Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ptr2206

Problem z chłodzeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, do tej pory użytkowałem 2 sloty ram na płycie głównej ale zaczęło nie wystarczać ramu więc dokupiłem kolejne 2 i okazało się że pierwszy slot koliduje bo wentylator musiałby "leżeć" na ramie i przez co wystawał 1 do 1.5 cm po za obudowę więc wyjąłem wentylator z tyłu obudowy i zmieniłem pozycje tego wentylatora od radiatora z prawej na lewą stronę no i faktycznie jest lepiej bo brakują dosłownie milimetry by zamknąć budę ale tak być nie może, i co mógłbym zrobić by jednak zapewnić dobry przewiew w mojej obudowie, myślałem o włożeniu ponownie wentylatora na tył obudowy a ten od ratiora wymienić na jakiś mniejszy który nie przeszkadzałby i znowu na prawą stronę go dał - i jakie są wasze propozycję dotyczące wiatraków + gdzie dostane te druciki montażowe bo te które mam aktualnie są troszkę po wyginane

 

dodam, że ta obudowa ma 2 wentyle od góry i dwa z przodu

 

zdjęcia jak to wygląda:

- http://i.imgur.com/b4PsQrf.jpg

- http://i.imgur.com/N1peOYa.jpg

 

CPU: Intel i7 4790K 4.50 GHz

CPU Cooler: Thermalright HR-02 Macho Black-White

MOBO: MSI Z97-G43

RAM: G.Skill RipjawsX DDR3 4x4GB 2133MHz CL9

GPU: Gigabyte Radeon R9 290X OC

SSD: Plextor 128GB

HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB

PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W

CASE: Zalman Z3 Plus White Edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.zmień obudowę:)

2 sprzedaj 4x4 ram i kup 2x8

3.wytnij okno i uzyskaj trochę miejsca

4.Zmień chłodzenie na jakieś wodne, na forum gość sprzedaje takie jak ja mam w sygnaturze i jest naprawdę fajne jak za tą cenę.- tylko zwróć uwagę czy sie zmieści do twojej obudowy- ja musiałem wszystkie dyski przenieśc na sam dół obudowy i wyrzucić naped dvd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, do tej pory użytkowałem 2 sloty ram na płycie głównej ale zaczęło nie wystarczać ramu więc dokupiłem kolejne 2 i okazało się że pierwszy slot koliduje bo wentylator musiałby "leżeć" na ramie i przez co wystawał 1 do 1.5 cm po za obudowę więc wyjąłem wentylator z tyłu obudowy i zmieniłem pozycje tego wentylatora od radiatora z prawej na lewą stronę no i faktycznie jest lepiej bo brakują dosłownie milimetry by zamknąć budę ale tak być nie może, i co mógłbym zrobić by jednak zapewnić dobry przewiew w mojej obudowie, myślałem o włożeniu ponownie wentylatora na tył obudowy a ten od ratiora wymienić na jakiś mniejszy który nie przeszkadzałby i znowu na prawą stronę go dał - i jakie są wasze propozycję dotyczące wiatraków + gdzie dostane te druciki montażowe bo te które mam aktualnie są troszkę po wyginane

 

dodam, że ta obudowa ma 2 wentyle od góry i dwa z przodu

 

zdjęcia jak to wygląda:

- http://i.imgur.com/b4PsQrf.jpg

- http://i.imgur.com/N1peOYa.jpg

 

CPU: Intel i7 4790K 4.50 GHz

CPU Cooler: Thermalright HR-02 Macho Black-White

MOBO: MSI Z97-G43

RAM: G.Skill RipjawsX DDR3 4x4GB 2133MHz CL9

GPU: Gigabyte Radeon R9 290X OC

SSD: Plextor 128GB

HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB

PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W

CASE: Zalman Z3 Plus White Edition

Kup na macho jakąś 120-ke...np. wing boost 2 lub jakiegoś enermaxa i będzie po problemie...klipy kombinerkami wyprostuj (na cooling.pl mają chyba nówki do kupienia)

 

ps. reszty pomysłów nie będę komentował ;)

 

ps2. dlaczego używasz przejściówki z molexa, skoro zasilacz ma potrzebne okablowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru zmieniać obudowy czy chłodzenia lub ramu i narażać się na wysokie koszta.

pomysł z zakupem wiatraka jest sensowny ale tutaj pytanie

 

Wentylator - Luna Slim 14 LED Blue (140mm, 1200) jest to również 140 mm ale ultra cienki więc powinien wejść czy 130 ale jaką polecacie i że na 100 % będzie miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Wentylator - Luna Slim 14 LED Blue (140mm, 1200) jest to również 140 mm ale ultra cienki więc powinien wejść czy 130 ale jaką polecacie i że na 100 % będzie miejsce.

jak już napisałem, widzę nie czytasz dokładnie...musisz kupić wentyl 120mm, ta luna nie będzie pasować - klipy nie najdą na nią, macho ma klipy na otwory montażowe od wentylatorów 120mm, jedyna co tam pasuje to wentylatory oversize (140-ki z otworami montażowymi 120, taki jak masz już na macho) lub zwykła 120, dlatego nie chciałem komentować reszty wypisanych tutaj "pomysłów", bo niektórym się nawet nie chce sprawdzić, czy to co proponują jest w ogóle kompatybilne z tym co masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...