Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rysik2015

Potrzebuję pomocy w doborze laptopa w przedziale cenowym 2200 - 2600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tego forum :) Jestem tutaj nowy i poszukuję jakiegoś laptopa dla siebie jako prezent pod choinkę. Mam oczywiście parę wymagań, które przedstawię poniżej:

 

- przedział cenowy 2200 - 2600, ewentualnie mogę dać 100 zł więcej, ale nie wiem czy będzie sens, może jakieś salony, sklepy internetowe, sieci sklepów będą miały te laptopy, które zaproponujecie rabat, albo będą promocje więc może i taniej się da zakupić jakiś dobry model. W skrócie do 2500 2600 byłoby najlepiej

 

- przekątna ekranu- 17, 3 cala dlatego, że lubię przejrzystość i więcej widać :)

 

- firma - HP nie chcę... ewentualnie Asus albo Acer, może Samsung, ale szczerze mówiąc najlepszy sprzęt i na wiele więcej czasu z tego co słyszałem robi Lenovo, więc raczej skłaniałbym się ku tej firmie

 

- ekran - bodajże chodzi mi o IPS albo coś takiego, bo noszę okulary i wolałbym ekran łagodniejszy dla mojego wzroku. Chodzi o to, aby korzystając z niego dłużej oczy się nie męczyły, to jest jakaś technologia ekranu, nie znam się :)

 

- procesor i RAM - laptopa potrzebuje do tworzenia muzyki, korzystania z wymagających oprogramowań, więc musi to być całkiem mocno wydajna maszyna. Nie znam się do końca na oznaczeniach procesora, ale chciałbym żeby był to Intel Core i3, i5, bądź i7. Co do wersji, numerów - nie znam się. Sprawa RAM wygląda tak, że chciałbym 8 GB, ale właśnie... Czy jeżeli laptop będzie miał 4 GB i lepszy procek to będzie pracował wydajniej, bez zawieszeń niż jakiś procek z pamięcią 8 GB. Jak z tym jest? Proszę o rozwikłanie zagadki :)

 

- karta graficzna - w skrócie w gry nie gram, więc nie potrzebuję jakiejś mega dobrej karty. Może być dobra, ale na pewno ten parametr nie jest tak ważny jak wszystkie powyżej

 

- kolor - lubię jasny kolor, metalik, choć czarny może jest lepszy? Jak to jest w laptopach?

 

- dźwięk - chodzi mi o wbudowany system głośnika. Fajnie aby była to jakaś technologia dźwiękowa jeżeli chodzi o wbudowany głośnik

 

- system operacyjny - można proponować laptopy bez os wybierając lepszą konfigurację, ponieważ mam oryginalną płytkę z windows 7 home premium, którą używam w pececie. Zainstalowałbym sobie na laptopie, ale nie wiem czy się opłaca, warto tak robić by kupować bez os...

 

To wszystko :) Oczywiście kwestia baterii.. wiadomo, jak najlepsza, ale jeżeli coś mi się jeszcze przypomni to tutaj dopiszę. Z góry dziękuję wszystkim, którzy poniżej umieszczać będą swoje posty :) Dla wybranych mogę sprezentować jakieś doładowanie czy jakąś drobnostkę za pomoc, ale wiem, że forum nie na tym nie polega :) Przepraszam za powyższy spam i pozdrawiam wszystkich "Komputerowców" : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...