Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mecyj

Monitor pod gry 144Hz 24/27" z G-SYNC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na samym początku napiszę z czego teraz korzystam i na czym.

W pc jest Intel Core i7-4820K z grafiką GeForce GTX 780 i 16GB ramu. Jako "monitora" używam od 2 lat jakoś, TV samsunga 32 cale full hd.

 

Ogólnie wszystko mi pasuje, pro graczem nie jestem ale postanowiłem, że zakupie sobie jakiś monitor tylko i wyłącznie pod gry. TV zostawię do filmów.

Grywam w fpsy typu bfy, csgo, sportowe, wyścigi (wiadomo, fify i nfsy).

Chciałbym monitor z odświeżaniem 144Hz, w cs i bf bez problemu utrzyma mi te min 144fps. G-SYNC mile widziany, dużo dobrego wyczytałem o tym. Biorąc pod uwagę, że monitora nie zmienia się co roku, w przyszłości pomyśli się nad updatem PC'ta, tak aby te "nowsze" tytuły sprostały owym 144Hz i generowały tych klatek więcej.

 

Teraz pytanie moje jest następujące. Jak to się miewa z rozdzielczościami, obecnie mam 32" i full hd, boję się że 24" monitor może być dla mnie zbyt mały.

Jeżeli zaś, wybór padłby na jakiś 27" to full HD czy więcej?

Jest sens pakować się w np. Asusa ROG PG278Q? Czy może istnieją jakiś inne alternatywy.

 

Od razu napiszę, że kąty widzenia mnie nie interesują, siedzę naprzeciwko monitora. Typ matrycy... ciężko powiedzieć od 2 lat korzystam z TV. Wcześniej miałem jakąś iiyama 24" i 19" lg.

Monitor oczywiście chciałbym nowy, na gwarancji.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam...

Potrzebuje porady, 144Hz z G-Sync i 27', tylko do gier, dobre kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jednym z modeli który wpadł mi w oko. Jest osoba która kupiła go tutaj?

Następnym modelem jest Acer XB270HAbprz Predator, potrzebuje informacji od ludzi którzy posiadają te monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie opinie na temat tego Acera, jeśli już to czekaj na XB271Hu, który jest lepiej wykonany od poprzedniego modelu. Asusy olej, totalna kompromitacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piospi "Nie znam się to się wypowiem". W Acerze i Asusie PG279Q siedzi ta sama matryca, w której są problemy między innymi z równomiernym podświetleniem. Jak trafisz dobrą sztukę - będzie ok. Produkcja IPS 144Hz jest jeszcze zwyczajnie niedopracowana. Póki co moim zdaniem lepiej brać PG278Q, który jest tańszy (ostatnio był krótko używany w dziale sprzedam w okolicach 2k) oraz nie ma takiej loterii jak w przypadku Acera i Asusa na IPSie. O ile nie jesteś grafikiem, to odwzorowanie kolorów w PG278Q Cię zadowoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mckarmi, a twój Asus jak? Gdzie go kupiłeś? Żadnych problemów? Podświetlenie matrycy w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piospi "Nie znam się to się wypowiem". W Acerze i Asusie PG279Q siedzi ta sama matryca, w której są problemy między innymi z równomiernym podświetleniem. Jak trafisz dobrą sztukę - będzie ok. Produkcja IPS 144Hz jest jeszcze zwyczajnie niedopracowana. Póki co moim zdaniem lepiej brać PG278Q, który jest tańszy (ostatnio był krótko używany w dziale sprzedam w okolicach 2k) oraz nie ma takiej loterii jak w przypadku Acera i Asusa na IPSie. O ile nie jesteś grafikiem, to odwzorowanie kolorów w PG278Q Cię zadowoli.

 

 

Hola hola, przystopuj kolego. Przesiedziałem ostatnie trzy miesiące na codziennym czytaniu zagranicznych for i Acer XB271HU w porównaniu do Asusa wypada o wiele lepiej. Tak dla Twojej wiadomości, w Acerze nie siedzi dokładnie ta sama matryca co w Asusie (PG279Q: M270Q008 V0, XB271HU: M270DAN02.6) :) Słusznie zauważyłeś - "nie znam się to się wypowiem".

 

 

Z tego co dobrze pamiętam to Acer jest właścicielem AU Optronics i do XB271HU daje dobre matryce, co potwierdzają już pierwsze opinie i porównania z modelem PG279Q. Z Asusem jakieś 90% sztuk jest wadliwych i od razu są zwracane, a w przypadku Acera wygląda to naprawdę dobrze i zapowiada się hit. Taki lepiej wykonany XB270HU bez wad. Polecam poczytać zagraniczne fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy może być dostępny XB271Hu?

Przewidujecie, że będzie kosztował więcej czy mniej od PG279Q?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych info na temat terminu dostępności w Europie. W USA jest już dostępny.

 

Co do ceny to w komputroniku jest tańszy o ~200 zł od asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, klamka zapadła:

Dell S2716DG czy ASUS ROG PG278Q?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Dellem przemawia o wiele lepsza jakość wykonania i jest troszkę tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piospi a ja ostatnie 7 miesięcy przesiedziałem na swoim PG278q i po tym czasie nie wyobrażam sobie braku 1440p/144HZ/G-Sync. Z tego co wiem to na PG278q nie było zbyt wiele narzekań. Na początku produkcji Acera było dokładnie to samo co teraz jest z PG279q. Dlatego też uważam, że starszy swift jest obecnie najlepszym wyborem, jeśli chcemy 1440p/144Hz/G-Sync ze względu na niższą cenę i mniej zwrotów od kupujących.

 

@Mecyj z moim nic się nie dzieje, podswietlenie jest ok (na calkiem czarnym tle widać, że jest to podświetlenie krawędziowe, ale w normalnym użytkowaniu tego nie zauważysz. W porównaniu do Iiyamy Gb2773HS to dwa różne światy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to na PG278q nie było zbyt wiele narzekań

 

względu na niższą cenę i mniej zwrotów od kupujących.

 

 

 

:) :) u made my day

 

Poza tym autor wyraźnie napisał, że chce nowy monitor na gwarancji. Dell nie dość, że jest lepiej wykonany to jest znacznie tańszy i ma wszystko co pg278q (oprócz 3d vision, ale rzadko kto z tego korzysta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) :) u made my day

 

Poza tym autor wyraźnie napisał, że chce nowy monitor na gwarancji. Dell nie dość, że jest lepiej wykonany to jest znacznie tańszy i ma wszystko co pg278q (oprócz 3d vision, ale rzadko kto z tego korzysta).

 

Znacznie tańszy? Obydwa w sklepach kosztują 2700. Co do jakości wykonania w Dellu się nie wypowiem, aczkolwiek uważam, że PG278q nic nie brakuje. Moja wypowiedź tyczyła się przede wszystkim rozważań PG278QvsPG279QvsXB270HU. Poza tym słowa autora "Nowy,na gwarancji" zinterpretowałem jako: nowy, lub niedługo używany, jeszcze na gwarancji, bo nie widzę opcji kupienia monitora nowego bez gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

Sądzicie, że zwykły xb270hu stanieje po wyjściu 271hu ? Chyba, że ten drugi będzie kosztował na starcie 4k.

 

cały czas się czaję na tego acera, ale cena cały czas 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Acera od 2 tygodni a czy stanieje nic nie wiadomo jak dolar bedzie szedł do góry tak jak euro to nic to nie da :( a nowszy model jeszcze drożej może wskoczy z cena :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już della.

@mckarmi, przeprowadzałeś jakąś kalibrację, testy czy coś? Jak tak to czym, jak to wygląda.

Na razie sprawdziłem monitor pod względem bad pixeli, nic się nie świeci.

Zagrałem chwilę w cs i bf4, do tej pory jestem w szoku jak działają gry na 144Hz... :)

btw. samo przeciąganie okienek po pulpicie sprawia frajdę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tft masz gotowy profil ICC dla Della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób mających monitory z G-sync, jakie najlepsze ustawienie do CS, jeśli nie gram w natywnej tylko 4:3?

Grać z g-sync + synchronizacja WŁ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mów, że grasz w 1024x768 na takim monitorze? ;)

Ten Dell jest teraz w x-kom za 2449 i zaczynam się zastanawiać, czy nie wypróbować go...

Miałem iść w IPS, ale ich ceny na razie porażają.

 

Jak wygląda gwarancja Della pod kątem bad-pixeli? Dają coś więcej niż standardowe normy ISO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, 1280x1024. Przecież nie kupiłem go do cs'a, jakbym miał kupić monitor tylko do cs to bym został przy starym i zaoszczędził 2500..

Rozdzielczość w cs to według mnie kwestia gustu i preferencji. Mi się lepiej gra na 4:3, więc dlaczego mam się męczyć z sensem na 16:9. Przerzucając się na natywną monitora z 2 tygodnie bym musiał się przyzwyczajać, odpowiednio podnieść sensitivity.

Poza tym zadałem konkretne pytanie, nie szukam dyskusji na temat rozdzielczości w jakiej gram w kantera.

W fifie, bf 4 itp mam ustawione G-sync, synchronizacje WŁ, rozdziałka 2560x1440 i jestem w ciężkim szoku jak to wszystko wygląda, z jaką szybkością działa. Gra się wybornie.

 

Do sedna:

Pytanie do osób mających monitory z G-sync, jakie najlepsze ustawienie do CS, jeśli nie gram w natywnej tylko 4:3?

Grać z g-sync + synchronizacja WŁ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na natywnej + G-Sync. Kiedyś próbowałem ULMB, ale tak się przyzwyczaiłem do G-Sync, że nawet minimalny tearing mnie drażni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mckarmi, a synchronizacje pionową jak masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zadałem konkretne pytanie, nie szukam dyskusji na temat rozdzielczości w jakiej gram w kantera.

Spoko, zapytałem bo nie mogę pojąć jak ludzie grają w takiej rozdziałce, ale ok :)

 

Zamówiłem tego Della, prawdę mówiąc z paroma obawami, ale jak się nie spodoba to po świętach zwrócę.

Powiedzcie jeszcze jedno - czy G-Sync jako opcja pojawia się w danej grze czy ustawia się to w panelu NV?

No i chyba nie rozumiem - można grać z G-Sync + V-Sync na raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...