Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sad_MadMan

Przesiadka z AMD na Intela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem zmodernizować mój komputer a jako, że obecne procki AMD jakoś mnie nie przekonują to wybrałem Intela. Niestety z obiegu wypadłem i nie wiem co jest lepsze, założyłem nawet niedawno podobny temat ale stwierdziłem, że jednak kupię jakieś nowsze bebechy.

 

Oczywiście przeglądałem temat na stronie głównej pclaba i mam pytanie - czy zestaw oparty na poniższych bebechach byłby OK ?

Intel i5-4690K 3.50GHz (1129zł) + ASRock Z97 ANNIVERSARY (339zł)

 

 

Zestaw zostałby uzupełniony o posiadane przez mnie podzespoły

RAM: G.SKILL RipjawsX F3-10666CL7D-8GBXH (liczę na to, że będą działały na tej płycie bo niestety na liście kompatybilnych ich nie ma)

HDD: HD502HJ 500GB

SSD: Crucial CT250MX200SSD1 250GB

Monitor: IIYAMA PLX2483H (24')

Obudowa: Chieftec SERIA MESH

Chłodzenie CPU: mam Ultrę 120, Silver Arrowa I, Mugena I czyli jak widać dowolność - co najwyżej zapinki będę musiał dokupić.

 

 

Co bym chciał jeszcze dokupić:

PSU: Thermaltake 530W SMART SE Modular BOX

GPU:

może nową ASUS GeForce GTX750Ti 2048MB 128bit OC (589zł)

lub

używany HD7850 (około 380zł)

 

 

Edit:

Aha - zauważalna jest dysproporcja między kartą graficzną a zestawem. Póki co niestety taka karta może zagościć u mnie, o lepszej będę myślał za kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że masz RAM na DDR3, a nie myślałeś ewentualnie o kupnie nowszej podstawki? i5 6660k + np. Gigabyte Z170 D3H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Intel i5-6600K 3.50GHz (1129zł) ale zobaczyłem, że w tych droższych polecanych są te starsze procki więc z jakiegoś powodu tam się znalazły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że kolega ma już jako taki ram(DDR3 1333 CL7) który zawsze może próbować podkręcić, nowa platforma to dodatkowy koszt pamięci(bo jak nowa, to po co się pchać w płytę z DDR3...)

 

Mobo Z97 zdecydowanie tańsze. i5-4690K to też mocny procesor, można go kręcić, i obstawiam, że zapomni długo o wymianie. A być może zabierze się za nią jak podstawka 1151(a tym bardziej 1150) odejdzie do lamusa.

 

(Wiem po sobie, ile razy brałem się za upgrade, to mój docelowo planowany upgrade chociażby o sam procesor i grafikę na tle się przeciągał i odkładał, że do tej pory nie wymieniłem i3-540 na i5-750 lub i7-860. A skończyło się na kupnie i5 2500k,który przeleżał ponad rok, bo nie miałem czasu na składanie kompa i granie. Uważam, że producenci zbyt szybko zmieniają podstawki/czipsety w stosunku do różnicy w wydajności którą oferuje generacja/dwie wstecz. 2500k którego zakupiłem na stocku(a mogę go kręcić) oferuje porównywalną wydajność raz na + raz na - w stosunku do i3-6100, na którego byłoby mnie stać, zakładam z doświadczenia, że 6600k na wymianę kupiłbym już używany, bo nie byłby dostępny w sklepie i bardziej by mi się to kalkulowało niż przechodzenie na kolejną nową podstawkę, pomijając fakt, że musiałbym wyłożyć sporo kasy wcześniej na mobo by w przyszłości myśleć o 6600k.

Ale to moje zdanie, nie lubię przepłacać, nie rajcuje mnie posiadanie najnowszego, zadowalam się optimum dopasowanym do moich wymagań)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...