Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacek145

ITX - Gry - 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

zostałem poproszony o złożenie zestawu komputerowego za około 2500 zł. Przeznaczenie tego zestawu to Gry, internet oraz amatorska edycja zdjęć/video. Pewnie nie miałbym z tym problemu, gdyby nie fakt ze zestaw ma być jak najmniejszy i mieć wi-fi. Po wielu próbach i kombinacjach skończyłem z takim zestawem:

http://www.morele.net/inventory/info/ms4qQw/

 

Brakuje tutaj obudowy nad którą też się jeszcze zastanawiam, więc zestaw będzie kosztował łącznie 2700 zł. To jest absolutne maximum jakie mogę wydać.

Jeżeli ktoś ma pomysł jak w lepszy sposób zagospodarować tę kwotę biorąc pod uwagę wymagania ewentualnie miał do polecenia fajną budę itx za 200 zł byłbym bardzo wdzięczny :) Wszelkie komentarze mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam uwag, co do tego zestawu. Nie jest zły.

 

Co do obudowy itx po taniości to proponuję SPC Gladius Q50 lub Raijintek Metis - to to samo, inna metka. Obie są w Morelach.

 

ps Nie polecam sklepu. Robią pod górkę w razie reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej lepiej link. Nie loto.

 

Jeśli propozycja Markiza mieści się w cenie, to szedłbym w jego stronę.

 

edit

A nie. Skucha, panie Markiz. Płyta, którą zapodałeś jest w formacie dtx, a nie itx. Ma dwa sloty na karty rozszerzeń, przy czym pciex16 jest niżej, co będzie skutkowało tym, że do obudowy wejdą jedynie karty grafiki zajmujące jeden slot. 

 

edit

Co by zostać na 1151 muslaby celować albo w Asrock H110M-ITX, albo w Asrock H110M-ITX/AC (od razu ma wifi na pokładzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za propozycje.

 

Najtańsza opcja skylake (6400, najtańsza płyta ddr4 itx i 8 gb geil 2133) to 2775 zł łącznie z obudową

Opcja z Asrock H110M-ITX/AC to już 2800

 

Pamiętajcie, ze budżet to 2500 zł, 2700 jest już mocno naciągane :(

 

Przerabiałem już opcję ze skylake i wychodzi, że ITX 1151 są sporo droższe od tych 1150, to było też głównym powodem przesiadki na haswella.

Pytanie brzmi czy zmiana podstawki i ramu jest warta to 70 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo nie. Ze względów praktycznych tak, bo dostajesz najnowszą podstawkę Intela i nowe ramki ddr4. zawszeć to daje jakieś - małe, bo małe - perspektywy do późniejszej rozbudowy/modernizacji. W przypadku Haswell'a już tej opcji nie masz.

 

Wybór należy do kupca. Co mu bardziej podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie te 70 zeta przy 2500 to dużo nie jest. scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiec nie interesuje się elektroniką, sam używa komputera bardzo sporadycznie, zdaje się na moje zdanie.

 

Przerabiałem jeszcze jedną ciekawą opcję: Gladius Q30 (głownie z racji tego, że nie ogranicza się do ITXa i kosztuje mało), do tego sieciówka pci-e 1.0 i płyta zasugerowana przez kolegę Markiza.

Martwię się tylko o to, że przy takim ułożeniu zasilacza jak we wspomnianej budzie, podzespoły, a szczególnie procesor na boxowym chłodzeniu, ugotuje się przy dłuższych sesjach.

 

Niby skylake są chłodne, ale nie chcę, żeby zestaw był piekarnikiem, będzie pewnie służył przez ładne pare lat.

 

 

... aha i to nie jest 70 zł przy 2500 zł tylko raczej 270 przy 2500 zł, a to już jest różnica :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie nie ma gorszego układu dla chłodzenia niż umieszczenie zasiłki nad płytą równolegle do jej powierzchni. Cep i zasiłka nawzajem wtedy konkurują o powietrze, wentyle pracują w nich przeciwbieżnie. Poza tym ciasnota takiego ustawienia też nie sprzyja intensywnej wymianie powietrza z wnętrza obudowy. Dodatkowo nie wpłynie to pozytywnie na głośność pracy wentylatorów, czyli cicho nie będzie.

 

Mówiłeś 2500 zestaw + 200 obudowa.

 

Może Cię źle zrozumiałem. scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zamieszałem... na cały komputer kupujący chce przeznaczyć 2500 zł, ale jako, że za tę cenę dostanie max i3, przekonam go na dołożenie tego 200 zł do i5, ale nie chce też przeginać pały :P Chyba po prostu będę musiał się z nim skontaktować i przedyskutować sprawę jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powołaj się na rosnącą cenę ("dobra zmiana" :E ) dolara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za propozycje.

 

Najtańsza opcja skylake (6400, najtańsza płyta ddr4 itx i 8 gb geil 2133) to 2775 zł łącznie z obudową

Opcja z Asrock H110M-ITX/AC to już 2800

 

Pamiętajcie, ze budżet to 2500 zł, 2700 jest już mocno naciągane :(

 

Przerabiałem już opcję ze skylake i wychodzi, że ITX 1151 są sporo droższe od tych 1150, to było też głównym powodem przesiadki na haswella.

Pytanie brzmi czy zmiana podstawki i ramu jest warta to 70 zł?

jak to ty liczyłeś?

trzy części których zasugerowałem ci wymianę dają 1325zł, natomiast te same trzy części w twoim zestawie to 1327zł. Można nawet zaryzykować żę ta opcja jest tańsza;)

 

za sieciówkę może robić ci coś takiego

http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn722n-n-150mbps-284524/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to ty liczyłeś?

trzy części których zasugerowałem ci wymianę dają 1325zł, natomiast te same trzy części w twoim zestawie to 1327zł. Można nawet zaryzykować żę ta opcja jest tańsza;)

 

za sieciówkę może robić ci coś takiego

http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn722n-n-150mbps-284524/

Tylko że płyta, którą zaproponowałeś wymaga budy z 3 slotami rozszerzeń żeby ogarnąć jakieś sensowne gpu, dlatego jest tańsza. To zresztą nie pierwsza sytuacja - Asrock już miał mobo z takim układem portów na 1155, które było znacznie tańsze od najtańszego itxa, ot podatek od minimalizacji :P Z tego co pisze autor to dopłata kilkudziesięciu zł do płyty itx na Skylake może być ciężka do zaakceptowania. Bo do tego jeszcze pewnie dojdzie droższa buda i wyjdzie mocno nagięty budżet.

W ogóle ta minimalizacja jest jakąś koniecznością? Jak każdy grosz się liczy to może mATX? Najtańsza płyta w tym formacie jest o około 100 zł tańsza od najtańszej ITX. Buda też nie jest ogromny wydatkiem - Zalman seria T (1-5) to przyzwoita i niedroga konstrukcja a nie wymaga takich kompromisów jak większość bud ITX. Sam format jest spoko, ale jak nie ma problemu ze zwiększeniem budżetu, inaczej jest płacz i zgrzytanie zębami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam mój błąd, w sumie nie zwróciłem uwagi że asrock stworzył płytę minimalnie większą niż ITX, chociaż do obudowy by weszła, ale grafiki dwu slotowej wtedy tam nie wstawi.

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h110i-plus-d3-h110-ddr3-sata3-usb-3-0-mini-itx-90mb0n20-m0eay0-781078/ najtańsza opcja pod itx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie zdecydowaliśmy się na opcję i5 6400 i gtx 950 :)

 

Rozmiar itx to priorytet przy tym komputerze. Ma zajmować jak najmniej miejsca na biurku i być na tyle poręczny żeby 10-12 letnie dziecko mogło go swobodnie przenosić z pokoju do pokoju.

 

Zdecydowałem się na zmiane zasilacza na 400 W chiefteca. Kalkulator na stronie enermaxa powiedział mi, że zestaw pociagnie 258 W, więc mam nadzieję, ze 400 W mu wystarczy. Dodatkowo jest mały, ma mniej kabli więc łatwiej będzie jakoś je poukładać w tak małej obudowie. Jedyny mankament to to, że nie ma 6 pin do karty graficznej... Ma za to 2x MOLEX na które można założyc przejsciówkę do 6 pin. Myślicie, ze to zda egzamin?

 

Zestaw wyglądałby tak:

http://www.morele.net/inventory/info/J4jI9H/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz lepiej wziasc taki http://www.x-kom.pl/p/270076-zasilacz-komputerowy-antec-400w-vp400pc.html ma od razu 6pin a sama konstrukcja zasilacza podobna lub lepsza niewiem dokladnie moze byc ze w srodku siedzi to samo niech sie wypowie ktos kto grzebnał w srodku jednego i drugiego ogolnie rozchodzi sie ze ten antec napewno nie jest gorszy od chiefteca a jest duza szansa ze jest lepszy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam mój błąd, w sumie nie zwróciłem uwagi że asrock stworzył płytę minimalnie większą niż ITX, chociaż do obudowy by weszła, ale grafiki dwu slotowej wtedy tam nie wstawi.

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h110i-plus-d3-h110-ddr3-sata3-usb-3-0-mini-itx-90mb0n20-m0eay0-781078/ najtańsza opcja pod itx

E tam, ważne, że się ktoś zorientował na czas i autor nie zdążył tego kupić ;) Nie dziwię się też, że nie zwróciłeś uwagi, bo to rzadki format i tylko przy nim to czy PCIe16x jest pierwszym czy drugim slotem robi ogromną różnicę ;)

Zdecydowałem się na zmiane zasilacza na 400 W chiefteca. Kalkulator na stronie enermaxa powiedział mi, że zestaw pociagnie 258 W, więc mam nadzieję, ze 400 W mu wystarczy.

E tam kalkulatory :E Bardziej łasy na energię sprzęt trzymałem na słabszym zasilaczu i nie było żadnych problemów ;)

Zestaw ok, tylko nie brałbym Metisa. Ładna, mała, ale jak ma tam być niereferencyjne gpu to bez wiertła nie podchodź - góra jest szczelna przez co będzie głośno i gorąco. Wiem, że bielas uważa takie rozwiązanie za najgorsze z możliwych, ale OD BIEDY już lepiej kupić budę z zasilaczem nad cpu. Jeżeli to niekręcony Intel a pomiędzy płytą a zasilaczem jest z 7-8 cm miejsca to źle nie będzie. Sprawdziłem :P CPU łatwiej ujarzmisz, bo box jest jaki jest, wystarcza, najwyżej zmieni się go na coś innego i ewentualnie zapoda dobry wentylator, wtedy kultura pracy znacząco się podniesie. I zrobisz to łatwo. Z GPU jest gorzej, bo na co wymienisz chłodzenie Strix? Ono samo w sobie już jest dobre, wybór chłodzeń gpu jest niewielki, a lepsze konstrukcje od Asusa do Metisa raczej nie wejdą. Tylko, że takiej raczej nie dorwiesz w tej cenie :E Najtańsza sensowna to chyba Thermaltake V1. Strix wejdzie i nie będzie niepotrzebnie sam się podgrzewał, cpu nie będzie z niczym walczyć o powietrze, jeżeli box okaże się za głośny to nie będzie większych kłopotów z kupnem czegoś większego i cichszego. Zasilacz też włożysz normalny. Są jeszcze inne budy w tej cenie, ale albo mają podobne problemy co Metis (np. Antec ISK600), albo są za małe na to gpu (np. Cooltek Coolcube), albo mają przesadne ograniczenia w długości zasilacza (Cougar QBX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ważne, że się ktoś zorientował na czas i autor nie zdążył tego kupić ;) Nie dziwię się też, że nie zwróciłeś uwagi, bo to rzadki format i tylko przy nim to czy PCIe16x jest pierwszym czy drugim slotem robi ogromną różnicę ;)

 

Zwracałem uwagę na tego dtx zaraz pod pierwszym postem Markiza.

 

E tam kalkulatory :E Bardziej łasy na energię sprzęt trzymałem na słabszym zasilaczu i nie było żadnych problemów ;)

Zestaw ok, tylko nie brałbym Metisa. Ładna, mała, ale jak ma tam być niereferencyjne gpu to bez wiertła nie podchodź - góra jest szczelna przez co będzie głośno i gorąco. Wiem, że bielas uważa takie rozwiązanie za najgorsze z możliwych, ale OD BIEDY już lepiej kupić budę z zasilaczem nad cpu. Jeżeli to niekręcony Intel a pomiędzy płytą a zasilaczem jest z 7-8 cm miejsca to źle nie będzie. Sprawdziłem :P CPU łatwiej ujarzmisz, bo box jest jaki jest, wystarcza, najwyżej zmieni się go na coś innego i ewentualnie zapoda dobry wentylator, wtedy kultura pracy znacząco się podniesie. I zrobisz to łatwo. Z GPU jest gorzej, bo na co wymienisz chłodzenie Strix? Ono samo w sobie już jest dobre, wybór chłodzeń gpu jest niewielki, a lepsze konstrukcje od Asusa do Metisa raczej nie wejdą. Tylko, że takiej raczej nie dorwiesz w tej cenie :E Najtańsza sensowna to chyba Thermaltake V1. Strix wejdzie i nie będzie niepotrzebnie sam się podgrzewał, cpu nie będzie z niczym walczyć o powietrze, jeżeli box okaże się za głośny to nie będzie większych kłopotów z kupnem czegoś większego i cichszego. Zasilacz też włożysz normalny. Są jeszcze inne budy w tej cenie, ale albo mają podobne problemy co Metis (np. Antec ISK600), albo są za małe na to gpu (np. Cooltek Coolcube), albo mają przesadne ograniczenia w długości zasilacza (Cougar QBX).

 

 

Najgorsze dla mnie. Ktoś inny może mieć inne priorytety, więc komuś innemu nie będzie to przeszkadzało. Nie jestem fanatykiem. Jedynie zwracam uwagę na pewną okoliczność, co by kupiec wziął ją pod uwagę i podjął świadomą decyzję. Nic nadto.

 

Co do Metisa czy Q50 to z gtx 950 nie powinno być dramatu nawet w tej budzie. To dosyć chłodna karta sama z siebie, a dodatkowo można jeszcze sprawdzić, jak sobie poradzi ze zmniejszaniem nominalnego napięcia, może zadowoli się mniejszym prądem do stabilnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracałem uwagę na tego dtx zaraz pod pierwszym postem Markiza.

Musiało mi umknąć.

Najgorsze dla mnie. Ktoś inny może mieć inne priorytety, więc komuś innemu nie będzie to przeszkadzało. Nie jestem fanatykiem. Jedynie zwracam uwagę na pewną okoliczność, co by kupiec wziął ją pod uwagę i podjął świadomą decyzję. Nic nadto.

 

Co do Metisa czy Q50 to z gtx 950 nie powinno być dramatu nawet w tej budzie. To dosyć chłodna karta sama z siebie, a dodatkowo można jeszcze sprawdzić, jak sobie poradzi ze zmniejszaniem nominalnego napięcia, może zadowoli się mniejszym prądem do stabilnej pracy.

Nie jest to grzałka, jednak - wg Techpowerup - pobiera około 100 W pod obciążeniem, do odprowadzenia będzie trochę dużo ciepła jak na maleństwo praktycznie bez wentylacji gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak najpierw wybrał obudowę moje propozycja:

http://www.morele.ne...0046495-743847/

http://www.morele.ne...s1wn-00-695553/

Kwestia która bardziej pasuje wymiarami/wyglądem.

 

Obie wielkie, przy czym pierwsza już totalnie wielgachna. Miał być itx, a pierwsza to pełnowymiarowy atx. Coś Ci chyba nie "pykło" z linkiem. scratchhead.gif

 

/ciap/

Nie jest to grzałka, jednak - wg Techpowerup - pobiera około 100 W pod obciążeniem, do odprowadzenia będzie trochę dużo ciepła jak na maleństwo praktycznie bez wentylacji gpu.

 

I dlatego za budami typu inverted również nie przepadam. Niemniej jednak te 100 W w całości nie jest zmieniane w ciepło. Znaczna część tej energii jest pożytkowana na samo działanie tej karty, więc efektywnie nie będzie to wpływało na zbyt mocne pocenie się wnętrza kompa. Ja wiem, że mała pojemność szybciej wysyci się temperaturą, sam mam CMC (i5 2400 i hd7850) i mam tego przykład na żywo, niemniej jednak nie ma tragedii, ani pod kątem hałasu, ani pod kątem ilości ciepła. Poza tym sporo osób już ma tego Q50/Metisa (często z mocarniejszymi klamotami niż planowany rig autora tematu) i jakoś strasznie nie narzekają na temperatury. W mojej ocenie w przedziale ~200 zeta nie ma ciekawszej propozycji. Jaką ocenę ma autor tematu, to już sam sobie postanowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...