Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Smok3R

[5000] do grafiki, gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Wyjeżdżam w niedalekiej przyszłości za granice i zacząłem się rozglądać za laptopami. Będzie to mój pierwszy laptop i mam duży mętlik w głowie. Będę obsługiwał na nim programy graficzne, programy do obróbki video, CAD oraz gry. Szczerze mówiąc to nie jestem jakimś zapalonym graczem i jeśli już gram to raczej multiplayer. Nie wiem nawet w co się teraz pogrywa. Nie jestem również zapaleńcem, który musi mieć wszystko na najwyższe detale i 150 FPS. Z tego też względu myślę, że ten budżet jest trochę przesadzony. Jeśli wyjdą jednak jakieś nowości, chciałbym aby bez problemu laptop to udźwignął.

Przeglądałem inne tematy, ale większość decyduje się na 17.3 cala, a mi zależy również na mobilności.

 

Moje oczekiwania:

- matryca 15.6, raczej matowa

- rozdzielczosc Full HD

- możliwość podłączenia monitora zewnętrznego Full HD

- możliwość podłączenia klawiatury i myszki

- dysk SSD, raczej tylko po to aby system się szybko uruchamiał

- system Windows 10, bo 8 z tego co czytam nietrafiony

- w miare dobre głośniki

- podświetlana klawiatura

- wygoda użytkowania

 

http://www.x-kom.pl/p/272624-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-16gb-1281000-win10x-gtx960m.html

W rodzinie mam 2 acery i wydają się solidne parę dobrych lat już ciągną i bez problemów, w jednym był problem z dyskiem twardym ale to zaraz po zakupie. Toshiba natomiast od początku miała problemy. Z innymi markami nie miałem styczności.

 

Jestem trochę zmieszany i przez otwarty na różne propozycje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo dobry wybór

 

Tylko proponował bym takie rozwiązanie

Lenovo Y700-15 i7-6700HQ/16GB/1000/Win10 GTX960M FHD

Matryca FULL HD IPS LG Phlilips o dobrych kątach widzenia oraz kontraście, mocne zawiasy, niezła wydajność w grach, sztywność obudowy przy tym smukła, elegancka obudowa, bardzo dobre głośniki JBL, , przyjemny w dotyku pulpit roboczy możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, niskie temperatury robocze pod obciążeniem O wiele lepsze temperatury niż w Y50,łatwy dostęp do układu chłodzenia, ergonomiczne rozmieszczenie portów, dobre osiągi na baterii. Dobry i uczciwy stosunek możliwości do ceny

 

Jest to ten sam model co podałes tylko bez SSD.

Proponuje samemu wybrać dysk

Samsung 120GB M.2 2280 SSD 850 EVO

 

Podczas składania zamówinia prosisz w polu uwaga do zamówien o zamontowanie dysku.

Wiesz ze bedziesz miał dobry dysk zamontowany, cenowo wyjdzie troche drozej ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę obsługiwał na nim programy graficzne, programy do obróbki video, CAD oraz gry. Szczerze mówiąc to nie jestem jakimś zapalonym graczem i jeśli już gram to raczej multiplayer. Nie wiem nawet w co się teraz pogrywa. Nie jestem również zapaleńcem, który musi mieć wszystko na najwyższe detale i 150 FPS.

 

Z tego co opisujesz to komputer ma służyć głównie do pracy. Na twoim miejscu skupiłbym się na mobilnych stacjach roboczych. i7 + Quadro/FirePro + SSD + 16 GB RAM. W starsze gry i tak pograsz a komfort pracy będzie o niebo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze

Acer VN7-591G i7-4720HQ/16GB/256+1000/Win8 GTX960M FHD

Matryca FULL HD IPS bardzo dobrej jakości. Podświetlana klawiatura, dobrze wykonania smukła obudowa , elegancki wygląd, dobra jakość dźwięku, miejsce na dysk SSD m2 (czyli możliwość zamontowania oby dysków wewnątrz laptopa – wygoda). Gwarancja door to door

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer VN7-592G i7-6700HQ/8GB/120+1000/Win10X GTX960M FHD IPS

Nowy odświeżony egzemplarz acer'a. Procesor najnowszej 6-tej generacji skylake mocny, do tego szybki ram DDR4. 2 dyski wewnątrz z SSD na system i programy. Bardzo dobra jakościowo matryca FullHD IPS matowa, o lepszych parametrach niż ta z lenovo. Mniej gamingowy, ładny stonowany design. Dobre wykonanie. Podświetlana klawiatura, 4 głosniki. Dość lekki i mobilny - 2,3kg jedynie przy aż 2,6kg lenovo, który podałeś. System w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lenovo jest duża loteria. Jest sporo egzemplarzy awaryjnych/wadliwych. Nie wiem jak to do końca nazwać. Po prostu przesyt rynkiem jest tak duży, że trudno aby tak nie było. No i wydaje mi się, że koszta produkcji ze względu na ceny są obniżane przez niższy stopień weryfikacji tego co powstało.

 

Dell jest to dobry sprzęt, ale szukasz przecież go z systemem:

Dell Inspiron 7559 i7-6700HQ/16GB/1000/Win10 FHD GTX960

Ma ładny stonowany wygląd, mocne podzespoły. Matryca FullHD matowa IPS, choć jakościom nie jest to choćby taka matryca jak w Acerze wg testów. Ale spełnia zadania i jest dobra z flicker-free wg testów w pełni matowa (lenovo ma pół-matową, czyli glare + nakładka matująca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam filmiki na youtube, czytam komentarze i opinie są tak podzielone, że bardzo ciężko jest zdecydować. Jedni, że DELL, inni Acer, Asus, Lenovo... Kiedyś jak się kupowało sprzęt nie było takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były zawsze :D

 

Dell - renoma, solidna marka i serwis na najwyższym poziomie wg opinii.

Lenovo - niskie ceny, w zamian za wydajne podzespoły, duża popularność przez to, sporo negatywnych opinii (im więcej na rynku egzemplarzy, tym więcej wad i problemów - czyli standardowo), kiepski serwis Medion'a w Niemczech.

Asus - wypośrodkowanie wszystkiego, w miarę ceny, w miarę serwis, dobre matryce, bardzo dobre kultury pracy.

Acer - goni czołówkę od x-czasu, zaczynał z bardzo niskiego pułapu, teraz wspina się tak jakby z przyspieszeniem nitro, poprawił serwis, jego tryb, miejsce, stara się wypośrodkować podzespoły z wykonaniem w stosunku do ceny, jaką oferuje za sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze Dellu tutaj ma problemy z tempraturami to jedna sprawa, matryca tez jest licha jak na IPS, wykonanie jest ok choc to nie aluminium.

 

Każdy laptop ma swoje plusy i minusy wiec trzeba sie zastanowić nad modele a marka to jeden z czynników.

 

Lenovo według testów najlepiej wypada w temraturach

Dell najlepsza gwarancja i serwis

Acer zdecydowanie najlepsze matryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y50-70 także miał dobre temperatury i brak throttlingu w testach, a w rezultacie z i7HQ ma wysokie temperatury. Co test to inna opinia. Reszte już z resztą napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell nie ma matrycy IPS i ram DDR3, z tego co patrze w specyfikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, że ceny laptopów trochę spadną albo pojawią się jakieś nowe konfiguracje za miesiąc lub dwa ? Nie spieszy mi się, a może warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny laptopów poszły w góre czy spadna raczej bym sie nie spodziewał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny laptopów już spadły i nie zanosi się na to że wzrosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ustabilizowały się ;)

Kilka miesięcy temu były tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy? Hmm, powiedziałbym że ponad pół roku temu kupiłem sprzęt taniej niż jego cena jaka potem się ustosunkowała i dalej się utrzymuje w tej samej konfiguracji po takim czasie. Zastój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej ma co liczyć na spadki cen, chociaż nie we wszystkich sklepach są te komputery, więc jak wejdą to będzie większa konkurencja. Poza tym Dell 7559 i Lenovo Y700 to raczej świeże modele i nie prędko dostaną jakieś nowe konfiguracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy myśleli, że jak wejdzie skylake to cena starszych konfiguracji i generacji procesorów radykalnie pójdzie w dół. A tu tak się nie stało. Ceny stoją, w sprzęcie mobilnym jest zastój - nie ma pomysłów na większą wydajność w przystępnej cenie, zbyt kompaktowe obudowy i dążenie w stronę większej mobilności na to nie pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo y700 kosztuje 50zl mniej niż w styczniu ;-) i jest jeszcze promocja na dysk. Wiecie może jaki dysk ssd dają w prezencie? Chodzi o markę i parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y700-15 kiedy wychodził kosztował 3599 teraz jest o stówke drożej ;)

 

Mi sie wydaje ze daja plextora lub A-DATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze chciałem poczekać z 2 miesiące, myślałem że będzie taniej ale widzę że to nie ma sensu. Trzeba będzie do nich zadzwonić i zapytać o ten dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefonicznie lub na facebooku bedzie najszybciej

 

Daj znać jaki do dysk z ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...