Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Django

Rozliczanie PIT 2015 - wy już po ?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozliczaliście już PITY pclabki ?

 

Zachęcam do odpisywania 1% na różne fundacje pomagające ludziom w potrzebie.

Oczywiście w ramach aktywizowania społeczeństwa obywatelskiego zachęcam do nie poprzestawania na odpisie podatkowym ( wszak dysponujemy tu kasą i tak nam zabraną więc i tak była by wydana) tylko także do bezpośrednich darowizn na cele charytatywne.

 

Sugeruje delikatnie wspomożenie tej przesympatycznej osóbki zmagającej się z ohydnym choróbskiem od lat.

 

http://fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/wdowiak_joanna.html?highlight=WyJ3ZG93aWFrIl0=

 

a8c23cd7ccf20.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz muszę rzucać moneta - czy kobita czy bezdomne zwierzaki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę ksenofobem i rasistą ale ludzie > zwierzęta. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W druku PIT prosimy wpisać nazwę O.P.P. - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"; nr KRS 0000037904; w rubryce "informacje uzupełniające" - cel szczegółowy 1% podaj: 25257 Bednarek Monika.

Mogą tez Państwo również wspomóc Monikę wpłacając darowiznę: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, z dopiskiem "25257 Bednarek Monika Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia".

 

Monika wygląda na 12 lat. Nigdy nie będzie jak normalne dzieci - urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Cierpi na wodogłowie, pęcherz neurogenny; ma stopki końsko-szpotawe...

 

Druga taka dziewczynka:

Mój link

 

Marysię spotkałem w 2012 na zdjęciu w szpitalu, niedługo po urodzeniu. ...Być może Monikę rodzice wożą do tego samego ośrodka w Krakowie-Prokocimiu... nie wiem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, jak jest temat to zapytam. Moja Luba miała przerwę w pracy w 2014 roku. Była około półtora miesiąca na zasiłku z PUP, w połowie Grudnia 2014 podpisała umowę z nowym pracodawcą. Przez cały 2015 rok oczywiście jest zatrudniona w tej firmie. No i dostała pita, rozliczyła się za 2015 i wydawało się, że to koniec historii. Otórz nie - dostała od PUP wczoraj PIT za 2015rok. I zgłupieliśmy - skoro podjęła pracę w połowie grudnia 2014 i z tym dniem przestał jej przysługiwać zasiłek, to jakim cudem PUP wystawił PIT11 za rok 2015? Owszem, z tego co ustaliliśmy, to zasiłek został przelany gdzieś tam około 10 stycznia 2015, ale to tylko dzień wypłaty... Okres za jaki został wypłacony to 1-14 grudnia 2014...

 

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię fundacji. Zarząd trzepie grubą kasę, a większość wpływów jest zapewniona dzięki takim akcjom jak tutaj.

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

Za status bezrobotnej w grudniu 2014 otrzymała świadczenie w styczniu 2015, więc w styczniu zaksięgowała przychód z tytułu statusu bezrobotnej.

 

To tak jak z pracą. Pracujesz w grudniu, ale kasę dostajesz w styczniu. W grudniu nie zarobiłeś pieniędzy za pracę w grudniu. Zarobiłeś je w styczniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzorowo wypelnilem wszystkie papiery na poczatku stycznia (od 3 do 5 w nocy :E ), zaniesione do urzedu finansowego 7. stycznia i obstawiam, ze kwote dostane (oby ladnie sie nazbieralo) pod koniec lutego :) Swoja droga, nigdy nie slyszalem o czyms takim jak przeznaczenie 1% w Niemczech na jakis cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zachęcam do przekazania 1% podatku na moją niepełnosprawną córkę, Mariannę. Poprzedni wątek.

 

 

Przekaż 1% podatku

 

W formularzu PIT wpisz numer:

KRS 0000037904

 

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:

20951 Kolano Marianna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zachęcam do przekazania 1% podatku na moją niepełnosprawną córkę, Mariannę. Poprzedni wątek.

 

 

Przekaż 1% podatku

 

W formularzu PIT wpisz numer:

KRS 0000037904

 

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:

20951 Kolano Marianna

 

Jeszcze nie rozliczałem, bo nie mam PIT-u od pracodawcy. Ale w tym roku ten 1% leci do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ma małego bobasa, % poleci do agnes.

Ale i tak czekam na pita od podwykonawcy a on daje w ostatnim dozwolonym terminie dla niego... wiec jeszcze poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierają na przeszczepy mózgu?

prychłem lekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak co roku pytanie.

 

Jakim programem najlepiej? Korzystałem z epity ale chyba tam nie ma możliwości wpisania własnego przeznaczenia 1 % ( chyba że się myle?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem najlepiej? Korzystałem z epity ale chyba tam nie ma możliwości wpisania własnego przeznaczenia 1 % ( chyba że się myle?)

Z jakiego "epity" korzystasz? Bo np. tutaj https://secure.e-pity.pl/online/pit2015/index.php można podać wybraną przez siebie organizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę ksenofobem i rasistą ale ludzie > zwierzęta. :E

 

+1

 

Mam bardzo niskie mniemanie o osobach, które stawiają zwierzęta nad ludzi ;) Żeby nie było - nie chodzi tu o rozliczenia podatków, ale ogólnie.

 

--------------

Przy okazji mam pytanie.

Co zrobić, jeśli dostałam w 2015 wypłatę od firmy, która poszła się czesać? Nie ma z nią żadnego kontaktu, bo po prostu firma nie istnieje?

 

I z tego co pamiętam, za prace w komisjach wyborczych nie ma rozliczenia? W tamtym roku byłam w komisjach 3x, więc pieniędzy trochę dostałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie rozliczałem, bo nie mam PIT-u od pracodawcy. Ale w tym roku ten 1% leci do Ciebie.

Dziękuję w imieniu córki.

 

No i Agnes ułatwiła wybór :E

Ale pamiętajcie, każdy wybiera sam!

 

Sam ma małego bobasa, % poleci do agnes.

Dzięki, moja już nie taka mała, zaraz skończy 4 lata. Liczę, że w tym roku uda się wszczepić implant do drugiego ucha (wzdech, te kolejki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierają na przeszczepy mózgu?

Nie. Ale szukaj dalej, może gdzie indziej Ci pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...