Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

klik

ssd 120GB

Rekomendowane odpowiedzi

Adata SP550:

Prędkość odczytu 560 MB/s

Prędkość zapisu 410 MB/s

 

Adata 920:

Prędkość odczytu 270 MB/s

Prędkość zapisu 130 MB/s

 

To jak traktować te informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adata SP550:

Prędkość odczytu 560 MB/s

Prędkość zapisu 410 MB/s

 

Adata 920:

Prędkość odczytu 270 MB/s

Prędkość zapisu 130 MB/s

 

To jak traktować te informacje?

Czytać testy a nie kit wciskany przez producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adata 920

 

Adata 550

 

Poczytaj trochę o TLC vs MLC i kontrolerach na SSD a nie przytaczasz teoretyczne transfery.

Adata Sp920 jest zdecydowanie lepszym dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem Adata Sp920 128GB, tylko mam płytę sata2 jeśli będziesz chciał poznać wydajność prędkość zapisu odczytu realna to mogę tu napisać. Podaj programy jakich użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AS SSD Benchmark i system instaluj na AHCI a nie IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od "nowej" adaty SP920 z FW 1.08 trzymałbym się z dala...

post-548943-145495285451_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od "nowej" adaty SP920 z FW 1.08 trzymałbym się z dala...

 

To w takim razie co warto kupić w 120GB? Nic tańszego niż Crucial BX100 (249zł)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to tylko cyferki.

W każdym kompie będzie to działać inaczej

A i tak będzie super przyspieszenie w porównaniu do dysku hdd nie wspomnę o ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co warto kupić w 120GB? Nic tańszego niż Crucial BX100 (249zł)?

 

Mój link

 

Pomyśl o tym nieco tańszy i ma 128GB a nie 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to tylko cyferki.

W każdym kompie będzie to działać inaczej

A i tak będzie super przyspieszenie w porównaniu do dysku hdd nie wspomnę o ciszy.

 

Cyferki nie biorą się z niczego.

Wiadomo, że przesiadka na jakikolwiek SSD będzie oznaczała istotny wzrost prędkości ale to nie znaczy, że należy brać cokolwiek. Zwłaszcza, jeśli producent potajemnie obniża parametry swoich dysków bez poinformowania konsumenta...

Rozważyłbym jeszcze Transcend SSD370 - ok 210 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotna kwestia - dysk będzie pracował na SATA II

 

więc:

ADATA SP920

Transcend SSD370

Plextor M6V, ale w zasadzie za 20zł wiecej już jest Crucial BX100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat:

 

Samsung s650 Business : http://www.x-kom.pl/p/247694-dysk-ssd-samsung-120gb-25-sata-ssd-seria-650-for-business.html

 

Sandisk Plus: http://www.x-kom.pl/p/226782-dysk-ssd-sandisk-120gb-25-sata-ssd-plus.html

 

czy Crucial BX100: http://www.x-kom.pl/p/223284-dysk-ssd-crucial-120gb-25-sata-ssd-bx100-7mm.html

 

 

wole dopłacić niż po kilku dniach wymieniać na nowy i wszystko instalować od nowa

co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla brata kupilem wlasnie San diska, zobaczymy. Na razie wydaje sie ok. A tak ogolnie, kupilbym plextora, uzywam od 2-3 lat, drugi brat to samo, zadowolony z nich jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brower

 

Sam robiłeś benchmark? Jaka płyta główna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam. Płyta Asrock Z170M Pro4s, dysk praktycznie pusty - tylko system.

Na opakowaniu naklejka z informacją o maksymalnej prędkości zapisu 160 mb/s.

Co ciekawe temat poruszany jest jedynie na rosyjskojęzycznych forach. Czyżby ADATA wypuściła gorszą serię tylko na Europę wschodnią?

Do wyjaśnienia radzę trzymać się z daleka i nie sugerować testami tych dysków bo jak widać różnica pomiędzy "starym" 920 z firmware MUxx, a "nowym" z 1.08 jest bardzo wyraźna. Ja niestety dałem się złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam. Płyta Asrock Z170M Pro4s, dysk praktycznie pusty - tylko system.

Na opakowaniu naklejka z informacją o maksymalnej prędkości zapisu 160 mb/s.

Co ciekawe temat poruszany jest jedynie na rosyjskojęzycznych forach. Czyżby ADATA wypuściła gorszą serię tylko na Europę wschodnią?

Do wyjaśnienia radzę trzymać się z daleka i nie sugerować testami tych dysków bo jak widać różnica pomiędzy "starym" 920 z firmware MUxx, a "nowym" z 1.08 jest bardzo wyraźna. Ja niestety dałem się złapać.

Tak z ciekawości: w jakim sklepie kupiłeś?

Ten wałek adaty dotyczy tylko 128? czy większe też to mają?

Ja akurat trafiłem MU01 - transfery mam wysokie - i chciałem drugi taki dokupić do raida 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w Euro w styczniu. Nie wiem jak jest z pozostałymi pojemnościami.

Serie z Fw. MU są w porządku. Tylko czy w dalszym ciągu da się je kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Taa, bo jest niby moduł TPM zainstalowany? Prędzej samo gniazdo na moduł   Tak, wiem że do win11 wystarczy aktywować to gniazdo, nie musi być fizycznego modułu. Wtedy w dzienniku zdarzeń jest coś takiego: i tak to sobie działało. Teraz dziennik zamiast informacją "To zdarzenie wyzwala operację inicjowania obsługi lub sprawdzania stanu modułu TPM." wita takim błędem jak wyżej, ale po jakimś czasie pojawiają się następne dwie informacje które zacytowałem wyżej. Wszystko opisane jako źródło: TPM-WMI. Z tego co widzę to u mnie pojawiło się to 11 kwietnia tego roku.  10 kwietnia weszły mi takie aktualizacje KB5036620 która dotyczy .NET Framework oraz KB5036893 która zawiera nieco więcej zmian i może w niej coś jest namieszane.
    • Już ci napisałem wyżej od głównych do trc potem trrd i tfaw. Sprawdź czy to stabilne zrób z 10 pętli nawet na porfilu v3. Potem ewentualnie można spróbować czy zrobią 300ns na trfc   
    • Na konsolach też nic więcej oprócz trybów jakość i wydajność i jakiegokolwiek dostosowania tego pod nowe konsole. "Tryb jakości: 30 FPS*, rozdzielczość 4K, ustawienia ultra, nie powinny wymagać dynamicznego skalowania rozdzielczości." Nie wiem co oni do końca mieli na myśli pisząc "nie powinny" Dla czego w ogóle takiego określenia użyli? Albo będzie 4k, albo będzie dynamiczna rozdzielczość. Jakby sami nie wiedzieli jak ten tryb działa
    • Jako że już mi z AMD nie po drodze to dzisiaj takie coś sobie sprawiłem, muszę przyznać że chłodzenie jest bardzo dobre. 4070S Aorus. Na start zapodałem 2950MHz i 1.05V.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...