Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wider

Słuchawki Creative aurvana live!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem wyżej wymienionych słuchawek. Mam je podpięte pod kartę dźwiękową USB Audiotrak Maya U5, gdyż integra w moim laptopie sprawiała, że słuchawki brzmiały, jak biedronkowe za 15 zł. Słuchawki grają naprawdę nieźle w połączeniu z Mają, jednak posiadam je już dłuższy czas i chciałbym przerzucić się na coś lepszego. Słucham głównie rapu i zależy mi na mięsistym basie, którego w owych creative'ach mi brakuje. Bas mogę podbić w ustawieniach dźwięku i faktycznie łupie zadowalająco natomiast przysłania to resztę pasma, przez co całość raczej nie powala. Czytałem również, że ta karta dźwiękowa, którą posiadam jest z tej niższej półki, przez co być może krijejtiwy nie mogą do końca się wykazać. Teraz rodzi się pytanie: Zainwestować w nowe słuchawki, czy nową kartę dźwiękową usb? Budżet to +/- 400 zł. Dodam, że znając siebie pewnie z czasem wymienię słuchawki i kartę dźwiękową, ale co wybrać na dzień dzisiejszy? Obstawiam, że słuchawki będą lepszym wyjściem natomiast jestem laikiem i zwracam się do Was z tym pytaniem. Jeżeli słuchawki, to jakie? Jeżeli dźwiękówka, to jaka? Szperałem sporo na różnych forach i tak naprawdę jestem głupszy z tego wszystkiego niż wcześniej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurvana Live mimo że to słuchawki z dobrym potencjałem, tak ich tragicznej jakości kabel pogarsza sporo dźwięk, a Maya U5 to taka lepsza integra.

Najlepiej by było wymienić wszystko.

Budżet 400 zł + sprzedaż słuchawek + sprzedaż Maya U5, czyli może razem koło 600 zł.

W tej cenie masz do laptopa Fiio E10K bądź Audiotrak Prodigy Cube Black Edition (350 zł) i do tego 250 zł na słuchawki np. Omnitronic SHP5000. Te słuchawki to rebrand droższych Takstarów HD6000 (300 zł).

 

Możesz kupić najpierw słuchawki (tu już powinna być spora różnica), a potem DACa po sprzedaży aktualnych sprzętów, różnica na lepszym DACu będzie również odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zamawiam zaraz te słuchawy, a za miesiąc DACa z Audiotraka. Dziękuję bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...