Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Perceptor

Problem z OBSem (Open Broadcaster Software)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że tym razem temat jest właściwie umiejscowiony:

 

Witam.

Jakiś czas temu, gdy był u mnie znajomy, wpadłem na pomysł aby rejestrować nasze rozgrywki i po latach będziemy je mogli sobie obejrzeć, takie nagrywanie "do szuflady". Dużo czasu poświęciłem na czytanie o rozmaitych programach do nagrywania i najbardziej spodobał mi się OBS, między innymi dlatego, że pliki są lekkie i może przechwytywać obraz monitora. Jednak gdy włączyłem podgląd w grze (HoMM 3 lub The Binding of Isaac), albo najzwyczajniej serfowałem po internecie na podglądzie widać było, że program przechwycił tylko jedną klatkę i strasznie się zacinał. Z dźwiękiem nie było problemu. Próbowałem reinstalować program jednak problem zawsze powraca. Co trzeba zrobić aby ten OBS WŁAŚCIWIE przechwytywał obraz?

 

Specyfikacja laptopa:

Lenovo y580

i5 2x2.60 GHz

8GB RAM

GeForce 660M

Windows 8 64 bit

 

OBS jest na domyślnych ustawieniach.

 

Konia z rządem i senatem dla tego, który wie jak to naprawić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Shadowplaya, problem w tym, że w wersji non-deskop nie da się przechwytywać pulpitu. A sam Shadowplay obsługuje żałośnie małą liczbę gier, nie mówiąc już o starszych pozycjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dobra mam pewne kompromisowe rozwiązanie. Należy odpalić OBS w trybie zgodności z Windows Vista/7 i wyłączyć interface Aero. Ponadto trzeba zaznaczyć opcję (gdy korzystamy z przechwytywania monitora) "Przechwytywanie okien warstwowych". Delikatny problem polega na tym, że program utrzymuje ok 27 FPS zamiast 30 FPS i może migotać kursor (czego osobiście nie uświadczyłem, bo nie przechwytuję). Gdybym coś jeszcze wykombinował, to podzielę się z potomnością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak przechwycić obraz z xboxa obs'em?

 

 

Konia z rządem i senatem dla tego, który wie jak to zrobić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remote play na windowsie i przechwytujesz obsem.

Mam Shadowplaya, problem w tym, że w wersji non-deskop nie da się przechwytywać pulpitu. A sam Shadowplay obsługuje żałośnie małą liczbę gier, nie mówiąc już o starszych pozycjach.

Mimo wszystko się da używać shadowplaya na nie wspieranych.

Sam odpaliłem go z PPD i nawet wystreamowało mi to na twitch bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycje rozwiązań:

1. Z którym OBSem próbowałeś? Studio czy starym? Wypróbuj oba bo się mocno różnią.

2. Spróbuj przełączyć grę do okna (klawisz windows + strzałka w dół) i w obsie ustawić przechwytywanie zaznaczonego obszaru pulpitu (tam gdzie jest okno gry)

3. Spróbuj przechwycić grę w darmowym programie VidStudio. Jest to taki sam program jak OBS tylko troszkę inna filozofia interfejsu. I zamiast streamowania na serwer tworzy wirtualną kamerkę którą można przechwycić w każdym programie (OBS, SKype itd). Podobnie działa Dxtory.

4. Spróbuj innego programu do streamingu FFsplit, Xsplit(wersja darmowa) czy nawet ManyCam (niestety wersja darmowa mocno ogranicza rozdzielczości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBS to głównie program do streamu, chociaż nagrywać też się da... Spróbuj actionem, shadowplayem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...