Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SmigollExel

Problem z GTX970 - wyłącza się po dłuższym graniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zmieniłem ostatnio kartę graficzną w moim komputerze z GTX 660 na GTX 970. Wszystko było ok do czasu kiedy zacząłem grać w wymagające gry. Otóż przy dłuższym graniu w gry typu Fallout 4, Far Cry 4 lub GTA V (na Ultra/V. High), karta graficzna w pewnym momencie się wyłącza. Problem znika kiedy przestawię tryb pracy z normalnego na "Silence Mode". Z 660-ką tak się nie działo. Czy to wina karty graficznej? Od razu mówię że minął termin 14 dni na oddanie zanim jeszcze ją dostałem (wcześnie kupiony prezent). Moje podzespoły:

 

Procesor - Intel Core i5 3570K;

Chłodzenie - SilentiumPC Fortis 3 HE1425;

Płyta Główna - Gigabyte GA-Z77X-UP4 TH;

Karta Graficzna - ASUS Strix GeForce GTX 970 4GB;

Dysk - Seagate SV35 2TB;

RAM - Kingston HyperX DDR3 2x 8GB 1600MHz CL10 Blu;

Napęd Optyczny - LG Blu-Ray (DVD+/-RW + Blu-ray) BH10LS38;

Zasilacz - Thermaltake TP-550AH2NFG;

Obudowa - Silverstone Precision PS05;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal zwyczajnie furmarka na jakieś 20 min w trybie pracy gaming i zobacz co się dzieje, temperatury, artefakty, czy wywala. Co konkretnie się dzieje? karta graficzna się tak po prostu nie "wyłącza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę cały proces.

Gram sobie, gram, nagle gra zatrzymuje się w miejscu, dźwiek się zapętla do ułamka sekundy (zaczyna "pierdzieć"), następnie robi się niebieski ekran z informacją od monitora że nie wykryto sygnału, ale komputer nadal działa. Po zresetowaniu wszystko wraca do normy - karta działa.

 

A w ustawieniach Asus Tweak mam ustawić tryb normalny, silence czy OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odinstaluj ten program (być może za mocno podkręca kartę) i zobacz, jak działa bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra spróbuje. Ale ten program to był w zestawie z kartą na płycie razem ze sterownikami. I właściwie nie ma tam trybu normalnego... Jest Silence (mniejsze zużycie energi), Gaming (równowaga) i OC (wydajność). Z jednej strony skoro jest Gaming jako domyślny no to może tak być, że za bardzo podkręca, ale z drugiej strony skoro jest to tryb "równowagi" no to nie powinien przeciążać karty, tylko powinien ustawić tak, żeby było na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie powinien jej przeciążać, ustaw OC i odpal tego furmarka, testy cpu OCCT też najlepiej zrób. Może też zasilacz wariuje, nie masz dostępu do innego, pewnego, na którym mógłbyś sprawdzić sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też o tym myślałem, ale z tym jest największy problem. Nikt z moich znajomych nie ma zasilacza powyżej 550W. Ale też jest problem z samą kartą, ponieważ ledwo ją zmieściłem do case'a i jak teraz pomyślę o wyciąganiu... Nie wiem czy czegoś bym po drodze nie uszkodził.

Nie można by tego komputera do jakiegoś serwisu oddać żeby sprawdzili? I tak za niedługo robię pełny format komputera, to mógłbym przy okazji go oddać gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy miernik elektryczny/multimetr i sprawdzenie napięć pod obciążeniem. Druga opcja karta się przegrzewa sprawdź temperatury pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też o tym myślałem, ale z tym jest największy problem. Nikt z moich znajomych nie ma zasilacza powyżej 550W. Ale też jest problem z samą kartą, ponieważ ledwo ją zmieściłem do case'a i jak teraz pomyślę o wyciąganiu... Nie wiem czy czegoś bym po drodze nie uszkodził.

Nie można by tego komputera do jakiegoś serwisu oddać żeby sprawdzili? I tak za niedługo robię pełny format komputera, to mógłbym przy okazji go oddać gdzieś.

Bez sensu, najpierw zrób to co ci mówimy :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal zwyczajnie furmarka na jakieś 20 min w trybie pracy gaming i zobacz co się dzieje, temperatury, artefakty, czy wywala. Co konkretnie się dzieje? karta graficzna się tak po prostu nie "wyłącza".

Sorry że wczoraj nie napisałem nic ale dostępu do komputera nie miałem.

Wracając: Co konkretnie mam uruchomić w Furmarku? GPU Stress Test czy jakieś GPU Benchmarks dla 720, FHD, QHD i UHD. (Mój monitor jest FHD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię, że to wina zasilacza - żeby go sprawdzić odpal w occt power supply test - i potrzymaj tak parę minut... wywal ten syfiasty program od asusa, robi on auto oc na karcie i przez to może być niestabilna - na razie nie instaluj nic do OC, niech karta sama boostuje i wtedy ją potestuj w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo przegrzanie lub przetaktowanie, tylko wczesniej powinny byc widoczne artefakty na ekranie pod obciązeniem. jak nie było to chyba zasilacz. trzeba sprawdzic, gdybac kazdy umie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Benchmark Preset 1080p i oto wyniki.

Nie trwało to natomiast parę minut, tylko parę sekund. A nigdzie nie widzę opcji uruchomienia na 20minut czy ileś tam.

 

A w tym OCCT mam zrobić test samego CPU, czy też GPU?

I co konkretnie mam tam ustawić?

post-486008-145423554199_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Occt ma oddzielny test - power supply - uruchom go na kilka minut, jak nie wywali, to zasilacz można wykluczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie, wszelaki syf od asusa odinstaluj, użyj ddu do usunięcia sterownika i zainstaluj najnowszy ze stronki nvidii (odznacz gf experience przy instalacji) - później zainstaluj unigine heaven lub valley i zrób test + możesz zrobić 3dmark firestrike

 

ps. przed testami, uruchom gpu-z i zaznacz w nim logowanie do pliku - plik txt z logiem dołącz jako załącznik tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam odinstalować ten sterownik co na płycie miałem? Jak odinstaluje ten, to wtedy będę miał ekran 640x800...

No chyba że mam po prostu zaktualizować sterownik.

 

A co to jest ten GF Experience?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ma być.

Masz odinstalować "Asus Tweak". Ten program odpowiada za podkręcenie karty. Karta musi działać prawidłowo na standardowych ustawieniach, a podkręca się dopiero, jak jest stabilnie bez podkręcania.

Geforce Experience instaluje się przy okazji instalacji sterownika. To niczemu nie szkodzi. Ma kilka funkcji. Jak uruchomisz to, to zobaczysz.

 

Sterownik możesz zainstalować najnowszy ze strony Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, już widze ten GF Experience. W sumie to on mi tylko automatycznie robi optymalne ustawienia grafiki do niektórych gier i informuje o updateach

 

Raczej nie powinien być aż tak szkodliwy jak ASUS Tweaks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF Experience jest wręcz pomocny, bo właśnie można zobaczyć, jakie ustawienia gier proponuje Nvidia. Potem i tak po swojemu w grze można zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf experience może powodować problemy natury systemowej - w tym wywalanie sterownika - kilka razy już z tym gów..em walczyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ogólnego wyglądu testu wydaje mi się że bardziej "wyciska" Valley. W końcu jest tam dużo trawy, drzew itd. A Heaven to pare wysepek. No ale skoro tak mówisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...