Skocz do zawartości
heat

Heat PC's

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tego uniknąć - czarne szczotkowane alu najbardziej mi odpowiada, ale zobaczę jak to będzie wyglądać już po zamontowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie zobaczyłbym to u Ciebie tutaj:

Sam się zastanawiam czy w Gladku takie chłodzenie zdałoby egzamin.

 

Ja u siebie mam pomieszanie z poplątaniem. Zasilacz jest standardowo ustawiony, ale i Spartan/wentylator z tyłu obudowy wywiewają powietrze (wbrew zaleceniom producenta).

Może i by się to nie sprawdziło, ale mam pocięty top, a pod nim 140 mm wentylator wtłacza z dużą siłą powietrze w tą przestrzeń gdzie zasilacz i wieża biją się o powietrze :cool:

Przetestowane... temperatury niskie, zasilacz w ogóle się nie grzeje.

 

Jak by to wyglądało z takim płaskim chłodzeniem? Ta buda ma to do siebie, że drobne zmiany powodują spore zmiany w kontekscie temperatur.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki tragiczne, że aż wstyd wstawiać :P.

 

Nie montowałem coolerów na sztywno bo procek mi nie doszedł.

Wycentrowałem i na luźno położonych na sockecie robiłem foty, oba chłodzenia wchodzą.

C1 w jednej pozycji a Samuel 17 w dwóch pozycjach wchodzi.

 

Jeśli Yedi da mi czas to po dojściu procka zrobię foty z coolerem normalnie zamontowanym.

 

Coś mi nie chce wrzucić fot z imgur więc podaję link do albumu http://imgur.com/a/yQ16t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak udało się pomieścić H7 i GTX 970, w przypadku tego drugiego wyszły inne kwiatki, ale o tym za chwilę ;)

 

Po wstępnych testach poza obudową H7 radzi sobie bardzo dobrze z 4690k, ale powiedzmy sobie szczerze, że dopiero wsadzenie wszystkiego do obudowy zweryfikuje to jak co sobie radzi...

 

Przyszedł również GTX 970 od MSI i niestety pojawił się problem.

Karta oraz jej układ chłodzenia są rewelacyjnie, ale pała dla tego który mierzył kartę i puścił w obiego info, że karta ma 269mm.

Karta z chłodzeniem ma rzeczywiście niecałe 269mm, ale jest jeszcze cover, z którym karta ma grubo ponad 280mm :kwasny:

 

Na szczęście można się pozbyć części tego covera i karta mieści się na styk - dosłownie.

 

Niestety wizualnie dupy nie urywa, ale popracujemy nad tym ;)

 

09.JPG

 

06.JPG

 

05.JPG

 

07.JPG

 

Świecące logo MSI będę musiał czymś zastąpić, jeszcze nie mam pomysłu czym... :hmm:

 

08.JPG

 

Następny w kolejce jest cover na spód - trzeba jedynie wywiercić ~170 otworów :]

 

04.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro zdjąłeś już jeden plastik, to ściągnij też drugi. Ładny surowy wygląd zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wierceniem, to sobie ładnie roboty dowaliłeś.

Kiedyś porwałem się na coś takiego, żeby oszczędzić pięknego alu Lian-Li, ale szło tak wolno i tak krzywo, że się skończyło cięciem wyrzynarką :E

Życzę cierpliwości i o ile nie masz wiertarki stołowej, stabilnej ręki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro zdjąłeś już jeden plastik, to ściągnij też drugi. Ładny surowy wygląd zostanie.

 

Taki był plan - niestety w tym drugim zamontowana jest na stałe dioda razem z tym napisem MSI.

Nawet gdyby jakimś cudem udało się ją wypiąć, to żeby się jej całkowicie pozbyć musiałbym ciąć kabel - a chcę jak najmniej ingerować w to chłodzenie.

 

Z tym wierceniem, to sobie ładnie roboty dowaliłeś. Kiedyś porwałem się na coś takiego, żeby oszczędzić pięknego alu Lian-Li, ale szło tak wolno i tak krzywo, że się skończyło cięciem wyrzynarką :EŻyczę cierpliwości i o ile nie masz wiertarki stołowej, stabilnej ręki ;)

 

Już po :E Nie wyszło najgorzej, ale też szału nie ma. Wieczorem wrzucę fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika na styk... ale dzięki temu nie będzie opadać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heat, szacun :thumbup: Jak tam wysyłałem Markowi - uwielbiam jak jest idealnie symetrycznie :E Szkoda, że musiałeś rozbierać grafę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z grafiką pojawiło się światełko w tunelu :) Nasz dobry forumowy kolega, który ma dostęp do drukarki 3D spróbuje wykonać alternatywną wersję tego drugiego kawałka. :thumbup:

Napisałem też do MSI, ale wątpię żeby przystali na moją prośbę i przesłali mi drugą sztukę covera...

 

Zapomniałem się pochwalić, że ostatnio przyszedł też cały zestaw do recablingu Strider'a od iksmodiwa.

Niestety ciężko u niego z czasem, więc tym razem spróbuję zrobić całe okablowanie sam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan tanczacy wykonał białą obudowę do GTX 970 Mini :) Dziś dotarła do mnie wersja, która miała być finalną, ale Poczta Polska chyba grała paczką w piłkę nożną i dwa elementy zostały złamane. Wstępna przymiarka pokazuje bardzo dobre spasowanie - jutro zrobię dokładną i wtedy ewentualnie zostaną naniesione korekty. Finalna wersja w Nowym Roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan tanczacy wykonał białą obudowę do GTX 970 Mini :) Dziś dotarła do mnie wersja, która miała być finalną, ale Poczta Polska chyba grała paczką w piłkę nożną i dwa elementy zostały złamane. Wstępna przymiarka pokazuje bardzo dobre spasowanie - jutro zrobię dokładną i wtedy ewentualnie zostaną naniesione korekty. Finalna wersja w Nowym Roku.

 

:thumbup:

 

Jaka jest szczelina między coolerem oraz kartą ?

 

 

Około 5mm

 

Wracając do Gladiusa to mam go wstępnie złożonego. Oczywiście brakuje jeszcze wielu modyfikacji, ale musiałem go doprowadzić do takiego stanu żeby łatwiej było dokładnie pomierzyć całe okablowanie.

 

Zacząłem od nagwintowania otworów pod zasilacz. Żeby nie przewiercić się na wylot frontu zrobiłem sobie taki dystans do wiertarki :

 

07.jpg

 

Później już samo gwintowanie :

 

06.jpg

 

Wyszło ok, śrubki ładnie się wkręcały na tyle, na ile powinny.

Powyższe gwinty robiłem na drugim froncie, który był z góry spisany na straty, bo już przy pierwszej próbie przewierciłem się na wylot :lol2:

I teraz zabawna kwestia : w oryginalnym, do wstępnych przymiarek zamontowałem koszyk zasilacza na dwustronnej taśmie piankowej:

 

11.jpg

 

Wczoraj próbowałem go oderwać i nie ma bata... :E Tzn pewnie gdybym wsadził pod koszyk jakiś płaskownik i zrobił dźwignię to ostatecznie udałoby się go oderwać, ale stwierdziłem, że skoro przy takich kombinacjach nie odpadł, to nie ma opcji żeby coś mu się stało.

Jedynie zrobię od góry małe zabezpieczenie - takie na wszelki wypadek... ;)

 

Zrobiłem też miejsce na SSD.

Oryginalnie gladius ma cycek obok płyty :

 

09.jpg

 

Po, którego wycięciu dysk leży idealnie płasko :

 

08.jpg

 

 

Tak jak wcześniej pisałem skończyłem perforację blachy, która ma iść na spód.

Po wykonaniu otworów okleiłem ją dodatkowo folią imitującą szczotkowane alu - niestety oryginalna powłoka nie wytrzymała mojego wiercenia.

Po oklejeniu trzeba każdą dziurę przebijać małym okrągłym pilnikiem i oczywiście piłować brzegi - ogólnie masakra a co najśmieszniejsze, po drodze wpadł mi inny pomysł do głowy i nie wiem czy w ogóle wykorzystam ten kawałek blachy :lol2:

 

10.jpg

 

02.jpg

 

04.jpg

 

 

Całość, po złożeniu wygląda tak:

 

12.jpg

 

13.jpg

 

01.jpg

 

03.jpg

 

05.jpg

 

 

Już na szybko wiem, że potrzebuję wentyli z dużym zakresem RPM, bo nawet z otwartym topem czuć, że w środku robi się lekki piekarnik i dopiero wsadzenie eloopa B12-3 znacząco poprawia temperatury.

Myślałem nad Noctua NF-F12, ale ona startuje dopiero przy 5v i ma już wtedy prawie 800rpm. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable zasilające ATX 24pin, 4pin i SATA gotowe.

 

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

Ten gruby kabel sata zostanie zastąpiony slimem od Akasa, który miałem w TJ07 - tylko muszę go najpierw znaleźć :E

 

Teraz najgorszy kabel przede mną czyli PCIE, który w SS jest z tym cholernym rozgałęźnikiem :/

 

PS.

Wesołych Świąt! :cool:

Edytowane przez heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup:

 

Zostajesz przy białych śmigłach czy zmieniasz na czerwone? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na H7 ma trochę za niskie max rpm. Z kolei eloop to wersja 3, bez PWM, więc ciężko go ogarnąć na MSI.

 

Myślałem nad Noctua PPC 2000rpm + mod z czarnymi gumkami, ale na filmikach, na minimalnych obrotach wydają się trochę za głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś wcześniej, że zamontowałeś cooler bez tej śrubki trzymającej go na środku socketa.

 

Nie boisz się, że w takiej pozycji zacznie on się zsuwać po jakimś czasie?

Czy dalej trzyma na tyle mocno, że niczym takim nie grozi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji żeby cooler się zsunął ;) Ta śrubka tylko "pozycjonuje" cooler - docisk jest dalej taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga,w tej malenkiej obudowie wykonales chyba wiecej modyfikacji niz przy duzych budach :cool:

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

Dzisiaj założyłem top i lewy bok. Niestety światło o tej godzinie nie sprzyja żeby zrobić jakieś lepsze foty.

 

01.jpg

 

Tak czy inaczej w środku nic nie widać, więc cała zabawa w układanie kabli poszła się *kochać :E Zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić okna na topie, ale to po nowym roku.

 

 

03.jpg

 

Celowo nie zakładałem prawego boku bo z pierwszych testów wynika, że spora część gorącego powietrza z GPU wylatuje przez tą szparę :

 

 

02.jpg

 

 

Na 100% zrobię na tej wysokości otwór w bocznym panelu, wykończony siatką, taką jak ma piwnica w TJ07

Zastanawiam się też czy nie wsadzić w to miejsce dodatkowych wentylatorów 60mm (max jaki wejdzie na wysokość) i tym samym zrobić coś w rodzaju dwóch obiegów powietrza w obudowie. Pierwszy obieg zasysałby z dołu na GPU i wypuszczał ciepło bokiem przez tą szparę. Drugi zasysałby przez perforację z lewego boku na CPU i wyrzucał tyłem. :hmm:

 

Z tym zamkniętym bokiem i topem zrobiłem testy w kilku grach.

Najbardziej wymagająca jaką miałem pod ręką to Batman Arkham Knight i jestem dość mocno zaskoczony jak całość sobie radzi.

Co prawda nie jest cicho, bo eloopa mam skręconego jakąś przejściówką na 7v, więc dalej wyje na 1300rpm, ale tak czy inaczej na CPU max to 55 stopnii (przy wentylu z H7 kręcącym się na niecałe 650rpm) a na GPU 62 stopnie.

Więc jak na taki mały setup to moim zdaniem nie jest źle.

 

Teraz przede mną zakup wentyli i chyba jednak wybiorę Noctua - tylko jeszcze nie wiem, które :lol2:

Edytowane przez heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl z dodatkowym otworem na powietrze,no i wentylki-60mm to pierdziaweczki,ale dla takiej malej obudowy kazdy lyk powietrza jest na wage zlota.Okno na topie :thumbup:

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...