Forum PCLab.pl: Roccat Ryos MK - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Roccat Ryos MK Tani mechanik za 300zł na przełącznikach black Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   qdyn 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Grudzień 2015 - 09:35

Cześć,
Tydzień temu zakupiłem ww. klawiaturę, interesowałem się nią już od dobrego roku. Chciał bym wymienić wam jej zalety i wady, może pomoże to tym niezdecydowanym ;)

Klawiatura jest dobrze zabezpieczona na czas transportu, w konkretnym pudełku z gumową wyściółką. Na newralgicznych lśniących elementach naklejone są folie zabezpieczające. Do sprzętu dostarczony jest manual, który wyjaśni nam co i jak klikać.

Dodaj obrazek

Ergonomia klawiatury jest na prawdę dobra, ręce nie męczą się dzięki podpórce pod nadgarstki, należy też wspomnieć, że key-capy są raczej małe, przynajmniej ja to tak odczuwam po przejściu z płaskiej, podobnej do laptopowej klawiatury. Przez 1 dzień musiałem nauczyć się nowych odstępów, ale pisze się na niej wygodnie pomimo przełączników Black, które to stworzone są do grania, a pisanie jest tylko na doczepkę.

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Jeżeli chodzi o wykonanie jest na wysokim poziomie. Klawiatura przybyła z Chin, ale jest masywna i zrobiona z dobrej jakości plastiku, który nie trzeszczy oraz specjalnie się nie brudzi dzięki "matowej i przyczepnej" fakturze. Jest na niej kilka błyszczących wstawek min.Logo zespołu Roccat. Środkowa część jest tak jakby błyszczącym plastikiem pokrytym siateczką, ciężko to opisać, ale prezentuje się zacnie.
Maszynka waży 1,6kg; Kabel ma 1,8m długości; Rozmiary są następujące: 23,5cm x 60cm x 5cm w najwyższym miejscu.

Od strony softwarowej dostajemy panel klawiatury i każdy klawisz możemy edytować, dodatkowo dostajemy 5 przycisków do dodatkowych makr po lewej stronie oraz 3 inne klawisze, podświetlone, mogą służyć np za multimedia. Makra możemy tworzyć też manualnie poprzez klawiaturę.
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

Jeżeli chodzi o głośność, jest ona wyższa niż poprzednio na membranowej odpowiedniczce. Ale starając się nie stukać do końca przełącznikiem można uzyskać dobry efekt, pomocne zapewne mogą być też o-ringi.

Plusy
-za 300zł dostajemy dobrze zbudowaną klawiaturę mechaniczną z sekcją numeryczną,
-8 klawiszy dodatkowych makr oraz pełna edytowalność pozostałych sekcji,
-jest ciężka i dobrze przylega do blatu biurka,
-posiada podpórkę pod nadgarstki,
-jest idealna do gier, w których liczy się czas reakcji, a nie koniecznie pisanie (Osu!/LOL/gry MOBA i FPS),
-wygląda dobrze, wiem, to subiektywna opinia :D

Minusy
-dla niektórych może to być brak podświetlenia w tej podstawowej wersji, wersja glow to dopłata minimum 100zł,
-początkowe trudności z pisaniem, obycie się z klawiaturą,
-cena mogła by być niższa, odnoszę się do np Zalmana ZM500 mojego kolegi. Nabył ją za 180zł,
-brak pakietu sterowników, wymusza dostęp do internetu.

Na koniec wideo z klikania:
https://www.youtube....h?v=_tmaAkmuVR8

Jeżeli gdzieś wkradł się błąd, albo ktoś miał by jakieś pytanie proszę o kontakt na pw.

Ten post był edytowany przez qdyn dnia: 24 Grudzień 2015 - 12:06

Strona 1 z 1