Skocz do zawartości
Agnes

WAŻNE OGŁOSZENIE: Zmiana regulaminu działu sprzedam

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie nie zmiana, ale dodanie nowego punktu o treści:

 

Oferty muszą zawierać zdjęcie produktu z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.pclab.pl oraz aktualną datę.

 

Punkt ten będzie obowiązywał od 1 stycznia 2016, ale już od tej chwili można się do niego stosować i będzie to bardzo mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być rozumiany zapis o aktualnej dacie? Oznacza to, że codziennie należało będzie wykonywać nowe zdjęcia? Co w przypadku, gdy zdjęcia zrobi się danego dnia, a ofertę napisze w następnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta data to niezle przegiecie kogos fantazja poniosla :-)

Dlaczego niby? Dla kogoś kto chce sprzedać coś nie powinno być problemem pstryknięcie fotki z taką kartką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażasz sobie to, że ktoś jest np. Poza miejscem zamieszkania, w którym posiada daną rzecz, a chce wystawić ogłoszenie? Sam tak miałem często. Po prostu nie miałem czasu zrobić zdjęcia. Minusów w moich transakcjach mimo braku zdjęć nie widać ;)

 

@Edit:

Chodzi mi nie o to, że nie ma dana osoba sprzętu (robi interes z czymś czego nie posiada- ma mu dopiero przyjść) tylko juz coś ma ale aktualnie jest poza domem.

Edytowane przez SmileYMaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wielu forach tak jest od dawna i cieszę się bardzo, że taki punkt zawita w regulaminie.

Co do samej daty to rozumiem to w tej sposób, że jak wystawiasz 3 rzeczy dzisiaj to robisz fotki z datą dzisiejszą. W momencie gdy jutro dodajesz kolejny przedmiot to robisz zdjęcie z aktualną datą, a w temacie dopisujesz adnotacje, że tego i tego dnia dodałeś taki a taki przedmiot (i na zdjęciu jest właściwa data).

 

@up

Lepszy taki dyskomfort dla sprzedającego niż kolejne tematy o oszustach. Nie zapobiegnie to i tak wielu oszustw ale jeśli nawet zniechęci jednego cwaniaka to warto taki punkt wprowadzić.

A jak nie masz rzeczy fizycznie w rękach to wystawisz jak już będziesz miał.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idealna byla by wtyczka na forum, ktora umozliwia taki trick jednym przyciskiem bez zbednego zaglowania plikami itp itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł oczywiście dobry ale można by było ograniczyć go do świeżaków, a Ci co już na forum mają trochę udanych transakcji i staż oraz są znani (może być edytowany post w regulaminie i lista osób które są zaufane i nie muszą wstawiać zdjęcia) mogliby być zwolnieni z tego obowiązku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie trzeba do sklepu lecieć po aktualną gazetę i na jej tle z widoczną datą nie trzeba fotek pstrykać :D

@blabla123 już zostałem oszukany ... I nie pomogły żadne zdjęcia przedmiotu ani płatność na raty po okazaniu zdjęcia "dowodu" wysłania przedmiotu który też był sfabrykowany :)

No ale przynajmniej coś się dzieje w temacie fajnie, że administracja nie olała problemu :)

Edytowane przez Maxx73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maxx73

Śmiej się śmiej, pomijam fakt, że większość daje się naciągnąć przez własną głupotę, ale jak zostaniesz sam oszukany na kilkaset złotych to rura zmięknie i znów pojawi się kolejny płacz na forum.

Lepsze to niż nic, forum nie może prowadzić weryfikacji ogłoszeń i dobrze, że wreszcie coś się w tym temacie dzieje.

Jak komuś nie chce się zrobić zdjęcia, napisać 2 słów na karteczce to niech sobie wystawia na allegro/OLX.

 

Edyta:

Więc powinieneś się cieszyć, że chociaż taka błahostka odsieje kilku potencjalnych oszustów.

Nawet na allegro nie kupuję jak nie ma rzeczywistych zdjęć przedmiotu. Sprzedający niech ma i 1000 komentarzy pozytywnych ale jak nie chce zrobić mi zdjęcia to niech się buja.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maxx73

Śmiej się śmiej, pomijam fakt, że większość daje się naciągnąć przez własną głupotę, ale jak zostaniesz sam oszukany na kilkaset złotych to rura zmięknie i znów pojawi się kolejny płacz na forum.

Lepsze to niż nic, forum nie może prowadzić weryfikacji ogłoszeń i dobrze, że wreszcie coś się w tym temacie dzieje.

Jak komuś nie chce się zrobić zdjęcia, napisać 2 słów na karteczce to niech sobie wystawia na allegro/OLX.

+1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tą propozycją podniosę ciśnienie nie jednej osobie ale co tam :E

Od 1 stycznia 2016r za niestosowanie się do regulaminu powinien być ban 7 (14?) dni bezwzględnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie zmiana, ale dodanie nowego punktu o treści:

 

Oferty muszą zawierać zdjęcie produktu z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.pclab.pl oraz aktualną datę.

 

Punkt ten będzie obowiązywał od 1 stycznia 2016, ale już od tej chwili można się do niego stosować i będzie to bardzo mile widziane.

 

czy ten przepis obowiązuje także dla ogłoszeń w których jest tylko link do aukcji allegro i jedyna opcja realizacji transakcji to własnie ta aukcja allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla allegro nie będzie to zapewne obowiązywać tak samo jak teraz nie obowiązuje podpunkt z podaniem ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ccwrclimited

Właściwie nie zmiana, ale dodanie nowego punktu o treści:

Oferty muszą zawierać zdjęcie produktu z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.pclab.pl oraz aktualną datę.

Punkt ten będzie obowiązywał od 1 stycznia 2016, ale już od tej chwili można się do niego stosować i będzie to bardzo mile widziane.

 

A teraz pytanie co z kramikami i osobami, które mają czasami po 200-300 zdjęć i wrzucają je na zewnętrzny serwer. Same zdjęcia karty graficznej z każdego rzutu to 6 sztuk.

 

Nie wystarczy jedna fota z nickiem i datą? Robienie fury zdjęć z karteczkami to delikatnie mówiąc utrudnienie, szczególnie dla osób, które na różnych forach mają różne loginy (bo nick był już zajęty, itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zapis, który tylko utrudnia sprzedaż normalnym sprzedającym a nie oszustom. Oni się już dawno wycwanili i zdjęcia przedmiotów z jakimiś karteczkami to dla nich żaden problem. Sporo oszustw wbrew pozorom zdarza się w dziale kupie a nie w sprzedam. Tam bez żadnej weryfikacji czy zakładania tematu oszust wysyła super ofertę do kupującego i sprawę załatwiają na PW. Żaden zapis w regulaminie nie zastąpi zdrowego rozsądku, na głupotę nie ma lekarstwa. Sensowniej by było wprowadzić ograniczenia dostępu do całego działu Ogłoszenia od XX ilości sensownych postów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ccwrclimited

Jak masz kramik to robisz pojedyncze zdjęcie przedmiotu albo zbiorcze 3-4? Wiem, że to niedogodność ale sądzę, że warto się poświęcić.

Dodatkowe zdjęcia możesz mieć na jakimś hostingu. Pewnie będzie to szczegółowo wyjaśnione po nowym roku. Sam często nie dodaję za dużo zdjęć ale jak ktoś prosi o więcej to wrzucam na serwer.

Ogólnie trochę źle do tego podchodzicie, to nie zapobiegnie oszustwom, bo można zrobić zdjęcie niedziałającego przedmiotu.

Dla mnie ma to tylko pomóc w ocenie "słabo ogarniętym" podjąć decyzję czy warto od kogoś coś kupić, bo będą wiedzieli, że ten sprzęt jest u kogoś na stanie. Skończą się oferty świeżaków z topowym sprzętem za pół ceny bez nawet jednego zdjęcia albo ze zdjęciem pudełek :E

Przecież i dzisiaj część zainteresowanych prosi o dodatkowe zdjęcia i screeny z testów. Jak masz bardzo dobrą reputację to w większości przypadków tego robić i tak nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ccwrclimited

 

Wydaje mi się, że w przypadku takich osób powinni trochę przymknąć oko. Ktoś taki jak Ty, czy Duniek- czyli osoby, które są na forum znane i mają masę pozytywnych opinii- nie są raczej brane pod uwagę jako potencjalni oszuści.

Chociaż wiadomo, jak się zacznie jednych traktować inaczej, to zaraz polecą komentarze "a czemu oni nie muszą" bla bla bla.

 

Pomysł sam w sobie jest świetny. Wiadomo, że najlepszą obroną jest racjonalne podchodzenie do sprawy (nie wysyłanie pieniędzy w ciemno nowym użytkownikom etc.), ale nawet taka drobna zmiana jak obowiązek wrzucenia zdjęcia z karteczką może zmniejszyć % oszustw. Czemu nie spróbować ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ccwrclimited

@ccwrclimited

Jak masz bardzo dobrą reputację to w większości przypadków tego robić i tak nie musisz.

 

No właśnie jak będzie to w regulaminie to będę musiał bo jak zwykle jakiś tępogłowy mod (rysiugts?) może się doczepić, że mam za mało "zdjęć karteczek" i będzie ban z wykasowaniem tematu.

 

Stąd moje pytanie, czy jedna fota wystarczy a resztę wrzucałbym hurtem na zew. serwer.

Edytowane przez Agnes
post nagrodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem taka data i kartka, nawet można w notatniku napisać nick i otworzyć zegar i taki widok w tle powinien załatwić sprawę. A jak nie to chyba długopis chociażby jeden każdy w domu posiada bo za kartkę i srajtaśma może robić :E

 

PS normalni sprzedawcy... Jak kogoś znamy to chyba nie muszą napierdzielać fotek każdemu przedmiotowi bo np Duniek by się chyba zapstrykał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się średnio podoba bo będę musiał foty od nowa trzaskać .. Ale mówi się trudno , jakoś to przeżyję .. Ciekawe jak spadnie ilość ofert w dziale sprzedam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rayfe

Duniek i tak zwykle ma to w leju więc jego to nie rusza ;)

Fotki od niego ciężko wyciągnąć ale jak wie, że jesteś konkretny kupujący to i jakieś porobi na prośbę o takowe.

 

@Yedi

Myślę, że to nie będzie dotyczyło obecnych ofert, bo w tym wypadku by trzeba było zamknąć wszystkie tematy :E

Dodasz coś po nowym roku to będzie to z karteczką i tyle.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak będzie to w regulaminie to będę musiał bo jak zwykle jakiś tępogłowy mod (rysiugts?) może się doczepić, że mam za mało "zdjęć karteczek" i będzie ban z wykasowaniem tematu.

 

Stąd moje pytanie, czy jedna fota wystarczy a resztę wrzucałbym hurtem na zew. serwer.

 

Raczysz chyba sobie żartowac. Załóż sobie potral aukcjyny albo forum komputerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....i tak giełda tu dawno umiera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO I DOBRZE

NA POHYBEL HANDLARZYKOM

 

:E :E :E :E :E :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jaki konkretnie masz model GPU i ile masz wtedy RPM? Tak z ciekawości bo nie masz nic w sygnie więc nie wiadomo o jaką konkretnie kartę chodzi...  
    • Nie tylko Microsoft nie błyszczy grami w tej generacji, bo Sony też odwala manianę brakiem swoich exclusivów. Patrząc przez exclusivy first party Sony na PS3 i PS4, to PS5 jest mierna w tym zakresie.   Sama idea konsoli - czyli ściągasz i wiesz że grasz na 100% płynnie min. 30 fps jest tutaj BARDZO DUŻĄ różnicą niż handheldy ww Dobrze że podlinkowałeś recenzję Legiona GO - bardzo dobrze tam widać że trzeba ręcznie ustawiać gry na 800p i niskie ustawienia graficzne, aby było płynnie. Wg mnie za 2-3 lata sprzęt będzie już nie do grania w gry AA/AAA. A konsola daję tę pewność że wkładasz -> grasz; nic więcej. Już dawno odechciało mi się PC, patrzenia na wymagania i upgrade, bo coś działa słabo, lub w ogóle nie działa. Dlatego pisałem że ja chciałbym konsolę przenośną od M$ lub Sony.   No chyba jednak nie..... ------------------------------------------------------------ Podcast luty 2024r. Prezes Xbox Sarah Bond i Phil Spencer; dyrektor biznesowy i dyrektor generalny Microsoft Gaming. Cytaty: - "jesteśmy także zaangażowani w plan następnej generacji. Naszym głównym celem jest dostarczenie największego skoku technologicznego, jaki kiedykolwiek widziałeś w generacji sprzętu" - "następny Xbox powstanie i będzie fizyczną konsolą, a nie przystawką do telewizora czy inną usługą w chmurze." - "Xbox nie zamierza zrezygnować z tworzenia konsol"
    • poniżej 10 % to masz z 60-80W - ile różnicy ci robi kilka procent sprawności przy takim poborze ?
    • Rozumiem parcu, że chcesz mieć pewność w 100% co do twojego wyboru i to normalne, myślę, że każdy tak ma. Te ledowe faktycznie mają mniejszą szansę na awarię przez to, że mają mniejszą liczbę ruchomych części. Ogólnie laserowe są przeznaczone głównie do firm, gdzie drukuje się mega dużo czarno białych papierów, natomiast w twoim przypadku myślę, że drukarka LED będzie dobrym rozwiązaniem, bo skoro sporadycznie drukujesz to pewnie zależy ci na jakości wydruku. Znalazłem model z wifi skoro Ci brakuje aktualnie, ale nie jest dostępny na ten moment, więc możesz sobie za jakiś czas zerknąć czy już jest dostępna ewentualnie zadzwonić do nas to wtedy doradcy postarają się ustalić czas oczekiwania na model:  - Brother MFC-L8390CDW + ADF  + DADF + WIFI + Duplex  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...