Skocz do zawartości
mateuszplex

Ból nadgarstka po długim graniu.. Rady ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam mam podkładkę pod mysz SteelSeries QCK Medium a podkładka jest dosć cienka i po kilkunastu minutach grania czuje ból nadgarstka i mam zaczerwienienie i głównie przez listwę na końcu biurka, czy ktoś z was ma podobnie albo macie jakieś rady na to ? Wygląda to tak

 

http://www9.zippyshare.com/v/ndM2slQq/file.html

http://www9.zippyshare.com/v/F0h3pI5o/file.html

 

 

Jak masz listwę na końcu która ci przeszkadza to zmień biurko albo je przerób tak żeby w miejscu ręki listwy nie było. Ja całe dnie siedze przed PC i tak nie mam więc albo masz chory nadgarstek albo to wina złego biurka ba nawet myszki, fajne są duże mysie na których leży cała ręka i odpoczywa. Ja mam dość głębokie biurko i sobie pykam na lekko wyciągniętej ręce więc nadgarstek jest w dobrej pozycji nie jest zagięty ani w dół ani w górę jest w poziomie.

 

A i korzystam z wysokiego DPI do wszystkiego minimum 3000 więc nie latam myszką po całym blacie tylko lekkimi ruchami spokojnie obsługuję 24 calowy ekran, da się przyzwyczaić. Do rysowania fakt trzeba dać niskie ale gry czy coś da radę na wysokim.

 

1. Usg ręki czy tam czegoś nie ma może masz deformację

2. Zmiana biurka(listwy)

3. zmiana pozycji ułożenia ręki podczas grania

4. wygodna myszka

Edytowane przez Maleppo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nacięcie nadgarstka wykonuje się przy dużej deformacji.

Klepię w klawiaturę już chyba ze 25 lat, tekstami zajmuję się zawodowo od dekady i mam już widoczne deformacje, jak sobie odpowiednie skrzywię nadgarstki. Mimo to bardzo daleko mi do stanu, w którym trzeba by cokolwiek robić operacyjnie.

 

A jeśli kogoś realnie boli nadgarstek i ma symptomy zespołu cieśni (drętwienie, nocne bóle itp.), a gra w gry, to jest po prostu poje...

 

U mnie z nadgarstkiem jest ok, ale łokieć mi się popsuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wpadłem na pomysł, że ręce mam dwie :) i używam drugiej czyli lewej.
Odkopuję, bo udało mi się uszkodzić lewą rękę w pół roku.

 

W efekcie kupiłem pionową GXT 144 REXX i przyzwyczaiłem w ułamku sekundy (poniżej 1) :) Byłby to niesamowity rekord świata, gdyby nie to, że ręka mnie tak bolała, że sama stawała pionowo do pozycji "cześć", w efekcie płaską mysz Logitech G102 obsługiwałem pionowo :) Dzięki temu, że obie mają konfigurowalne przyciski nierealne staje się realne. Precyzja Rexxa jest idealna (dla mnie), nie to co używanie G102 lewą ręką.

 

Co do bólu to jeśli wróci to odkopię lub wyedytuję posta. Z pewnością nie jest idealnie, ale ból jest minimalny (1-5% tego co dawniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żebys się tutaj nie nabawił zespołu cieśni nadgarstka
No przecież piszę, że się nabawiłem i to w obu rękach. W nocy prawa ręka bolała tak, że spałem z podkładką (zwiniętą narzutą), lewej tak nie wykończyłem.

 

Podkładka pod mysz nic nie pomoże, problemem wydaje się być biurko, tyle że korzystam z niego ok. 15 lat i ok. 14 nie było problemu (w dodatku to samo krzesło, no i nie urosłem). Mysz pionowa pomaga - już ok. miesiąc, ale po dłuższym czasie będę wiedział więcej. Z pewnością prawa boli bardziej (niż gdy korzystałem z lewej), ale o wiele mniej niż kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć cieśń nadgarstka, trzeba się do specjalisty udać albo mniej grać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mniej nie mogę, a do lekarza speca się udałem i guzik to dało (a na operację się nie piszę).

 

Co do update to ból powrócił, nie taki jak dawniej, ale wystarczający. Więc teraz mam 2 podkładki i 2 myszy, lewa ręka z G102, a prawa z GXT 144, zmieniam ręce i dzięki temu boli dużo mniej więc nie muszę brać leków co 2 dni (ale 7-10).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są myszy "ręczne -trackball'e" - mam taką (jako awaryjną, kupioną z ciekawości):

https://www.aliexpress.com/item/32717874791.html

Do grania to się nie nada (poza jakimiś wolnymi strategiami może), ale działa. Jak czytasz/pisze, klikasz to treściach - starczy. Dziś brałbym bezprzewodową, bo tu przewód zdecydowanie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...