Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bojlas

Ignition z 97r pod DosBoxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z gierką Ignition. Mam WIN 8.1 64bit i nie da się jej odpalić nawet za pomocą zmiany zgodności więc zostaje DosBox. Niestety nie potrafię poprawnie go dla siebie skonfigurować.

 

Jest mi ktoś wstanie skonfigurować DosBoxa ver 0.74? Za cholerę nie potrafię odpalić tej gierki pod DosBoxem... Potrzebuje config cały do niego... Ktoś umiałby mi to zrobić? Ja nie mam chyba cierpliwości bo od 1h siedze i nadal nie działa.

 

C:\Program Files (x86)\DOSBox-0.74 - program

 

C:\GAMES\IGNITION - < folder z gierką

 

Proszę o pomoc! Dodatkowo chce ją móc odpalić na androidzie i wiem, że jest taka możliwość.

 

POOOOMOCY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komendy do wpisania w DOSBox'ie:

 

mount C C:\GAMES\IGNITION
mount D C:\GAMES\IGNITION -t cdrom 
c:
MAINDOS.EXE

 

ewentualnie:

 

mount C C:\GAMES
mount D C:\GAMES -t cdrom
c:
cd ignition
MAINDOS.EXE

 

Już w samej grze: wybrać z menu "Options > GFX Options"

i skonfigurować wedle uznania rozdzielczość itp.

 

Windowsową wersję Ignition można uruchomić plikiem IGN_3DFX.EXE

(jeśli tego pliku nie ma w folderze z grą, to 3Dfx patch nie jest wgrany),

jednak do tego potrzebny jest 3Dfx Voodoo Glide wrapper,

najpopularniejsze to nGlide i dgVoodoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj patrzyłeś, wszystko opisane Mój link

 

No raczej wg tego robiłem i mi nie działało dlatego zadałem moje pytanie...

 

Komendy do wpisania w DOSBox'ie:

mount C C:\GAMES\IGNITIONmount D C:\GAMES\IGNITION -t cdrom c:MAINDOS.EXE

ewentualnie:

mount C C:\GAMESmount D C:\GAMES -t cdromc:cd ignitionMAINDOS.EXE

Już w samej grze: wybrać z menu "Options > GFX Options"i skonfigurować wedle uznania rozdzielczość itp.Windowsową wersję Ignition można uruchomić plikiem IGN_3DFX.EXE(jeśli tego pliku nie ma w folderze z grą, to 3Dfx patch nie jest wgrany),jednak do tego potrzebny jest 3Dfx Voodoo Glide wrapper,najpopularniejsze to nGlide i dgVoodoo.

 

 

Dzięki, zaraz sprawdzę. Wiesz może skąd dorwać te 3Dfxy? W końcu jakaś konkretna odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z gierką Ignition. Mam WIN 8.1 64bit i nie da się jej odpalić nawet za pomocą zmiany zgodności więc zostaje DosBox. Niestety nie potrafię poprawnie go dla siebie skonfigurować.

 

Jest mi ktoś wstanie skonfigurować DosBoxa ver 0.74? Za cholerę nie potrafię odpalić tej gierki pod DosBoxem... Potrzebuje config cały do niego... Ktoś umiałby mi to zrobić? Ja nie mam chyba cierpliwości bo od 1h siedze i nadal nie działa.

 

C:\Program Files (x86)\DOSBox-0.74 - program

 

C:\GAMES\IGNITION - < folder z gierką

 

Proszę o pomoc! Dodatkowo chce ją móc odpalić na androidzie i wiem, że jest taka możliwość.

 

POOOOMOCY :)

 

 

Przecież można odpalić tą grę nawet na Windowsie 10 . Nie trzeba korzystać z DOSBox.. Jest kilka sposobów np można uruchomić w trybie standardowym, wystarczy przekopiować 2 pliki z dgVoodoo..

 

Albo w trybie 3Dfx , wymagany patch oraz np Nglide.. Kolega wszystko podał jak na tacy :)

 

Nagrałem filmik może będzie pomocny. Gra działa.. Jakość filmiku poprawi się za kilka minut..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież można odpalić tą grę nawet na Windowsie 10 . Nie trzeba korzystać z DOSBox.. Jest kilka sposobów np można uruchomić w trybie standardowym, wystarczy przekopiować 2 pliki z dgVoodoo..

 

Albo w trybie 3Dfx , wymagany patch oraz np Nglide.. Kolega wszystko podał jak na tacy :)

 

Nagrałem filmik może będzie pomocny. Gra działa.. Jakość filmiku poprawi się za kilka minut..

 

 

Ignite chodzi z patchem teraz próbuję zrobić go pod dosboxa. Chciałbym móc odpalić go na androidzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignite chodzi z patchem teraz próbuję zrobić go pod dosboxa. Chciałbym móc odpalić go na androidzie :)

 

Zainstalowałem i pod Dosbox.. Filmik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chodzi ale ja nie potrafię sobie go skonfigurować :( Wrzuć już może całe archiwum zrobione na zippyshare'a a ja gotowca pobiorę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chodzi

 

 

No właśnie jest problem . Wysłałem Tobie jak chciałeś to sam zobaczysz. Gra chodzi pod Dosbox , ale nie do końca.. Dla wersji gry dla Windows wyszły poprawki takie jak patch dla 3Dfx czy patch 6.56 dla pozostałych kart.

Dla wersji Dos producent nie wydał tych poprawek, co powoduje że gra jest zbugowana (Zawiesza się lub powoduje niekończące się wybuchy pojazdów)..

Dosbox albo wiesza się po jakimś czasie , albo gra wpada właśnie w taką pętle niekończących się wybuchów pojazdów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC mogę pograć w zpatchowaną ale chce spr tą gierkę na smartphonie pod dosboxem właśnie jak się sprawa ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ten bug w wersji dla Dos (Dosbox). Na filmiku od 1 min..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło, ale jakby u kogoś występował błąd taki jak u Tomka (ciągłe wybuchy pojazdów), to niżej piszę jak to naprawić.

 

Należy wejść w grze do ustawień:

Options > GFX Options > PERSP. POLY przełączyć z "ON" na "OFF".

 

Oczywiście chodzi o wersję DOSową Ignition.

 

Jeśli gra nadal by się zawieszała, można wypróbować nowszą wersję DOSBox SVN (bezpośredni link) (niekoniecznie ECE, wystarczy zwykła wersja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...