Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qdyn

Roccat Ryos MK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Tydzień temu zakupiłem ww. klawiaturę, interesowałem się nią już od dobrego roku. Chciał bym wymienić wam jej zalety i wady, może pomoże to tym niezdecydowanym ;)

 

Klawiatura jest dobrze zabezpieczona na czas transportu, w konkretnym pudełku z gumową wyściółką. Na newralgicznych lśniących elementach naklejone są folie zabezpieczające. Do sprzętu dostarczony jest manual, który wyjaśni nam co i jak klikać.

 

NyLmxfE.jpg

 

Ergonomia klawiatury jest na prawdę dobra, ręce nie męczą się dzięki podpórce pod nadgarstki, należy też wspomnieć, że key-capy są raczej małe, przynajmniej ja to tak odczuwam po przejściu z płaskiej, podobnej do laptopowej klawiatury. Przez 1 dzień musiałem nauczyć się nowych odstępów, ale pisze się na niej wygodnie pomimo przełączników Black, które to stworzone są do grania, a pisanie jest tylko na doczepkę.

 

Z5kyDCa.jpg

 

i1m2rVC.jpg

 

Ha7rIPw.jpg

 

Jeżeli chodzi o wykonanie jest na wysokim poziomie. Klawiatura przybyła z Chin, ale jest masywna i zrobiona z dobrej jakości plastiku, który nie trzeszczy oraz specjalnie się nie brudzi dzięki "matowej i przyczepnej" fakturze. Jest na niej kilka błyszczących wstawek min.Logo zespołu Roccat. Środkowa część jest tak jakby błyszczącym plastikiem pokrytym siateczką, ciężko to opisać, ale prezentuje się zacnie.

Maszynka waży 1,6kg; Kabel ma 1,8m długości; Rozmiary są następujące: 23,5cm x 60cm x 5cm w najwyższym miejscu.

 

Od strony softwarowej dostajemy panel klawiatury i każdy klawisz możemy edytować, dodatkowo dostajemy 5 przycisków do dodatkowych makr po lewej stronie oraz 3 inne klawisze, podświetlone, mogą służyć np za multimedia. Makra możemy tworzyć też manualnie poprzez klawiaturę.

bKThzMa.png

5fMw40y.jpg

Nbk7hfU.jpg

 

Jeżeli chodzi o głośność, jest ona wyższa niż poprzednio na membranowej odpowiedniczce. Ale starając się nie stukać do końca przełącznikiem można uzyskać dobry efekt, pomocne zapewne mogą być też o-ringi.

 

Plusy

-za 300zł dostajemy dobrze zbudowaną klawiaturę mechaniczną z sekcją numeryczną,

-8 klawiszy dodatkowych makr oraz pełna edytowalność pozostałych sekcji,

-jest ciężka i dobrze przylega do blatu biurka,

-posiada podpórkę pod nadgarstki,

-jest idealna do gier, w których liczy się czas reakcji, a nie koniecznie pisanie (Osu!/LOL/gry MOBA i FPS),

-wygląda dobrze, wiem, to subiektywna opinia :D

 

Minusy

-dla niektórych może to być brak podświetlenia w tej podstawowej wersji, wersja glow to dopłata minimum 100zł,

-początkowe trudności z pisaniem, obycie się z klawiaturą,

-cena mogła by być niższa, odnoszę się do np Zalmana ZM500 mojego kolegi. Nabył ją za 180zł,

-brak pakietu sterowników, wymusza dostęp do internetu.

 

Na koniec wideo z klikania:

 

 

Jeżeli gdzieś wkradł się błąd, albo ktoś miał by jakieś pytanie proszę o kontakt na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...