Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FaZiMoDo

Noże kuchenne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie noże/zestawy nożów kuchennych polecacie kupić? Najlepiej żeby były od razu z jakimś stojakiem, były trwałe i super ostre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz ponad 4 stówki to polecam: http://www.agito.pl/fiskars-zestaw-5-nozy-edge-1003099/pd/DLCRSBBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11438673

 

 

zakupiłem je dla mamy na święta w poprzednim roku i są niezawodne moim zdaniem - ofc jak się ostrzy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=n9k_z5NuWpI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz ponad 4 stówki to polecam:

 

Thx. Jeszcze parę dni się zastanowię, jeśli ktoś ma coś jeszcze do polecenia, to chętnie rzucę okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 stowy za noze lol xd Ja kupiłem pare lat temu w tesco za 8zł i do dziś kroi tylko musze go naostrzyc. I po co aż tyle? Wystarcza 2-3 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 stowy za noze lol xd Ja kupiłem pare lat temu w tesco za 8zł i do dziś kroi tylko musze go naostrzyc. I po co aż tyle? Wystarcza 2-3 max.

Po co kupować samochód za 100k, jak taki za 2k też będzie jeździł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować samochód za 100k, jak taki za 2k też będzie jeździł...

 

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była niezła promocja, kupiłem noże Fiskars Edge w bloku za 299zł. Całkiem fajnie się nimi 'pracuje", no i dobrze wyglądają.

Edge-Knives_wide_header_image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować samochód za 100k, jak taki za 2k też będzie jeździł...

Porównanie kompletnie z d... Droższy samochodów kupuje się po to, bo np jest mniej zużyty jeśli chodzi o używany, lub ma lepsze wyposażenie, lepszy silnik, mniej pali, czy ma lepszy komfort jazdy. Nóż, to nóż, kazdy jest tak samo prostej budowy i każdy składa się tylko z uchwytu i ostrza. I też nie widzę sensu wydawać tyle na noże. Mam noże, za komplet których dałem około 30 zł już prawie 10 lat temu, regularnie je ostrzę i kroją bardzo dobrze. Mam też kilka noży jeszcze z czasów PRL-u i one też dalej kroją bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitu pitu. Nóż to nóż, oczywiście, że nie. Jestem kucharzem, mamy w kuchni noże wielu firm. Czym się różnią głownie nie licząc wyglądu? Jakością użytej stali. Jedne dobrze naostrzone, będą śmigać cały dzień. Inne trzeba przeciągnąć po ostrzałce kilka razy dziennie, żeby było dobrze (mowa o krojeniuy tego samego).

Więc mówienie, że nóż to nóż jest co najmniej nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitu pitu. Nóż to nóż, oczywiście, że nie. Jestem kucharzem, mamy w kuchni noże wielu firm.

 

widzisz różnicę pomiędzy "użytek domowy" a "heavy duty"?

 

to tak jakby komuś kto chce wywiercić 2 dziury w ścianie od razu polecać Hilti bo lepsze od noname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie polecam noży za 1000zł za sztuke. Mamy w pracy takie klasyczne marketowce, które wyglądaja jak dobre noże i tylko wygladają. A mamy chociażby taką Tescome Azza. Nóż szefa kuchni można kupić za niecałe 100zł a już coś sobą prezentuje. Na domowy użytek praktycznie nie do zajechania. Jakiś komplecik z serii Azza mogę polecić. Do domu sprawdzi się jak znalazł. Mamy oczywiście na kuchni także dużo droższe noże ale dla zwykłego kowalskiego cena będzie już bezsensowna do oferowanych możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup zestaw Fiskars bo teraz modne ..(master chef) :E a do domowego użytku są aż nadto .Jeśli będziesz o nie dbał to długo posłużą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są noże kute. Nie trzeba kupować od tazu całego kompletu. Zacznij od noza szefa kuchni. Do tego dobra ostrzałka. Polecam diamentowe o gradacji 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem je dla mamy na święta w poprzednim roku i są niezawodne moim zdaniem - ofc jak się ostrzy.

Dokładnie, stal nierdzewna jest dosyć miękka, więc bez ostrzenia od czasu do czasu się nie obejdzie. Ceramiczne dużo wolniej się tępią, ale mogą się połamać na czymś twardym typu kość no i już ich nie naostrzysz zwykłą ostrzałką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ceramiczne i moim zdaniem są ostre , ale szybko się zużywają. Coś twardszego jak zamrożone mięso i nie dają rady, łamią się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw fiskars ten najniższy i jest ok. Dokupiłem do niego santoku fiskars edge i widać różnicę w czasie trzymania ostrości. Mam jeszcze zwykłego stalaka z Juli za 8zł i też daje radę. Oczywiście wszystkie ostrzę raz na tydzień lub dwa tygodnie i sprawują się świetnie. Polecam do noży (jakiekolwiek będziesz miał) dokupienie kamieni do ostrzenia. Ja "zainwestowałem" w polskie z allegro za całe... 30zł i po nauczeniu się ostrzenia wszystko idzie gładko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do noży to ja mam najtańsze fiskarsa HRC 53 i tępią się bardzo szybko. Więcej bym nie kupił. Plus jest taki że mają dobrze ukształtowane ostrze i bardzo łatwo je ostrzyc ale normalnie co 3dni musze to robić a użytek typowo domowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do amatorki wybrałbym według potrzeb Fibroxy Victorinox'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...