Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BellyJean

Krótka opinia i opis Huawei Honor 7 po kilku dniach użytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kilka dni temu po sprzedaży HTC One M8 postanowiłem , że kupię trochę mniej "mainstreamowy" telefon i zajrzałem trochę poszukałem i zaciekawił mnie właśnie Honor 7 głównie za sprawą ceny i liczby wielu udogodnień , które oferuje . Także przemawiało za nim to , że jest wykonany z metalu tak jak mój poprzedni HTC gdzie ten materiał się u mnie sprawdzał . Opinię i opis podzielę na kilka punktów . Myślę , że smartfon ciekawy i wielu osobą może pomóc to co tutaj napiszę . Także do dzieła !

1.Zacznę od obudowy Honora . Jak już pisałem na wstępie telefon jest wykonany z metalu całe plecki prócz dolnej i górnej maskownicy , która jest z dobrej jakości tworzywa i umożliwia złapanie zasięgu przez anteny , huawei jakoś to reklamuje mówiąc , że dzięki takiemu rozwiązaniu telefon łatwiej i sprawniej łapie zasięg . Ramki też są wykonane z metalu i wydaje mi się , że przycisk power oraz regulatory głośności też są właśnie z metalu jedynie magiczny przycisk , którym chwali się producent jest z plastiku jednak jak wyżej jest to dobrej jakości plastik . Obudowa nie trzeszczy i mogę go spokojnie porównać do HTC , którego miałem pod tym względem . Niestety dla niektórych może być problemem wystający aparat , jednak nie wygląda to tak jak w S6 , tak samo nie ma prawa się rysować ponieważ szkiełko jest ze szkła szafirowego a dodatkowo obtoczone ładną połyskliwą ramką nawiązującą do szlifów na ramce urządzenia . Do tego grawerowane logo producenta . Co do frontu to jest on pokryty szkłem Gorilla 3-ciej generacji . Całość trzyma się kupy i nie sprawia wrażenia taniości wręcz przeciwnie wykonaniem i materiałami konkuruje z najlepszymi ;) + moje subiektywne pozytywne uczucie to , że tel. względem one'a nie brudzi się tak . Farba jest matowa więc ręka tak się nie poci a sam tył cały czas wygląda schludnie tak jak szkło , które wydaje mi się , że ma powłokę oleofobową ponieważ też zachowuje się przyjemnie pod palcem .

 

2.Wydajność i praca systemu . Honor pracuje na procesorze Kirin 935 czyli tym samym co Huawei P8 i Mate S . Ma on 4 rdzenie cortex A53 taktowane 1,5GHZ oraz 4 A53 tylko wyżej taktowane 2,2GHZ a do tego układ mali T628 oraz 3GB pamięci ram . Co do pracy systemu to jest dobrze na ogół wszystko działa płynnie aczkolwiek zdarza się czasami jakieś przycięcie najczęściej w menadżerze aplikacji . Jednak muszę to chyba wytłumaczyć tym , że urządzenie jest dość świeże bo mam na stanie jeszcze P8 Lite i tam wszystko śmiga bez problemu także pozostaje czekać na update nakładki , która ma być mocno przebudowana oraz androida 6.0 , który ma rzekomo wyjść na przełomie stycznia i lutego . Co do gier jak powszechnie sie mówi , że jest średnio względem innych tel. to ja muszę zaprzeczyć . Odpaliłem GTA San Andreas na maksymalnych detalach i gra była płynna tak samo dead trigger 2 detale maks i gra chodzi idealnie , także jako zabawka do grania Honor spełnia swoje zadanie . Co do benchmarków robiłem test antutu 6.0 i Honor wbił niecałe 54K pkt czyli podobnie jak Note 4 więc jeżeli ktoś kieruje się liczbami też nie jest źle . A przy tym telefon bardzo mało się nagrzewa . Nie mam z czym porównać bo tak chłodnego telefonu dawno nie miałem ;)

 

3.Aparat. W honorze siedzi dwudziesto-megapixelowa matryca od sony IMX230, przysłoną o jasności f/2.0 oraz autofokusem z detekcją fazy , która sprawdza się wyśmienicie . Zdjęcia w 20mpx możemy robić w formacie 4:3 zaś gdy chcemy 16:9 to musimy się zadowolić 15mpx . Aparat szybko ostrzy nawet na bliskich obiektach dobrze radzi sobie po zmroku gdzie ma bardzo ciekawe tryby malowania światłem . Do tego aparat wspomaga 2 tonowa dioda podświetlająca . Co do trybu profesjonalnego niedługo ma wyjść aktualizacją dodająca właśnie tę opcje . Filmy mogą być nagrywane w maksymalnie Full HD i tu też bez rozczarowania . Stabilizacja obrazu daje radę , jest także możliwość nagrywania slow-mo . Frontowy aparat to 8mpx z przysłoną o jasności f/2.4 wsparty pojedynczą diodą doświetlającą i takie połączenie daje świetną jakość samojebek nawet gdy nie mamy dobrego oświetlenia .

4.Funkcje oraz zalety i wady , które moim zdaniem warto wymienić. Zacznę od wad , których jak za tę cenę jest niewiele . Jak już wspominałem nie do końca idealnie działający system lecz tym bym się nie przejmował ponieważ mam lekkie zboczenie na tym punkcie i każda lekka zawieszka mnie wkurza :E ale miejmy nadzieje , że update to załatwi i z dobrze działającego urządzenie stanie się perfekcyjnie działającym ;) Znalazłem jeszcze jedną wadę , która też jest czepianiem się a mianowicie przód , niektórym się to podoba lecz ja jestem tak pośrodku i jest dla mnie lekko nudny front urządzenia zaś tył to już inna bajka , tu można się długo wpatrywać w ciekawe linie honora :) . Co do fajnych opcji jest to często widziana już irda ale działa na prawdę sprawnie lepiej niz w One , którego miałem . Czytnik linii papilarnych , który też działa praktycznie za każdym razem . Mi się nie zdarzyło żebym musiał skanować palca 2 razy . Tajemniczy przycisk ,który daje nam możliwość odpalenia 3 rzeczy błyskawicznie bez budzenia ekranu . Funkcją , której mi bardzo brakowało w smartach , która jest tutaj to ustawienie SD jako pamięci domyślnej i takim sposobem można mieć na tel ponad 100gb apek :E i też jedna fajna funkcja , która pozwala pozbawiać aplikacji korzystania z internetu czyli np. gramy w grę , która wyświetla reklamy i odłączamy jej neta (telefon pamięta nasz wybór) i można w tle korzystać z messengera i nie mieć reklam w aplikacji , takie proste a cieszy ;) . Jeszcze jedną rzecz na , którą zwróciłem uwagę jest to , że telefon mimo dość sporej baterii 3100mah ładuje się bardzo szybko . Potrafi w ok 15 min naładować 25-30% a od 5% do 100% to nieco ponad godzina .

 

5.Audio. Głośnik jest umieszczony na dolnej krawędzi i daje radę jest donośny i gra czysto . Na słuchawkach jest też dobrze , nie jest to poziom htc ale technologia DTS mocno podbija jakość i tutaj Honor też nie ma się czego wstydzić bo jakość jest porównywalna do LG G4 na ,którym też miałem okazje trochę posłuchać .

 

6.Ekran. Ekran w Honorze 7 jest to 5,2 cala full HD IPS neo . Co to oznacza ? A znów daje to dobre efekty , ponieważ ekran nie jest tak łakomy na prąd i dostarcza głębszych czerni niż przeciętny ips do amoledów jeszcze trochę ale jest na prawdę dobrze . Kąty widzenia jak i barwy to też najwyższy poziom . W słońcu także nie ma problemu aby wszystko widzieć co się dzieje na wyświetlaczu .

 

Podsumowując Honor 7 to przemyślane i udane urządzenie i jak za swoją cene ok. 1400-1600zł jest mocną propozycją na tle takich tel jak Motorola Moto X play czy Galaxy A7 . Od siebie mogę tel. polecić . Jeśli są jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja t oracja. Też posiadam ten telefon i w porównaniu z Samsungami jest super!! Jestem w trakcie przygotowania recki Wideo po 3 miesiącach użytkowania. Jak skończę to wrzucę tutaj :)

 

P.s. u mnie system działa bez zarzutu. Tzn może przez 3 miechy zdarzyło się że się zaciął na chwile, ale nie ma tu zamulania jak np w Galaxy Note 3. No i przepiękne fotki :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...