Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

buNELA

Ocena Zestawu do 7000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci że mam rozkmine. Bo dawać 7000 za zestaw i nie mieć w nim Skylake i DDR4 to średnio. Z drugiej jednak strony i7 6700k jakoś nie zabija wydajnością Haswella, a przy tym jest horrendalnie drogi. Nie wiem czy by np. nie spróbować z i5 6600k na skylake a potem kiedyś ewentualnie wymienić jak braknie mocy, a przy okazji stanieje i7 pod Skylake. Można wziąć też i5 bez OC na Skylake, płyte przygotować pod OC i też zmiana proca w późniejszym terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że mam rozkmine. Bo dawać 7000 za zestaw i nie mieć w nim Skylake i DDR4 to średnio. Z drugiej jednak strony i7 6700k jakoś nie zabija wydajnością Haswella, a przy tym jest horrendalnie drogi. Nie wiem czy by np. nie spróbować z i5 6600k na skylake a potem kiedyś ewentualnie wymienić jak braknie mocy, a przy okazji stanieje i7 pod Skylake. Można wziąć też i5 bez OC na Skylake, płyte przygotować pod OC i też zmiana proca w późniejszym terminie.

 

 

Tak mi polecono, jeśli ma to sens (wydajnościowy) to mogę zmienić na Skylake, wtedy muszę zmienić MOBO i RAM, nie chce pakować się w i5 Skylake bez odblokowanego mnoznika, gdyż wolałbym kupić komputer na długo bez konieczności zmian (jedyna zmiana jaka przewiduje to dołożenie GTX 980Ti (chociaż tu nie wiem jak będzie z zasilaczem), natomiast i7 6700K jest chyba zbyt drogi jak na różnice pomiędzy i5 6600K, oczywiście w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od reszty dyskusji, jeśli chcemy grać przy 144FPS to procesor przyda się jak najszybsza, chyba że mowa o monitorze z G-sync

 

Jeżeli nie ma opcji dołożenia minimum 1000zł to zostałbym jednak przy tym Devil's Canyonie i mocno go wykręcił. Zastanawiam się również nad SSD - czy nie warto dopłacić stówkę do lepszego modelu (o tej samej pojemności).

 

Szukając oszczędności można rozważyć tańszy model tego GTX980Ti -

ten EVGA ma też nienajgorsze chłodzenie a jednak ponad stówkę taniej Obie mają raczej zbliżony potencjał OC (tzn. zależy od sztuki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad kartą pomyślę, co do dołożenia 1000zł niestety na chwilę obecną nie mogę, ale mogę poczekać do stycznia, jednakże to już ostateczność (no i nikt nie jest w stanie powiedzieć, czy będzie taniej zaraz po nowym roku).

 

Natomiast co do SSD, mogę dołożyć jeśli warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę - mając 7 klocków nie jest trudno stworzyć zestaw na i5-6600k i gtx 980 Ti. Na przykład: propozycja

Zostawiłem klawiaturę, optyka i obudowę. Z 7k zostało 6 pln. Na piffffko przy montażu :P

 

Chłodzenie i pamięci - potencjalnie do zmiany. Resztę bym zostawił, bo i płyta jest ok i ta karta jest debeściarska. A zasilacza w ogóle nie słychać. Te trzy elementy znam i wiem, że są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem ze na i5 6600K mozna zlozyc w tej kwocie zestaw, natomiast zastanawiam sie, czy nie lepiej z i7 4790K (niestety na i7 6700K mnie nie stac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nikt Ci tutaj nie powie "stary, bierz i7 4790k" albo "lepiej i5 6600k". To jest całkowicie Twój wybór. Czy wolisz mieć 8 wątków od razu, czy jednak wolisz 4 wątki i nowszą platforme z ddr4. Ogółem pełnych 144hz i tak nie zobaczysz nigdzie chyba poza CS:GO z bardziej popularnych gier. Na jednym GTX 980ti, czy będziesz miał 8 czy 4 wątki nic to nie zmieni. Nie wykorzystasz w 100% tego monitora w nowych produkcjach, chyba że lubisz grać na low/mid żeby tylko klepać FPSy tracąc na jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zoptymalizowanych grach procesor nie ma większego znaczenia. Różnica będzie minimalna. To procesor graficzny ma wpływ decydujący. A monitor 144Hz da się wykorzystać, choć nie zawsze i nie wszędzie. Jak odpalisz taki Battlefront na ultra w FHD, to będziesz miał od 95 (przy silnych chwilowych spadkach) do 160-180 fps. Średnio 120-130. Ale na ustawieniach wysokich - powinieneś mieć ok. 150 przez praktycznie cały czas. Nie wiem jak w innych wymagających grach, ale zapewne dość podobnie.

 

Zawsze oczywiście pozostaje możliwość dorzucenia 3k i połączenia w SLI. Albo 6k i 3-way SLI :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...