Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Darco89

[Zestaw] 5000-8000 pln (OPT?)/Gry, tworzenie aplikacji mobilnych etc./M-OC/Brak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że formatka tematu poprawna ;]

 

Generalnie po kilku latach urzędowania na kolejnych laptopach, składam sobie tradycyjne PC.

Jeśli chodzi o cenę, to nie jest ona dla mnie zbyt ważna - wydać mogę 2k, wydać mogę i 8k - po prostu chcę zbudować porządną maszynę, która starczy na długo, ale jednocześnie nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto na minimalne różnice, albo na sprzęt który zaraz będzie zastąpiony jakąś rewolucją.

Maszynka będzie miała głównie dwa zastosowania - granie (wszelakie tytuły, również nowe) i tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne (w tym gier). Do tego kiedyś być może chciałbym zacząć tu coś nagrywać (frapsem czy też innym tego typu software-m) ale to już cel poboczny - ważne by się komp sprawdzał w wymienionych wcześniej dwóch głównych zadaniach.

 

Przyznam, że na sprzęcie znam się słabo. A już na OC w ogóle, więc nie wiem czy chcę się w to bawić (nie chcę kupić maszyny tylko po to, żeby ją chwilę później spalić) ale ewentualnie jestem w stanie posłuchać argumentów przemawiających za tym aby jednak OC jakieś robić.

Jeśli idzie o głośność maszyny - zgodnie z formatką - Brak. Nie musi to być mega ciche, żeby nie budzić dzieci ale i nie planuję tutaj odrzutowca. Ja mam słuchawki ale reszta domowników może nie docenić zbyt głośnego blaszaka.

 

Chodzi mi tu wyłącznie o samą maszynę - monitor (BenQ 24 cale, czyli raczej HD niż 4k) i całą resztę mam. Tylko windowsa 8.1 dokupię, bo poprzedni laptop dalej w użyciu, więc trzeba mi drugiej licencji.

Jak też pisałem NA RAZIE w 4k nie celuję. Nie mam zwyczajnie miejsca na większe monitory - może po przeprowadzce, ale to pewnie jeszcze kawałek czasu, więc chyba zwykłe 1080p.

 

Posiłkując się dyskusją z innego tematu, mam coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/rMKjJk/

ale jak to ja zacząłem się nad każdą częścią po kolei zastanawiać. Bo czy do grania (sądzę, że programowanie na aplikacje mobilne będzie sporo mniej obciążające) jest mi konieczne i7 czy starczy tańsze o 1k i5? Różne źródła różnie podają i sam nie wie co myśleć. Podobne problemy mam też z innymi częściami (albo taniej z tym samym efektem, albo może lepsze za tą samą cenę) ale różne benchmarki mówią różnie, a ja nie wiem jak te numerki poprawnie interpretować (co ma znaczenie w takiej grze, a co nie).

 

Przepraszam za tak długi post, ale chciałem podać wszystko co może mieć znaczenie. Będę wdzięczny za każdą asystę w doborze sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/NmWz9V/

 

A wiec tak kilka slow wyjasnienia

 

-Procesor dalem z K(czyli do podkrecania) tylko daltego ,ze ma on mozna powiedziec fabryczne OC o te 400mhz a roznica w cenie minimalna.

-wyciszona obudowa

-GF 970 z bardzo chwalonym za cisze chlodzeniem. Ten GF 980ti jest wyraznie mocniejszy ale to wlasnie byla by taka pogon za moca.

-na Mobo wystarczy wydac te 250zl zamist 600 jak nie podkrecasz.

 

Gdybys jeszcze chcial ciac na cenie to mozna wymienic:

-i5 zamiast i7

-zwykla obudowa do 200/250zl

-250gb SSD/1tb HDD

 

 

Wyszlo 6k wiec mozesz sie zastanowic nad tym GF980ti, jednak na poczatku 2016 maja wyjsc nowe uklady ktore zapewne beda sporo mocniejsze niz 980ti, wiec jego cena zapewne drastycznie spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Procesor dalem z K(czyli do podkrecania) tylko daltego ,ze ma on mozna powiedziec fabryczne OC o te 400mhz a roznica w cenie minimalna.

-na Mobo wystarczy wydac te 250zl zamist 600 jak nie podkrecasz.

O, bardzo dobrze wiedzieć, szczególnie to z płytą główną. Zastanawiam się właśnie nad tym i5 i i7, czy to i7 robi różnicę przy graniu. Jeśli różnica jest, to chętnie tą kasę dołożę, więc tu jeszcze przemyślę.

 

 

-GF 970 z bardzo chwalonym za cisze chlodzeniem. Ten GF 980ti jest wyraznie mocniejszy ale to wlasnie byla by taka pogon za moca.

Wyszlo 6k wiec mozesz sie zastanowic nad tym GF980ti, jednak na poczatku 2016 maja wyjsc nowe uklady ktore zapewne beda sporo mocniejsze niz 980ti, wiec jego cena zapewne drastycznie spadnie.

Chyba rzeczywiście ten GF980to to mogła być przesada. Nawet nie chodzi o kasę, ale jeszcze przez długi chyba czas 970 będzie se radzić ze wszystkimi grami na maksymalnych ustawieniach, a kartę można potem zmienić na lepszą nawet od 980ti za te właśnie 2k różnicy.

 

Pozostałe uwagi też przydatne (ot choćby obudowa). Wielkie dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach roznicy obecnie pomiedzy i5 i i7 wlasciwie nie ma, moze DX12 cos w tym temacie zmieni ale tego nikt nie wie na 100%. To czy i7 ci sie przyda to bardziej pytanie do ciebie czy wykorzystasz te 4 dodatkowe watki w aplikacjach do tworenia gier/programow. Pisales ,ze zamierzasz tez nagrywac, wtedy i7 skrocila by czas renderowania filmikow w porownaniu do i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy aplikacjach/grach mobilnych, to i7 różnicy nie zrobi (choć tu się jeszcze upewnię).

A długość renderowania mi nie przeszkadza, zresztą to nagrywanie to tylko rzecz dodatkowa. Póki komputer będzie śmigał bez zaciachów podczas samego nagrywania to renderować się może ile chce.

 

W takim razie póki co faworytem jest http://www.morele.net/inventory/info/4OEbxd/ (w zasadzie zestaw przez Ciebie zaproponowany, tylko podmieniłem i7 na i5). Jeszcze skonsultuję ze znajomymi bardziej doświadczonymi w samym programowaniu na mobilne urządzenia (bo w dziale mobilnym to jestem początkujący) i jak nie będzie uwag do procka to pewnie na tym zestawie się skończy.

 

Raz jeszcze, wielkie dzięki za olbrzymią pomoc. Wygląda to sporo sensowniej niż mój początkowy zestaw. Więcej miejsca, cichsze, moc wystarczająca, a 2.5k zostanie w kieszeni. Cheers!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Twój wybór - Twoje pieniądze.

 

Co do tego nowego Pascala na początku roku, to po pierwsze - nie na początku tylko PODOBNO w pierwszej połowie, a po drugie - od ćwierć wieku ciągle jest gadka o tym, że "teraz się nie opłaca, poczekaj chwilę, zaraz będzie nowsze i lepsze". Nigdy nie ma dobrego momentu na zakup sprzętu. Bo albo jest nowy i ma w cenie "podatek od nowości", albo i jest starszy i nie warto, bo zaraz będzie nowość :E

Ale to tak na marginesie.

 

A tak w ogóle: dlaczego idziesz w Haswella, gdy w zbliżonej cenie możesz sklecić fajny zestaw na Skylake'u? Z np. i5-6600k? Na pewno generacja 6 jest bardziej perspektywiczna niż 4... A w grach przewaga 6600k nad 4690k to podobno ponad 15% (wystarczy wygooglać testy). Całkiem sporo, bo procentowa różnica w cenie jest mniejsza.

970 vs. 980 Ti - to już zależy w co się bawimy i na jakim poziomie hardkoru :E

980 Ti to płynna gra (zapewne) przez min. 3 lata na max detalach z wszystkimi bajerami w FHD.

970 zapewni spokojną grę na ustawieniach co najmniej wysokich przez jakieś 2 lata.

Oczywiście obie powyższe informacje to absolutne wróżenie z fusów, bo kto może wiedzieć co tam Intel/NVidia/AMD chowają w zanadrzu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodatkowe uwagi.

 

Powyższy zestaw się już odrobinę zmienił po rozmowie ze znajomym, który również się w tym trochę orientuje i do tego ma podobne potrzeby (granie/programowanie).

Tak samo jak Ty polecił i5-6600k (w jakichś benchmarkach 3d mark wygląda podobnie do tego 4xxx, ale już mi pokazał że różnice w grach są sporo większe). Seria i7 już takiej różnicy w grach (podobno) nie robi, więc prawdopodobnie padnie właśnie na i5-6600k. Co do karty, to ta na razie starczy, a za 2 lata pomyślę o ewentualnej zmianie.

Do tego znowu padły wątpliwości (kolegi) co do karty głównej czy nie lepiej coś nieco lepszego, ale to już tylko dopięcie szczegółów.

 

A że to wszystko wróżenie z fusów to ja wiem ;] Tylko maksymalizuję swoje szanse.

 

Raz jeszcze dzięki za poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...