Skocz do zawartości
Agnes

WAŻNE OGŁOSZENIE: Zmiana regulaminu działu sprzedam

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie mam. Sprzedaje ogólnie dużo sprzętu, z każdym mam zrobić zdjęcie z karteczką? Troche dużo roboty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ty nie musisz. Masz odpowiednią liczbę postów i staż na FORUM. Ten skill daje ci immuniunium czy jak kto woli manitu od jakiegokolwiek regulaminu na forum.pclab.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz grupowe z kartką i tyle. Każde większe forum zagraniczne tego wymaga - hwbot/xtremesystems/overclock.net itd. Zmiana na plus.

 

Plus tego jest taki, że nie trzeba się prosić nikogo o zdjęcia, jeśli ich nie zamieści. Wiadomo, że oszustów to nie wyeliminuje, ale przynajmniej każdy zobaczy co kupuje.

 

A jak komuś nie pasuje... jest wolny rynek :)

Edytowane przez _bartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie zmiana, ale dodanie nowego punktu o treści:

 

Oferty muszą zawierać zdjęcie produktu z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.pclab.pl oraz aktualną datę.

 

Punkt ten będzie obowiązywał od 1 stycznia 2016, ale już od tej chwili można się do niego stosować i będzie to bardzo mile widziane.

 

Ja proponuję taki wymóg dla osób z małym stażem na forum i małą ilością postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idealna byla by wtyczka na forum, ktora umozliwia taki trick jednym przyciskiem bez zbednego zaglowania plikami itp itd ;)

Zarechotałem na myśl o tym, że administracja miałaby wprowadzić dobrowolnie jakąkolwiek funkcjonalność na forum :E Ostatnie co dodali to responsywna skórka forum, która zabija funkcjonalnością, a pojawiła się tylko i wyłącznie dlatego, że Google zmieniło zasady pozycjonowania. Obsługa Taptalka jest wprowadzana od bardzo, bardzo dawna i prawdopodobnie nigdy jej nie będzie.

Zmiana taka se, jak wrzucając np. 5 zdjęć danego przedmiotu będzie wystarczyć kartka z datą wystawienia tylko na jednym to ok. Fajnie by było skrócić czas na odświeżanie oferty. Normalne komentowanie ofert też byłoby niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako stary sprzedawca na forum pomysł popieram. Wiele wysiłku to nie kosztuje a na pewno w jakimś stopniu poprawi to wiarygodność ogłoszeń. Potencjalny złodziej będzie musiał się więcej pomęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JetSetWilly

Jako stary sprzedawca na forum pomysł popieram. Wiele wysiłku to nie kosztuje a na pewno w jakimś stopniu poprawi to wiarygodność ogłoszeń. Potencjalny złodziej będzie musiał się więcej pomęczyć.

 

Jak na razie to wszystko jest strasznie niedopracowane/niedoprecyzowane. Co z osobami, które sprzedają fanty wirtualne? Ma być zdjęcie monitora z karteczką?

 

Ja proponuję taki wymóg dla osób z małym stażem na forum i małą ilością postów.

 

Propozycje były tutaj:

http://forum.pclab.pl/topic/1082038-Zmiana-regulaminu-dzia%C5%82u-sprzedam/

Edytowane przez JetSetWilly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

z ta data to niezle przegiecie kogos fantazja poniosla :-)

 

 

Bardzo dobrze przynajmniej nikomu nie będzie się chciało bawić nikomu w paincie a do tego jak coś sprzedałeś raz to nie użyjesz tego samego zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JetSetWilly

Bardzo dobrze przynajmniej nikomu nie będzie się chciało bawić nikomu w paincie a do tego jak coś sprzedałeś raz to nie użyjesz tego samego zdjęcia

 

A jaki problem zrobić kilka fotek z różnymi karteczkami. Na karteczce zmienia się datę i z jednego sprzęta można zrobić 20. Ba, można nawet zmieniać tło, a co? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem zrobić kilka fotek z różnymi karteczkami. Na karteczce zmienia się datę i z jednego sprzęta można zrobić 20. Ba, można nawet zmieniać tło, a co? :E

 

Troska o środowisko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem zrobić kilka fotek z różnymi karteczkami. Na karteczce zmienia się datę i z jednego sprzęta można zrobić 20. Ba, można nawet zmieniać tło, a co? :E

Zawsze możemy dokręcić śrubę i dodać wymóg zdjęcia z numerem seryjnym sprzedawanego przedmiotu i zapisania go na kartce. Problem w tym, że to by bardzo mocno obcięło oferty, bo większość nie poradzi sobie ze zrobieniem czytelnego zdjęcia.

 

Odnośnie ilości zdjęć z kartkami, to sprawa do przedyskutowania.

Myślę, że dla kilku poglądowych na przedmiot powinny być, ale jeżeli ktoś chce robić całą foto sesję ze zbliżeniami na poszczególne elementy przedmiotu, to można odpuścić.

 

Co z osobami, które sprzedają fanty wirtualne? Ma być zdjęcie monitora z karteczką?

Czemu nie?

 

Jak ma być rozumiany zapis o aktualnej dacie? Oznacza to, że codziennie należało będzie wykonywać nowe zdjęcia? Co w przypadku, gdy zdjęcia zrobi się danego dnia, a ofertę napisze w następnym?

Jeżeli data na zdjęciu będzie w granicach kilku dni, to nie powinno być problemu. Tydzień i więcej, to już nie bardzo.

Nie chodzi o codzienne odświeżanie zdjęć w ofercie, ale data napisania tematu.

 

Wyobrażasz sobie to, że ktoś jest np. Poza miejscem zamieszkania, w którym posiada daną rzecz, a chce wystawić ogłoszenie? Sam tak miałem często. Po prostu nie miałem czasu zrobić zdjęcia. Minusów w moich transakcjach mimo braku zdjęć nie widać ;)

 

@Edit:

Chodzi mi nie o to, że nie ma dana osoba sprzętu (robi interes z czymś czego nie posiada- ma mu dopiero przyjść) tylko juz coś ma ale aktualnie jest poza domem.

Skoro nie masz dostępu do przedmiotu, to jak chcesz sprzedawać? Jeżeli będziesz w domu za dzień dwa, to chyba nie zrobi różnicy takie opóźnienie oferty?

Jeżeli dłużej, to i tak nie wyślesz przedmiotu i nie dokończysz transakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JetSetWilly
' date='19 Grudzień 2015 - 23:17' timestamp='1450559874' post='13804847']

Zawsze możemy dokręcić śrubę i dodać wymóg zdjęcia z numerem seryjnym sprzedawanego przedmiotu i zapisania go na kartce. Problem w tym, że to by bardzo mocno obcięło oferty, bo większość nie poradzi sobie ze zrobieniem czytelnego zdjęcia.

 

Nie wszystko posiada numery seryjne. Przyznam, że taki pomysł wygląda już na lekką paranoję, uznajmy go za żart :)

 

' date='19 Grudzień 2015 - 23:17' timestamp='1450559874' post='13804847']

Odnośnie ilości zdjęć z kartkami, to sprawa do przedyskutowania.

Myślę, że dla kilku poglądowych na przedmiot powinny być, ale jeżeli ktoś chce robić całą foto sesję ze zbliżeniami na poszczególne elementy przedmiotu, to można odpuścić.

 

Mnie osobiście interesuje, czy będzie można robić fotę zbiorczo, czyli jak np. w moim wypadku jedna fota zbiorcza z nickiem i datą + inne szczegółowe już bez nicka, ale na tym samym tle. Wolę robić szczegółowe foto a nie zasłaniać wszystko makulaturą - dla mnie to kuriozum.

 

I chciałbym żeby jakiś moderator oficjalnie odpowiedział na to pytanie, tak żeby innym moderatorom (jak to bywało) nie zostawić zbyt dużego pola do nadinterpretacji regulaminu, albo posuwania się do okłamywania uzytkowników (tak jak moderator RyszardGTS, który świadomie kłamał żeby ukryć swoją niekompetencję i zwykłą złośliwość).

 

' date='19 Grudzień 2015 - 23:17' timestamp='1450559874' post='13804847']

Czemu nie?

 

tu chciałbym żeby wypowiedziała się jakaś osoba, która sprzedaje fanty wirtualne jak to widzi ze swojej strony. Wg. mnie nie widzi :)

 

' date='19 Grudzień 2015 - 23:17' timestamp='1450559874' post='13804847']

Jeżeli data na zdjęciu będzie w granicach kilku dni, to nie powinno być problemu. Tydzień i więcej, to już nie bardzo.

Nie chodzi o codzienne odświeżanie zdjęć w ofercie, ale data napisania tematu.

 

Kramiki. Co w tym wypadku? wystarczy dodanie foty zbiorczej raz na jakiś czas?

 

---

 

I jeszcze moje prywatne zdanie nt. tej szopki. Pomysł powiedzmy dobry, ale... Wprowadzany w obecnej formie bez przemyślenia, na szybko i niesprecyzowany. Jak ma niby wyglądać weryfikacja? Mamy jako użytkownicy znowu wysyłać raporty? Czy bez dodania zdjęcia nie można będzie założyć tematu? Czy w takim wypadku zdjęcie będzie mogło być na zewnętrznym serwerze?

 

Przyznam, że "to coś" jest po najniższej linii oporu, wprowadzane na dodatek bez żadnej zmiany w forum (mimo, że sprawia mylnie takie wrażenie) i jedyne co przyniesie to większa ilość raportów a w konsekwencji będzie gorzej niż było. Chyba, że PCL zatrudnił dodatkowych moderatorów (już to widzę :E ).

 

 

Przypomnę pomysły sprzed lat:

http://forum.pclab.pl/topic/846030-Ograniczenie-w-dziale-Og%C5%82oszenia-dla-nowych/

Post nr 30.

 

- brak możliwości założenia nowego tematu gdziekolwiek przez użytkowników o mniej niż 3 postach (bez limitów czasowych dotyczących rejestracji),

- brak możliwości założenia nowego tematu w dziale sprzedam przez użytkowników o mniej niż 9 postach,

- brak możliwości założenia nowego tematu w dziale sprzedam przez KOGOKOLWIEK kto już taki temat założył i nie upłynęło 10 dni od jego ostatniego odświeżenia + brak możliwości odpowiadania w swoim temacie na analogicznych zasadach.

 

i... regulamin. A może Regulamin działu sprzedam. Jakiekolwiek jego złamanie = ban na minimum tydzień. Czyli konsekwencja, której teraz nie ma i która ograniczyłaby bardzo pracę moderacji (dodam, że darmową - ja bym na coś takiego nie poszedł, szacun dla nich).

 

To są punkty, które REALNIE zmieniłby pozytywnie dział sprzedam. Nie zostaną wprowadzone bo wymagałby prawdziwych zmian w forum a nie mydlenia oczu jak teraz.

 

Edit: minimalna liczba postów do założenia tematu - odnoszę wrażenie, że nie zostanie to wprowadzone bo administracja trzęsie portkami, że straci kilku nowych, gimbazowych użytkowników onetu. Pewnie mylnie także odnoszę wrażenie, że jest to grupa docelowa...

 

 

Jeszcze jedno:

Co się powinno zmienić, to bezkrytyczne podejście potencjalnych kupujących. Chcecie bezpieczeństwa? Zadbajcie o nie sami.

Każdy kupujący na PCL oprawia to w ramki i wiesza nad monitorem.

Edytowane przez JetSetWilly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od przeszło roku tutaj sprzedaję i mam takie pytanie, mogę zrobić ogólnie jedno zdjęcie z moim magazynem, czy muszę każdego podzespołu z osobna? Mam dosyć sporą rotację sprzętu i po prostu robienie zdjęć każdego podzespołu będzie dla mnie problematyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko posiada numery seryjne. Przyznam, że taki pomysł wygląda już na lekką paranoję, uznajmy go za żart :)

Większość sprzętu komputerowego ma numer seryjny. Trafiają się wyjątki (np. pendrive adata), czy jakieś kabelki, adaptery itp., ale jak nie ma to nie ma i nie poradzisz.

Narzekasz, że obecna forma kartki, to słabe zabezpieczenie, a s/n to już paranoja. Zdecyduj się ;)

 

Mnie osobiście interesuje, czy będzie można robić fotę zbiorczo, czyli jak np. w moim wypadku jedna fota zbiorcza z nickiem i datą + inne szczegółowe już bez nicka, ale na tym samym tle. Wolę robić szczegółowe foto a nie zasłaniać wszystko makulaturą - dla mnie to kuriozum.

 

I chciałbym żeby jakiś moderator oficjalnie odpowiedział na to pytanie

 

Kramiki. Co w tym wypadku? wystarczy dodanie foty zbiorczej raz na jakiś czas?

Pytanie czy na tej zbiorczej będzie wszystko widoczne. Jeżeli tak, to nie widzę problemu.

Przedyskutujemy i podamy oficjalne stanowisko.

 

I jeszcze moje prywatne zdanie nt. tej szopki. Pomysł powiedzmy dobry, ale... Wprowadzany w obecnej formie bez przemyślenia, na szybko i niesprecyzowany. Jak ma niby wyglądać weryfikacja? Mamy jako użytkownicy znowu wysyłać raporty? Czy bez dodania zdjęcia nie można będzie założyć tematu? Czy w takim wypadku zdjęcie będzie mogło być na zewnętrznym serwerze?

 

Przyznam, że "to coś" jest po najniższej linii oporu, wprowadzane na dodatek bez żadnej zmiany w forum (mimo, że sprawia mylnie takie wrażenie) i jedyne co przyniesie to większa ilość raportów a w konsekwencji będzie gorzej niż było. Chyba, że PCL zatrudnił dodatkowych moderatorów (już to widzę :E ).

 

 

Przypomnę pomysły sprzed lat:

http://forum.pclab.pl/topic/846030-Ograniczenie-w-dziale-Og%C5%82oszenia-dla-nowych/

Post nr 30.

 

- brak możliwości założenia nowego tematu gdziekolwiek przez użytkowników o mniej niż 3 postach (bez limitów czasowych dotyczących rejestracji),

- brak możliwości założenia nowego tematu w dziale sprzedam przez użytkowników o mniej niż 9 postach,

- brak możliwości założenia nowego tematu w dziale sprzedam przez KOGOKOLWIEK kto już taki temat założył i nie upłynęło 10 dni od jego ostatniego odświeżenia + brak możliwości odpowiadania w swoim temacie na analogicznych zasadach.

 

i... regulamin. A może Regulamin działu sprzedam. Jakiekolwiek jego złamanie = ban na minimum tydzień. Czyli konsekwencja, której teraz nie ma i która ograniczyłaby bardzo pracę moderacji (dodam, że darmową - ja bym na coś takiego nie poszedł, szacun dla nich).

 

To są punkty, które REALNIE zmieniłby pozytywnie dział sprzedam. Nie zostaną wprowadzone bo wymagałby prawdziwych zmian w forum a nie mydlenia oczu jak teraz.

 

Edit: minimalna liczba postów do założenia tematu - odnoszę wrażenie, że nie zostanie to wprowadzone bo administracja trzęsie portkami, że straci kilku nowych, gimbazowych użytkowników onetu. Pewnie mylnie także odnoszę wrażenie, że jest to grupa docelowa...

A jak myślisz jak będzie weryfikowane, skoro automatyki nie da się wprowadzić?

To nie są punkty, które realnie by coś zmieniły, bo nabić kilka postów jest bez problemu. Poza tym jeżeli ktoś się rejestruje, to przeważnie, żeby zadać pytanie, a nie coś skomentować dopisując się do istniejącego tematu, więc to na pewno nie przejdzie. Sprawdziłoby się jedynie na bardzo specjalistycznych forach, choć osobiście jeszcze się z takim ograniczeniem nie spotkałem.

Co innego w działach handlowych, to faktycznie powinno być ograniczenie i to bardziej restrykcyjne, ale przy obecnej "współpracy" z administracją niewykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='20 Grudzień 2015 - 11:21' timestamp='1450606904' post='13805404']

Większość sprzętu komputerowego ma numer seryjny. Trafiają się wyjątki (np. pendrive adata), czy jakieś kabelki, adaptery itp., ale jak nie ma to nie ma i nie poradzisz.

Narzekasz, że obecna forma kartki, to słabe zabezpieczenie, a s/n to już paranoja. Zdecyduj się ;)

 

 

Pytanie czy na tej zbiorczej będzie wszystko widoczne. Jeżeli tak, to nie widzę problemu.

Przedyskutujemy i podamy oficjalne stanowisko.

 

 

A jak myślisz jak będzie weryfikowane, skoro automatyki nie da się wprowadzić?

To nie są punkty, które realnie by coś zmieniły, bo nabić kilka postów jest bez problemu. Poza tym jeżeli ktoś się rejestruje, to przeważnie, żeby zadać pytanie, a nie coś skomentować dopisując się do istniejącego tematu, więc to na pewno nie przejdzie. Sprawdziłoby się jedynie na bardzo specjalistycznych forach, choć osobiście jeszcze się z takim ograniczeniem nie spotkałem.

Co innego w działach handlowych, to faktycznie powinno być ograniczenie i to bardziej restrykcyjne, ale przy obecnej "współpracy" z administracją niewykonalne.

 

Trzeba sobie zadać pytanie, jak wygląda konto przeciętnego oszusta.

 

Mała ilość postów i mały staż na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zorientowany to wie, tylko przypomniane propozycje 3-9 postów kompletnie nic nie da, bo to idzie nabić w minutę. Była już o tym dyskusja w http://forum.pclab.pl/topic/1082038-Zmiana-regulaminu-dzia%C5%82u-sprzedam/

Żeby to sprawnie działało, trzeba ingerować w ustawienia forum, do tego potrzebni są admini. Widziałeś gdzieś takiego ostatnio?

Poza ty z tego co wiem, w tej wersji forum trzeba to robić nieco na około, więc tym bardziej ciężko to wprowadzić.

 

Skupmy się na obecnych zmianach w regulaminie, bo o tym jest temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto chce coś sprzedać znajdzie chwile na zdjęcia - skończcie marudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa kartki z nickiem jest ok, ale data...

 

Widać nie dbacie o środowisko i trzeba będzie nowe kartki robić :E:lol2:

Tak to do tej pory sobie wydrukowałem jedną z nickiem i miałem z głowy na dłuższy czas.

 

Teraz pewnie znając nadmierną czepliwość niektórych modów... jak komuś przy jakiejś rzeczy nie będzie chciało się robić od nowa zdjęć (np. zapomniał o niej wcześniej o niej i tak na szybkiego dorzucił czy coś), to dostanie warna i bana na 24h.

 

Dodatkowo jak mam coś cyfrowego co nie ma jakiejś fizycznej postaci, to mam wstawić zdjęcie pustej karki :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie, że ludzie narzekają na nowy przepis, skoro napisanie karteczki, zrobienie i zuploadowanie zdjęcia potrwa może ze 3 minuty... Nawet jeśli ktoś sprzedaje kilkanaście przedmiotów tygodniowo, to wszystko nie zajmie więcej czasu niż wypad do sklepu po piwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt ten będzie obowiązywał od 1 stycznia 2016

 

No coś nie bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa kartki z nickiem jest ok, ale data...

 

Widać nie dbacie o środowisko i trzeba będzie nowe kartki robić :E:lol2:

Tak to do tej pory sobie wydrukowałem jedną z nickiem i miałem z głowy na dłuższy czas.

 

Trzeba będzie dwie kartki robić. Jedna z nickiem (i tak spora część poważnych użytkowników ją wrzucała - nie dzieciaki z jednym postem dopiero co zarejestrowane) druga z datą. Gorzej jak się coś dłuższy czas nie sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak to się ma do aukcji wystawianych na np. allegro?

Z tego co widzę mój wczorajszy temat został usunięty, choć nie zostałem o tym ani o powodzie powiadomiony - wychodzę jednak z założenia, że na aukcjach części (bo było kilka) nie było tego wymaganego zdjęcia.

 

Jeżeli ktoś chce sprzedać na allegro, czyli z payu = odpowiednim zabezpieczeniem dla obu stron to taka karta wygląda... no dziwnie dla innych potencjalnych kupujących. Dodatkowo może występować rozbieżność nicków tj. inna nazwa na forum, inna na allegro, co wprowadza tylko zamęt i powoduje, że oferta staje się mało wiarygodna.

 

Rozumiem, że zmiana ta jest podyktowana także bezpieczeństwem (aktualność zdjęć, dowód że faktycznie coś jest sprzedawane), ale skoro istnieje coś takiego jak program ochrony kupujących to może byłoby rozsądniej nie nakładać takiego wymogu dla wspomnianego allegro? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, argumentacja z allegro brzmi sensownie, weźmiemy to pod uwagę, choć pamiętajmy, że i na allegro jest mnóstwo oszustów, czego dowodem są powstające kolejno wątki oszukanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzedaż na allegro jest chroniona przez ich system i policję bo transakcja jest udokumentowana.

Dlatego argument przy sprzedaży przez allegro z kartką jest inwalidą. Forum ok ale allegro bez sensu.

Edytowane przez sabu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to bezsens w czystej postaci, jak ktos bedzie chcial oszukac to i tak oszuka, zadne karteczki go nie powstrzymaja, zadne regulaminy nie zastapia zdrowego rozsadku kupujacego i tyle w temacie

 

a co do sprzedazy i tak wole olx, przynajmniej nikt nie marudzi ze za drogo, i do tego nie trzeba wysylac, a jak chce zdjecia to poprosi i dostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...