Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Gtx 970 G1 Gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam.

Chciałbym się upewnić odnośnie kompatybilności gtx 970 g1 gaming z moim komputerem.

Czy podłączę ją do kompa bez przejściówek?

Aktualnie mam r9 280 dual-x

 

Procesor: Intel Core i5-3450 CPU 3.1 3.1

Płyta główna: ASUS P8H61-MX

RAM: 8GB

Zasilacz: Chieftech GPA-500S S8 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno sprawdzić jakie kable ma zasilacz, eee pewnie niech inni to zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączysz.

Gtx970 g1 gaming potrzebuje 8 i 6 pin, w tym jest tylko 8.

Poza tym ten zasilacz ma 390w na linii 12v, więc to bez sensu. Kup lepszy zasilacz najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, no i co w związku z tym że ma 390W?

Do tego zestawu wystarczyłby porządny zasilacz 350W.

 

Co do samego zasilania to można kupić przejściówki molex na 8/6 pin. Ale lepiej kupić nowy zasilacz - mniej zabawy.

Kartę proponuję wziąć inną bo ta jest głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta na max obciążenia w grach ciągnie 300W, zostaje 90 na całą resztę.

Ja bym tego na pewno nie zrobił, ale jak zechce to zaryzykuje.

Nie pobawi się w przejściówki, bo ta karta potrzebuje 2 wtyczek jednej 8 i drugiej 6pin, a zasilacz ma tylko jedną 8 pin.

Chyba, że źle są podane na morelach specyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karta na max obciążenia w grach ciągnie 300W, zostaje 90 na całą resztę.

Ja bym tego na pewno nie zrobił, ale jak zechce to zaryzykuje.

Nie pobawi się w przejściówki, bo ta karta potrzebuje 2 wtyczek jednej 8 i drugiej 6pin, a zasilacz ma tylko jedną 8 pin.

Chyba, że źle są podane na morelach specyfikacje.

 

Skąd masz takie info co do poboru prądu?

 

Cały zestaw z i7 4770k@4.5ghz z tą kartą to max w stresie 290W http://pclab.pl/art59688-21.html

 

Z procesorem autora jak będzie 250W dla całego zestawu to wszystko.

 

Więc zasilacz spokojnie sobie poradzi z zapasem.

 

Co do przejściówek co za problem kupić 2 x molex ---> 6pin ?

 

Najlepiej dobrej jakości (bo chińskie za 2zł potrafią się przepalić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej 300 W max to cały zestaw pociągnie z i7. Zasilacz z przejściówką spoko da radę. I nawet z tym i5 spokojnie może kręcić grafikę i tak nie powinien przekroczyć 300w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajecie glowę, że jeden kabel +12v (do tego możliwe, że 20-stka) poradzi sobie z prądem, jaki potrafi pobrać 6-pin peg? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, no i co w związku z tym że ma 390W?

Do tego zestawu wystarczyłby porządny zasilacz 350W.

 

Co do samego zasilania to można kupić przejściówki molex na 8/6 pin. Ale lepiej kupić nowy zasilacz - mniej zabawy.

Kartę proponuję wziąć inną bo ta jest głośna.

Nie jest głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta na max obciążenia w grach ciągnie 300W, zostaje 90 na całą resztę.

Ja bym tego na pewno nie zrobił, ale jak zechce to zaryzykuje.

Nie pobawi się w przejściówki, bo ta karta potrzebuje 2 wtyczek jednej 8 i drugiej 6pin, a zasilacz ma tylko jedną 8 pin.

Chyba, że źle są podane na morelach specyfikacje.

 

Power Consumption

 

Let's have a look at how much power draw we measure with this graphics card installed. The methodology: We have a device constantly monitoring the power draw from the PC. We simply stress the GPU, not the processor. The before and after wattage will tell us roughly how much power a graphics card is consuming under load. Our test system is based on a power hungry six-core Intel Core i7-3960X Extreme Edition Sandy Bridge-E based setup on the X79 chipset platform. This setup is overclocked to 4.60 GHz on all cores. Next to that we have energy saving functions disabled for this motherboard and processor (to ensure consistent benchmark results). We'll be calculating the GPU power consumption here, not the total PC power consumption.

 

Measured power consumption GTX 970

 

System in IDLE = 120 Watts

System Wattage with GPU in FULL Stress = 278 Watts

Difference (GPU load) = 158 Watts

Add average IDLE wattage ~10 Watts

Subjective obtained GPU power consumption = ~ 168 Watts

Mind you, the system wattage is measured at the wall socket side and there are other variables like PSU power efficiency. So this is an estimated value, albeit a very good one.

 

Tyle na temat Guru3d

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_970_gaming_review,7.html

 

A tu coś dla maniaków oszczędzania na energii (gra nie warta świeczki)

 

Above, a chart of relative power consumption. Again, the Wattage shown is the card with the GPU(s) stressed 100%, showing only the peak GPU power draw, not the power consumption of the entire PC and not the average gaming power consumption.

 

Power consumption TDP in KWh KWh price 2 hrs day 4 hrs day

Graphics card measured TDP 0,168 0,23 0,08 0,15

 

Cost 5 days per week / 4 hrs day € 0,77

Cost per Month € 3,35

Cost per Year 5 days week / 4 hrs day / € € 40,19

Cost per Year 5 days week / 4 hrs day / $ $ 53,04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat GTX-a 970 Gigabyte Gaming G1 mogę jedynie tyle od siebie dodać.

 

+chłodna,GTA V około 50/55st.

+backplate

+możliwości OC (ale nie sprawdzałem)

+cicha w stresie

+podświetlany napis "Windforce" (taki mały szczegół,a oko cieszy)

 

-dosyć głośna w idle,RPM około 1600 34% niżej nie idzie (zmiany w biosie podobno pomagają)

-dosyć długawa,ale w Z3 bez problemu się mieściła

 

Do plusów mogę dodać,że bez obaw wystarczył zasilacz XFX 450W,

nie wiem jak by sytuacja wyglądała u konkurencji tzn.serią Rxxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy kupienie g1 gaming zamiast Msi gtx 970 jest warte przycinania obudowy?

Czyli lepiej kupić przejściówkę czy nowy zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Absolutnie nie.

A kartę podłączysz z przejściówkami. Zasilacz spokojnie da radę i jeszcze zostanie zapas.

Twój zasilacz jest idealny do domowego komputera do gier dla osoby, która nie jest jakimś wielkim entuzjastą grania lub fanem prądożernego AMD.

 

PS.

Jak nie masz podkręconego procesora, podkręć go. Za dużo nie zyskasz, ale zawsze się trochę przyda. W google znajdziesz dokładne poradniki, bo to procesor poblokowany i można ustawiać tylko ściśle określone wartości.

 

EDIT:

Przejściówka pewnie będzie w pudełku z kartą, a jak nie, to dostaniesz ją w najbliższym komputerowym za kilka złotych.

Zasilacz ma być sprawny i bezpieczny. Reszta w komputerze takim jak twój, czy też zresztą mój, to sztuka dla sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Panowie, dajecie glowę, że jeden kabel +12v (do tego możliwe, że 20-stka) poradzi sobie z prądem, jaki potrafi pobrać 6-pin peg? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie. Absolutnie nie.

A kartę podłączysz z przejściówkami. Zasilacz spokojnie da radę i jeszcze zostanie zapas.

Twój zasilacz jest idealny do domowego komputera do gier dla osoby, która nie jest jakimś wielkim entuzjastą grania lub fanem prądożernego AMD.

 

PS.

Jak nie masz podkręconego procesora, podkręć go. Za dużo nie zyskasz, ale zawsze się trochę przyda. W google znajdziesz dokładne poradniki, bo to procesor poblokowany i można ustawiać tylko ściśle określone wartości.

 

EDIT:

Przejściówka pewnie będzie w pudełku z kartą, a jak nie, to dostaniesz ją w najbliższym komputerowym za kilka złotych.

Zasilacz ma być sprawny i bezpieczny. Reszta w komputerze takim jak twój, czy też zresztą mój, to sztuka dla sztuki.

 

Dzięki wielkie ;)

 

Tak, widziałem że mój procesor jest w miarę do podkręcania, ale jakoś nie zależało mi na zrobieniu tego. Teraz na pewno go podkręcę.

Skoro mówisz że nie warto przycinać obudowy, to wydaję mi się że wezmę msi, ponieważ zastanawiałem się między tymi dwoma sztukami.

Asusa też brałem pod uwagę, ale kiedyś już się tym interesowałem i wtedy podjąłem decyzję że albo G1 gaming albo MSI a Asus odpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kart, to lepiej weź msi...co do używania przejściówki z molexów - Twój sprzęt, kasa i Twoje ryzyko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kart, to lepiej weź msi...co do używania przejściówki z molexów - Twój sprzęt, kasa i Twoje ryzyko ;)

Przeginasz skoro dają do kart to niema ryzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma ryzyka - zasilacz ma jedną wiązkę molex...podpinasz coś, co wg specyfikacji powinno mieć dwa kable prądowe do pojedynczego - do tego jest to najprawdopodobniej 20 awg

 

ps. nie wspominając o samej jakości połączenia na pinach molexów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak nie ma ryzyka - zasilacz ma jedną wiązkę molex...podpinasz coś, co wg specyfikacji powinno mieć dwa kable prądowe do pojedynczego - do tego jest to najprawdopodobniej 20 awg

 

ps. nie wspominając o samej jakości połączenia na pinach molexów

 

 

A więc jak radzisz?

Jednak dodatkowy zasilacz to około 300zł więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłbym zasilacz na taki, który jest odpowiednio okablowany - obecny możesz sprzedać...jeśli już koniecznie podpinać przejściówki, to lepiej coś takiego - KLIK - potencjalne obciążenie wychodzi takie samo jak przy użyciu molexów (75w na przewód), ale masz lepszą jakość łączenia na wtyczkach i gwarancję przewodu min. 18awg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie chodzi o obciążenie linii 12v, tylko o fizyczną wytrzymałość połączeń i grubość przewodów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na moim XFX-ie 450W od paru lat i nic się nie dzieje,też używam przejściówki,jak na razie nie było problemów z nawet GTX-em 970,czy obecną 770.

 

Co do karty,to tak jak pisałem,ta Gaming G1 od Gigabyta jest o.k. tylko w spoczynku za głośna dla mnie,dużo cichsza jest obecna 770,za to w stresie czyli w grach typu W3 itd. na odwrót,

970-ka cichutka była względem tej GTX 770,ale że mało gram to odsprzedałem.

Jak bym miał okazję kupić jakąś 970,to bym celował teraz w MSI,ponoć ciszej.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak rezystancja złącza. A jeśli jest rezystancja i jest przepływ prądu przez tą rezystancję to jest i ciepło ... Prościej ujmując większa ilość złącz (równoległych) minimalizuje ryzyko przepalenia się styków/złącz. Jeśli podepniesz się pod tylko jednego molexa to rośnie ryzyko przepalenia złacza/styku niżeli w sytuacji jak byś podłączył pod dwa molexy

 

Podobnie jest w innych przypadkach. Np. dlatego daje się złącza 4, 6 i 8 pin mimo, ze te złącza i tak dostarczają 12V. (nie biorąc pod uwagę obciążalności przewodów, bo to drugi powód, który jest nadrzędny)

 

Stosując ta przejściówkę i podpinając ją do dwóch molexów będzie ok.

 

Podstawy znajdziesz tu: http://pl.wikipedia....ąd_elektryczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego że są dwa molexy, jak oba są na jednym przewodzie - do tego cieńszym niż przewiduje specyfikacja wtyczek peg - rezystancja swoją drogą...autor zrobi, jak uważa, ja tylko ostrzegam o potencjalnym ryzyku puszczania dużego prądu przewodem nie przystosowanym do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...