Skocz do zawartości
mateuszplex

Ból nadgarstka po długim graniu.. Rady ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam podkładkę pod mysz SteelSeries QCK Medium a podkładka jest dosć cienka i po kilkunastu minutach grania czuje ból nadgarstka i mam zaczerwienienie i głównie przez listwę na końcu biurka, czy ktoś z was ma podobnie albo macie jakieś rady na to ? Wygląda to tak

 

http://www9.zippyshare.com/v/ndM2slQq/file.html

http://www9.zippyshare.com/v/F0h3pI5o/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam coś takiego albo domowym sposobem odciąć część piszczelową ze starej grubej skarpety.

 

pol_pl_frotka-na-reke-CZARNA-bez-nadruku-162228_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że wystarczy podnieść krzesło. Wydaje mi się, że za nisko siedzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie onanizuj się.

....

 

Kup sobie podkładkę z podpórką na nadgarstek.

Kilka dni temu kupiłem tą którą mam teraz więc zmiany nie planuje

 

Możliwe, że wystarczy podnieść krzesło. Wydaje mi się, że za nisko siedzisz.

 

Mam dość nisko półkę na klawiaturę i kiedy podnoszę krzesło tak ze nawet nie boli nadgarstek to nogami haczę o półkę wiec odpada xd ;c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien biurko albo wywal polke na klawiature i daj ja pietro wyzej, ze swojego doswiadczenia wiem ze najwygodniej jest jak klawiatura i mysz sa na tej samej wysokosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniż krzesło/podnieś podłokietnik tak żeby podłokietnik był równo z blatem. Ewidentnie ręka wisi w powietrzu i obciąża nadgarstek.

Edytowane przez Tyxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal polke na klawiature i daj ja pietro wyzej, ze swojego doswiadczenia wiem ze najwygodniej jest jak klawiatura i mysz sa na tej samej wysokosci.

 

+1 i do tego frotka albo kawałek skarpety na nadgarstek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem tą którą mam teraz więc zmiany nie planuje

No to już jak chcesz, ale podkładka pod mysz z taką żelową, miękką podpórką (materiał podobny do tego z jakiego robią sztuczne cycki :P) pod nadgarstek, to fajna sprawa i by rozwiązała twój problem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbądź się idiotycznego mebla do komputera z osobną półką na klawiaturę, lub też przestań używać tej części biurka.

Postaraj się o dużą ilość miejsca na swobodnie ułożone ramiona i dłonie.

Zwróć uwagę na to, czy siedzisz na odpowiedniej wysokości w stosunku do biurka i monitora.

Przetestuj inną myszkę, albo kup - zdaje się, że tutaj, w dziale 'myszkowym' znajdziesz informacje, jak dobierać kształt myszki.

 

Generalnie jednak, patrząc niedoświadczonym okiem na zdjęcia, to masz nadgarstek oparty na krawędzi zbyt wysoko umieszczonego blatu biurka i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek masz zdecydowanie za blisko krawędzi biurka. Czasami też tak układam sobie dłoń, i po kilkunastu minutach nadgarstek daje o sobie znać. Kładź więcej przedramienia na biurku, i powinno być ok. Poza tym zwróć uwagę na to, co zostało napisane wyżej. Nie lekceważ problemu, bo możesz zafundujesz sobie zespół cieśni nadgarstka, a to poważna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklej listwę taśmą klejącą, plastrem czy coś. Okrycie na nadgarstek to też dobry pomysł.

Dodatkowo: zawsze można grać bez podkładki. Od wielu lat mam myszkę na stole i zero problemów z nadgarstkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat lubie jak krzeslo jest na takiej wysokosci ze dlon z koscia promieniowa/lokciowa sa mniej wiecej rownolegle z blatem stolu lub lokciem skierowanym troche ku dolu.

Biurko zawsze wybieram zeby byl duuuuzy blat tak zeby piszac na klawiaturze miec lokcie na blacie stolu. Najbardziej niewygodnie (dla mnie) jest jak jest biurko malutkie i mysz i klawiatura jest tuz przy krawedzi stolu.

 

Gram od czasow Amigi 500 :)

 

P.S. w tym miejscu co masz zaczerwienienie ja mam takie zgrubienie. Taka przypadlosc osob spedzajacych duzo czasu przy komputerze, wkoncu ci tez to wyrosnie :)

Edytowane przez thebigzumzum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat lubie jak krzeslo jest na takiej wysokosci ze dlon z koscia promieniowa/lokciowa sa mniej wiecej rownolegle z blatem stolu lub lokciem skierowanym troche ku dolu.

Biurko zawsze wybieram zeby byl duuuuzy blat tak zeby piszac na klawiaturze miec lokcie na blacie stolu. Najbardziej niewygodnie (dla mnie) jest jak jest biurko malutkie i mysz i klawiatura jest tuz przy krawedzi stolu.

 

Gram od czasow Amigi 500 :)

 

P.S. w tym miejscu co masz zaczerwienienie ja mam takie zgrubienie. Taka przypadlosc osob spedzajacych duzo czasu przy komputerze, wkoncu ci tez to wyrosnie :)

Jakoś ja tam nic nie mam, problemów z nadgaestkami tez nie mam. Wystarczą regulowane podłokietniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbądź się idiotycznego mebla do komputera z osobną półką na klawiaturę, lub też przestań używać tej części biurka.

Postaraj się o dużą ilość miejsca na swobodnie ułożone ramiona i dłonie.

Zwróć uwagę na to, czy siedzisz na odpowiedniej wysokości w stosunku do biurka i monitora.

Przetestuj inną myszkę, albo kup - zdaje się, że tutaj, w dziale 'myszkowym' znajdziesz informacje, jak dobierać kształt myszki.

 

Generalnie jednak, patrząc niedoświadczonym okiem na zdjęcia, to masz nadgarstek oparty na krawędzi zbyt wysoko umieszczonego blatu biurka i tyle.

 

Dałeś dobre rady ale biurka narazie nie wywale bo nie mam innego xd;p a kasy na nowe tym bardziej

 

Czyli tak mniej więcej klawiatura powinna być i myszka na tej samej wysokości a nie, ze klawa niżej a myszka wyżej ? Dlatego ze wtedy ciężar całej ręki się rozchodzi tak jak mam na półce z klawiaturą tez taką listwę a nie boli mnie nadgarstek jeśli używam klawiatury bo ciężar sie rozkłada a rękę która idzie do myszki mam tak wyciągniętą i wysoko dość i stąd cały problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelka praca przy kompie może prowadzić do zespołu cieśni nadgarstka. Jest to bolesne. Wiele osób decyduje się na operację, ale moim zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie. Lepiej spróbować leczenia metodą BP . Jeśli to nie poskutkuje, to dopiero rozważyć nacinanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły odkop z 2016 roku :E

 

ale, dla odmiany po prostu grywajcie częściej na padzie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak. Gram na padzie z reguły i takich problemów nie mam. Na myszce to ciągły ból

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie masz na obrazku: https://pl.hama.com/bilder/00182/dex/00182698dex.jpg i więcej można poczytać o myszach pionowych / wertykalnych. Ot korzystniej ułożona ręka czyli tak jak przy graniu na padzie.

 

Ja wpadłem na pomysł, że ręce mam dwie :) i używam drugiej czyli lewej. Skoro Kubica mógł się zmienić w leworęcznego to ja też. Po pewnym czasie da się przyzwyczaić, ale grania sobie nie wyobrażam. Niedawno mnie bolała prawa ręka przy graniu na Xbox One (pad do X360 jest dużo wygodniejszy), na PC to była wręcz cofka, ręka stawała pionowo (jak do "cześć") więc albo trzeba było kupić mysz pionową albo lewą rękę za darmo (w obu przypadkach trzeba treningu by się przyzwyczaić).

PS. a podkładka pod nadgarstek nie działa, to strasznie niewygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły odkop z 2016 roku :E

 

ale, dla odmiany po prostu grywajcie częściej na padzie.

 

Może i odkop, ale warto mieć świadomość, że nie trzeba słuchać lekarza i biec nacinać nadgarstka - zwłaszcza, że taki zabieg nie zawsze się udaje. Znam kilka osób, u których ból ustąpił, ale ręka po takim nacięciu nie jest do końca sprawna. To jest jakaś masakra, bo nikt im tego nie powiedział wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nacięcie nadgarstka wykonuje się przy dużej deformacji.

Klepię w klawiaturę już chyba ze 25 lat, tekstami zajmuję się zawodowo od dekady i mam już widoczne deformacje, jak sobie odpowiednie skrzywię nadgarstki. Mimo to bardzo daleko mi do stanu, w którym trzeba by cokolwiek robić operacyjnie.

 

A jeśli kogoś realnie boli nadgarstek i ma symptomy zespołu cieśni (drętwienie, nocne bóle itp.), a gra w gry, to jest po prostu poje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...