie - wada występuje totalnie losowo więc radzę uważać i wybrać kartę innego producenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy - wiesz - ciężko powiedzieć bo problem pojawił się nagle i tak na prawdę nie jestem w stanie określić kiedy to się pierwszy raz pojawiło bo świadomość, że coś jest nie tak uzyskałem dopiero kiedy popatrzyłem w HWMonitorze na prędkość wentylatorów a tam 0 RPM!

 

Masz tu linka do tłustego tematu z forum MSI: https://forum-en.msi.com/index.php?topic=183618.0

 

http://www.youtube.com/watch?v=OvVv6jIGweU

 

Najbardziej mnie na tym forum śmieszy ignorancja i bagatelizowanie problemu "bo tylko kilka osób to udokumentowało" a reszcie działa a w/w temat z forum MSI traktowany jest wybiórczo przez tutejszych "ekspertów" - ja tylko napiszę, że wszystko do czasu - kolega wyżej jest idealnym przykładem...

A to ze palcami zbierałem kurz z wentylatora moze mieć coś wspólnego ?

Jeśli sie to jeszcze powtórzy to oddam na gwarancję moze wymienią na kartę od Asusa i karta od asusa w dodatku ma backplate chodź bym miał dopłacić z 100 zł czy 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie dotykałem się do wentylatorów i miałem ten problem - póki co obserwuj system chłodzenia karty podczas grania, w spoczynku co jakiś czas przez najbliższy miesiąc...

Sytuacja jest o tyle dziwna, że mogą Ci wentylatory śmigać dwa tygodnie a w trzecim już się jeden zatnie - serio - ja u siebie miałem takie inby i bywało, że wentyl stawał po kilku dniach albo po dwóch tygodniach dopiero!

Gdybym przypadkiem nie odpalił HWMonitora i nie spojrzał na RPM wentyli na karcie nie wiedziałbym nawet, że problem istnieje - do tego akurat trafiłem, że w tym czasie wentyl był zacięty hehe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak składałem PC'ta w Lipcu to się zastanawiałem nad GTX 970 od MSI i teraz po tym co widzę dobrze ,że nie zrobiłem tej głupoty tylko wybrałem STRIX'a ;)

EDIT: A przez tyle czasu był taki Hype na 970 od MSI :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na dzień dzisiejszy są to przereklamowane karty - ładują dalej plastik nawet do 980ti, w 980tce brak backplate ale za to szał bo smoczek fajny, sam miałem MSI r9 270x i była to dobra karta ale ceny jakie sobie życzą za plastik są za duże.

Dodatkowo era półpasywów robi swoje, widziałem filmik gdzie w skrajnej temp wentyle włączały się i wyłączały kilkanaście razy, wątpie żeby to dobrze działało na łożyska i ogólną trwałość wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do tematu forum

Tutaj widzę ,że 2 Panów na samym początku nadal poleca karty od MSI , oby tak dalej :lol2:

IMO najlepiej wykonanymi 970 są chyba Asus, Gigabyte i EVGA a o MSI ... Zapomnijmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tu nie chodzi o to czy ASUS, GIGABYTE lub EVGA lepsze - chodzi o to, że jest obecna JAWNA wada fabryczna a do niektórych to nadal nie trafia i wmawiają ludziom karty od MSI mimo, że jest masa dowodów (moje linki wyżej) wskazujących na wadę systemu chłodzenia objawiającą się losowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tu nie chodzi o to czy ASUS, GIGABYTE lub EVGA lepsze - chodzi o to, że jest obecna JAWNA wada fabryczna a do niektórych to nadal nie trafia i wmawiają ludziom karty od MSI mimo, że jest masa dowodów (moje linki wyżej) wskazujących na wadę systemu chłodzenia objawiającą się losowo...

Kilka, kilkanaście przypadków "udowodnionych" na miliony sprzedanych kart, rzeczywiście, jawna wada fabryczna. Kart msi, jak i innych to ja miałem więcej niż tych twoich przypadków, a w żadnej nigdy żaden wentylator mi nie stanął. W jednym gigabyte gtx660 się rozleciało łożysko i to tyle. Nie dramatyzuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dalej bagatelizujcie sprawę, co mi do tego - ja Wam piszę i linkuję konkretami jak krowie na rowie, że problem jest a Wy dalej swoje, spoko - polecajcie dalej gnioty od MSI co mi do tego, ja już swoje napisałem co o tym myślę... :lol2:

 

A i żeby była jasność - pisałem do ludzi lekkoduchów pokroju @Kowala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo :lol2:

 

Padły wentylatory w 20 sztukach na 100000! Nie kupujcie kart od MSI!

 

Gimbaza atakuje..

 

Nie jeden znajomy ma kartę od MSI (poczynając od GTX 760 kończąc na 980) w żadnym nie padł wentylator. Ale siejmy dalej ferment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy na gwarancji mogą powiedzieć ze to z mojej winy ?

Niby jakim cudem? Jak plomby są na miejscu i nić nie ułamałeś to nie mają takiego prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dalej bagatelizujcie sprawę, co mi do tego - ja Wam piszę i linkuję konkretami jak krowie na rowie, że problem jest a Wy dalej swoje, spoko - polecajcie dalej gnioty od MSI co mi do tego, ja już swoje napisałem co o tym myślę... :lol2:

 

A i żeby była jasność - pisałem do ludzi lekkoduchów pokroju @Kowala...

 

 

Patrz jakiego szajsa kupiłeś, nie kupować asusa, bojkot, WADA FABRYCZNA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki problem się pojawi bądź pewny, że to zrobię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz co będziecie bojkotować tanie chińskie wentylatory?:D Ja musiałem rozebrać chiefteca na gwarancji bo łożysko terkotało, zasilacz chiefteca a wentylator jakiś chiński noname...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że od kilku lat producenci kart graficznych wkładają badziewne wentylatory. I nie tylko MSI, Sapphire, Asus i inni też. U każdego producenta zdarzają się podobne przypadki. A jeśli chodzi o Asusa to fakt jest najchętniej wybieraną marką kart graficznych. Ale im też zdarzają się karty z wadami. Zresztą niemożliwe by to było aby na 5 milionów sprzedanych kart wszystkie były 100% sprawne, tak samo MSI 3miliony sprzedanych kart w 2014 roku. Na szczęście odsetek niesprawnych kart jest na tyle niski, że nie ma co się tym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna jeszcze różnica - jeśli ASUS się tak zepsuje to możesz być pewien że serwisanci pospadają z krzeseł ze śmiechu, bo gościu myśli że uznamy mu gwarancję i oddają Ci kartę jako sprawna. Później możesz sobie odsyłać do woli i w końcu postraszą Cię kosztami ekspertyzy i tak skończy się burzliwa przygoda z serwisem ASUSA, a najgorsze na świecie MSI zawsze wymienia chłodzenie albo całą kartę. Ale faktycznie zapomniałem to najgorsza firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupot się naczytałeś. Każdy serwis dla polskiego klienta stosuje podobne praktyki. Czy to Asus czy MSI itd. Ja miałem takie przygody właśnie z MSI czyli odsyłanie nie sprawnej karty... A tak w ogóle to w polskim internecie MSI robi taką reklamę sobie nasz serwis najlepszy, a reszta zła i co kilka dni powielane bajki o cudownym serwisie MSI, a tragicznym ASUSA. A Asusa dlatego, że to największy konkurent MSI. A obydwa serwisy są tak samo do dupy i nie ma co się tym kierować przy wyborze karty.

 

Proszę opinie o obydwu serwisach:

http://www.customerservicescoreboard.com/MSI

http://www.customerservicescoreboard.com/Asus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupot się naczytałeś. Każdy serwis dla polskiego klienta stosuje podobne praktyki. Czy to Asus czy MSI itd. Ja miałem takie przygody właśnie z MSI czyli odsyłanie nie sprawnej karty... A tak w ogóle to w polskim internecie MSI robi taką reklamę sobie nasz serwis najlepszy, a reszta zła i co kilka dni powielane bajki o cudownym serwisie MSI, a tragicznym ASUSA. A Asusa dlatego, że to największy konkurent MSI. A obydwa serwisy są tak samo do dupy i nie ma co się tym kierować przy wyborze karty.

 

Proszę opinie o obydwu serwisach:

http://www.customerservicescoreboard.com/MSI

http://www.customerservicescoreboard.com/Asus

podobnie u mnie z serwisem TV...koledze padł soniak, jest u nas na miejscu serwis - wziął gwarke i tv - pojechał, po 3 dniach oddali - tv podziałał parę dni i znowu to samo...po 3 naprawie, chciał nowy...ogólnie bujał się z tym ze 2 miechy (+walka ze sklepem)...u mnie w tv (szajsung) padło podświetlanie, wziąłem gwarę+tv i powiozłem do serwisu, okazało się, że to ta sama firma (serwis autoryzowany), zero problemów przy naprawie...każdy bazuje na podstawie swoich doświadczeń, ale nie powinno się z tego robić reguły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak składałem PC'ta w Lipcu to się zastanawiałem nad GTX 970 od MSI i teraz po tym co widzę dobrze ,że nie zrobiłem tej głupoty tylko wybrałem STRIX'a ;)

EDIT: A przez tyle czasu był taki Hype na 970 od MSI :v

 

Powodzenia z tragicznym serwisem asusa więc życzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Msi też mam problem, który polega na tym, że bedą w pozycji poziomej 1 wentylator powoduje drganie obudowy karty przez co jest to bardzo irytujące :mad2:

Wysłalem na kartę na gwarancję z odpowiedzią zwrotną "w czasie testów karta nie wykazała opiswywanych objawów czy coś takiego" ALE ALE wystarczy, że uruchomie pc w pozycji leżącej a karta pracuje w poziomie i jest wszystko cacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...