Forum PCLab.pl: Ból nadgarstka po długim graniu.. Rady ? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ból nadgarstka po długim graniu.. Rady ? Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   halfay 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 31 Styczeń 2019 - 22:55

O tak. Gram na padzie z reguły i takich problemów nie mam. Na myszce to ciągły ból

#22 Użytkownik jest niedostępny   sino 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Luty 2019 - 00:04

Wyjaśnienie masz na obrazku: https://pl.hama.com/...00182698dex.jpg i więcej można poczytać o myszach pionowych / wertykalnych. Ot korzystniej ułożona ręka czyli tak jak przy graniu na padzie.

Ja wpadłem na pomysł, że ręce mam dwie :) i używam drugiej czyli lewej. Skoro Kubica mógł się zmienić w leworęcznego to ja też. Po pewnym czasie da się przyzwyczaić, ale grania sobie nie wyobrażam. Niedawno mnie bolała prawa ręka przy graniu na Xbox One (pad do X360 jest dużo wygodniejszy), na PC to była wręcz cofka, ręka stawała pionowo (jak do "cześć") więc albo trzeba było kupić mysz pionową albo lewą rękę za darmo (w obu przypadkach trzeba treningu by się przyzwyczaić).
PS. a podkładka pod nadgarstek nie działa, to strasznie niewygodne.

#23 Użytkownik jest niedostępny   Matt91111 

• PipPipPipPip

Napisany 01 Luty 2019 - 10:44

Zobacz postlukadd, o 31 Styczeń 2019 - 22:37, napisał(a):

ale, dla odmiany po prostu grywajcie częściej na padzie.

FPSy na padzie :wymiotuje:

#24 Użytkownik jest niedostępny   siwa34 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 27 Luty 2019 - 23:56

Zobacz postlukadd, o 31 Styczeń 2019 - 22:37, napisał(a):

Niezły odkop z 2016 roku :E

ale, dla odmiany po prostu grywajcie częściej na padzie.

Może i odkop, ale warto mieć świadomość, że nie trzeba słuchać lekarza i biec nacinać nadgarstka - zwłaszcza, że taki zabieg nie zawsze się udaje. Znam kilka osób, u których ból ustąpił, ale ręka po takim nacięciu nie jest do końca sprawna. To jest jakaś masakra, bo nikt im tego nie powiedział wcześniej.

#25 Użytkownik jest niedostępny   Makavcio2 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Luty 2019 - 00:17

Nacięcie nadgarstka wykonuje się przy dużej deformacji.
Klepię w klawiaturę już chyba ze 25 lat, tekstami zajmuję się zawodowo od dekady i mam już widoczne deformacje, jak sobie odpowiednie skrzywię nadgarstki. Mimo to bardzo daleko mi do stanu, w którym trzeba by cokolwiek robić operacyjnie.

A jeśli kogoś realnie boli nadgarstek i ma symptomy zespołu cieśni (drętwienie, nocne bóle itp.), a gra w gry, to jest po prostu poje...

#26 Użytkownik jest niedostępny   Maleppo 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 02 Marzec 2019 - 03:38

Zobacz postmateuszplex, o 01 Styczeń 2016 - 20:29, napisał(a):

Witam mam podkładkę pod mysz SteelSeries QCK Medium a podkładka jest dosć cienka i po kilkunastu minutach grania czuje ból nadgarstka i mam zaczerwienienie i głównie przez listwę na końcu biurka, czy ktoś z was ma podobnie albo macie jakieś rady na to ? Wygląda to tak

http://www9.zippysha...2slQq/file.html
http://www9.zippysha...3pI5o/file.html

Jak masz listwę na końcu która ci przeszkadza to zmień biurko albo je przerób tak żeby w miejscu ręki listwy nie było. Ja całe dnie siedze przed PC i tak nie mam więc albo masz chory nadgarstek albo to wina złego biurka ba nawet myszki, fajne są duże mysie na których leży cała ręka i odpoczywa. Ja mam dość głębokie biurko i sobie pykam na lekko wyciągniętej ręce więc nadgarstek jest w dobrej pozycji nie jest zagięty ani w dół ani w górę jest w poziomie.

A i korzystam z wysokiego DPI do wszystkiego minimum 3000 więc nie latam myszką po całym blacie tylko lekkimi ruchami spokojnie obsługuję 24 calowy ekran, da się przyzwyczaić. Do rysowania fakt trzeba dać niskie ale gry czy coś da radę na wysokim.

1. Usg ręki czy tam czegoś nie ma może masz deformację
2. Zmiana biurka(listwy)
3. zmiana pozycji ułożenia ręki podczas grania
4. wygodna myszka

Ten post był edytowany przez Maleppo dnia: 02 Marzec 2019 - 03:39

#27 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Marzec 2019 - 11:27

Zobacz postMakavcio2, o 28 Luty 2019 - 00:17, napisał(a):

Nacięcie nadgarstka wykonuje się przy dużej deformacji.
Klepię w klawiaturę już chyba ze 25 lat, tekstami zajmuję się zawodowo od dekady i mam już widoczne deformacje, jak sobie odpowiednie skrzywię nadgarstki. Mimo to bardzo daleko mi do stanu, w którym trzeba by cokolwiek robić operacyjnie.

A jeśli kogoś realnie boli nadgarstek i ma symptomy zespołu cieśni (drętwienie, nocne bóle itp.), a gra w gry, to jest po prostu poje...

U mnie z nadgarstkiem jest ok, ale łokieć mi się popsuł.

#28 Użytkownik jest niedostępny   sino 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2019 - 13:17

Zobacz postsino, o 01 Luty 2019 - 01:04, napisał(a):

Ja wpadłem na pomysł, że ręce mam dwie :) i używam drugiej czyli lewej.
Odkopuję, bo udało mi się uszkodzić lewą rękę w pół roku.

W efekcie kupiłem pionową GXT 144 REXX i przyzwyczaiłem w ułamku sekundy (poniżej 1) :) Byłby to niesamowity rekord świata, gdyby nie to, że ręka mnie tak bolała, że sama stawała pionowo do pozycji "cześć", w efekcie płaską mysz Logitech G102 obsługiwałem pionowo :) Dzięki temu, że obie mają konfigurowalne przyciski nierealne staje się realne. Precyzja Rexxa jest idealna (dla mnie), nie to co używanie G102 lewą ręką.

Co do bólu to jeśli wróci to odkopię lub wyedytuję posta. Z pewnością nie jest idealnie, ale ból jest minimalny (1-5% tego co dawniej).

#29 Użytkownik jest niedostępny   ikw 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 05 Sierpień 2019 - 08:55

Żebys się tutaj nie nabawił zespołu cieśni nadgarstka. Zespół cieśni nadgarstka zaczyna się niewinnie. Palce (zwykle kciuk, palec wskazujący i środkowy) cierpną, pojawia się ból łokcia i stawu ramiennego. W nocy budzi nas ból ręki. Bagatelizujemy to, mówiąc, że po prostu ścierpła. Pewnie źle spaliśmy, przygnietliśmy ją, przewracając się z boku na bok… Opuszczamy rękę, strzepujemy ją i dolegliwości mijają. ogólnie może to dporowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji, na przykład konieczności operacji. Polecam zadbać przede wszystkim o dobrą podkładkę https://klinikamagnuccy.pl/ortopedia/

Ten post był edytowany przez ikw dnia: 30 Sierpień 2019 - 07:08

#30 Użytkownik jest niedostępny   sino 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Sierpień 2019 - 12:54

Zobacz postikw, o 05 Sierpień 2019 - 09:55, napisał(a):

Żebys się tutaj nie nabawił zespołu cieśni nadgarstka
No przecież piszę, że się nabawiłem i to w obu rękach. W nocy prawa ręka bolała tak, że spałem z podkładką (zwiniętą narzutą), lewej tak nie wykończyłem.

Podkładka pod mysz nic nie pomoże, problemem wydaje się być biurko, tyle że korzystam z niego ok. 15 lat i ok. 14 nie było problemu (w dodatku to samo krzesło, no i nie urosłem). Mysz pionowa pomaga - już ok. miesiąc, ale po dłuższym czasie będę wiedział więcej. Z pewnością prawa boli bardziej (niż gdy korzystałem z lewej), ale o wiele mniej niż kiedyś.

#31 Użytkownik jest niedostępny   awokado 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 16:30

możesz mieć cieśń nadgarstka, trzeba się do specjalisty udać albo mniej grać :)

#32 Użytkownik jest niedostępny   sino 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 16:54

Już mniej nie mogę, a do lekarza speca się udałem i guzik to dało (a na operację się nie piszę).

Co do update to ból powrócił, nie taki jak dawniej, ale wystarczający. Więc teraz mam 2 podkładki i 2 myszy, lewa ręka z G102, a prawa z GXT 144, zmieniam ręce i dzięki temu boli dużo mniej więc nie muszę brać leków co 2 dni (ale 7-10).

#33 Użytkownik jest niedostępny   bialy100k 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 19:10

Jeszcze są myszy "ręczne -trackball'e" - mam taką (jako awaryjną, kupioną z ciekawości):
https://www.aliexpre...2717874791.html
Do grania to się nie nada (poza jakimiś wolnymi strategiami może), ale działa. Jak czytasz/pisze, klikasz to treściach - starczy. Dziś brałbym bezprzewodową, bo tu przewód zdecydowanie przeszkadza.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2