Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

teeth

Problem z płytą ASUS Pro Gaming Z170

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem kompa z poniższych części:

płyta asus gaming pro z170

i7 6700k

16gb crucial balistix sport DDR4 2400

SSD MX200

Zasilacz Be Quite L8 600W

 

I teraz problem jest następujący: płyta nie chce bootować, zazwyczaj nie odpala się nawet monitor.

Jedyny efekt daje wyjęcie baterii i reset biosu. Po tej czynności odpala się logo asusa i wyskakuje komunikat "please enter setup to recover bios setting". Kolejny reset to znowu ciemny ekran.

 

Próbowałem konfiguracji z jedną kością pamięci w różnych slotach, ASCI ustawione, odpiąłem wszystko co zbędne od kompa włączając w to kartę graficzną i nic nie pomogło.

 

Pierwszą płytę, z którą miałem ten problem odesłałem i zamówiłem kolejną. I ZNOWU TO SAMO! Szlag mnie trafi. Od ponad 2 tygodni komp za ponad 4k leży niezdatny do użytku.

 

W BIOSie niewiele mogę zmienić bo zastosowanie zmiany prowadzi resetu i ciemnego ekranu na co pomaga reset wyjęciem baterii.

 

http://imageshack.com/a/img911/2654/NtPLtU.jpg

http://imageshack.com/a/img905/9362/yMCUk9.jpg

http://imageshack.com/a/img907/3514/CkolK5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa dyski? (Np. SSD na system i HDD)

Ja tak mam gdy w BIOSie przestawi mi sie opcja (nie pamiętam nazwy) w której zamiast SSD ustawiony jest HDD i wtedy muszę wejść do BIOSu żeby to zmienić.

Poszukaj podobnej opcji w boot menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa dyski? (Np. SSD na system i HDD)

Ja tak mam gdy w BIOSie przestawi mi sie opcja (nie pamiętam nazwy) w której zamiast SSD ustawiony jest HDD i wtedy muszę wejść do BIOSu żeby to zmienić.

Poszukaj podobnej opcji w boot menu.

 

Podpięty jest SSD, ale z dyskiem czy bez po restarcie jest czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Masz stary bios, więc może szaleć, z miejsca wrzucaj najnowszy, metod jest wiele, jak nie możesz odpalić peceta to np. z drugiego na pendrive sobie wrzucasz i robisz update spod UEFI

2. Czemu dysk wpinasz w port 5? Wepnij normalnie w 1. Wywala Ci błąd boot device, czyli sugeruje coś w tych rejonach. Sprawdź czy masz na pewno SATA na AHCI, wybierz też SATA Device Type jako Solid State Drive.

 

Ale przede wszystkim punkt 1, skoro nawet ustawień zapisać nie możesz. Ja mam BX100 i stary HDD i powiem Ci, że żadnych tego typu problemów nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Masz stary bios, więc może szaleć, z miejsca wrzucaj najnowszy, metod jest wiele, jak nie możesz odpalić peceta to np. z drugiego na pendrive sobie wrzucasz i robisz update spod UEFI

2. Czemu dysk wpinasz w port 5? Wepnij normalnie w 1. Wywala Ci błąd boot device, czyli sugeruje coś w tych rejonach. Sprawdź czy masz na pewno SATA na AHCI, wybierz też SATA Device Type jako Solid State Drive.

 

Ale przede wszystkim punkt 1, skoro nawet ustawień zapisać nie możesz. Ja mam BX100 i stary HDD i powiem Ci, że żadnych tego typu problemów nie mam.

 

We wcześniejszej płycie był najnowszy BIOS i nic to nie pomogło, dlatego teraz nie zmieniałem. Wgrałem jednak najnowszy, przepiąłem dyski, ustawienie AHCI już było, ale wciąż nie przyniosło to efektu.

Teraz stawiam już na problem z procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyłącz w UEFI opcję Fast Boot. Kombinuje, ale może pomoże. Ta płytka zbiera nad wyraz sporo problemów z ramem, spróbuj potaktować ram poniżej wartości domyślnej, chociaż 2400 to niewiele i nie powinno być problemów. A co z zasilaczem, 100% dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyłącz w UEFI opcję Fast Boot. Kombinuje, ale może pomoże. Ta płytka zbiera nad wyraz sporo problemów z ramem, spróbuj potaktować ram poniżej wartości domyślnej, chociaż 2400 to niewiele i nie powinno być problemów. A co z zasilaczem, 100% dobry?

 

Fat Boot włączałem i wyłączałem - bez zmian. Z ramem też kombinowałem.

Jedyne co zauważyłem to, że jak komp postoi wyłączony to udaje się go uruchomić bez resetowania BIOSu.

 

Zasilacz wcześniej był Corsair 500W, ale w związku z tymi problemami wymieniłem go na nówkę Be Quite 600W. Jak widać kasa w błoto wywalona. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyłącz w UEFI opcję Fast Boot. Kombinuje, ale może pomoże. Ta płytka zbiera nad wyraz sporo problemów z ramem, spróbuj potaktować ram poniżej wartości domyślnej, chociaż 2400 to niewiele i nie powinno być problemów. A co z zasilaczem, 100% dobry?

Na zdjęciach widać że nie ma włączonego profilu xmp więc ramy działają standardowo na 2133mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam na ss swieci się dioda od vga a nie problemu z ramem...

 

 

http://www.asus.com/pl/supportonly/Z170%20PRO%20GAMING/HelpDesk_Download/ wgrywasz najnowszy bios , monitor pod płytę, w bios ustawiasz profil pamięci, bez karty graficznej w slocie.

 

I jak by było wszystko ok przez jakiś czas to ustawiasz bios na używanie karty graficznej zewnetrznej, zapisujesz i wyłączasz komputer... wkładasz kartę graficzną, podpinasz do niej przewód i dalej testujesz.

 

Jak masz włożoną kartę graficzną to do niej ma być włożony przewód, inaczej musisz wcześniej w biosie zmienić na kartę z procesora gdy tam jest przewód i odwrotnie.

Nowa płyta pierwszy start z włożonym VGA to reset biosu i od razu trzeba ustawić na kartę zewnętrzna inaczej czarny ekran. W nowym biosie już działa to lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację to ostatnia dioda.

 

 

1. Procesor

2. Pamięć

3. VGA ;)

4. Boot ta gaśnie dopiero po przejściu całej procedury gdy jest się w bios również się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dodatkową grafikę, ale te testy przeprowadzam na integrze, żeby wykluczyć jak najwięcej zbędnych elementów stanowiących problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieci też kiedy brak dysku w boot menager czyli nie ma z czego odpalić systemu w ty bym szukał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieci też kiedy brak dysku w boot menager czyli nie ma z czego odpalić systemu w ty bym szukał

 

 

Dysk nie robi problemów, po jego odpięciu i resecie płyta wciąż nie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boot w sumie nie pokazuje problemu cpu ram i vga jak świeci czyli się zatrzymuje to jest problem boot gaśnie po minięciu całej procedury kiedy płyta wie że ma odpalić system z dysku

 

Spróbował bym odpalic instalator windows bez dysku twardego czy da rade to zrobić

 

A i wyłącz Fast boot nie płyta sobie ruszy normalnie bez przyspieszaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boot w sumie nie pokazuje problemu cpu ram i vga jak świeci czyli się zatrzymuje to jest problem boot gaśnie po minięciu całej procedury kiedy płyta wie że ma odpalić system z dysku

 

Spróbował bym odpalic instalator windows bez dysku twardego czy da rade to zrobić

 

A i wyłącz Fast boot nie płyta sobie ruszy normalnie bez przyspieszaczy

 

Z dwa razy udało mi się odpalić instalator windowsa. Jednak wystarczy reset, żeby dalej komp nie wstał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fast Boot PLZ OFF (wyłącz to)

 

Odpalałem z off i on, bez większej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie napisałeś czy zmieniłeś bios na nowy... Linka masz wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis ASUSa napisał, że wina leży po stronie procesora. Zatem nie pozostaje mi nic innego jak odesłać go na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem odpowiedź z serwisu, że procesor jest w 100% sprawny, przetestowali go na 5 płytach głównych.

Już naprawdę nie wiem gdzie leży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to się w ogóle dziwię, że płyty sprzedają w pudełkach bez żadnych plomb - zwłaszcza w sytuacji, gdy w ciągu 14 dni od zakupu można towar zwrócić... każdy może sobie pogrzebać i jak mu się nie spodoba zwraca, a ty potem się bujasz

też ostatnio kupiłem walniętą płytę, rozumiem jest plomba, zrywam, instaluję komponenty i jak uwalę płytę to do producenta i jeśli stwierdzi, że moja wina - płacę, jeśli nie moja wina - naprawia albo zwraca kasę; niestety niesmak pozostał, i sklep który mi tę płytę sprzedał jest przeze mnie skreślony, choć zdaję sobie sprawę, że wcale to nie musiała być wina sklepu; wątpliwości jednak zostają...

 

myślę, że ktoś powinien się tym (niezaplombowanymi fabrycznie pudełkami) zająć na poważnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie wie co się kupuje i jak to zmontować to już nie wina sklepu

 

Wiesz ile razy maiłem mądrali w sklepie co chcieli swoje a było odradzane z mojej strony. Potem z pretensjami wracali a do kogo do sprzedawcy.

 

Nie widzę żadnego problemu oddać sprzęt do serwisu niech na miejscu zrobią diagnozę czy jest to uszkodzenie czy konflikt sprzętowy albo zła konfiguracja biosu

 

Chcesz diagnozę to przyjedz do mnie

 

Wiele razy sprzęt był otwierany przez zemnie części przy kliencie ale czasami bez jego obecnośći nie było problemu wolę w sklepie zobaczyć na własne oczy uwalony socket lub połamane rogi mobo niż potem myśleć czy to transport zawinił czy klient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie wie co się kupuje i jak to zmontować to już nie wina sklepu

 

Wiesz ile razy maiłem mądrali w sklepie co chcieli swoje a było odradzane z mojej strony. Potem z pretensjami wracali a do kogo do sprzedawcy.

 

Nie widzę żadnego problemu oddać sprzęt do serwisu niech na miejscu zrobią diagnozę czy jest to uszkodzenie czy konflikt sprzętowy albo zła konfiguracja biosu

 

Chcesz diagnozę to przyjedz do mnie

 

Wiele razy sprzęt był otwierany przez zemnie części przy kliencie ale czasami bez jego obecnośći nie było problemu wolę w sklepie zobaczyć na własne oczy uwalony socket lub połamane rogi mobo niż potem myśleć czy to transport zawinił czy klient

 

Chcesz mi powiedzieć, że płyta Z170 nie pasuje pod 6700k?!

Złożyłem nie jednego kompa, nie dwa i nawet nie trzy. Mam w tym doświadczenie, jedynym dla mnie problemem jest dostęp do części, bo nie jestem sklepem i nie mogę sobie swobodnie podpinać różnego sprzętu i sprawdzać konfiguracji.

 

Dziś dostałem wiadomość od innego użytkownika tej płyty, że ma identyczny problem. Widocznie mój problem nie jest odosobniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...