Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RedDragonPL15

Amplituner i głośniki do 2000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym w najbliższym czasie kupić amplituner z głośnikami podłogowymi. Najczęściej będzie słuchana spokojna muzyka z lat 80 i 90 oraz będzie puszczana muzyka z radia. Nie jestem audiofilem, dotychczas słuchałem muzyki z tanich głośników kompiterowych i wież, więc myślę, że budżet 2000 zł jest wystarczający. Chciałbym, aby amplituner posiadał kilka par chinch'y, abym mógł podłączyć np. telefon. Jeżeli znajdzie się w tej cenie to fajnoe bu było jakby miał usb, jednak to nie jest priorytet. jest jeden bardzo istotny element - maksymalna szerokość amplitunera, nie może przekroczyć 32 cm.

Jeśli chodzi o głośniki to specjalnych wymagań nie mam. Ważne, żeby dobrze współgrały z amplitunerem. Wybrałem głośniki podłogowe zamiast podstawkowych ze względu tego, że podczas oglądania filmu lubię, gdy bas nisko schodzi. Ogólnie będzie słuchana spokokna muzyka, jednak jak każdy czasami lubię posłuchać jakiegoś rapu czy trapu, więc na basie również mi zależy. Jak pisałem wcześniej, nie jestem wymagającym użytkownikiem, dlatego 2000 zł to górna granica, jednak wiadomo, im mniej tym lepiej.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Ps: W załączniku jest orientacyjny, podgląd mojego pokoju o powierzchni 16 m2 z lotu ptaka. Odległość głośników od uszu będzie wynosić ok. 1,5 - 2m.

Ps2: 1 - szafka, na której będzie stał amplituner, # - głośniki.

Edit. Przed chwilą rozejrzałem się w pokoju i zdałem sobie sprawę, że wcale duży on nie jest, więc głośniki wcale duże nie muszą być.

post-487812-145479989808_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie potrzebny Ci jest amplituner, one są do kin domowych.

Z tego względu że mają więcej niż dwa kanały zawsze są gorszej jakości od wzmacniacza stereo.

I z tymi 32 cm będzie kłopot, zmierzyłem swój sprzęt, i wzmacniacz, cd, dvd i wszystko podobne standardowo ma szerokość ok 43cm.

Chyba że coś z typu mini wież np pianocrafta albo denona - możesz kupić bez głośników na lolegro i dokupić jakieś lepsze monitorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja na przekór audiofilom i "stereofilom" (czyt. tym którzy że po mimo że chcesz kino 5.1 wciskają ci stereo) zaproponuję ci taki budżetowy ale dobry sprzęt który w podobnym zestawieniu sprawuje się u mnie całkiem przyzwoicie. W filmach i grach jest rewelacyjny, w muzyce dosyć dobry:

1. Amplituner - od kilku dni go testuję i jak na najtańszy całkiem dobrze się sprawuje, wszystko mam spięte po HDMI.

2. Kolumny - przyznam że, mam inny model Pure Acoustics AV799, ale jestem bardzo zadowolony z tych kolumn, używam ich z około dwóch lat i dźwięk jak i jakość wykonania jest na dobrym poziomie, w tej cenie to jeden z lepszych wyborów jak i producentów. Co ciekawe na moim zestawie pisze Made in USA (o dziwo nie China ;-) ).

3. Subwoofer - ja obecnie nie używam subwoofera, bo bas z głośników przy moim małym pokoiku jest wystarczający, to idąc za producentem polecam ci taki, oczywiście możesz dobrać coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red już już ja obecnie bym ci polecił pylonki perełki 20 są w fajnej cenie to takie podłogowe monitorki;) możesz sobie spokojnie ich posłuchać, a nówki kosztują 1000 zł za pare. Pylony są w totalu bardzo uniwersalnymi kolumnami słuchałem dwóch z serii sapphire, a perły też mają spoko opinie, ewentualnie topazy używane są w niezłych cenach. Zostaje 1 tyś do wydania, kable licze ze 200 zł czyli 800 zł na używany ampli. Wiadomo, że wzmak lepszy, ale i używany amplituner za tę kwotę nie będzie zły(choć wzmaka kupisz lepszego i na dłużej jakbyś chciał kiedyś lepsze kolumny. Amplituner: http://allegro.pl/amplituner-denon-avr-3803-i5961773694.html Powinno się to fajnie zgrać, choć http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-denon-pma-520ae-pilot-myslenice-i5963087335.html (widziałęm na własne oczy sprawdzałem ładny stan wydawał się nie grzebany;) i do tego tuner kupisz, a do wzmaka kablem 2x chincz podłączysz telefonik z muzą.

No fakt zapomniałem o szerokości wzmaka że jest ograniczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dołożył zamiast Pylonow 20 kolumny Dali 450 zagrają z lepszym basem może niżej zejść lepdze odciążenie brzmienia są uniwersalne mogą lepiej zagrać niż nowe kolumny w tej cenie

Wzmacniacz ciężko mi coś znaleźć aby miało max 32cm poszukać musiał bym głębiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/infinity-reference-50-wstega-emit-r-hi-end-CID99-IDdOfk5.html#710a53f306 + http://allegro.pl/marantz-pm-7000-szampan-nagroda-eisa-2000-ideal-i5959523163.html

 

Potarguj się, może zbijesz cenę, bo wzmacniacz powinien koło 1000 kosztować, głośniki 1100-1200, warto dołożyć. Będzie grało szczegółowo i z wielkim dobrze schodzącym basem. Boje z amplitunerem sobie daruj, bo po pierwsze zawsze będzie gorszy, po drugie kina domowego i tak nie masz gdzie rozstawić, musiał byś mieć tak minimum metr z tyłu kanapy/łóżka na głośniki tylne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam coś takiego:

 

http://olx.pl/oferta/zestaw-glosnikow-firmy-rubicon-do-kina-domowego-CID99-IDdcVP3.html#0656b8a376

 

Do tego amplituner np. Harman Kardon AVR70, nie wiem jaką ma szerokość (jak chcesz go włożyć gdzieś na jakąś półkę w szafie to pamiętaj, że na górze musi być trochę wolnej przestrzeni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie polecajcie jakis 5.0 czy 5.1 g... wartych przecierz autor napisal amplituner i kolumny podlogowe. To ma byc zestaw do muzyki glownie, stad mozna ewentualnie wzmaka i tuner osobno, ale problem jest z szerokoscia. Lepiej grzebcie w poszukiwaniu pieca waskigo a nie jakis kartonowych 5.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę 5.0/5.1. Ja napisałem o 2.0 do w 80% spokojnej muzyki. Wiadomo czasami jakiś trap puszczę, ale to rzadkość. Pozostałe 20 % to filmy, w których chciałbym, aby bas schodził nisko. Chcę amplituner, ponieważ chcę też słuvhać radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red a nie masz mozliwosciu ustawienia ampli gdzie indziej? Jest spory problem z ta szerokoscia. Sa np waskie NADy ale cena wysoka. A i przemysl czy niw lepiej wzmak plus tuner- lepszy zestaw niz amp w ich cenie jesli chodzi o brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz z radiem też znajdziesz.

Np. taki, ale nie wiem jak brzmi, bo nie słuchałem. Niestety takiego wąskiego nie udało mi się znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeden bardzo istotny element - maksymalna szerokość amplitunera, nie może przekroczyć 32 cm.

 

Edit. Przed chwilą rozejrzałem się w pokoju i zdałem sobie sprawę, że wcale duży on nie jest, więc głośniki wcale duże nie muszą być.

Ratuje Cię jedynie składak oparty na amplitunerze z mini wieży np. coś od Pianocrafta albo Denona M-39 lub inne tego typu, i do tego dobrać kolumny.

 

Przykładowy link do gotowca: http://allegro.pl/promocja-denon-rcd-m39-dali-zensor-1kielce-i5817592566.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że w wzmacniaczu też może być radio? Trochę nie ogarniam. Mam programy radiowe i telewizyjne kupione z Multimedii (oczywiście nie reklamuję) teraz mam podłączone do wieży antenę kablową i programy radiowe bardzo ładnie odbierają. Czy to znaczy, że do wzmacniacza też mogę podłączyć taką antenę nawet jeżeli wzmacniacz nie posiada tunera?

Edit.

Skumałem, że wzmacniacze bez tunera RDS nie posiadają wyjść fm i am do podłączenia anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz:

 

 

opcja 1: amplituner stereo (nie amplituner kina domowego) +kolumny+kable

 

opcja 2: wzmacniacz stereo+tuner fm+kolumny+kable

jeśli masz dużo utworów na pc a nie masz dobrej karty muzycznej lub DAC możesz sobie kupić odtwarzacz cd i nagrywać płytę (oczywiście mówię o legalnej muzyce)

 

Co do radia:

Analogowo:

antena do radia koszt 32zł+kabel za metr około 80 gr. wtyki około 5zł

 

cyfrowo:

PC, smartfon, tablet, laptop +kabel (jack 3,5 mm) dostęp do neta

 

 

Niestety żeby poczuć bas musi być minimum głośnik nisko tonowy wielkości 16-18 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poproszę propozycje:

1. amplitunerów stereo i 2 głośników

2. wzmacniaczy z "radiem" i 2 głośników

PS. Czy jeżeli podepnę do wzmacniacza/amplitunera mój telefon przez mini jack ---> 2 chinch to czy "ten dźwięk" nie będzie przetwarzany na lepszy przez wzm/ampli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie. Ja pod marantza podpinam tak telefon pod cd(pozłącane sa) i jest oki. Kup tylko dobry rozgałęźnik 2x chincz 1 jack, najszybciej ogólnie lubiany prolink;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli dźwięk będzie przetwarzany przez wzmak/ampli?

To poproszę propozycje:

- amplitunerów stereo i 2 głośników

- wzmacniaczy z "radiem" i 2 głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wzmacniacz wzmacnia, telefon robi za źródło dźwięku czyli za CD/kartę dźwiękową, głupi pomysł przy tym budżecie, chyba że masz telefon z bardzo dobrym wyjściem audio w co wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem różnica w dźwięku jest znacząca kiedy słucham bezpośrednio z telefonu, a kiedy leci przez wzmacniacz, nie tylko chodzi tu o większą moc dźwięku że tak to ujmę. Zresztą dlatego wzmacniacz się dobiera pod kolumny i źródło bo prócz wzmocnienia sygnału dodaje swoje 5 groszy, no chyba że się mylę. Ważna jest jakość plików w jakim formacie to na bank. Sam myślałem o jakimś DACu dodatkowo między smartphonem, a wzmakiem, ale troszke to problematyczne we wzmakach analogowych koszta koszta koszta:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby było słychać różnice z smartfonu mp3 256 vs flac.

Powiedz mi jak porównujesz dźwięk bezpośrednio z telefonu i przez zwmacniacz bo nie kumam i nie potrafię sobie tego wyobrazić, aby głośniki które potrzebują min 15-30W na kanał wydobywały jakieś dźwięki podłączone bezpośrednio do telefonu :hmm:

Oczywiście wzmacniacz co najwyżej uwypukla niektóre pasma, ale nie wpływa to na jakość jaką generuje źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bardzo dobrze rozumie o czym moeisz. Mi tez nie chodzi o jakosc samego kawalka tylko o jego brzmienie ktore jest inne bezposrednio z te, a za posrednictwem wzmaka. Bas, wysokie, ocieplenie dzwieku. Jak kawalek jest w gownianej jakosci to jasne ze wzmacniacz nie sprawi ze sie w flac zmnieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi że raczej nie usłyszysz różnicy jeśli włączysz mp3 256kbps na smartfonie i włączysz flaca na tym samym smartfonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wzmacniacz wzmacnia, telefon robi za źródło dźwięku czyli za CD/kartę dźwiękową, głupi pomysł przy tym budżecie, chyba że masz telefon z bardzo dobrym wyjściem audio w co wątpię.

Czyli, nie ważne jakie jest źródło np stary telefon. Liczy się format piosenki (mp3 - gorszy, flac - lepszy) i przepustowość.

A czy poczuję wyraźną różnicę pomiędzy mp3 320 kb/s a flac'em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam sprawdzić u mnie jest bardzo różnie sporo razy słyszałem mp3 192kb która lepiej brzmiała niż niktore 320kb

Różnie jest niestety

Dawniej nawet pobrałem świetna muzę zespołu The prodigy to był flac odpaliłem a grało to byle jak bez dynamiki płasko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...