Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomo90

Odpowiedź przeciążonego serwera dla zapytania od klienta z wysokim i niskim ping

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

 

Mam pytanie odnośnie odpowiedzi przeciążonego serwera dla zapytania od klienta z wysokim i niskim pingiem.

 

Rozważmy sytuacje:

Chcę się połączyć z serwerem zlokalizowanym w Argentynie - i możliwie jak najszybciej wypełnić interesujący mnie dany wniosek a czas gra tutaj istotną role bo powiedzmy że wniosków jest tylko kilkanaście i decydująca jest kolejność zgłoszeń od czasu otwarcia rejestracji.

Z doświadczenia wiem że powyższy serwer w tym czasie będzie bardzo obciążony i załadowanie strony będzie trwało bardzo długo co skutkuje mniejszymi szansami na jego wypełnienie w najkrótszym czasie.

 

 

Ping do tego serwera z mojego komputera w Polsce jest rzędu 350 ms - oczywiście gdy serwer w Argentynie nie jest obciążony.

 

Łącze się z serwerem poprzez serwer VPS zlokalizowany w Argentynie.

 

Ping z serwera 1 (z wnioskiem który chce możliwie najszybciej uzupełnić i zaakceptować) do serwera VPS to jedyne 15 ms.

 

 

I teraz pytanie:

 

Serwer 1 jest obciążony i ładowanie strony z komputera w Polsce trwa bardzo długo.

 

 

Czy wysyłając zapytania z serwera VPS zlokalizowanego bardzo blisko serwera 1 ładowanie stron będzie w praktyce szybsze?

 

Nie wiem czy dobrze rozumuję, czy serwer VPS zlokalizowany bardzo blisko serwera w Argentynie będzie się z nim komunikował "lepiej" w porównaniu do mojego zlokalizowanego w Polsce? Oczywiście pomijam tutaj różnice 335ms (350ms - 15 ms). A może to rozumowanie jest kompletnie bez sensu i serwer VPS to tylko dodatkowy tor który jeszcze bardziej wydłuży czas a niższy ping od niego nie będzie miał żadnego wpływu na szybkość/ priorytet odpowiedzi.

 

 

W zasadzie to jednak nie wydaje mi się żeby to miało pomóc, w jaki INNY sposób można by wypełnić taki wniosek szybciej gdy serwer jest obciążony?

 

- Rejestracja wniosku przez osobę w Argentynie.

 

- Wyłączenie ładowania obrazków na stronie.

 

- Użycie innej przeglądarki niż Mozilla/ Chrome ?

 

Czy wielokrotne odświeżanie lub otwieranie poszczególnych podstron w wielu kartach byłoby pomocne w takim przypadku?

 

 

Dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...