Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Uki_po

Rowerek stacjonarny

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc myslicie ze taki rowerek to dobry sposob na ruszenie tylka. Jak pewnie tutaj wiekszosc, moj tryb zycia jest przez wiekszosc czasu raczej siedzacy i lekarz ostatnio mi kazal sie ruszac, baseny itp. bo mam bole kregoslupa juz. Dlatego wymyslilem ten rowerek stacjonarny. Czy to ma sens w ogole? Tak se wymyslilem ze dzieki temu moge zaoszczedzic duzo czasu, bo moge jezdzic i jednocznsie ogladac tv albo sluchac muzy... Ma ktos taki rowerek i czy sie sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rower "normalny" i właśnie stacjonarny. Używam stacjonarnego 5 dni w tygodniu już od paru lat. Czy się sprawdza? Jasne. Pod jednym warunkiem: systematyczność.

 

Większość ludzi myśli że to będzie łatwiejsze od normalnego roweru i po kilku dniach "odkrywa" że na stacjonarnym też trzeba się męczyć, nogi bolą, człowiek się poci, itd itp. Przychodzi rozczarowanko, lenistwo i rower idzie do garażu.

Nie popełniaj takiego błędu i nie traktuj tego jak łatwej, bezwysiłkowej metody na ćwiczenie. Jeżeli ma to działać, to trzeba sobie (zgodnie ze swoimi możliwościami itd) dać w kość. Systematyczne, intensywne użytkowanie pozwoli ci zrzucić wagę, nabyć wydajności/wytrzymałości i...wyrzeźbić nogi tak, że w lecie kobiety będą się do nich ślinić :E

 

Są różne rowery stacjonarne - poczytaj sobie o tym. Różne metody tworzenia oporu, różna głośność podczas pracy (to chyba najważniejsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jagular ma racje nie kupuj rowerka stacjonarnego, na poczatku moze sobie pojdz na silke np. miesiac na sprobowania czy to w ogole jest dla ciebie. Moze ten basen bylby ciekawszy bo i mozna czasem laski poogladac, no i woda tow ieksza radocha niz rowerek czy ciezary. Przykladowo kumpel kupil sobie rowerek tego typu http://www.sporti.pl/product-pol-18955-Rower-treningowy-magnetyczny-Sportia-908U-z-pomiarem-pulsu.html nie drogi i mial mega motywacje jak z nim rozmawialem przed rokiem i... do tej pory go nie rozpakowal a rowerek stoi za lozkiem... tak ze nie ma windy do sukcesu - trzeba isc schodami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze macie racje choc ten rowerek jest bardzo kuszacy, nawet by mi styknal ten co przeslales ja tak za duzo czasu nie mam na baseny dlatego fajnie takie aktywnosci laczyc wlasnie z nauka (sluchanie mp4 np.) dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower jest dla tych, którzy lubią rower. Jak ktoś nie lubi ogólnie tego typu aktywności, to rzeczywiście ona nie jest najlepsza.

Do tego każda tego typu działalność, kiedy się chce wzmocnić mięśnie/stawy, zrzucić masę (czy z czym jest problem) wymaga wysiłku. Jak komuś się nie zechce dać sobie w kość, to czy na rowerze stacjonarnym, czy na basenie nic nie osiągnie.

Rower stacjonarny ma też jedna zaletę: jest dostępny w domu od razu, w każdą pogodę, niezależny od innych warunków, po wydaniu początkowej kasy praktycznie darmowy w utrzymaniu (jako kontrast do siłowni, do której trzeba podejść/podjechać, trzeba za nią płacić, itd, itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...