Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Starh

FAQ - Wybór słuchawek do konsoli PS4/X1

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem więc jest - FAQ dot. wyboru słuchawek do naszych ukochanych konsol

:)

 

Słowem wstępu:

 

W tekście przedstawię większość słuchawek współpracujących z ps4 i x1. Oczywiście uwzględnię wszystkie za i przeciw dotyczące słuchawek przewodowych i bezprzewodowych oraz pogrupuje je w zależności od ceny. Czemu ma służyć to FAQ? Otóż wydajemy bardzo duże sumy na konsole, gry, pady, abonamenty do nich etc. zapominając przy tym niestety o jednej z najważniejszych rzeczy występującej w grach od ich samego początku - udźwiękowienia. Grając w takiego wiedźmina, Bloodborna czy Forze często pisaliście tu na forum, że scena audio tych gier powala. Pomyślcie teraz, że z lepszymi słuchawkami odbiór tych gier byłby jeszcze lepszy, a idąca z nim parze przyjemność z grania pełniejsza. Dodam również, że na takim ps4 można w czasie gry odpalić aplikacje spotify i sprawić aby nasza tracklista była odtwarzana - fajna sprawa podczas gry w driveclub'a, fife, destiny i inne mniej angażujące gry (na x1 opcja ta zostanie udostępniona niedługo).

 

To w końcu jak - przewodowe czy bezprzewodowe?

 

Zanim zaczniecie zastanawiać się nad zakupem słuchawek do swej konsoli musicie odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie - słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe, które owszem są wygodniejsze, ale nie grają tak dobrze jak ich nawet o wiele tańsze, kablowe odpowiedniki. Pragnę zaznaczyć, że nie jestem jakimś wielkim audiofilem, a moje zdaniem jest czysto subiektywne. To wy musicie podjąć decyzje jakie słuchawki chcecie i w jakich spędzicie setki godzin przed swoim TV. Muszę tu również zaznaczyć, że owszem słuchawki przewodowe można bez żadnego problemu podpiąć do pada, jednakże bardziej wymagające sztuki niczym karty graficzne przy słabym procesorze - będą się dławić tj. zagrają po prostu płasko. Potrzebny jest im dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy np. FiiO/Xonar u3/MixAMP.

 

Jak podłączyć więc taki wzmacniacz?

 

Wzmacniacz możemy podłączyć np. bezpośrednio do konsoli (przez usb działa tylko w ps4 - w x1 trzeba łączyć optykiem), a następnie po kablu do słuchawek.

Spytacie się co jeżeli siedzę daleko od konsoli? Macie wtedy dwa wyjścia.

Pierwsze, to kupno kilku metrowej przedłużki usb, a drugie to zaopatrzenie się w wzmacniacz zarówno stacjonarny jak i mobilny w jednym, który ma swoje wewnętrzne zasilanie na baterie. Takie DACi trzymają około 15-20kilka godzin w zależności od modelu.

Muszę wspomnieć, że niektóre dacki są zarówno wzmacniaczem słuchawkowym jak i przenośną kartą dźwiękową w jednym.

Oczywiście omówienie poszczególnych konwerterów znajdzie się w tym FAQ, ale o nich później :)

 

Spytacie - "Co jeżeli pragnę również używać mikrofonu"

 

Cóż sprawa jest banalna - wystarczy zakupić odpowiedni rozgałęźnik z jednego wejścia jack na dwa :)

 

Czy słuchawki bluetooth zadziałają z moją konsolą?

 

Nie, nie będą. Jedynym wyjście jest zakupienie specjalnego adaptera - ceny tych wahają się wokół 170zł, a za tyle można już kupić porządne słuchawki przewodowe.

 

Polecane słuchawki bezprzewodowe

 

Słuchawki Bezprzewodowe do 350zł

 

1) TURTLE BEACH EAR FORCE STEALTH 400

rwBeqc1.jpg

Cena - 270-320zł - Tutaj za 274

 

Słuchawki w swojej cenie bezkonkurencyjne (bezprzewodowe)!

Zalety:

- cena (jak za bezprzewodówki)

- bateria trzymająca do 15 godzin

- dosyć wygodne, ale nie jest to najwyższy rodzaj komfortu

- grające lepiej niż goldy

- akceptowalny dźwięk płynący z mikrofonu,

- który można zresztą odpiąć.

 

wady:

- całe wykonane z plastiku...

- co powoduje pękanie tego tworzywa (ale i tak na dużo mniejszą skale niż w goldach)

- Brak dźwięku przestrzennego

- Działają tylko z ps4 ale..

- po kablu również x1

 

 

2) Sony Gold Headset

K3bUJBY.png

Cena - 320-350zł (allegro)

Zalety:

- Proste podłączenie pod ps4

- Dedykowana aplikacja pod goldy

- bardzo wygodne

 

wady:

- Plastikowe

- Co powoduje pękanie pałąków w ogromnej skali (tak wygląda mój po ponad roku użytkowania - pękł pałąk, ale naprawiłem http://i.imgur.com/xcnmlkc.jpg)

- Bateria trzymająca tylko kilka godzin

- dźwięk gorszy niż w tańszych turtlach

- Możliwość ustawienia tylko dwóch presetów

- Bardzo Słaba jakość mikrofonu (wbudowany)

- Bezprzewodowo działają tylko z ps4 (po kablu z x1)

 

3) Sony Pulse wireless headset

r3J0G6h.jpg

W sprzedaży już nie dostępne - czasem można wyrwać używkę w okolicach 350zł

 

Zalety:

- bass impact

- dedykowana aplikacja

- 5 presetów

- grają trochę lepiej niż goldy

- wykonane z lepszego tworzywa niż goldy, ale..

 

wady:

- ... pękają tak samo jak one, z tą różnicą iż nie na pałąku, ale na złączeniu z "padem" - http://i553.photobucket.com/albums/jj400/misiek7256/20140314_153204816x612.jpg

- uciskają górną część głowy

- bateria z bass impactem trzyma śmiesznie słabo

- a nawet bez niego tyle co w goldach

- można kupić praktycznie tylko używane

 

Słuchawki bezprzewodowe do 500 zł

 

1) Turtle Beach Eearforce 500P

XTW1mYD.jpg

Droższy brat modelu 400 - kosztują około 500zł

Zalety:

- dźwięk 7.1

- który sprawuję się całkiem nieźle

- bateria trzymająca często ponad 15h

reszta zalet powiela się z modelu 400

 

Wady:

- Plastik, plastik, plastik

- który jak to plastik w niektórych przypadkach pęka tu i ówdzie

- Bezprzewodowo tylko z ps4

- dźwięk w tej kwocie mógłby być jednak lepszy

 

Sennheiser RS 170

U20SpRi.jpg

Cena około 500zł

 

Zalety:

- stacja dokująca

- ponad 20 godzin pracy na 2 akumlatorkach

- tryby bass boost i dźwięku przestrzennego

- W tej cenie zdecydowanie najlepiej grające słuchawki bezprzewodowe (nie BT!)

- Całkiem wygodne

- Podłączane do TV - dźwięk z obu konsol jak najbardziej będzie więc płynął :)

 

wady:

- Brak mikrofonu

- Nowe trudno dostać

- Jeżeli postawilibyście blisko router, to stacja dokująca mogłaby się z nimi "gryźć"

 

W tej cenie poleciłbym również RS 180

(wady i zalety podobno do powyższego modelu)

 

 

Słuchawki bezprzewodowe do 850 zł

 

1) Skullcandy PLYR 1

lLhQIpl.png

Cena ~650zł - w zależności od kursu Euro/dolara

http://www.skullcandy.eu/gaming-headset/PLYR1.html?skdy_mic=Boom&skdy_compatibility=X360%2FPS4%2FPS3%2FPC&color=Black#z7ZBvi3Vd4vCuLrk.97

Zalety

- Headset działający bezproblemowo zarówno z x1 jak i ps4

- B.dobry mikrofon

- wsparcie producenta pod względem aktualizacji

- Bardzo dobra jakość dźwięku jak na słuchawki bezprzewodowe - nawet na audiofilskich forach te słuchawki są polecane.

- Świetny dźwięk jeżeli chodzi o Headsety! Obok Steelseriesów H wireless najlepiej grający headset

- kilka fajnych presetów, które możemy ustawić odpowiednio do danego rodzaju gry.

- W tej cenie najlepszy bezprzewodowy Headset (powiem więcej - mając 500zł, warto poczekać i dopłacić właśnie do niego)

 

Wady

- Wykonane z plastiku

- Jak już wcześniej napisałem, plastik lubi pękać i tyczy się to również tych słuchawek (ciekawe, że większość zgłaszających ten problem posiadała słuchawki koloru białego, a nie czarnego :E)

- W przypadku roszczeń gwarancyjnych sprzęt odsyłany zagranicę - trochę to trwa..

- Nie każdemu odpowiada ich wygląd

 

2) Sennheiser RS165

EUdGzbO.jpg

Cena - waha się przy 650zł (allegro)

 

Zalety

- Dobra jakość dźwięku

- Bardzo wygodne

- W zestawie stacja dokująca

- ładowane na akulmatorkach - trzymają 20h

- opcja bass boost podbijająca bass

- świetna odległość przewodzenia (metry od stacji dokującej)

Wady

- brak mikrofonu

- brak dźwięku przestrzennego

- mogą się gryźć z routerem

 

 

3) Sony MDR-DS 6500

F6yxASe.jpg

Cena - okolice 800 zł

 

Zalety:

- świetny dźwięk przestrzenny 7.1

- naprawdę dobre brzmienie

- czas pracy na baterii 20 godzin

- bardzo wygodne

- a zarazem świetnie wykonane

- dobra jakość sygnału radiowego

 

wady:

- brak mikrofonu

 

 

4) Sennheiser RS175

U20SpRi.jpg

Cena - około 750zł - np tu

 

Zalety

- Bardzo dobry dźwięk

- Długa praca na baterii - około 18 godzin

- Możliwość włączenia bass boosta oraz presetu na dźwięk przestrzenny

- Posiadają świetny zasięg transmisji

- Dosyć wygodne

- Dobrze wykonane

Wady:

- brak mikrofonu

 

 

Słuchawki bezprzewodowe do 1000 zł

 

Steelseries H wireless

zBNF8Aq.png

Cena - 900-1000zł

Zalety:

- B.dobry dźwięk jak na headset

- chowany mikrofon

- kompatybilny z każdą konsolą (oprócz wii u - ta nie obsługuje takich słuchawek)

- stacja, która jest mały komputerem: posiada EQ, różne presety, i fajne funkcje np. Livemix - gra ścisza się sama do ustalonego poziomu gdy jakiś gracz mówi przez mikrofon.

- Możliwość ustawienia presetów pod TV, Ps4, Xboxa i zapisania ich wedle własnych potrzeb

- Świetny y dźwięk przestrzenny jak na headset

- Wytrzymuję na bateriach 20 godzin i...

- producent dodaje drugą baterie, którą można ładować naprzemiennie w stacji urządzenia.

- Słuchawki są naprawdę solidnie wykonane.

 

Wady:

- Jak na tę cenę dźwięk z mikrofon jest słabej jakości (gąbka założona na niego trochę pomaga)

- Baterie po dwóch latach trzeba wymieniać (nie trzymają już tak długo) - zamienniki kosztują z przesyłką jakieś 80-90zł (ebay)

- Procedura reklamacyjna jest cóż lekko kulawa

- w tej cenie słuchawki mogłyby grać lepiej

 

 

W Podobnej cenie można kupić również Astro A50, ale właśnie..."podobnej" - w Polsce najtaniej 1300zł, a to według mnie jest już chora suma za słuchawki.

To samo turtle beach 800 - słuchawki nawet ok, ale współpracują tylko z PS4 i w ogólnym rozarchunku są gorsze od SS H wireless.

 

 

 

Czas na słuchawki przewodowe

:)

 

Chciałbym w tym miejscu dodać, że słuchawki nawet bez mikrofonu mogą sprawować się jako Headset po dokupieniu mikrofonu doczepianiego np. zalmana (nie będę więc wpisywać w wadach braku mikrofonu). Wtedy potrzebna jest tylko przejściówka, która kosztuje grosze. Będę tu również zwracał uwagę, które modele potrzebują dodatkowego wzmocnienia mocy (DAC'a).

 

Słuchawki zamieszczone poniżej nie są jedyną listą, której powinniście się trzymać. Jest to moja po prostu subiektywna ocena ;]

 

Słuchawki przewodowe do 350 zł

 

1) Superlux HD681

6w9xAEs.jpg

Cena - okolice 100 złoty

Zalety

- W tej cenie brak konkurencji jeżeli chodzi o dźwięk

- dosyć wygodne

- giętkie, a co za tym idzie nie pękają

- dosyć wygodne

- łatwo je napędzić - nawet z podpięte do pada zagrają fajnie.

- świetny stosunek ceny do jakości

Wady

- mikrofon (np. zalmana) trzeba dokupić

- Całe zrobione z plastiku... wiemy co lubi się dziać z plastikiem right?

 

Nie wiem czy to aż taka wada - z DACiem rozwijają skrzyła (to stwierdzenie może się powtórzyć przy wielu modelach)

 

2) Superlux HD669

orJjPu2.jpg

Cena - 150-160 zł

 

Zalety:

- Świetny dźwięk w tej cenie

- dobrze izolują otoczenie

- wygodne

- odpinany kabel

- świetny stosunek ceny do jakości

 

Wady:

- 56 Ohm - pod padem zagrają ok, ale aby poznać ich prawdziwą barwę powinno się zakupić mały wzmacniacz słuchawkowy.

- brak mikrofonu (należy dokupić)

- plastik...

 

 

3) Creative Aurvana live (Cal)

UXngwf8.png

Cena - około 200 zł

Zalety:

- W swojej cenie jeżeli chodzi o jakość dźwięku raczej bezkonkurencyjne

- Grają dość ciepło i basowo (dla niektórych może to być minus!)

- Łatwo je napędzić

- Mają fajną separację dźwięku

- leżą dosyć wygodnie

- świetny stosunek ceny do jakości dźwięku

Wady:

- brak mikrofonu

- kabel jest marnej jakości - wielu użytkowników podejmuje się rekablingu (tak naprawdę, to on jest nawet wymagany aby słuchawki wykrzesały swój prawdziwy dźwięk)

- Plastik, a więc niektóre lubią pękać przy złączeniu z plastikiem od muszli

 

4) Superluxy HMC631

7yq1tCO.jpg

Cena - około 250zł

 

Zalety

- Headset, który świetnie brzmi zarówno w grach jak i muzyce!

- Grają dość przestrzennie

- Mikrofon z b.dobrą jakością dźwięku (jak na HS)

- Świetny stosunek ceny do tego, co otrzymujemy

- mikrofon można przesunąć do góry

- Wygodne

- Łatwo je napędzić (przejściówka na jacka z słuchawek/mikrofonu > pad i grają ładnie)

 

Wady

- Gdyby ktoś jednak chciał poznać ich prawdziwe brzmienie powinien kupić wzmacniacz (np. przenośnego)

- Plastik...

- Wyglądają tak, że no cóż nadają się tylko do użytku domowego i błyszczą się jak psu..

 

5) HyperX Cloud 2 - koniecznie druga seria

GKdRi81.png

cena - około 300zł

 

Zalety:

- Headset, który jest po prostu przebrandowanym Takstarem PRO80,

- który gra po prostu świetnie!

- A dodatkowo dość przestrzennie

- To Headset, więc posiada mikrofon bardzo dobrej jakości

- Bardzo wygodnie leży na głowie

- I w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie

 

Dodatkowo posiada kartę dźwiękową wpinaną pod konsole (usb), kabel ma ponad 3 metry, więc spokojnie można brać.

Wady:

- plastik

- tylko do użytku domowego

- 60 Ohm, więc podłączone bezpośrednio do pada nie zostaną w pełni "napędzone" - do rozwinięcia skrzydeł potrzebują wzmacniacza słuchawkowego np. Fiio

 

Słuchawki przewodowe do 650 zł

 

1) AKG 550

edmu5b7.jpg

Cena - około 550zł

 

Zalety:

- Świetne, naturalne brzmienie i szeroka scena

- solidnie wykonane

- Grają dość przestrzennie więc nadają się do grania

- Świetnie izolują otoczenie

- W swojej cenie jedne z bardziej wygodnych "dużych" słuchawkek

- Łatwe do napędzenia, więc nawet podłączone do pada zagrają dobrze

- B.dobra cena w stosunku do jakości produktu

Wady

- jednakże dopiero podpięte pod wzmacniacz (nawet najmniejszy) pokażą to, na co naprawdę je stać.

- brak mikrofonu - trzeba dokupić jakiś podpinany.

- Są trochę duże więc raczej nie zabierzecie ich do tramwaju

2) Sennheiser 598

yqeBCIH.png

Cena - waha się od 600 do 650zł

 

Zalety:

- Chyba najbardziej wygodne słuchawki jakie możecie kupić

- Które dodatkowo pięknie grają (zachowują przy tym dość naturalną barwę)

- Mają świetną separację dźwięków, więc na wielu forach są polecane jako słuchawki również do grania.

- wymienny przewód - pęknie/walnie, to można kupić po prostu nowy

- Mimo 50omh łatwo je napędzić, ale nie zagrają tak dobrze jak przy wzmacniaczu.

wady:

- polecałbym jednak kupić pod nie wzmacniacz aby usłyszeć ich prawdzie dźwięki

- brak mikrofonu, ale dzięki wpinanemu przewodowi można dokupić np. boom mica.

- Słuchawki tylko do użytku domowego, jakoś nie wyobrażam sobie wyjścia z nimi na miasto czy użytkowania w tramwaju.

- Kupując uważajcie na podróbki - 90% używek na allegro/olx to chińskie podróby!

 

3) Sennheiser Momentum (te z poduszkami, a nie welurem)

iKWgjZH.png

Cena - jakieś 650zł (idzie wyrwać na allegro/forach nawet taniej)

Muszę tu jednak dodać, że ich nowa wersja została dość mocno poprawiona (niestety kosztuje sporo, ale cóż wielu mówi, że warto dopłacić). To świetny sprzęt zarówno do szybkiego podpięcia pod pada i grania, jak i wyjścia na ulice i odsłuchu np. z telefonu. Grają bardzo podobnie do HD600-650, a to są przecież słuchawki z topu.

 

Zalety

- W pełni napędzi je nawet kartofel, a zagrają przy tym zjawiskowo dobrze, więc nawet wpięte bezpośrednio do pada zagrają świetnie!

- Świetnie wykonane (metal) i skóra

- Bardzo dobrze separują dźwięki - nadają się do grania

- Bardzo wygodne

- Model dedykowany androidowi działa idealnie wpięty do pada - mikrofon na kablu zostaje wykryty.

- Można ich używać zarówno w domu jak i poza nim

- wymienny kabel

 

Wady:

- Cena ich nowej wersji

- Osobą z dużymi uszami odradzam momentum 1 i polecam nowszą wersje

- Uwaga na chińskie podróbki!

 

 

 

To już wszystkie modele przewodowe :)! Tak, wiem, że słuchawek jest cała masa, ale nie chcę wpychać tu na siłę xyz modeli i wypełniać niepotrzebnie to FAQ. Jeżeli ktoś ma jakąś propozycję dodania danego modelu to proszę napisać.

 

 

W dalszej części omówię poszczególne wzmacniacze słuchawkowe potrzebne do napędzenia bardziej wymagających modeli jak i poprawy dźwięku płynącego z w/w słuchawek.

 

CDN....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO przydatne FAQ, na pewno przyda się wielu osobom, nie tylko początkującym.

Z mojej strony kilka uwag o Goldach.

Do zalet dodałbym, że są wygodne nie tylko na głowie, ale i w użytkowaniu - mam na myśli to, że włączenie Goldów powoduje automatyczne odcięcie dźwięku na wyjście optyczne. Po prostu pstryk na słuchawkach i już mamy przełączony dźwięk, to moim zdaniem świetna funkcjonalność.

Z wad usunąłbym baterię, która jest wystarczająca na jedną, nawet bardzo długą sesję. Potem i tak trzeba iść spać albo do roboty, więc co za problem podłączyć słuchawki do ładowania?

Dźwięk natomiast jest wg mnie bardzo dobry, ale TYLKO w grach i tylko na PS4. Jest jakieś tam pozycjonowanie przestrzenne, są basy, jest ładnie zbudowana scena. Dlatego jeśli ktoś szuka wygodnych słuchawek tylko do grania na PS4 - Goldy są dobrym wyborem. Pomijam kwestie trwałości i mikrofonu - moje Goldy są dość nowe, a mikrofonu nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO przydatne FAQ, na pewno przyda się wielu osobom, nie tylko początkującym.

Z mojej strony kilka uwag o Goldach.

Do zalet dodałbym, że są wygodne nie tylko na głowie, ale i w użytkowaniu - mam na myśli to, że włączenie Goldów powoduje automatyczne odcięcie dźwięku na wyjście optyczne. Po prostu pstryk na słuchawkach i już mamy przełączony dźwięk, to moim zdaniem świetna funkcjonalność.

Z wad usunąłbym baterię, która jest wystarczająca na jedną, nawet bardzo długą sesję. Potem i tak trzeba iść spać albo do roboty, więc co za problem podłączyć słuchawki do ładowania?

Dźwięk natomiast jest wg mnie bardzo dobry, ale TYLKO w grach i tylko na PS4. Jest jakieś tam pozycjonowanie przestrzenne, są basy, jest ładnie zbudowana scena. Dlatego jeśli ktoś szuka wygodnych słuchawek tylko do grania na PS4 - Goldy są dobrym wyborem. Pomijam kwestie trwałości i mikrofonu - moje Goldy są dość nowe, a mikrofonu nie używam.

Wyłączenie TB działa tak samo z tego co pamiętam.

Bateria to ocena subiektywna - jeżeli używasz słuchawek na zmianę np. z bratem/żoną to cóż bateria jest mierna.

 

Co do goldów - za cenę 350 zł można kupić Superluxy HMC631 lub Hyperx Cloudy, które zagrają o wiele lepiej oraz posiadają wyraźnie lepszej jakości mikrofon. W przypadku zakupu HMC za dodatkową stówkę (250słuchawki, goldy 350) można dokupić Fiio E6 lub 03 albo dołożyć trochę więcej do E11 (używkę można wyrwać za jakieś 160zł).

Jeżeli chodzi o bezprzewodowe słuchawki, to ja nadal w cenie goldów bardziej polecałbym TB 400.

Goldy grają dobrze do momentu, w którym dokonasz odsłuchu na trochę lepszych słuchawkach :) Masz jednak rację, że dla zwykłego gracza powinny wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super robota.

Dla mnie słuchawki do konsoli bez mikrofonu = NIE więc wybór mały się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super robota.

Dla mnie słuchawki do konsoli bez mikrofonu = NIE więc wybór mały się robi.

W przypadku przewodowych zawsze można dokupić podpinany mikrofon i podpiąć dalej przez rozgałęźnik kosztujący kilka złotych.

 

@Vulc

Do końca tygodnia powinna się pojawić dalsza część na temat daców/mixampów i przejściówek. Aktualnie przetestowałem 4 przejściówki.

Muszę jeszcze trochę posiedzieć nad tym i zdecydować, która metoda podłączenia i użytkowania jest najlepsza.

 

Zapewne dodam jeszcze kilka modeli słuchawek ponieważ jestem po świeżych odsłuchach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota. :thumbup: Pozostaje czekać na akapit o przejściówkach, DAC'ach, wzmacniaczach i innych sposobach na podłączenie niedrogich, ale świetnie grających słuchawek. Patrząc na ceny bezprzewodówek, to z pewnością zainteresuje dużą ilość osób. W tym miejscu można dorzucić przykładowo Takstary HD2000 czy Beyerdynamic DT 235. Do tego mamy sporo rozsądnych headsetów pecetowych, które za pomocą przejściówek będą współpracować z konsolami (zwłaszcza z PS4, gdzie wystarczy kabelek z Allegro za 6 zł).

Super robota.

Dla mnie słuchawki do konsoli bez mikrofonu = NIE więc wybór mały się robi.

Zdecydowanie pomyśl nad tandemem słuchawki + mikrofon. Nie dość, że ten drugi będziesz miał naprawdę dobry (wspomniany Zalman), to dobierzesz sobie słuchawki w bardzo dobrej cenie i grające znacznie lepiej od bezprzewodowych (gdzie często płaci się głównie za brak kabli właśnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Co kto woli. Ja nie chcę siedzieć 3m od tv z dyndającymi kablami ani od pada ani słuchawek. Wybór mały, ale jest. Twój przegląd na pewno w tym pomoże. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak tak czytam to stwierdzam, że ja to mam dobrze. :E

W MP grywam na tyle rzadko i casual'owo, że ani mi mega precyzyjne pozycjonowanie nie potrzebne, ani mikrofon.

Do samej muzyki mam przyzwoite audio, więc grać mogę nawet na przeciętnej klasy słuchawkach... Bo jednak nie oszukujmy się ale przez większą część rozgrywki akurat na muzyce się aż tak nie skupiamy.

Kable mi nie przeszkadzają (akurat to tyczy się także pad'a)... Idylla. :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota. :thumbup:Pozostaje czekać na akapit o przejściówkach, DAC'ach, wzmacniaczach i innych sposobach na podłączenie ...

 

Dokładnie, na to czekam najbardziej. Co prawda już autor mi zaproponował jedno wyjście, ale chętnie poczytam o innych możliwościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca tygodnia powinna się pojawić dalsza część na temat daców/mixampów i przejściówek. Aktualnie przetestowałem 4 przejściówki.

Co dokładnie testowałeś? Dziś dotarło do mnie FiiO D03K. Potwierdziły się niestety moje obawy co do jakości tych DAC'ów. Gorzej, jeśli czegoś nie wymyślę, sprzęt będę oddawał. Zaczynając od dźwięku po optyku, bo tylko tak to można podpiąć pod PS4 - jest średnio. Przede wszystkim pod względem głośności (cały czas mam na myśli słuchawki). Pad znacznie lepiej od tego DAC'a wypada, co samo w sobie wiele mówi. Podobnie monitor. Głośności w FiiO regulować nie można, więc pozostaje tylko regulacja systemowa w PS4, a to zdecydowanie za mało. Jest po prostu za cicho, a i sam dźwięk wydaje się gorszej jakości. No i druga kwestia, DAC nie współpracuje z mikrofonem przez przejściówkę mini jack /audio-mic. Podłączając bezpośrednio pod pada działa idealnie, przez DAC mikrofon nie jest w ogóle wykrywany. To samo z Xboksem, mikrofon nie reaguje, dźwięk jest zbyt cichy. Nie wiem, może coś źle podpinam, choć próbowałem chyba wszystkich kombinacji. Daj znać czy testowałeś coś takiego, ewentualnie podrzuć jakiś pomysł.

 

W związku z powyższym, nie widzę na razie sposobu podpięcia słuchawek z osobnym mikrofonem do One, a o to mi chodziło - o rozwiązanie uniwersalne. Na Xboksie nie działają karty dźwiękowe na USB, nie działa powyższa metoda. Ciężko więc przypuszczać, że zadziała SMSL SD793-II, nie wiem jak z MixAmpem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulc - coś chyba masz nie halo z tym DACiem, chociaż to może przez to, że podłączasz słuchawki. Mam dwa egzemplarze FiiO DO3K - oba wprowadzają optykiem do analogowego amplitunera (Yamaha Pianocraft 810) dźwięk z PS4 i TV na kolumny. Nie mam żadnych problemów o których piszesz - dźwięk jest głośny, czysty i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

 

tutaj recenzja - tani ale dobry (choć nie rewelacyjny) sprzęt...

 

tutaj - jeszcze bardziej hurraoptymistyczna opinia o tym DAC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulc - coś chyba masz nie halo z tym DACiem, chociaż to może przez to, że podłączasz słuchawki.

Pewnie przez to, bo innego rozwiązania tutaj nie widzę. Co nie zmienia faktu, że to wyjście liniowe mnie rozczarowało.

Mam dwa egzemplarze FiiO DO3K - oba wprowadzają optykiem do analogowego amplitunera (Yamaha Pianocraft 810) dźwięk z PS4 i TV na kolumny. Nie mam żadnych problemów o których piszesz - dźwięk jest głośny, czysty i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

Nie twierdzę, że to jest kiepski sprzęt, piszę z perspektywy swoich wymagań. Może to być wina samych konsol, dających tak słaby dźwięk po optyku. Przede wszystkim w Twoim rozwiązaniu masz możliwość regulacji głośności, na wyjściu siedzi amplituner. Ja mogę sterować głośnością tylko z poziomu konsoli. To jednak nadal nie tłumaczy dlaczego dźwięk jest głośniejszy i lepszy, gdy podpina się słuchawki bezpośrednio do pada czy monitora (po budżetowym LG za wiele się nie spodziewałem). No i w ten sposób nie da się puścić chatu głosowego. Moja wina, mogłem to sprawdzić przed zakupem. Starha winić nie chcę, bo chyba się z nim nie zrozumieliśmy jak pisał, że takie rozwiązanie z Xboksem zadziała. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulc ale czego ty się spodziewałeś po urządzonku za 150zł (on tego nie napędzi zbyt mocno) :E To jest tylko DAC, do niego musisz podłączyć jeszcze najlepiej jakiś wzmacniacz.

Co do mixampa to działa wyśmienicie z x1, smsl również z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, bo wychodzi na to, że wszystko lepiej "napędza" niż ten DAC. ;) Pad, tv, monitor, telefon, etc. Dodatkowo NIE podłączysz mikrofonu. Nie ma gwarancji, że w przypadku SMLS jest inaczej. Chyba tylko Mixamp pewny, ale ta cena... Wzmacniacz? Nadal nie podepnę mica, a jeśli paź czy monitor spokojnie ciągną większość słuchawek, to szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulc,użyj wiki/google, i zobacz co oznacza termin dac.

To nie dac/amp tylko sam dac.

To ma bardzo kiepskie wzmocnienie,i ma problem napędzić słuchawki,taki telefon zrobi to lepiej.

Po prostu kupiłeś nieodpowiednie urządzenie,lub jak zasugerowano musisz dokupić amp.

Prościej tego nie idzie wytłumaczyć.

A swoją drogą ,D03K jak na swoją cenę to całkiem sensowne urządzenie,tylko należy wiedzieć jak je zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulc,użyj wiki/google, i zobacz co oznacza termin dac.

Dzięki za info, bo przecież nie rozmawiamy o tym co to jest od dłuższego czasu w tym i innym wątku... Przeczytaj może ze zrozumieniem o czym mówię.

To nie dac/amp tylko sam dac.

To ma bardzo kiepskie wzmocnienie,i ma problem napędzić słuchawki,taki telefon zrobi to lepiej.

No popatrz, myślałem że trafię na wersję ze wzmacniaczem dźwięku, silly me. ;) D03K kupiłem w celu przetestowania, sugerując się pozytywnymi opiniami. Przy czym wśród nich była mowa o tym, że daje radę z słuchawkami. Jak widać rzeczywistość okazała się inna.

Po prostu kupiłeś nieodpowiednie urządzenie,lub jak zasugerowano musisz dokupić amp.

Po raz kolejny, nie znasz kontekstu tej dyskusji, nie chcę ampa. Nigdzie nie pisałem, że jest mi on potrzebny. Gdyby tak było, kupiłbym Xonara na USB albo pomyślał nad SMSL 793. Ewentualnie mobilnym FiiO E6. Ogarnij więc o czym była mowa choćby w wątku " Wszystko o PS4", to może darujesz sobie pisanie tak oczywistych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę innych tematów konsolowych,bo nie mam takiej potrzeby.

Jedynie co widzę,to żalenie na kiepsko działający sprzet,a on na samych słuchawkach nigdy nie zagra tak jak powinien.

Akurat jeżeli chodzi o asusa,nie ma niczego sensownego do zaoferowania na usb.

Taki d03k daje rade tylko mało wymagającym słuchawkom o niskiej impedancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę innych tematów konsolowych,bo nie mam takiej potrzeby.

To może się nie wypowiadaj, jeśli kontekst całej dyskusji jest Ci zupełnie obcy? Tak to działa - nie wiem o co chodzi, nie biorę w tym udziału.

Jedynie co widzę,to żalenie na kiepsko działający sprzet,a on na samych słuchawkach nigdy nie zagra tak jak powinien.

Nie jest moim problemem to, że opinię nazywasz żaleniem się. Dodatkowo ponownie brylując rozumieniem słowa pisanego, bo mówiłem, że jest "średnio", zaznaczając, że samego sprzętu za kiepski nie uważam. Gdybyś nie czytał co drugiego zdania, to może byś to wyłapał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam śledzić całego laba,żeby wyłapać kontekst w jednym konkretnym temacie ?

Dla mnie eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem konkretnie o którym wątku mowa, a Ty sobie ubzdurałeś całego Laba. :heu: Faktycznie EOT dobrze Ci zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz FiiO D03K czytając te fragmenty byłem trochę rozbawiony :

 

Potwierdziły się niestety moje obawy co do jakości tych DAC'ów.

pod PS4 - jest średnio. Przede wszystkim pod względem głośności (cały czas mam na myśli słuchawki).
Pad znacznie lepiej od tego DAC'a wypada, co samo w sobie wiele mówi. Podobnie monitor

 

Niestety raideri ma rację,to nie jest sprzęt (solo) pod słuchawki.

Jako budżetowy dac przed wzmacniaczem spisuje się rewelacyjnie,co do gbiazda 3,5 wszędzie pisze ,że jest to line out,a nie słuchawkowe,nawet w recenzjach.

Czytając ten konkretny temat ,Twój pomysł z fiio i słuchawkami to kompletne nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako budżetowy dac przed wzmacniaczem spisuje się rewelacyjnie,co do gbiazda 3,5 wszędzie pisze ,że jest to line out,a nie słuchawkowe,nawet w recenzjach.

Czytając ten konkretny temat ,Twój pomysł z fiio i słuchawkami to kompletne nieporozumienie.

Ech. Zwyczajnie musiałem to sprawdzić, ponieważ - jak już pisałem - na necie są rozbieżne opinie. Dodatkowo proponowałbym ogarnąć całą dyskusję, nie oceniam NEGATYWNIE całego urządzenia. Widzę, że niektórym czytanie między wierszami przychodzi z wielką trudnością. Miałem konkretne wymagania, a że niektóre opinie wprowadziły mnie w błąd? Do nikogo nie mam pretensji. Sprzęt mogę oddać. Zabawne w tym wszystkim jest tylko to, że macie o to większą spinę ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, przydatne FAQ. Dzięki, bo planuję wymienić swoje staruszki Senki HD555.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

555 spokojnie starczą do grania :) Gdybyś juz wymieniał to na lepszy pulap - Philipsa x2, bo to najlepsze słuchawki do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bezprzewodowych to są od creativa za 250zł, można poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...