Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

IROFAN

(2000-2200) Laptop dla studenta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosiłbym o pomoc w

wyborze laptopa. Kwota jaką

chcę przeznaczyć nie jest

imponujaca - chciałbym sie

zamknąć w 2000, max 2200.

Jaki będzie najlepszy wybór w

tej cenie, jeśli chodzi o

stosunek wydajności do ceny?

Komputera używam głównie

do programów biurowych

Office, lubię posłuchać muzyki,

często przeglądam Internet,

więc ważne jest, żeby

komputer radził sobie

sprawnie. Proszę o racjonalne

propozycje w komentarzach.

Myślałem nad Dell Inspirion

5558 albo Asus X550LB. Co ważne, chciałbym, żeby był to sprzęt nowy objety gwarancja. Wiem, że budżet jest dość mały, ale chciałbym uniknać komentarzy w stylu : w tym przedziale każdy bedzie taki sam. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docelowo nie, ale przy chwili wolnego czasu kiedyś tam może jakąś FIFĘ czy coś podobnego bym odpalił. Chciałbym, żeby to była inwestycja na lata, więc skłaniałem sie do czegoś z 8gb RAM i i5. Chyba, ze coś wydajniejszego jest na rynku np z i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram to akurat zawsze możesz dołozyc. Do takiego uzytkowania spokojnie 4 gb wystarczy.

A grafiki i procesora nie wymienisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest może ta wersja z tym że zamiast 4gb jest 8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest poprawiłem Ci post wyzej. Tylko wtedy 100 zł drożej bo tyle kosztuje kosc ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polecasz ten model bo sam go używasz, czy tak po prostu? No z tego co widzę to też małym problemem jest brak systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkowałem go. Wykonanie na mnie zrobił dobre wrażenie, matryce tez ok jak an ta cenie.

 

Dlatego pytalem czy z systemem czy bez :P

ASUS R556LB-XO153H-8 i5-5200U/8GB/1TB/DVD/Win8 GT940M

Matowa matryca, lekka praktyczna obudowa, wygodna klawiatura, świetne tempratury, długie czasy pracy na akumulatorze do 5h na wifi. Dobra wydajnośc w niskiej cenie. W Fife 16 zagrasz

 

Tyle kosztuje z systemem. Akurat jest na niego promocja wpisując kod rabatowy OKAZJA masz go za 2399 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja na pewno warta rozważenia. A coś z mojego przedziału cenowego? Jakiś Dell, Acer bądź Asus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam zaufania do Lenovo. Chce kupić komputer, który bedzie mi służył lata, jak stary Acer, którego muszę wymienić bo przez swoją nieuwagę mam problem z wejściem do ladowania, ew. ładowarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego:

Komputera używam głównie

do programów biurowych

Office, lubię posłuchać muzyki,

często przeglądam Internet,

 

W zupełności. Jeszcze pełno wolnej pamięci wirtualnej zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 2 i 7

 

7 podałem CI wyżej + kod rabatowy wiec warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop musi być z systemem w takim razie czy nie?

Bo jak nie to dobrym wyborem byłby:

Acer v3-574g z i5-5200u + GF940M

Matowa matryca, podświetlana klawiatura - na duży plus. Obudowa z dodatkiem aluminium w pokrywie i wnętrzu. Mocne podzespoły w tej cenie. Serwis w miarę porządny w stosunku do konkurencji - 'door to door'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się podana przez Ciebie propozycja różni od 7, która podałem i do której sie najbardziej skłaniam? No raczej musi byc. Chyba, że znacie miejsca w sieci gdzie można tanio kupić legalny windows, np.7, tak żeby cały zakup laptopa bez systemu plus osobno systemu się opłacał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno laptopa z systemem wychodzi taniej.

 

Podałem CI wyzej Asusa z kodem rabatowym bardzo sie opłaca ten model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się podana przez Ciebie propozycja różni od 7, która podałem i do której sie najbardziej skłaniam? No raczej musi byc. Chyba, że znacie miejsca w sieci gdzie można tanio kupić legalny windows, np.7, tak żeby cały zakup laptopa bez systemu plus osobno systemu się opłacał?

Windows 7 kosztuje blisko 500 złotych, legalny Windows 7 a nie pseudo okazje z Allegro za 120-200złotych.

Po drugie wszystkie propozycje są z Windows 8.1 a nie 7 i dzisiaj kupić lapka z dobrą dedykowaną grafiką i Win7 to spore wyzwanie.

Na nowe laptopy nikt nie pisze driverów pod 7 oprócz serii biznesowych ale tam są słabe karty graficzne i sporo kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni Windows za jak to ująłeś - 500PLN - od tego w linku?

Windows 7

Kupiło już go sporo ludzi.

Ja zastanawiam się, czy nie kupić Asusa właśnie bez systemu, a dokupić potem Windowsa z którejś z takich aukcji. Kupiło już bardzo dużo ludzi, więc względnie musi być w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Fermi to był problem sprzętowy zbyt niskie ustawione napięcie na GPU dla niektórych sztuk. Problem dotyczył głównie kart z niskim ASIC. W momencie kiedy NV mocno poprawiła stery to była dosłownie plaga w przypadku podkręconych modeli.
    • Dobra zaraz spróbuje i coś naskrobie.
    • Nie no to już jest po prostu dramat myślowy... Chłopskiego rozumu opartego o szczątkowe informacje nic nie pokona. Bo przecież walić dziesiątki lat globalnych pomiarów satelitarnych na podstawie których zweryfikowano poprawność wielu danych. Walić w ogóle całą metrologię, a rozpatrywanie 70 lat (nie 50) to przecież za krótki okres czasu by wychwycić w ogóle trendy jak zmienia się lokalny klimat w wyniku rozwoju przemysłowego na danym terenie i jak pewne zjawiska globalne również na niego wpływają całościowo   Po czym samemu dać wykres, w którym widać znacznie szybszą linię wzrostu po tak zwanej małej epoce lodowcowej, niż po wszystkich pozostałych, po których często były różne dość poważne zjawiska naturalne, a po małej epoce lodowcowej w zasadzie głównym czynnikiem jest rozwój przemysłowy... Ponadto kwestionujesz pomiary pokazując jednocześnie model oparty o badania słojów drzew skorygowany obliczeniowo pochodzący z 2005 roku, który na przestrzeni 20 lat został dopracowany, a przede wszystkim zaczęto szukać informacji co spowodowało tak zwany średniowieczny okres cieplny. Tylko zestaw to sobie z danymi aktywności wuklanicznej i promieniowania słonecznego w tym okresie. Znów wyjdzie że przyczyna była naturalna. Co więcej drugi wykres który to sugerujesz jako ten dla zwolenników teorii o globalnym ociepleniu, uwzględniał wyłącznie badania słojów drzew i został dawno odrzucony... No ale tak, miarka z dokładnością do dziesiątych części milimetra w ciągu 50 lat zmieniła się nie do poznania, tak jak pomiary temperatury z dokładnością do dziesiątych części stopnia Celsjusza, więc pomiary należy wywalić   Ile jeszcze wygibasów tutaj się odwali, których przyczyną będzie niekompletność informacji lub brak chęci do poszukania a jedynie wyszukiwanie tego co pasuje?    
    • Złapanie i odesłanie to nie takie proste. Estonia to sobie mówiła i szybko się z tego wycofała dlatego dziwi mnie wypowiedź polskiego ministra. Zobaczymy.
    • Przecież na lolegro masz tego w pyte od 10pln wzwyż
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...