Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DjXbeat

R9 290X VS GTX980

Rekomendowane odpowiedzi

Platforma testowa

 

i7 6700k@ 4.5Ghz

Gigabyte Z170-HD3 DDR3

2x4GB DDR3 2400Mhz 10-11-11-30 1T

SanDisk Ultra + 128GB

System Windows 10 Pro x64

 

Driver

AMD: Radeon Crimson 15.3000.1025.1001 BETA

NV : GeForce Game Ready 359.06 WHQL

 

 

Nasze gwiazdy :)

 

11b2npg.jpg

 

 

Assassin's Creed: Unity

 

 

nx71ud.jpg

 

 

Battlefield 4

 

 

 

2hrki9h.jpg

 

ngcydl.jpg

 

 

Crysis 3

 

 

2j0zc6s.jpg

 

 

Far Cry 4

 

 

ir3rz5.jpg

 

vq1bw0.jpg

 

 

Tomb Raider

 

 

2hh3hfk.jpg

 

 

Wiedźmin 3

 

 

2dkzjp5.jpg

 

10x7x9e.jpg

 

 

 

 

jjl1fl.jpg

 

2hqxgkh.jpg

 

 

Metro Last Light

 

 

m9rka8.jpg

 

350t9fs.jpg

 

 

 

Rise of The Tomb Raider

 

NV - 361.75

 

AMD - Crimson 16.1

 

 

971qte.jpg

 

 

 

27yzhv.jpg

 

 

Far Cry Primal

 

NV - 362.00

AMD - 16.2.1

 

 

snnv3r.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=zIpEb76dCXw&feature=youtu.be

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reszta gier niebawem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz remperatury pry podkrexonym gtx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1100rpm notuje maksymalnie 57C a przy 1350rpm w granicach 50-52C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl czy wstawianie wartości "Max" jest niezbędne.

Moim zdaniem nic nie wnosi, a tylko utrudnia czytanie wykresów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Właśnie się nad tym zastanawiałem czy nie lepiej wrzucić tylko minimalny i śedni fps. W wolnej chwili poprawię wykresy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem: R9 290X radzi sobie znakomicie w starciu z GTX980. Jest to dość szokujące jak patrzeć na wiek tych kart i ceny. Jest między nimi co najmniej 400zł różnicy, a... R9 290X jest znacznie dłużej na rynku i wielu ludzi zmieniać go po prostu nie musi, bo go ma! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Zostaw. Nie usuwaj max wartości.

A na radeonie nie ma żadnego rwania? Bo w dziale karty graficzne dużo użytkowników pisze o mocnych spadkach fpsóW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych problemów z rwaniem obrazu ale niestety sterowniki AMD generują bardzo dużo problemów:

W Wiedźminie 3 pojawiają się rozpikselowane plamy w których nie ma textur, W BF4 pojawiają się czarne pasy i również błędy na texturach.

 

Kolejna sprawa jaką chciał bym rozwiać to jakość kolorów na kartach AMD i NV. W sieci krąży plotka o tym, że obraz na kartach AMD jest ładniejszy a kolory żywsze.

Jest to bzdura! Obraz generowany przez obydwie karty jest taki sam co zresztą widać na filmach, które nagrałem z każdej gry.

 

Kolejna sprawa - zbyt duże podniesienie napięcia skutkuje degradacją wydajności. Pomimo tego, że mamy wysokie taktowanie wyniki będą nieco zaniżone.

Doświadczyłem tego na sobie 1170/1420Mhz +100mv potrafi wygenerować o 2% mniejsze wyniki od 1150/1420Mhz +56mv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem wyniki z Metro Last Light i z drugiej lokacji Wiedźmina 3.

Obecnie testuję Metro last Light w drugiej lokacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 1500MHz na GTX 980, to taktowanie z max. boostem/standardowym boostem, czy tylko bazowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500Mhz na GTX980 to jest już końcowe taktowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

To 1500MHz na GTX 980, to taktowanie z max. boostem/standardowym boostem, czy tylko bazowe ?

I właśnie przez to jest burdel na forum. We wszystkich recenzjach podają bez boostu taktowanie a większość użytkowników pclaba podaje z boostem. Mniej obeznani w temacie dziwią się czemu ludzie mają 1500-1550 na takich 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny teścik czekam na kolejne

 

Możesz podać ogólny pobór prądu z gniazdka skrzynki podczas testów ?

 

10580257_1054095904640763_8839985099104859070_n.jpg?oh=45e959955a08c070568ac1c2bea98852&oe=56D3AA85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Na R9 290X 1170/1420Mhz +100mv maksymalnie z gniazdka szło 456W. Na GTX980 1500/2000Mhz zanotowałem maksymalnie 318W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie przez to jest burdel na forum. We wszystkich recenzjach podają bez boostu taktowanie a większość użytkowników pclaba podaje z boostem. Mniej obeznani w temacie dziwią się czemu ludzie mają 1500-1550 na takich 970.

Jak ktoś jest niepełnosprytny to nie wie o co chodzi, powinno się podawać realne taktowanie gpu pod obciążeniem. Niezależnie czy to nazwiesz boost, turbodopalacz czy h.. wiesz jeszcze jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Dokładnie bo na tym samym modelu karty z takim samym zegarem bazowym różnica w realnym taktowaniu końcowym może dojść do 100Mhz w zależności od ASIC. Miałem 2 GTX970 G1 i jeden wbijał 1329Mhz a drugi 1418Mhz. Zegar bazowy w obydwu był taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś tu o tym wspominał, ale na Crimson każdorazowe wyłączenie PC powoduje utratę 144 Hz przy 1440p. Trzeba odpinać i wpinać na nowo DP :)

Sprawdź DjXbeat jak działa FIFA16 na obu kartach. Chodzi mi o Twoje odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lipton

Niestety nie mam Fify16.

Jeżeli chodzi o Crimsony to w dalszym ciągu występuje problem z taktowaniem przy restarcie/włączeniu PC.

Jeżeli nie zresetujemy ustawień OC w programie do podkręcania typu Afterburner, Trixx, GPU Tweak, Precission itd to po restarcie mamy takie samo taktowanie z jakim wyłączyliśmy PC.

Wszystko jest fajnie dopóki przy próbach OC nie wywali nam system - wtedy po restarcie Crimsony ładują ostatnie, niestabilne taktowania i mamy problem. Sam się tak wkopałem jak kombinowałem z OC pamięci na R9 290X (1550Mhz) gdzie obraz zrobił się czarny i musiałem restartować. Po restarcie pojawiało się logo Windows i obraz robił się czarny bo Crimsony ładowały 1550Mhz na pamięci. Musiałem je usunąć w trybie awaryjnym bo innej opcji nie było :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednym słowem: R9 290X radzi sobie znakomicie w starciu z GTX980.

Nie wiem, gdzie Ty widzisz to "znakomicie", bo ja widzę, że GTX 980 robi sieczkę z R9 290X w większości przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX jest też odpowiednio droższy, nic dziwnego że jest też wydajniejszy.

R9 390X, zaszalejmy, bo 290X chyba już oficjalnie się nie sprzedaje - ~1900zł

GTX 980 ~2300zł

 

Różnica w cenie, jeśli dobrze liczę, to ~21%. W wydajności wychodzi mniej-więcej podobnie, coś koło 20-25%. Wniosek, karty radzą sobie na tyle, na ile są wycenione. Ale to czysta wydajność, a wziąć pod uwagę jeszcze pobór mocy, wydzielane ciepło itd. i obraz się zmienia na korzyść GM204.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U gracza hawaii długo nie posiedzi, te wyniki mają nijak do problemów ze sterami i wydajnością oraz płynnościa w szerokim spektrum gier. Jak ktoś gra od czasu do czasu hawaii jest ok zwłaszcza w zimowe wieczory :E

 

Dobrze, że mam te kilka msc 290x i bez emocji mogę patrzeć co odwala amd. Dobrze, że przyrzekłem sobie, że już nigdy nie kupie nic od amd i dobrze na tym wyszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rolandwally83

Niestety ale po części muszę się zgodzić z tym co napisał Sideband - sterowniki AMD są znacznie bardziej problematyczne i nie piszę tutaj tego by wywołać jakąś wojenkę tylko to jest moje obiektywne zdanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby to, że nie wiem jak teraz, ale do czasu nie umiały nawet porządnie oszczędzać energii, przy 144hz i wbijały max zegar pamięci i często boostowały zegar gpu :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...