Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ntrhyd

zalany telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Posiadam zalany telefon HTC . Suszyłem go kilka dni, najpierw w ryżu, nastepnie leżał cały dzień na biurku (bateria i telefon osobno :E ). Wyjąłem wszystkie karty itd.

Telefon uruchamia się , lecz po kilku sekundach wyłącza się . Czy ktoś potrafi postawić wstępną diagnozę ?

 

To raczej bateria , czy problem leży gdzie indziej ?

 

Czy rozkręcenie go może pomóc? (nie posiadam myjki ultradzwiękowej). Oczywiście stracę wtedy gwarancję więc nie wiem czy ma to sens.

Swoją drogą zakładam , że w serwisie od razu zdiagnozują zalanie , więc nie ma sensu kombinować. Poprawne założenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalany telefon po pierwsze należy szybko wyłączyć, wyciągnąć baterię, kartę sim i kartę pamięci. Następnie zasypać go ryżem i zostawić w suchym miejscu na dwa dni (najlepiej dodatkowo owinąć folią żeby nie dostała się wilgoć z powietrza) Czy to coś da... Powinno, ale bywa z tym różnie. Mi osobiście udało się tak dwa telefony uratować, ale to dzięki szybkiej reakcji i posiadaniu ryżu w domu ;)

Jeżeli ryż nic nie pomógł jak w Twoim przypadku to zostaje serwis. Być może styki gdzieś przerdzewiały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalany telefon po pierwsze należy szybko wyłączyć, wyciągnąć baterię, kartę sim i kartę pamięci. Następnie zasypać go ryżem i zostawić w suchym miejscu na dwa dni (najlepiej dodatkowo owinąć folią żeby nie dostała się wilgoć z powietrza) Czy to coś da... Powinno, ale bywa z tym różnie. Mi osobiście udało się tak dwa telefony uratować, ale to dzięki szybkiej reakcji i posiadaniu ryżu w domu ;)

Jeżeli ryż nic nie pomógł jak w Twoim przypadku to zostaje serwis. Być może styki gdzieś przerdzewiały

ryż nic nie daje na dłuższą metę. Powtarzasz mity.

To nie woda jest problemem w elektronice w przypadku jej zalania i wysuszenia tylko osad i zanieczyszczenia w niej zawarte.

Trzeba po prostu elektroniczne elementy z tego wyczyścić inaczej zardzewieją/uszkodzą się prędzej czy później.

Najlepsza do tego jest wanienka ultradźwiękowa- w serwisie kazdym raczej mają.

Ew. można rozebrać telefon i wyczyścić samemu "ręcznie".

Wodą destylowaną albo czystym spirytusem.

 

Telefon nawet trzymany na deszczu w ręku albo w zaparowanej łazience potrafi być potem uznany za zalany.

Te ich wskaźniki zalania są powalone. Gwarancji już nie masz tak czy siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie potraficie czytać ze zrozumieniem ? Po co te bezpłodne wywody ?> Zadałem konkretne pytania w celu uzyskania konkretnych odpowiedzi a a otrzymalem jakies pierdolowate odpowiedzi nie na temat w celu podbicia licznika postów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No post Ulvara był kompletnie bezpłodny, wcale nie wyczerpał tematu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pewnie po telefonie możesz jeszcze sprawdzić na drugiej baterii.Ja jak zalałem telefon to tego samego dnia zaniosłem do serwisu, wzięli 50 dych ale tel działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...