Skocz do zawartości
heat

Heat PC's

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualny projekt:

 

 

BeQuiet Dark Base 900 Pro

 

 

05.JPG

 

 

Poprzednie kompy :

 

ZOE ATX

Worklog

 

12.JPG

 

 

 

 

 

SilentiumPC Gladius Q50 ITX

Worklog

 

mini06.jpg

 

 

 

NZXT Switch 810

Worklog

 

mini01.jpg

 

mini02.jpg

 

mini03.jpg

 

 

 

Silverstone TJ07

Worklog

 

mini04.jpg

 

mini05.jpg

 

 

 

Fractal Design Define R5

Worklog

 

mini07.jpg

 

 

 

Fractal Design Define R4

Worklog

 

mini08.jpg

 

mini09.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości to jakie chłodzenie chcesz wrzucić na mobo?

Bo mam z87i gaming ac i właśnie ciągle gdybam co mi się zmieści i jednocześnie będzie dość wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zabrałem się za upgrade mojego "biurkowego" kompa.

Stwierdziłem, że jednak przydałoby się mieć mocniejszy konfig do multiplatform, ale tym razem w rozmiarze mini ;)

 

W oko wpadł mi Gladius Q50 - nie ukrywam, że trochę bałem się tego co tak naprawdę zobaczę na żywo, bo na fotkach prezentował się świetnie, ale cena jakoś nie pozwalała mi uwierzyć w to, że otrzymam dobry produkt.

No i tutaj bardzo miłe zaskoczenie - buda jest świetna, bardzo dobrze wykonana, wszystkie elementy są dobrze spasowane a sama konstrukcja jest bardzo sztywna.

 

Na plus również brak nitów - wszystko na śrubkach, więc można budę rozłożyć na części pierwsze :]

 

Mój aktualny konfig był stworzony typowo pod neta, więc ułomna cyrkulacja, którą wymyślił producent nie była dla niego przeszkodą. AX nigdy nie włączył wentylatora a H7 radził sobie pasywnie z pentiumem.

 

Tu jeszcze przed zmianą chłodzenia.

 

01.jpg

 

02.jpg

 

 

I z zamontowanym H7 :

 

spc.jpg

 

09.jpg

 

 

W układzie inverted i z pełnym zasilaczem atx wchodzą tylko karty graficzne w rozmiarze itx, co oczywiście zawęża wybór do kilku modeli.

 

Więc stwierdziłem, ze obrócę układ do standardu atx a na front dam zawieszony nad gpu zasilacz sfx.

 

spc4.jpg

 

Tak zamocowany będzie zasilacz:

 

spc5.jpg

 

spc6.jpg

 

Tym samym otwarłem sobie możliwość zamontowania pełnowymiarowej grafiki.

Ostatecznie zdecydowałem się na 970 Gaming od MSI - miałem już STRIX'a i to jego chciałem docelowo wsadzić, ale jest niestety za długi o 5mm - MSI powinna wejść na styk, zapasu jest na 1mm :E

 

Decyzja o zakupie gpu pociągnęła za sobą wymianę obecnej płyty, która nie miała PCI-E (serio nawet nie byłem tego świadomy gdy ją zamawiałem :lol2: )

 

Ostatecznie wziąłem MSI :

 

spc3.jpg

 

10.jpg

 

 

Dalej mam dylemat co do CPU.

Trochę poczytałem, pooglądałem różne gameplay'e i "teoretycznie" wystarczyłby mi i3 4170 - miałbym też mniej do schłodzenia na CPU, ale... wiem, że za chwilę będę marudził, że nie wziąłem i5 i wizja rozkręcania wszystkiego sprawiła, że aktualnie rozważam 4460 i... 4690k :E

Tego drugiego dlatego, że jak już mam wydać te 850zł na byle jaką i5 to już wolę dołożyć te 200zł i mieć zapas.

 

Aktualnie czekam na nowe graty, m.in nowy zasilacz. Wykonałem już dla niego koszyk, który wymaga jeszcze kilku szlifów:

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

11.jpg

 

06.jpg

 

Podłoga będzie miała na całej długości duże wycięcie, nad którym od wewnątrz pojawi cię perforowany cover.

Od spodu będzie zamontowany filtr od demciflex.

 

07.jpg

 

08.jpg

 

Nie mam jeszcze pomysłu co do wentylatorów na cpu i z tyłu obudowy. Myśłałem nad Noctua Industrial 2000rpm, ale one nawet na minimum są wyraźnie słyszalne.

 

Kolejne fotki z postępu prac niebawem ;)

Edytowane przez heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość sprawdzenia czy idzie go zamontować bez kolidowania z grafą?

Bo do schłodzenia mam i7-4770 więc podobna wydajność coolera musi być co z Twoją i5 prawdopodobnie więc zaopatrzyłbym się też w cryoriga najwyżej jeśli mi C1 nie starczy :P

Edytowane przez EvilMissMe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jutro dam Ci znać czy wszystko się mieści bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ciąg dalszy z niecierpliwością! :)

Od kilku dni jestem posiadaczem bliźniaczego do Q50 Raijinteka Metisa, więc temat jest mi bardzo bliski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat żyje :thumbup:

 

 

Tak,to prawda...ale jakis taki wykastrowany :(

 

Mam nadzieje ze wroci ten prawdziwy,ktorego projekty powodowaly opad szczeny oraz isnpirowaly :)

 

Heat,jezeli 4790,to chyba bedzie skalpowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał o wiele rzeczy bym Cię podejrzewał ale, że w moim logu zaczniesz rozkminiać stan moich genitaliów... :lol2:

 

Stare czasy nie wrócą, nie kręcą mnie już takie wielkie kobyły i szczerze to mam wrażenie, że już naprawdę ciężko cokolwiek nowego w takich dużych kompach wymyślić, no może poza zmianą kolorystyki, ale to już wszystko było...

A itx to jeszcze w miarę świeży kierunek, w którym można pokombinować.

 

Wracając do mojego krocza, znaczy się tematu... ;)

 

H7 oczywiście nie mieści się na tej płycie z kartą graficzną :E:mad2:

Zamontowany w standardowy sposób dotyka pcb a karta i tak jest delikatnie wygięta.

 

Jedyna opcja to zamontować go w ten sposób:

 

12.jpg

 

 

I teraz nie wiem czy tak go zostawić czy jednak pomyśleć nad jakąś inną opcją. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nieciekawie z tym coolerem :/.

 

Jak mi dojdzie C1 i Samuel 17 to mogę Ci fotą zarzucić jak wygląda o ile interesują Cię takie chłodzenia ;).

 

Na tych płytach straszna kaszana jest jeśli chodzi o dobór chłodzenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z itx. Jak nie urok to sra***a.

 

U mnie akurat od góry Cryorig by wlazł, ale nie wiem jak z backplate.

 

Chętnie odkupię tego Cryorig jakbyś postawił na nim krzyżyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nieciekawie z tym coolerem :/.Jak mi dojdzie C1 i Samuel 17 to mogę Ci fotą zarzucić jak wygląda o ile interesują Cię takie chłodzenia ;).Na tych płytach straszna kaszana jest jeśli chodzi o dobór chłodzenia :/

 

Jasne, daj znać. Szczególnie C1 mnie interesuje

 

Tak to już jest z itx. Jak nie urok to sra***a.U mnie akurat od góry Cryorig by wlazł, ale nie wiem jak z backplate.Chętnie odkupię tego Cryorig jakbyś postawił na nim krzyżyk :)

 

Zobaczymy. I tak muszę nowe wentyle kupić, więc jak przyjdzie proc i nowe gpu to zamontuje całość i sprawdzę na ile daje radę. Myślałem jeszcze nad jakimś AIO 120mm, ale te małe pompki pierdziawki wydają tak irytujący dźwięk, że wątpię w istnieje jakiegoś naprawdę cichego zestawu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. I tak muszę nowe wentyle kupić, więc jak przyjdzie proc i nowe gpu to zamontuje całość i sprawdzę na ile daje radę. Myślałem jeszcze nad jakimś AIO 120mm, ale te małe pompki pierdziawki wydają tak irytujący dźwięk, że wątpię w istnieje jakiegoś naprawdę cichego zestawu...

Podobno takie istnieje, ale czy to prawda?

 

Silverstone Tundra Td03-E

 

Oglądałem test i podobno pompka brzmi znośnie... jest na YouTube test Blackwhite.

 

A myślałeś nad wieżą z wentylatorem 92 mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał o wiele rzeczy bym Cię podejrzewał ale, że w moim logu zaczniesz rozkminiać stan moich genitaliów... :lol2:

 

Stare czasy nie wrócą, nie kręcą mnie już takie wielkie kobyły i szczerze to mam wrażenie, że już naprawdę ciężko cokolwiek nowego w takich dużych kompach wymyślić, no może poza zmianą kolorystyki, ale to już wszystko było...

A itx to jeszcze w miarę świeży kierunek, w którym można pokombinować.

 

Wracając do mojego krocza, znaczy się tematu... ;)

 

 

 

 

heh,wiadomo o co mi chodzilo ;)

 

Coz,czasami cos sie nudzi i tyle.

 

Mnie czeka zmiana platformy,moze cos jeszcze przy tej okazji zrobie-ale pozniej tez sobie dam spokoj na dluzszy czas,a moze w ogole.

 

co to tematu

 

aio120 mm?nie,nie wierze w takie wynalazki-to nie ma prawa dzialac dobrze...

 

jezeli zdecydujesz sie na 4790K top mysle ze sporo moze pomoc oskalpowania proca-wtedy moglbys sporo zyskac na temperaturze.No ale to ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jezeli zdecydujesz sie na 4790K top mysle ze sporo moze pomoc oskalpowania proca-wtedy moglbys sporo zyskac na temperaturze.No ale to ryzyko.

 

Max co będę montował to i5, nie wiem skąd pomysł na i7 ;)

 

Nie dawało mi spokoju to, że H7 nie chciało się normalnie zmieścić z GPU, więc wpadłem na pomysł żeby wywalić śrubkę trzymająca zapinkę H7 :

 

01.JPG

 

Dzięki temu cooler można przesuwać :D

 

02.JPG

 

03.JPG

 

Udało się go na tyle odsunąć od slotu PCI-E, że grafa się mięści a cooler jeszcze spoczywa w całości na CPU.

 

04.JPG

 

Wstępne testy LINX'em nie wykazały jakiegokolwiek wpływu na wydajność, ale wszystko się wyjaśni gdy przyjdzie i5

 

Dzisiaj odebrałem też nowy zasilacz - do pewnego obciążenia działania całkowicie pasywnie, niestety gdy już włączy się wentylator to wydaje naprawdę dziwne dźwięki :lol2: Myślałem, że obejdzie się bez fanswapa, ale jednak trzeba będzie wymienić wentylator na jedyny pasujący czyli NB PC-P - jak na złość dostępność zerowa :/

 

05.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym się dowiedzieć czy gdyby nie byłoby wycięcia w mobotray to backplate od Cryorig H7 by się zmieścił?

 

Ja w swoim Gladiusie Q50 mam Chiefteca SFX, ale to jakiś większy niż standardowe SFX model. Z 120 mm wentylem. Ale dzięki temu dyski 2,5 cala mieszczą się po bokach zasilacza i łatwo to zakryć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za zasiłka?

 

ss strider 600w sfx

 

A mógłbym się dowiedzieć czy gdyby nie byłoby wycięcia w mobotray to backplate od Cryorig H7 by się zmieścił?Ja w swoim Gladiusie Q50 mam Chiefteca SFX, ale to jakiś większy niż standardowe SFX model. Z 120 mm wentylem. Ale dzięki temu dyski 2,5 cala mieszczą się po bokach zasilacza i łatwo to zakryć.

 

Tak backplate mieści się bez problemu. Nawet gdyby nie było wycięcia to wszystko spokojnie by się zmieściło.

Edytowane przez heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz założony wentyl na tym H7 to on mieści się przed kością ram czy nachodzi nad nią trochę?

 

Bo jakiś oczopląs mam na tej ostatniej focie i nie mogę dojść jak to wygląda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat, nie myślałeś aby wziąć SFX-L SX500-LG? Problem z wentylem/dziwnymi dzwiękami myślę że by odpadł ;)

 

img_1439orqg5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno SX500-LG też nie jest idealny pod względem dźwięków wydawanych przez wentylator, który "cyka" nim zdecyduje się, czy wystartować. Dopiero w wersji 700W pozbyli się termistora na rzecz uruchamiania wentylatora przy pewnym obciążeniu.Lepszym wyborem od SX500-LG byłaby wersja Sharkoona (i jeszcze którejś marki - Chieftec?), która zwyczajnie nie ma trybu pasywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat, nie myślałeś aby wziąć SFX-L SX500-LG? Problem z wentylem/dziwnymi dzwiękami myślę że by odpadł ;)

 

img_1439orqg5.jpg

 

Tak, był w planach od samego początku :) Ale niestety zabrakłoby około 1cm żeby się wszystko zmieściło tak jak sobie wymyśliłem :/

 

@szambo - wentyl spokojnie się mieści przed pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heat, elementy, które wykonałeś będziesz w jakikolwiek sposób malował? Akryl, proszek, etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...