Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krystianziom007

Prawo jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo a konkretniej 11 grudnia mam egzamin praktyczny na prawo jazdy.Wiadomo teraz ogromny popyt ze wzgledu na fakt że mieli wprowadzić nowe przepisy które swoją droga przesunęli ich wprowadzenie, ale mimo to oczekiwanie na druk prawa jazdy jest dłuższy niż zazwyczaj (ponad tydz) a dodając fakt że zaraz święta to (o ile zdam :P) będę miał prawko jak dobrze pójdzie przed wigilia ,ale jak nie zdążą z drukiem to i po świętach albo i styczniu, a na prawko jestem napalony bo już teraz bym chciał wkoncu zacząć jeździć. Słyszałem że gdy już się zapłaci za druk prawka te 100zl a potem jak już w systemie widniał będzie status "zamówiono" to od tego momentu tak jak by już mamy te uprawnienia i wtedy gdy policja by nas zatrzymała to mandat to tylko 50zl za brak dokumentu (no chyba że by były jeszcze jakieś wykroczenia ;p). Moj instruktor nie potrafił na to pytanie odpowiedzieć, a znajomy mówił że jego kumpel tak zrobił to zyskał tylko to że miał dostać mandat który był wyższy niz te 50zl którego nie przyjął i teraz czeka na sądownie. Może ktoś z Was wie jak to jest z tym? Z Góry dzięki i przepraszam za błędy pisane na szybko potem poprawie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Uprawnienia masz dopiero od chwili wydania prawa jazdy, a nie od zamówienia go przez WK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem pytaniem:to mozna wogole jezdzic nie majac prawka w portfelu?!?

chlopie poczekaj te kilka dni...duzo Cie to nie kosztuje a i pozniejsze koszta mniejsze...

no i powodzenia na praktycznym!!

gdzie zdajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, że czekałem prawie 3 tygodnie na wydanie prawa jazdy i jakoś wytrzymałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia wydawane są w momencie wydania prawa jazdy, oficjalnie tak jest ale na swoim dokumencie miałem datę otrzymania uprawnień sprzed 4 czy 5 dni, na odbiór prawka czekałem 7 dni od poniedziałku do poniedziałku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci abyś zdążył z odebraniem przed styczniem, bo nowe przepisy masakrują, 100km/h dozwolone na autostradze dla nowych kierowców :E , dopłata kilka setek za obowiązkowy kurs na poślizgowej macie i oklejanie zielonym listkiem marihuany samochodu :E . Sam jestem w słabej sytuacji bo nie zdąże na bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że gdy już się zapłaci za druk prawka te 100zl a potem jak już w systemie widniał będzie status "zamówiono" to od tego momentu tak jak by już mamy te uprawnienia i wtedy gdy policja by nas zatrzymała to mandat to tylko 50zl za brak dokumentu (no chyba że by były jeszcze jakieś wykroczenia ;p). Moj instruktor nie potrafił na to pytanie odpowiedzieć, a znajomy mówił że jego kumpel tak zrobił to zyskał tylko to że miał dostać mandat który był wyższy niz te 50zl którego nie przyjął i teraz czeka na sądownie. Może ktoś z Was wie jak to jest z tym? Z Góry dzięki i przepraszam za błędy pisane na szybko potem poprawie :P

Ciekaw jestem jednego - wypadek, w którym:

 

-są uszkodzone samochody

-są ranni

 

W momencie, gdy nie masz wydanego prawa jazdy, oficjalnie, imho ubezpieczyciel mógłby odmówić wypłaty odszkodowania, więc teksty znajomych można sobie wsadzić. Jeden z moich twierdził, latami, że może jeździć autem bez prawka - skończyło się na tym, że...kupił skuter, gdy przyszło "co do czego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO pewne? :D

One miały wejść już jakieś 2 lata temu i nie weszły. Teraz znowu przesunęli. Byle ustawy nie potrafią wprowadzić w życie. A ludzie co wybory głosują na jedną z dwóch tych samych partii.

 

Co do tego przypadku, nie mam 100% pewności, ale z tego co pamiętam - uprawnienia zyskuje się w momencie podjęcia decyzji przez pracownika Wydziału Komunikacji. Ale kiedy to następuje - nie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO pewne? :D

CEPIK nie jest gotowy, najwcześniej za pół roku ale to takie optymistyczne przypuszczenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO pewne? :D

 

Przepisy dla młodych kierowców nie wejdą w życie

 

Nowe przepisy dla świeżo upieczonych kierowców miały wejść w życie już 4 stycznia 2016 roku. Jak donosi RMF FM, zasad nie da się wprowadzić. Wszystko przez opóźnienia przy wprowadzeniu nowego systemu CEPiK.

 

Od przyszłego roku kierowcy, którzy odebrali dokument uprawniający do jazdy samochodem, mieli być pod szczególnym nadzorem. Stworzono dla nich specjalny zestaw przepisów. Przez pierwsze 8 miesięcy po zdobyciu uprawnień kierowców miał obowiązywać tzw. okres próbny ograniczający prędkość do: 100 km/h po autostradzie oraz 80 km/h w obszarze niezabudowanym. Jak dowiadujemy się z RMF FM, przepisy nie wejdą w życie, a przynajmniej nie od razu. Ze względu na opóźnienia przy wprowadzeniu nowej wersji systemu CEPiK o pół roku, nie będzie możliwości śledzenia działań młodych kierowców.

 

Opóźnione zostanie także wprowadzenie bardziej restrykcyjnego podejścia do przewinień niedoświadczonych kierowców. Po dwóch wykroczeniach kierowca miał być kierowany na kurs reedukacyjny oraz badania psychologiczne. Trzecie wykroczenie miało pozbawić prawa jazdy.

 

Jedyny przepis, który nie ma związku z CEPiKiem to zielony listek, który obowiązkowo będzie musiał przykleić każdy młody kierowca.

 

Kursanci masowo zapisywali się na egzaminy na prawo jazdy, żeby zdążyć przed zmianami. Teraz dostaną nieco więcej czasu.

http://moto.onet.pl/prawo-jazdy/przepisy/przepisy-dla-mlodych-kierowcow-nie-wejda-w-zycie/m2wbsh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Ciekaw jestem jednego - wypadek, w którym:

 

-są uszkodzone samochody

-są ranni

 

W momencie, gdy nie masz wydanego prawa jazdy, oficjalnie, imho ubezpieczyciel mógłby odmówić wypłaty odszkodowania, więc teksty znajomych można sobie wsadzić. Jeden z moich twierdził, latami, że może jeździć autem bez prawka - skończyło się na tym, że...kupił skuter, gdy przyszło "co do czego".

Nie mógłby odmówić wypłaty odszkodowania z OC dla poszkodowanego, ale domagałby się zwrotu tego co wypłacił na zasadzie regresu - tak jak z pijanymi kierowcami.

Odmówiłby naprawienia szkody z AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mógłby odmówić wypłaty odszkodowania z OC dla poszkodowanego, ale domagałby się zwrotu tego co wypłacił na zasadzie regresu - tak jak z pijanymi kierowcami.

Odmówiłby naprawienia szkody z AC.

Dziękuję. Tak właśnie myślałem, źle ująłem to - regres. Innymi słowy, kierujący, który byłby sprawcą, a który nie miałby oficjalnie wydanego dokumentu, z własnej kieszeni naprawiałby skutki...a to nie są małe kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z przepisami dla świeżych kierowców miała wejść w życie między innymi możliwość sprawdzenia punktów karnych online. Czy to także się zdezaktualizowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co się stanie jak nie zdasz? Zahibernujesz się tak jak Cartman czekając na premierę konsoli? Ogarnij się, najpierw zdaj praktyczny, a później się martw.

 

@down

Co jest w tym dziwnego? Wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pepers wyluzuj. Moglem się chyba o to spytac nie? A martwić mogę się już wcześniej a nie dopiero jak zdam. Chociaż teraz nie będę robił sobie nadziei że zaczne jeździć prawie odrazu po zdaniu.

PS.Daruj sobie teksty typu "ogarnij się". Nic mi się nie stanie jak poczekam dłużej ale też chciałbym już zacząć śmigać jak najwcześniej co w tym dziwnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zdałem to mogłem na luzie jezdzic z kartką którą dostałem o egzaminie. Nawet jak sie coś zmieniło że dopiero po odbiorze to co ci szkodzi jezdzić autem bez prawka? 5 dych nie raz pewnie zapłącisz :D ja przez lata dostaje tylko mandaty za to ze zapomniałem prawka wziasc ze sobą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Jak ja zdałem to mogłem na luzie jezdzic z kartką którą dostałem o egzaminie. Nawet jak sie coś zmieniło że dopiero po odbiorze to co ci szkodzi jezdzić autem bez prawka? 5 dych nie raz pewnie zapłącisz :D ja przez lata dostaje tylko mandaty za to ze zapomniałem prawka wziasc ze sobą :D

Stek bredni.

 

Od maja 2015 roku przepisy zostały zastrzone.

Zdanie egzaminu nie oznacza automatycznie nabycia uprawnień.

 

Ta kartka którą miałeś niewiele ci daje.

 

 

Trzeba znać różnicę pomiędzy brakiem prawa jazdy a brakiem uprawnień, a więc jeszcze nie wydanym prawem jazdy.

Poco wprowadzasz ludzi w błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna i juz. Po drugie, jezdze 2 lata, trasy, codziennie do pracy. Lubie deptac moje marne 75HP i jakos nigdy, nigdy nie dostalem mandatu (kilka razy w roku jade z wojewodztwa zachodnio-pomorskiego do kujawsko-pomorskiego gdzie jest od groma fotoradarow, szczegolnie tych stawianych w "krzakach"). Jesli ktos nie mysli, to szybko lapie mandaty, szczegolnie za jakies pierdoly. A najczesciej mandaty to lapia wlasnie tacy jak MartinZCH, bo oni MYSLA ze im wolno, ale juz nie sprawdza czy maja racje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zdałem to mogłem na luzie jezdzic z kartką którą dostałem o egzaminie. Nawet jak sie coś zmieniło że dopiero po odbiorze to co ci szkodzi jezdzić autem bez prawka? 5 dych nie raz pewnie zapłącisz :D ja przez lata dostaje tylko mandaty za to ze zapomniałem prawka wziasc ze sobą :D

Obecnie przepisy przewidują za to karę 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Obecnie przepisy przewidują za to karę 500 zł.

Nope.

 

 

Grzywna + zakaz prowadzenia pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...