Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DjXbeat

R9 290X VS GTX980

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proste AMD niech zwinie manatki zostanie intel i nvidia i będzie jedno wielkie g..............

 

wydajność stanie w miejscu a cena poleci na marsa

 

Takie pierdolenie za przeproszeniem. Miałem NV miałem ATI teraz siedzę na AMD i żyję wszystko mi działa mam gdzieś narzut na cpu głośne chłodzenie wysokie temperatury i pobór prąd kupiłem i mam narzekać mnie będę sam wybierałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz, że podniesienie cen pozytywnie wpłynęło by na sprzedaż? A co, jeśli ludzie by się trochę zbuntowali i przestali kupować hardware pc? Jeśli NV i Inteli wywindują ceny, to ja im podziękuję - do grania kupię konsolę za 1500zł.

Ale nic takiego się nie dzieje, to pytam się, w imię czego mam wybrać produkt z problemami, skoro wady konkurencji są mniej uciążliwe?

 

Trochę źle odebrałeś mój post zresztą. Nie życzę źle AMD. Śmieję się z postawy komentujących na PPC. Nagle ostatni sprawiedliwi i ostoja czerwonych udowodniła, że z tymi sterownikami jest tak średnio i połączenie AMD + AMD to najgorsza opcja z możliwych. Co na to brać komentująca? A no dorobili sobie teorię, że Radeony wyświetlają lepszy obraz, dlatego mają mniej klatek/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest PPC mam takie same problem z AMD jak i NV bardziej pasuje mi CCC a i tak używam zewnętrznych programów do jakości i ustawiania grafiki

 

dwa kompy

PII X4 6950 CF

I7 290x Quad

 

16560375.jpg?1450994263

 

Jeszcze niedawno miałem nv i problemy najczęściej sli padało i sterownik ekranu narzekałem jakie to dziadostwo Polazłem w AMD i było podobnie ale nie co mniej problemów wcześniej 4 lata na 9600 gt w SLI narzekałem to samo z 6950 w CF

 

nie ma rzeczy idealnych i na pewno nie będzie

 

Ale wydajność i płynność grafiki była na obu obozach jak zaczęły chodzić poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Z końcowego wykresu jasno wynika, że nie depnięte i5 + 390/970 ma taką samą wydajność. Dopiero mocno podkręcony 970 odskakuje 390.

 

 

Naprawdę uważasz, że podniesienie cen pozytywnie wpłynęło by na sprzedaż? A co, jeśli ludzie by się trochę zbuntowali i przestali kupować hardware pc? Jeśli NV i Inteli wywindują ceny, to ja im podziękuję - do grania kupię konsolę za 1500zł.

Ale nic takiego się nie dzieje, to pytam się, w imię czego mam wybrać produkt z problemami, skoro wady konkurencji są mniej uciążliwe?

Konsola kosztuje tyle co karta graficzna ze średniej półki czyli 390/970 (tak to obecnie średnia półka wyżej masz 980,980ti i titanX który jest kartą dla graczy nie do zastosowań profesjonalnych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z końcowego wykresu jasno wynika, że nie depnięte i5 + 390/970 ma taką samą wydajność. Dopiero mocno podkręcony 970 odskakuje 390.

Zwróć uwagę, że to są referencyjne taktowania ;)

W przypadku niereferencyjnych kart na starcie masz już znacznie większe zegary więc GTX970 będzie miał większą przewagę nad R9 390 posiadając słabszy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, niech ludzie z ppc pójdą do siebie, nie ma sensu, aby kogoś przekonywać, walka jak z pewnym obozem politycznym...

Z autopsji, powiem tylko, że miałem R9 290/X, 2 razy 780 (teraz po raz drugi), i mimo, że czasem mam mniejszą wydajność (tak, tyle, że nie podkręcam, po OC jest większa na 780), to ZNACZNIE

mniej problemów jest na GTX'ach... Ciepło też przestało być problemem, mimo, że na obu miałem autorskie chłodzenia (GB windforce i MSI Twinfrozr).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

następny co pierdoły pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem. Dobrze, że wiem co miałem, każdy może przeglądnąć historię co sprzedawałem. To, że masz tylko R9 290 i go tak lubisz, nie moja wina, radeony mają biedne wsparcie, i mają więcej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji, powiem tylko, że miałem R9 290/X, 2 razy 780 (teraz po raz drugi), i mimo, że czasem mam mniejszą wydajność (tak, tyle, że nie podkręcam, po OC jest większa na 780)

Hoho, kogoś tutaj z wydajnością poniosło z przyrównywaniem podkręconej 780tki do 290x, nawet na domyślnych zegarach. Pozwolę sobie przyrównać na teście syntetycznym

Miałem GTX 780 od Gigabyte. OC z 954 do 1072(plus boost) uzyskany wynik 11,1k GPU Score w Fire Strike 1.1 http://www.3dmark.com/fs/2633807

Mam obecnie r9 290X i ustawieniach domyślnych robi 12k GPU Score w Fire Strike 1.1 http://www.3dmark.com/fs/6783619

 

Choć GTX 780 to wynik już wiekowy, sponad roku, to jak sam ująłeś - z czasem miałeś mniejszą wydajność.

Uwzględnijmy sytuacje, że jest bez zmian to opierając się na wynikach z testu konkurencyjnego serwisu pt. "Test kart graficznych Radeon R9 290X vs GeForce GTX 780" to tam R9 290x 12k w Fire Strike stuknęło przy taktowaniu 1110/5700MHz, więc AMD w ciagu dwóch lat zaliczyło ładny boost ma MHz. Niemniej mam tylko ten przykład i w grach mogło wyglądać inaczej.

Ciepło też przestało być problemem, mimo, że na obu miałem autorskie chłodzenia (GB windforce i MSI Twinfrozr).

W przypadku temparatur dla GTX780 to mogę się zgodzić choć chłodzenie Gigabyte było paskudne i dobra kultura pracy kończyła się na wykresach w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marki nic nie znaczą, AMD najlepiej zoptymalizowało swoje karty do 3dmarka11 i firestrike :D. Zresztą było to szczególnie widoczne wtedy gdy jeszcze mocno bło niedopracowane stery dla gcn - z wydania na wydanie, w markach wydajność szła o 10-15% w górę, w grach do 5% :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - też tam macie, że jak włącznie w grze wyższą rozdzielczość przez VSR to resetuje się ustawienie ikon na pulpicie? Ciekawi mnie, czy tylko ja tam mam czy to jest powszechny bug.

 

Co do taktowania pamięci to u AMD jest tak, że zegar obniża się jedynie w najniższym stanie; we wszystkich stanach pośrednich jest pełna częstotliwość. Pisałem o tym tez tutaj:

http://forum.pclab.pl/topic/1093558-Modyfikacja-biosu-Radeona-R9-290390X/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - też tam macie, że jak włącznie w grze wyższą rozdzielczość przez VSR to resetuje się ustawienie ikon na pulpicie? Ciekawi mnie, czy tylko ja tam mam czy to jest powszechny bug.

Ja też tak mam zarówno na Nv jak i AMD ;)

Trochę to wkurzające bo poukładam sobie ikony a po wyjściu z gry mam bałagan :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ja też tak mam zarówno na Nv jak i AMD ;)

Trochę to wkurzające bo poukładam sobie ikony a po wyjściu z gry mam bałagan :E

 

 

Ja używam darmowego programiku desktopOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - też tam macie, że jak włącznie w grze wyższą rozdzielczość przez VSR to resetuje się ustawienie ikon na pulpicie? Ciekawi mnie, czy tylko ja tam mam czy to jest powszechny bug.

 

Co do taktowania pamięci to u AMD jest tak, że zegar obniża się jedynie w najniższym stanie; we wszystkich stanach pośrednich jest pełna częstotliwość. Pisałem o tym tez tutaj:

http://forum.pclab.pl/topic/1093558-Modyfikacja-biosu-Radeona-R9-290390X/

 

Nie mogę assasin, taki sprzet mieć i zamienić na 290xaa :P.

Chyba, go wyrwałeś za grosze, bo inaczej nie widze sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Dodana część wyników z rozdzielczości 3200x1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane wyniki z gry Rise of The Tomb Raider.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to zakrzywianie rzeczywistości.

 

r9 290x/r9 390 konkuruje z gtx 970 przy odpowiednio mocnym cpu (i7 6700k@4.7) ale przy normalnym i5 przegrywa z krestesem.

 

http://pclab.pl/art60000-21.html

 

Przy wyższej półce jeszcze wyższy narzut.

 

http://pclab.pl/art60000-22.html

 

Czytać a wszystko będzie jasne.

 

Większość którzy grają od czasu do czasu posiadają zwykłe i5 bez OC.

 

Dla wielu z Was podsumowanie powyższych testów nie będzie niczym nowym: sterowniki do kart graficznych AMD Radeon w większym stopniu obciążają procesor lub gorzej gospodarują jego zasobami, przez co im więcej ma on pracy w danym miejscu w grze i im jest słabszy, tym gorzej Radeon wypada względem GeForce'a. Radeon R9 390 OC w połączeniu z bardzo szybkim procesorem Core i7-6700K @ 4,7 GHz jest w stanie nawiązać równorzędną walkę z GeForce'em GTX-em 970 OC. Niestety, w tandemie ze słabszym CPU zauważalnie traci dystans. Problem w tym przypadku polega na tym, że dotyczy nawet podkręconego do 4,5 GHz Core i5-4690K, który przecież wciąż należy do ścisłej czołówki pod względem wydajności.

 

c3r_1920vh.png

 

i5 4570 + gtx 970 = i7 6700k@4.7 + r9 390

 

Czy ktoś liczył różnicę w cenie tych zestawów oferujących podobną wydajność?

 

Nikt

 

 

oprócz mnie

 

Żeby zrównać się z przeciętnym i5 4570/i5 4460 + gtx 960 + h81 musisz celować w i5 6600k@4.5ghz/i5 4690k@4.5ghz + r9 380x + płytę z170 + chłodzenie

 

Koszt zestawu intel + nv = 1942zł http://www.morele.net/inventory/info/5M2CYK/

Koszt zestawu intel + amd = 2982zł http://www.morele.net/inventory/info/ydDXpN/

Koszt intel + amd HSW = 2800zł http://www.morele.net/inventory/info/wjW9IS/

 

Gdzie sens gdzie logika? o czym tu w ogóle pisać?

 

 

Filmik youtube - profesjonalny test w miejscach gpu, tfu tu nie ma miejsc testowych :)

 

fc4 http://pclab.pl/art57559.html

 

fc4_n_1920.png

fc4_a_1920.png

 

Far Cry 4 w przynajmniej 60 kl./s?

Bardziej wymagający gracze oczekują dużej płynności w grach typu FPS, a taką właśnie grą jest Far Cry 4. W najwyższych ustawieniach jest to możliwe pod warunkiem, że konfiguracja nie będzie słabsza od następującej:

Radeon R9 290X + podkręcony do 4,5 GHz Core i5/i7 z rodziny Haswell;

GeForce GTX 970 (ewentualnie 780 Ti) + jakikolwiek Core i5 z rodziny Haswell (nie licząc wersji o obniżonym TDP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liptonowi nie ma co wierzyć. Jeszcze kilka mc temu pokazywał to

i pokazywał jak Radeon źle radzi sobie w GTA 5

Teraz twierdzi że miejsc CPU w GTA 5 nie ma. Jak chorągiewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r9 290x/r9 390 konkuruje z gtx 970 przy odpowiednio mocnym cpu (i7 6700k@4.7) ale przy normalnym i5 przegrywa z krestesem.

Gdybyś miał jakieś pojęcie to byś takich głupot nie pisał. Jak jest problem z narzutem to żaden cpu nie pomoże ani kosmiczny zegar , a co ci ma dać i7 skoro w dwóch grach na krżyż działa smt :lol2:

 

Amd nie ma problemów z narzutem w crysis 3, jedyny problem to niska wydajność od strony gpu w pierwszym levelu. Powtórzę n-ty raz robienie testów na cryengine bez wymuszonej wysokiej rozdzielczości zegara rzeczywistego mija się z celem i takie testy nadają się tylko do śmietnika. Crytec ten problem dopiero zauważył przy Ryse i można wymusić wysoką rozdzielczość bezpośrednio z konsoli lub autoexeca. Amd ma problem od strony cpu w grach, ale na pewno nie jest nim crysis 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amd nie ma problemów z narzutem w crysis 3, jedyny problem to niska wydajność od strony gpu w pierwszym levelu. Powtórzę n-ty raz robienie testów na cryengine bez wymuszonej wysokiej rozdzielczości zegara rzeczywistego mija się z celem i takie testy nadają się tylko do śmietnika. Crytec ten problem dopiero zauważył przy Ryse i można wymusić wysoką rozdzielczość bezpośrednio z konsoli lub autoexeca. Amd ma problem od strony cpu w grach, ale na pewno nie jest nim crysis 3.

Na trawce może problemów nie ma, ale przykładowo bierzesz poziom The Root of All Evil i już jest kapa kompletna :E. Tylko jakie to wszystko ma w tej chwili znaczenie, w Crysisa 3 już nikt nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...