Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marki

[Zamknięty]SilentiumPC Gladius M40 Pure Black czy Corsair Carbide Series 100R Silent Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

W niedzielę będę zamawiał ostatecznie wszystkie części do nowego PC.

 

Pozostała mi w zasadzie ostatnia rzecz - wybór obudowy.

Wybór został ograniczony do SilentiumPC Gladius M40 Pure Black oraz Corsair Carbide Series 100R Silent Edition.

 

Wiem, że są to dwie zupełnie różne obudowy. Gladius zapewnia super wentylację, natomiast Corsair na pewno będzie cichy (na czym mi też zależy).

 

Co byście wybrali?

Zastanawia mnie głownie jaka będzie różnica w poziomie hałasu oraz temperaturach wewnątrz między tymi dwiema obudowami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna/margines błędu.

Bierz która ci się bardziej widzi bądź jest tańsza. Głośność i temperatury w środku zależą od tego, jaki sobie "gorący" zestaw złożyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sprzętu jaki masz zamiar do środka wsadzić - im sprzęt mocniejszy tym będzie mu cieplej w wyciszanej budzie, a więc obroty wentylatorów wzrosną żeby zbić temperatury co odbije się na wzroście hałasu, który częściowo wytłumi buda. Wyciszane obudowy dobrze sprawdzają się przy niezbyt prądożernych, a więc i nie specjalnie gorących zestawach. Jeśli wsadzisz do takiej budy FX 8350 i R9 390X i zaczniesz wszystko kręcić, to nie dosyć, że w środku zrobi się piekarnik to będzie głośno jak na lotnisku :P. W obudowie meshowej obieg powietrza jest lepszy, więc temperatury będą niższe, a więc i wentylatory mniej uciążliwe :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hieh, właśnie zastanawia mnie ta zależność - że wyciszona obudowa może być głośniejsza od zwykłej właśnie przez chłodzenie chodzące na wyższych obrotach.

 

Zestaw to będzie i3-6100 na początku na integrze, później jakieś GPU ze średniej półki. Chłodzenie CPU to będzie Ferum2. Reszta osprzętu praktycznie pomijalna przy temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy taki zestawie spokojnie możesz brać wyciszaną budę, bo ilość wydzielanego ciepła będzie niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hieh, jeszcze przeglądam te obudowy. I w sumie wybór obudowy zajmuje najwięcej czasu z ogólnego kompletowania kompa ;)

 

Sam już nie wiem czy pójść w kierunku tego Corsair Carbide Series 100R Silent Edition, czy czegoś bardziej wentylowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że przynudzam już... jak myślicie, duża będzie różnica w poziomie hałasu między SilentiumPC Brutus M25 Pure Black i Corsair Carbide Series 100R Silent Edition? Zakładając tylko seryjne wentylatory w obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w M25, ale jak miałem M45W to seryjne wentyle na low były niesłyszalne w odległości około 40-50cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I doszła kolejna buda - Antec VSP5000. CO o niej myślicie? Seryjnie 3 wentylatory, jest wyciszona, są pełne filtry antykurzowe. Jedyna wada to to podświetlenie LED.

Jest też w fajnej cenie w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...