Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wmaster76

NAJLEPSZY telewizor do max. 3000zł (50")

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję kupić telewizor do 3000zł, najlepiej 50 cali. Jaki jest bezapelacyjny faworyt w tej cenie?

 

Dzięki z góry. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na zasadzie "jaki jest najlepszy samochód do 20 tys."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż napiszesz coś z swoich wymaganiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może chociaż napiszesz coś z swoich wymaganiach?

Kluczowa jest dla mnie jakość obrazu, kolorów. Telewizor u mnie oglądać się będzie z odległości 2,5-3m, na wprost. Minumum 50", 3D mile widziane, aczkolwiek nie jest konieczne, będę się raczej bawił w kalibrację by wycisnąć z telewizora jak najwięcej.

 

 

Sony KDL-50W755C, Samsung UE55H6400

Ten Samsung raczej do 3000 jest nieosiągalny, ale wersja 50" mieści się w cenie. Pytanie co przemawia na korzyść Sony a co na korzyść Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung H6400 w wersji 50" jest na innych matrycach niż 48" i 55".

 

Niestety jestem za Sony W755. Na domiar złego, jest oparty o Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum czytałem, że to jakiś mit ze 50" różni się czymś od innych wersji. Gość niby to gwarantował. Tylko gdzie leży prawda.. :D

 

Co w porównaniu do tego Sony i Samsunga myślicie o tych modelach? Któryś warty uwagi?:

 

PHILIPS 50pfh6510

Philips 50PUH6400/88

Philips 50PFH6550

Samsung UE50J6200

Samsung UE50H6200

Panasonic TX-55C320E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsy na Andku omijaj szerokim łukiem. To co się dzieje z tymi TV to jakaś kpina- żyją własnym życiem.

J6200jest OK. 120 Hz, świetny kontrast, nawet fabryczny tryb filmowy jest bardzo poprawny w kwestii odzwierciedlenia barw.

H6200, to ubożej wyposażona wersja H6400 z inną ramką.

Vestel'a CS320 nawet nie bierz po uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczowa jest dla mnie jakość obrazu, kolorów. Telewizor u mnie oglądać się będzie z odległości 2,5-3m, na wprost. Minumum 50", 3D mile widziane, aczkolwiek nie jest konieczne, będę się raczej bawił w kalibrację by wycisnąć z telewizora jak najwięcej.

Ten Samsung raczej do 3000 jest nieosiągalny, ale wersja 50" mieści się w cenie. Pytanie co przemawia na korzyść Sony a co na korzyść Samsunga?

 

Bierz UE50H6400 póki jeszcze są dostępne. To jeden z najlepszych telewizorów w tym przedziale cenowym. Ostatni TV FHD który naprawdę warto kupić.

Natywna matryca 100Hz (VA), poziom czerni oraz kolorów deklasuję konkurencję i jest porównywana do bardziej high-endowych telewizorów, nie wspominając jeszcze o możliwej kalibracji. Poza tym, bardzo szybki smart, obsługa flasha w przeglądarce, dwa piloty, 3D aktywne, WiFi, 4XHDMI, 3xUSB, konwerter 3D, Time Shift, Allshare, polecenie głosowe i wiele innych dodatków. J6200 to modele na rok 2015, mimo wszystko bardzo okrojone z funkcji, m.in brak 3D, poza tym jakoś obrazu jest dyskusyjna w porównaniu z starym modelem.

 

Sam przymierzam się do zakupu H6400 z tym że w wersji 48 cali, w Media Markt do jutra promocja -15%, cena tego TV po rabacie 2192zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
J6200jest OK. 120 Hz, świetny kontrast, nawet fabryczny tryb filmowy jest bardzo poprawny w kwestii odzwierciedlenia barw.

H6200, to ubożej wyposażona wersja H6400 z inną ramką.

Czyli Samsungi H i J 6200 odpadają, bo w porównaniu do starszego H6400 są okrojone. Te Philipsy to wszystkie z w/w byście odrzucili na bok? Trochę poczytałem i niektórzy stawiają część tych modeli ponad H6400 od Samsunga.

 

Szkoda ze tego rabatu -15% nie ma na 50" albo 55" H6400, bo bym gonił dzisiaj i kupił z miejsca. :E

 

Właściwie w dyskusji zostają Samsung H6400, Sony 50W755c i te Philipsy, w sieci z tego co zauważyłem w tym przedziale cenowym innych modeli się nawet nie wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat miedzy tymi h6400 i Sony.Wolał bym jednak Samsunga nawet 55 cali ze względu na szybki smart dobrego pilota do internetu ale wszędzie prawie piszą że matryce to szaj widać plamy i problem z cludingiem.Tak więc decyzja nie jest prosta a tv raczej przez Internet bym zamawiał a później nie chce bawić się w oodsylanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądałem trochę ten MediaMarkt gdzie do dziś jest rabat -15% i w cenie będą się łapać jeszcze takie modele:

 

- sony-kdl-50w807c

- sony-kdl-50w805c

- sony-kdl-50w755c

- philips-50puh6400-88

- philips-50pfh6510-88

 

Czy któryś z tych modeli postawilibyście wyżej niż H6400? Sprawa o tyle pilna, że jak wcześniej wspominałem rabat jest tylko do dziś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i oglądałem kilka telewizorów, generalnie polecano również Philipsa ze względu na Androida, niemniej można w sieci przeczytać negatywne opinie na temat jego działania do tego stopnia że podczas oglądania filmów obraz potrafi mocno przycinać. Podobno poprawiono to w ostatniej aktualizacji ale generalnie odrzuciłem ten model.

 

Był jeszcze Panasonic TX-50CS520, bardzo ładny telewizor, akceptowalna jakość obrazu oraz dobra czerń, niestety matryca 50Hz oraz brak 3D.

 

Na tapecie został LG 50LF652V oraz Samsung UE48H6400.

LG na pierwszy rzut oka ładniejszy design, ale pasywne 3D i matryca IPS mnie zniechęciło, nie trzeba było nawet wyłączać w sklepie światła aby zobaczyć że jakość czerni jest bardzo dyskusyjna, zostałem przy UE48H6400.

 

Jestem po wstępnej konfiguracji, pierwsze wrażenie jest świetne, telewizor prezentuję się w domu dużo lepiej niż w sklepie, bardzo szybko połączył się z internetem i uzyskałem natychmiastowy dostęp do Smart Hub, jest tam sporo aplikacji, zarówno dla dzieci jak i starszych rodziców. Drugi pilot to taka zabawka ale działa bardzo sprawnie i płynnie, jego czułość w przełączaniu się miedzy poszczególnymi aplikacjami jest bardzo dobra. W Menu telewizora jest sporo opcji regulacji obrazu i ulepszaczy. Muszę go jeszcze dobrze skalibrować ale już teraz mogę napisać że jestem bardzo zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu, czerń jest naprawdę genialna. Nie widzę żadnych skaz na ekranie tak więc jestem dobrej myśli. Przede mną sporo jeszcze do testowania, 3D, gry PS4, filmy HD z USB, tak więc mam zarwaną dzisiaj nockę. Mam nie za duży pokój bo ok 19m2, telewizor wydaję się być sporych rozmiarów ale spokojnie i 50 by się nadała. :E

 

Jak ktoś będzie miał jakieś pytania odnośnie tego modelu to walić śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam jest matryca i jak wypada ten tv w oglądaniu pod kątem bo też będę oglodał ? W sklepie widzałem 50 h6400 i było ok.Ale ten obraz mnie nie zachwycił za bardzo mimo 30 min ustawień wiem ze to za mało żebym mógł wszytko spokojnie ustawic.Tv 48 h6400 ma dobre dość opinie a 55 raczej mniej może to wina większej matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam jest matryca i jak wypada ten tv w oglądaniu pod kątem bo też będę oglodał ? W sklepie widzałem 50 h6400 i było ok.Ale ten obraz mnie nie zachwycił za bardzo mimo 30 min ustawień wiem ze to za mało żebym mógł wszytko spokojnie ustawic.Tv 48 h6400 ma dobre dość opinie a 55 raczej mniej może to wina większej matrycy.

 

Typ matrycy to VA a te niestety są dość wrażliwe na kąty widzenia. Pod większym kątem można zauważyć zmianę odcieni i kontrastu, natomiast nie jest jakoś specjalnie mocne zjawisko. Plasuje się gdzieś po środku stawki jeśli chodzi o kąty widzenia.

 

Co do samego obrazu, to standardowe ustawienia nie są najlepsze, wręcz wymagają sporej korekty, trzeba powyłączać cześć ulepszaczy, w opcjach zaawansowanych wył dynamiczny kontrast, tonacje czerni oraz albo przede wszystkim ręcznie ustawić balans bieli. W sieci można znaleźć kilka różnych kalibracji tego modelu, jeżeli zrobimy wszystko według konkretnych ustawień to naprawdę można wycisnąć z niego coś pięknego. Ja jutro będę się tym trochę bawił to napiszę jakieś spostrzeżenia oraz jakich ustawień użyłem.

 

Na szybko znalezione, do przetestowania:

 

Menu obraz:

Tryb obrazu FILM

Podświetlenie: 10

Kontrast: 94

Jasność: 45

Ostrość: 0

Color: 50

Odcień: G50/R50

 

Opcje zaawansowane

kontrast dynamiczny Wył

Tonacja czerni Wył

Odcień skóry 0

Tylko tryb RGB Wył

Przestrzeń kolorów Auto

10pt Balans bieli Wł

Gamma 0

Wzorce zaawansowane Wył

 

Balans Bieli

C -2

Z +6

N +2

C -5

Z -4

N 0

 

Opcje obrazu

Tonacja koloru Ciepły2

czysty obraz cyfrowy Wył

Redukcja zakłóceń MPEG Wył

Poziom czerni HDMI (Niski jeśli dostępny)

tryb Filmu Auto1

 

Motion Plus:użytkownika

blur 10

judder 0

czysty obraz led: wył

 

10p balans bieli

10%: czerwony +17, zielony +17, niebieski +17

20%: czerwony -2, zielony +1, niebieski +1

30%: czerwony -7, zielony -6, niebieski -5

40%: czerwony -13, zielony -10, niebieski -10

50%: czerwony -12, zielony -11, niebieski -9

60%: czerwony -13, zielony -12, niebieski -11

70%: czerwony -13, zielony -13, niebieski -12

80%: czerwony -15, zielony -13, niebieski -13

90%: czerwony -17, zielony -16, niebieski -16

100%: czerwony -2, zielony 0, niebieski 0

 

i alternatywa która się pojawiła już na forum dla F6400

 

Menu obraz:

Tryb obrazu FILM

Podświetlenie: 17

Kontrast: 97

Jasność: 49

Ostrość: 12

Color: 51

Odcień: G50/R50

 

Opcje zaawansowane

kontrast dynamiczny Wył

Tonacja czerni Wył

Odcień skóry 0

Tylko tryb RGB Wył

Przestrzeń kolorów Auto

10pt Balans bieli Wł

Gamma +1

Wzorce zaawansowane Wył

 

Opcje obrazu

Tonacja koloru Ciepły2

czysty obraz cyfrowy Wył

Redukcja zakłóceń MPEG Wył

Poziom czerni HDMI (Niski jeśli dostępny)

tryb Filmu Wył

Motion Plus Wył

 

Balans Bieli

C 25

Z 24

N 27

C 20

Z 23

N 21

 

10p balans bieli

10%: czerwony 0, zielony 1, niebieski 0

20%: czerwony 1, zielony 0, niebieski -2

30%: czerwony 0, zielony 0, niebieski +2

40%: czerwony 0, zielony -1, niebieski 0

50%: czerwony -1, zielony 0, niebieski +1

60%: czerwony 0, zielony -1, niebieski 0

70%: czerwony -1, zielony -2, niebieski -2

80%: czerwony 0, zielony +2, niebieski 0

90%: czerwony +1, zielony 0, niebieski 0

100%: czerwony +2, zielony 0, niebieski 0

 

 

Można również zajrzeć tutaj kalibracja forum avf

Albo poszukać różnych ustawień kalibracji na polskich forach hdtv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na własną rękę nic się nie dłubie w ustawieniach obrazu, bo można tylko popsuć. Włączasz tryb film/prawdziwe kino itp. a jak chcesz mieć ideał, to zamawiasz kalibrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co to pakują do tv jak ma być wszytko wyłącz ? Co można popsuć w tv to nie skomplikowany program czy komp poza tym w każdym tv są ustawienia fabryczne.W moim starym tv Panasonic niektóre rzeczy mam włączone i widzę poprawę w jakości obrazu.Co do kalibracji to może ktoś ma cudowne ustawienia ale to raczej indywidualna spraw.Bardzej w tym tv głównie w modelu 55 cali h6400 martwią mnie jakieś plamy brak płynności ruchu nierówne podswietlnie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to patrząc na propozycje jakie pojawiły się w tym wątku to w cenie zostają tylko Samsung 50H6400 i ewentualnie ten Philips 6550/6510.. i chyba zdecyduję się jednak na Samsunga, tylko czy to będzie dobry wybór..?

 

Tak czy inaczej lepszej alternatywy i tak nie widać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie o co chodzi z oznaczeniami 50H6400 AWXXH a AKXXH, bo czytałem gdzieś, że te AK są na rynek min. litewski, łotewski i estoński i mogą być problemy z gwarancją, że wersja AK nie wszystko obejmuje.

 

"Model AW jest przeznaczony na rynek polski, nie wiem jak ma się sprawa z gwarancją jeżeli kupisz AK który jest na inny rynek. " - taką informację można wyczytać w sieci.. no właśnie jak to jest - bo większość jest niestety tych AK..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie o co chodzi z oznaczeniami 50H6400 AWXXH a AKXXH, bo czytałem gdzieś, że te AK są na rynek min. litewski, łotewski i estoński i mogą być problemy z gwarancją, że wersja AK nie wszystko obejmuje.

 

"Model AW jest przeznaczony na rynek polski, nie wiem jak ma się sprawa z gwarancją jeżeli kupisz AK który jest na inny rynek. " - taką informację można wyczytać w sieci.. no właśnie jak to jest - bo większość jest niestety tych AK..

Ja mam na kartonie oznaczenia:

 

Model: UE48H6400AW

Model Code: UE48H6400AWXXH

Made In Slovakia

Telewizor kupiony w NeoNet.

 

Panel type: 48A1AF0V >> matryca Samsunga VA

 

W modelach 50 cali zdarzają się inne matryce np: CMO

 

UE40H6400 panel type:40A1AF0V >> matryca Samsung

UE48H6400 panel type:48A1AF0V >> matryca Samsung

UE50H6400 panel type:50D1AF0V >> matryca Chi Mei Optoelectronics (CMO)

UE55H6400 panel type:55A1AF0V >> matryca Samsung

UE50H6400 panel type:50D1AF0V >> matryca Chi Mei Optoelectronics (CMO)

UE55H6400 panel type:55A1AF0V >> matryca Samsung

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(AW - DVB-T / C, AK - DVB-T2 / C) wersja X, XH kod regionu. - tak wyczytałem na internecie, zgadzałoby się to?

 

Więc faktycznie 50" nie posiadają matryc Samsunga, z tym czy te matryce CMO są faktycznie jakieś gorsze? Na to dowodów też nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(AW - DVB-T / C, AK - DVB-T2 / C) wersja X, XH kod regionu. - tak wyczytałem na internecie, zgadzałoby się to?

 

Więc faktycznie 50" nie posiadają matryc Samsunga, z tym czy te matryce CMO są faktycznie jakieś gorsze? Na to dowodów też nie ma.

 

XH - Eastern Europe

Nie ma dowodów na to że matryce CMO są gorsze, brakuje też wątków i testów porównawczych.

Wydaje mi się jednak że bez względu na wszystko dany model musi trzymać się przyjętych standardów.

Będąc w sklepie możesz spróbować je porównać, jednak bez profesjonalnych testów i tak pewnie nie znajdziesz różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś Samsunga UE50H6400 na miejscu w MediaExpert za 2490zł. Cena myślę bardzo fajna, bo za 50" nie widziałem przez ostatnie miesiące gdziekolwiek taniej. Teraz trochę poużywam i zobaczymy jak się sprawdza. :)

 

@Jack White, a jak tam Twoje 48"? Możesz już po tym czasie powiedzieć coś więcej? :) Sprawdzałeś jakoś czy jest clouding lub jakieś bad pixele?

Zastanawiam się nad znalezieniem jakiegoś poradnika odnośnie kalibracji H6400 aby wyciągnąć z tego telewizora jak najwięcej.. ale kompletnie nie wiem gdzie tego szukać. :)

 

PS: Też dostałem wersję AW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 55H6400 - mam takie dwa i nie mam się do czego przyczepić; niewiele odbiegają od 65HU7500, który też wisi u mnie ścianie, a kosztował 3 x tyle...

i jeszcze jedno - nie ma za dużych telewizorów, gdybym dzisiaj kupował tv, zamiast 65-calowca 4K (eehh ten marketing) wziąłbym jakiś 75 lub nawet trochę większy fullHD... szkoda że na etapie zakupu na to się nie zdecydowałem (tylko dlatego, że mam projektor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...