Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SmigollExel

Problem z GTX970 - wyłącza się po dłuższym graniu

Rekomendowane odpowiedzi

sporo kart już sprawdzałem (w tym swoją) i valley chodził ładnie, a przy heaven, jak zaczynała się animacja okrętu większość kart siadała - czasami zostawiałem oc tak jak było, bo wszystko inne działało, a heaven nie mogło przejść za nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten GPU-Z mam odpalić 5 minut przed testem? 3? 1? 0?

 

I ile ma chodzić test. Do skutku? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gpu-z uruchom przed odpaleniem testu, zaznacz logowanie i wtedy uruchom benchmark - jedna rundka wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty zdajesz sobie sprawę że instalując sterowniki z płyty masz je nieaktualne prawie dwa lata?

 

Odinstaluj wszystko o nazwie Asus. Zainstaluj sterowniki ze strony Nvidi (tylko sterownik i Physyx). Nie twierdze że pomoże na twój problem bo wygląda to bardziej na coś "sprzętowego" (chociaż oprogramowanie ASUS możę wymuszać OC karty). Ale na przyszłość czym mniej syfu w systemie tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus GPU Tweak II (bo taki jest dołączony do karty) możesz wywalić lub pobrać najnowszą wersję ze strony ASUS.

Jeżeli chciałbyś dalej używać GPU Tweak II to pobierz najnowszą wersję bo zawiera sporo poprawek. Lecz przy używaniu tego programu trzeba sobie zadać pytanie którą wersję tego strixa masz? OC czy zwykłą?

Jeżeli masz zwykłą to GPU TWEAK może w gamingowych trybach (jeżeli wybierasz je ręcznie) za mocno podkręcać kartę. Przy wersji OC też się to zdarza, ale o dziwo rzadziej i nie wiem czemu tak jest, może z powodu narzuconych jakiś limitów? Nie zmienia to faktu, że instalując najnowszą wersję GPU Tweak II program po uruchomieniu działa w trybie domyślnym, nie wybiera żadnego profilu, a jedynie monitoruje pracę karty i tak najlepiej jest to zostawić, nie przełączać ręcznie. Możesz również użyć innego programu do monitorowania karty., a jak Ci to nie potrzebne to wywal ten program i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersje strixa "zwykła" i oc różnią się tylko innym zegarem bazowym - niczym więcej - to są takie same karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test na High Quality bez antyaliasingu. Przez większość czasu było ponad 100FPS ale czasami (z 4, 5 razy) Przycinało na ułamek sekundy.

Plik z logiem też mam. Ale jest za duży żeby tu go wgrać... Tu masz link

Czy powinienem zrobić na Ultra z anytaliasingiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że sterownik przeinstalowałeś? karta chodzi elegancko - te ścinki były spowodowane przekroczeniem 100% tdp - zdarza się (970-tki od asusa mają ten limit ustawiony bardzo nisko), żeby to wyeliminować, zainstaluj program msi afterburner (program do oc, sprawdzony, powszechnie używany) i w nim przesuń suwak power limit na maxa - zatwierdź i powinno być po kłopocie

 

ps. no i oczywiście testy w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to znowu nie spowoduje że będzie mi się "wyłączać"?

 

Tak już wczoraj zainstalowałem najnowszy sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie może/nie powinno...najpierw potestuj bez tego programu - jak będzie wszystko ok, to wtedy podbij ten power limit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno jeszcze jak będę miał czas to sprawdzę czy Fallout 4 na Ultra nie wywala.

 

Jeszcze raz zrobiłem test na Ultra, maksymalna Teselacja i 8x Antyaliasing. No tym razem wahało się około 40FPS. Możesz sprawdzić jak poszło

GPU-Z Sensor Log.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten program Asus Gpu Tweak II.

Na mojej karcie nie ma ostrych nastawów:

 

Taktowania i napięcia w trakcie gry:

Silent: 1266Mhz, 1,12V

Game: 1316Mhz, 1,16V

OC: 1361Mhz, 1,21V

 

Te profile tak naprawdę różnią się Power Limitem. Na profilu OC karta powinna mieć jeszcze ponad 100Mhz zapasu (moja jest stabilna w Far Cry 4 przy 1490Mhz, a w Heaven Benchmark przy 1530Mhz, dlatego trzeba sprawdzać w grach).

Jeśli w Silent działa, a w Game zawiesza się, to z kartą nie jest za dobrze. Nie wiem tylko, czy na innej karcie nie ma innych nastawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny gry w Fallout 4 na Ultra i...

NIC! :o

 

Wszystko ładnie działa, a nawet więcej - mniej ścina niż przedtem!

Dzięki wszystkim bardzo za pomoc! :D

Najwyżej się jeszcze odezwę gdyby jednak się okazało, że nic to nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam taki sam problem jak kolega wyżej z tym że na najnowszym sterowniku wywala nowsze gry średnio co 5minut - zainstalowalem ze strony asusa jakis z 2016 roku i tutaj już moge pograc jakieś 30minut do godziny posiadam asus tweak 2 temperatury mam w normie co mógłbym jeszcze zrobić by rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunalem gpu tweak 2 i dalej to samo wywala w bardziej wymagajacych grach po kilkunastu minutach juz teraz - aktualnie akatualizuje sterownik przez nvidia expiriance do najnowszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż temperatury - GPU-Z w idle i w czasie gry.

 

Zobaczymy, czy karta za ciepła, czy trzeba obniżyć taktowanie lub podnieść napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moge to zrobić ? aktualnie odinstalowalem te gpu tweak etc... najgorsze jest że teraz gdy zainstalowałem najnowszy sterownik z nvidia expiriance gdy wejde do gry dosłownie po ja wiem 2-3 minutach wywala mi obraz

 

Wcześniej jak obserwowałem teperatury dochodziły do 60 na karcie i 55 na procesorze... teraz jest tak jak mówię włączę nawet cs'a już nie mówiąc o wiedzminie 3 , zaczne dołączać do serwera i wywala jeszcze raz chce to sprawdzić teraz czy się potwierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i wyglada to tak

https://scr.hu/dzD0Mk

https://scr.hu/8NqPOr

Dodam że teraz jak byłem na grze to po 3minutach nie wywaliło a ostatnie 3 razy to 3 minuty i monitor się odłaczył.

Jak robiłem te screeny nic prócz tego programu nie miałem odpalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem pograłem troche dłużej bo aż całe 30minut (właśnie przed chwila miałem to spięcie) i no signal detected gre w sluchawkach słyszałem dalej

 

Tutaj zrobiłem screena jakoś 5minut przed tym spięciem czy jak to nazwac

http://imgur.com/D3G51ue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie moge tego stone giganta pobrac szukam innego downloadu

pobieram ze strony nvidi to chyba nie problem?

http://www.geforce.com/games-applications/pc-applications/Stone-Giant-Demo

 

Dodam jeszcze że składałem ten sprzęt miesiąc temu - może brakuje jakiegoś programu ??? - miałem podobnie jak autor tematu tyle że u mnie nawet te bardziej wymagające gry w trybie silent po jakimś czasie padały - a gdy wybierałem OC mod to zwykle gra się dobrze nie włączyła i już było 'No signal detected' - przez pierwsze 2 tygodnie użytkowania może z 3 razy tak tylko miałem no a teraz jest porażka ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo, tylko nie chciałem dawać stronki Nvidii, co by reklamy nie dawać :P

 

Tam wystarczy wybrać serwer :P

 

EDIT: fakt, chyba serwer padł od Guru :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...