Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alwalt

Monitor VGA do DVI w GTX970 - "VGA no signal"

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio nową kartę graficzną - Asus GTX970. Próbuję ją podłączyć do monitora VGA (Asus VK222S) poprzez wejście DVI w karcie i konwerter D-sub->DVI. Niestety, cały czas otrzymuję błąd "VGA no signal" na monitorze. Chcąc sprawdzić, czy z kartą graficzną jest wszystko w porządku, podłączyłem komputer do telewizora przez HDMI w karcie i tu wszystko wyświetlało się ok. Zainstalowałem nawet najnowsze sterowniki do karty. Sprawdziłem zatem przejściówkę D-sub->DVI. Wyciągnąłem swój stary komputer, który posiada 9600GT (ta karta ma takie samo wejście DVI jak GTX970 i nie ma żadnego wejścia D-sub; przez całe 7 lat używałem tego wejścia DVI i nigdy nie miałem z nim żadnego problemu) i podpiąłem go do monitora również wykorzystując wejście DVI w karcie oraz wspomnianą przejściówkę, ale i tutaj na monitorze wyskoczyło tylko "VGA no signal". Pomyślałem, że to przejściówka się zepsuła, więc kupiłem nową. Ale i ona nie działa - zarówno przy GTX970, jak i przy 9600GT na monitorze pokazuje się jedynie "VGA no signal". Nie mam pojęcia, w czym tkwi problem i co mam zrobić. Z płytą główną na pewno jest wszystko ok, bo po wyjęciu GTX970 i podłączeniu monitora do D-sub na płycie głównej monitor działa tak jak powinien. Monitor to VGA, ale przecież powinien on działać bez problemu, jeśli podepnę go do DVI w karcie przy wykorzystaniu przejściówki. Podpinam monitor pod wejście DVI-I na karcie (jest ono zresztą oznaczone jako "VGA DVI"). Jestem kompletnie w kropce - karta graficzna wydaje się być w porządku, płyta główna też, monitor działa, jeśli wyjmę kartę i podepnę go do D-sub na płycie głównej... Ale jeśli podepnę monitor do DVI w karcie przez przejściówkę D-sub->DVI monitor odmawia posłuszeństwa. Co robić? Jedyne, co mi przychodzi do głowy to to, że wejście DVI w karcie jest zepsute, ale w takim razie monitor powinien działać po podpięciu go do DVI w 9600GT, ale i tu nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałbym bios i wyłączyłym zintegrowaną kartę graficzną i zostawiłbym tylko włączoną dedykowaną. Uruchomiłbym tryb awaryjny, wyłączył i włączył PC - czasem pomaga w różnych problemach. Dalej KLIK Włącz wideo w niskiej rozdzielczości (640 × 480) - mi to pomogło przy braku sygnale jak stosowałem u brata przejściówkę również z VGA do DVI. Dalej starsze wersje sterowników do karty graficznej - żmudne zadanie a efekt że zadziała jest znikomy. Wymiana kabla VGA na lepszej jakości. Jak zabraknie pomysłów to pozostaje wymiana monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zintegrowana karta graficzna wyłącza się, kiedy GTX970 zostaje wykryty, więc czy jej wyłączenie w BIOSie ma jakiś sens? Ale sprawdzę to. Sprawdzę też tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie ten brak sygnału pojawia się od razu(czyli nie pojawia się nic na monitorze nawet bios czy nazwa czegokolwiek) czy dopiero po załadowaniu windowsa pokazuje ten komunikat? Co do zintegrowanej no cóż rozpisałem Ci wszystko co mi przyszło na myśl a nóż zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu. Nie pokazuje się żadne logo z napisem "Press delete to enter bios", żadne "Trwa uruchamianie systemu Windows" - nic a nic. W BIOSie nie znalazłem opcji wyłączenia zintegrowanej grafiki.

 

Trybu awaryjnego raczej nie dam rady włączyć, bo do tego musiałoby mi się wyświetlić menu wybory opcji uruchamiania. A problem w tym, że u mnie nic się nie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic się nie ładuje to wina albo błędnego podpięcia albo kabla albo przejściówki. Jak nic z tym nie poradzisz to zmiana monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka - miałem 7-letnią przejściówkę, której używałem przy starym kompie. Dzisiaj kupiłem nową, ale nowa też nie pomogła.

Kabel - monitor działa po wyjęciu GTX970 i podpięciu go do D-sub na płycie głównej, więc kabel jest raczej w porządku.

Podpięcie - a więc tak: monitor nie ma tam żadnych wejść DVI albo HDMI. Jest tylko jedno D-sub. Z tego wejścia odchodzi kabel zakończony obustronnie D-sub. Jeden koniec jest podpięty do monitora, do drugiego końca zamocowałem przejściówkę D-sub->DVI i podpiąłem to do portu oznaczonego "VGA DVI" w karcie graficznej. Wydaje mi się zatem, że dobrze podpinam monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę beznadziejna sprawa. Nie mam pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w biosie opcje żeby obraz był podawany na kartę pod Pcie np. może jest na auto ustawione i się gubi. Jaka płyta główna ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sam już nie mam pomysłu, co robić. To o tyle kiepsko, że kupiłem niemal cały nowy komputer - płytę główną, RAM, dysk twardy, zasilacz, procesor i kartę graficzną. I jeszcze obudowę, bo okazało się, że do starej nie mieści się nowa grafika. To wszystko kosztowało mnie blisko 4 tysiące złotych, ale miałem nadzieję, że ten komputer wystarczy mi przynajmniej na 4 lata. Na nowy monitor nie mam już za bardzo kasy...

 

Próbowałem już takich rozwiązań jak odłączanie zasilania od monitora i podłączanie go z powrotem do prądu, wyjmowanie i wkładanie RAM-u... Ale w ogóle nic nie skutkuje. Szukałem w necie, czy ktoś nie miał już problemu z tym samym monitorem i kartą graficzną, ale ludziom posiadającym ten sam model monitora i tę samą grafikę wszystko działa. Zadzwonię jutro do sklepu, w którym kupiłem to wszystko i zapytam, czy by czegoś nie zdziałali (mają tam serwis). W każdym razie, dzięki za pomoc i chęci.

 

@bobrix:

MSI B85-G43. Ta zwyczajna edycja, nie "Gaming" albo "PC Mate". Jest tam sporo opcji do OC, ale akurat do samej grafiki nie bardzo i tej opcji do podawania obrazu na kartę PCI-E chyba tam nie było (ale sprawdzę jeszcze).

 

Kartę wkładam do PCI-E 3.0 x16. Do PCI-E 2 nie mieści się z powodu tych tacek, na których montuje się dysk twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w BIOSie nie mam żadnych opcji do podawania obrazu na kartę PCI-E. Jest tam trochę opcji do zintegrowanej grafiki Intela, ale nic poza tym. Do PCI-e ogółem są bodajże dwie opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak. Wygląda ona tak:

http://i.imgur.com/HY6Qbpy.jpg

 

Kabel z tą przejściówką podpinam zresztą do wejścia na karcie oznaczonego jako "VGA DVI", więc raczej jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś masz wg instrukcji, tam wybierasz co ma dostawać obraz jako pierwsze. Bios aktualny, na stronce msi niby coś tam właśnie poprawiali do grafik. https://pl.msi.com/p....html#down-bios

Sama płyta jest pod crossfire od amd także może nie lubi zielonych :P.

kys430.jpg

 

Jest jeszcze takie coś, ale to raczej nie to.

 

1ia7la.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX970 działał mi bez przeszkód podłączony przez HDMI do telewizora, więc to, że na płycie jest crossfire raczej nie powinno przeszkadzać. Co do "Integrated Graphics Configuration", to przyznam, że tam nie zajrzałem, uznałem, że nie znajdę tam nic odnośnie dedykowanej karty ;) Dzięki, sprawdzę to. Postaram się też uaktualnić BIOS, bo moja wersja jest z 01.04.2015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PEG już było ustawione jako "primary boot device". U siebie mam Click Bios 4, nie AMI Bios, więc ten BIOS z Twojego linku mnie nie dotyczy. MSI LiveUpdate nie wykrył zresztą nowszej wersji BIOSu, więc wygląda na to, że mam aktualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PEG już było ustawione jako "primary boot device". U siebie mam Click Bios 4, nie AMI Bios, więc ten BIOS z Twojego linku mnie nie dotyczy. MSI LiveUpdate nie wykrył zresztą nowszej wersji BIOSu, więc wygląda na to, że mam aktualną.

 

Masz zwyczajne UEFI bazujące na Amibiosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, ale ten problem mnie już przerasta i po całym weekendzie szukania rozwiązania monitor podłączony do GTX970 wciąż nie odpowiada. Jutro zadzwonię do serwisu przy sklepie, w którym kupiłem kartę i pewnie zawiozę tam kartę (a może i monitor też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej monitor też bo podłącza inny monitor po HDMI DVI lub DP. Na dzień dzisiejszy producenci kart graficznych traktują VGA jako połączenie awaryjne a nie stałe. Do tego VGA to już na prawdę przeżytek stosowany przeważnie w szkolnych projektorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej monitor też bo podłącza inny monitor po HDMI DVI lub DP. Na dzień dzisiejszy producenci kart graficznych traktują VGA jako połączenie awaryjne a nie stałe. Do tego VGA to już na prawdę przeżytek stosowany przeważnie w szkolnych projektorach.

tutaj się nie zgodzę, w elektromarketach niestety dużo najtańszych monitorów ma tylko WEJŚCIA VGA, w droższych monitorach nie ma już z tym problemu ale w tych najtańszych niestety ciągle to analogowe plugastwo się szerzy.

 

co do tematu sprawdź czy kabel VGA jest ok, jeśli masz możliwość spróbuj na raz podłączyć przez HDMI telewizor i przez DVI/VGA monitor wtedy masz możliwość pokombinować z ustawieniami, na pewno do dobrego złącza w karcie podłączasz monitor żeby przesyłać sygnał analogowy DVI musi mieć 4 złącza z boku, niestety za wiele z tym nie pomogę. ewentualnie zainwestuj w jakiś monitor z 1080p i DVI, spokojnie używkę za 100-200 zł dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karcie z tyłu masz 2 złącza DVI ?

Jeśli tak to jedno z nich to DVI-I, a drugie DVI-D

DVI-I ( przesyła dane cyfrowe i analogowe, w nim powinna działać przejściówka na D-sub)

DVI-D (przesyła tylko sygnał cyfrowy ! )

649210_2_f.jpg

 

330px-DVI_Connector_Types.svg.png

 

Podłącz jednocześnie komputer pod TV z którym obraz działa i podłącz monitor i sprawdź czy go w windowsie wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie wsadzi do karty przejściówki dvi-i w dvi-d  bo jest to fizycznie niemożliwe, także złe podłączenie nie wchodzi w grę.

U siebie zauważyłem, że na jednym kablu monitor lcd podłączony pod vga też nie jest wykrywany, natomiast ten sam kabel z drugim monitorem crt działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...