Skocz do zawartości
Bono[UG]

Wstawianie kodu

Rekomendowane odpowiedzi

Krótki poradnik wklejania kodu na forum

 

1. Używaj tagów:

-najbardziej ogólne [ code ] [ /code ] (normalnie pisze się bez tych spacji), dostępne z paska formatowania tekstu <>

-dodatkowo forum obsługuje php, html, sql, xml - wpisuje się ręcznie lub z rozwijanego menu "Pozostałe style"

Tekst zamknięty w tagach kodu nie gubi formatowania, dodatkowo składnia jest kolorowana.

 

Przykłady:

code

#include <stdio.h>
main()
{
 int year=2016
 printf("Hello World in %d\n",year);
}

 

php

$year=2016;
print('Hello World in '.$year);

 

html

<HTML>
  <HEAD>
     <TITLE>
        Hello
     </TITLE>
  </HEAD>
<BODY>
  <P>Hello World in 2016</P>
</BODY>
</HTML>

 

sql (przekopiowane z msdn)

USE AdventureWorks
GO
IF EXISTS (SELECT * FROM sys.procedures WHERE [name] = 'usp_HelloWorld')
DROP PROCEDURE usp_HelloWorld;
GO
IF EXISTS (SELECT * FROM sys.assemblies WHERE [name] = 'HelloWorld')
DROP ASSEMBLY HelloWorld;
GO
DECLARE @SamplesPath nvarchar(1024)
set @SamplesPath = '$(root)'
CREATE ASSEMBLY HelloWorld 
FROM @SamplesPath + 'HelloWorld.dll'
WITH permission_set = Safe;
GO

CREATE PROCEDURE usp_HelloWorld
--(
--    @Greeting nvarchar(12) OUTPUT
--)
AS EXTERNAL NAME HelloWorld.[storedProcedures].HelloWorld;
GO

 

2. Nie wklejaj ściany kodu.

W takich przypadkach lepiej użyć zewnętrznego serwisu np. wklej.org

 

3. Pamiętaj o formatowaniu.

Będzie dużo łatwiej nam czytać, a tobie zrozumieć własny kod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup:

Sam ostatnio to zauważyłem :/ . Może w końcu coś się zmieni.

Edytowane przez dejot44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • User ma wersje oem i z przeniesieniem licencji na nowy sprzęt może być problem. Jeszcze jak chce instalować i aktywować W11 na tym nowym sprzęcie. Jakby to była wersja box to może by było łatwiej, a tak to może być problem.
    • Budka powiedział, że jest za budową fabryki. Co dalej z Izerą? Borys Budka: decyzja po audycie - Money.pl
    • Ooo, jak mogłem zapomnieć wspomnieć o soundtracku, cała seria ma niesamowity OST, dla niego opłacam YT Premium, bo na Spotify nie ma wszystkiego/czasem blokują się w Polsce xD Kopalnia bangerów, jakbym miał podać mój ulubiony, to nie dałbym rady. Co do 7/8, to faktycznie w przypadku 7 jeszcze aż tak nie jest ważna znajomość reszty, ale już w 8 warto jednak znać całość, bo bez tego cała "druga część" fabuły nie będzie miała powera jaki ma dla kogoś, kto ograł wszystkie, praktycznie wszystko co poboczne może być tam wówczas niezrozumiałe. Co jest niestety sporym minusem dla nowych graczy, rozumiem w pełni dlaczego to zrobili, jednak świeżynki mogą czuć się tam troszku zagubione - przynajmniej tak mi się wydaje, musiałby się wypowiedzieć ktoś z mniejszym doświadczeniem w serii. Ano, mnie Yakuza 0 z początku trochu odrzuciła, początki tych gier to dosłownie kilka godzin prawie samych cut-scenek przerywanych krótkimi walkami, dopóki nie dojdzie się do otwartej struktury gry, to może się wydawać jakbyśmy grali w interaktywny film z jakąś tam walką, żeby nie było. Osobiście zagrałem w Y0 nie wiedząc o niej praktycznie nic, co prawda w miarę byłem przygotowany na coś takiego z samej świadomości, że mam do czynienia z japońską grą i słyszałem wcześniej o tych legendarnych cutscenkach, ale 0 od początku pokazuje jakieś struktury w Yakuzie (w Yakuzie jako Yakuzie, nie że w grze xD), wprowadza z 10 różnych bohaterów i poczułem się tym przytłoczony. Na szczęście nie porzucam raczej gier, więc "dotrwałem", no i potem się zakochałem xD Co do systemu walki - jeszcze przed 8 powiedziałbym, że zdecydowanie wolałem brawlerowy styl walki, ale powiem Ci, że grając w 8 uważam przejście na turówkę za najlepszą zmiana jaką mogli wprowadzić, naprawdę. W 8 z dobre 15h łażę po mieście i... biję chłopów na mieście (takich mini-bossów), dość, że jest to sporo bardziej wymagające niż brawlerowy styl (starsze Yakuzy są raczej bardzo łatwe, tylko w 3 bossowie mają milion zdrowia xD), to ten system walki po prostu wymiata, mówię to jako ktoś, kto za turówkami nie przepada, a system z 7 uważa za "zjadliwy", innymi słowy - trochę mniej nudny niż inne jRPG'i. To jak w 8 usprawnili absolutnie wszystkie problemy z 7 i jeszcze dodali mnóstwo nowych systemów to czysta poezja, prawdopodobnie to najlepsza turowa walka jaka kiedykolwiek powstała i ciężko sobie to wyobrazić, że tak niesamowicie przetłumaczyli brawlera na turówkę, wręcz ma się wrażenie, że ta gra miała być od początku taka jak jest teraz, bo Yakuzowe systemy pasują do tego idealnie. Również zwróciłem uwagę na to, że Yakuza jest jRPG'iem bez jego flagowych cech, każdy inny jRPG - piękni bohaterowie ratujący świat, Yakuza - menele walczące z innymi menelami xD Genialne.
    • Znalazłem właśnie na dysku C folder z bitlocker, nigdy czegoś takiego nie używałem. Sprawdziłem wszystkie konta Microsoft jakie mam i na żadnym nie znalazłem klucza do jakiegokolwiek urządzenia 🤔
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...