Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

doubleb

Jaki windows kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,na dniach będę składał nowego PC. Jako, że od dłuższego czasu używam laptopów z zainstalowanym fabrycznie systemem, będę musiał kupić windowsa do nowego PC. I teraz jakiego wybrać? Czy 8.1 i uniknąć wszystkich bolączek 10, czy od razu kupić 10? Czy to całe szpiegowanie nie przeszło już też na win 7/8.1? Doradźcie jakiego windowsa kupić do nowego PC? PC do gier na skylake i maxwellu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doradzić w takiej kwestii. Generalnie wolałbym brać 7/8.1, ale niebawem będzie coraz więcej gier pod nowy DX, którego niestety starsze systemy nie uruchomią. Do tego ten interfejs w W10 z rozdwojeniem jaźni (nie wiadomo nawet gdzie czego szukać, automatyczne aktualizacje i wiele, wiele innych naprawdę upierdliwych kwestii..)

Może troszkę Ci pomoże w podjęciu decyzji mój przypadek - od zawsze siedzę na okienkach, aczkolwiek "dziesiątka" zniesmaczyła mnie do tego stopnia, że planuję przejście na ekosystem "japka" (praca) + konsola do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

Ja bym trzymał się z daleka od windows 10, co raz głośniej o tym że kablują do prokuratury co kto robi na komputerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,na dniach będę składał nowego PC. Jako, że od dłuższego czasu używam laptopów z zainstalowanym fabrycznie systemem, będę musiał kupić windowsa do nowego PC. I teraz jakiego wybrać? Czy 8.1 i uniknąć wszystkich bolączek 10, czy od razu kupić 10? Czy to całe szpiegowanie nie przeszło już też na win 7/8.1? Doradźcie jakiego windowsa kupić do nowego PC? PC do gier na skylake i maxwellu.

 

Powiem tak. Za kazdymr azme jak ukazuje sie nowy windows harancza hejterow robi wszystkow internecie, zeby ludiz zniesmaczyc do tego systemu, a to tka smao jak smartfon, do ktorego kazdy sie musi przyzwyczaic. Jeden do Androida inny do iOS (Apple) inni do Windows phone. W tym wypadku uwazam marnotrawstwem pieniedyz i kupowanie starszego systemu niz windows 10 i nie ze wzgledu tylko an gry, ale chodzby na to, ze predzej nzi pozniej Microsoft zkaonczy wsparcie wczesniejszych okienek jak windows 7 czy nawet 8.1 i nie bedzie aktualizacji bezpieczenstwa chociazby, a systemu nie zalatamy najlepszym programem do ochrony jak antywirus, zapora etc. Uzywam windowsa 10 od premiery, anawet wczesniej jako Insider PReview i uwazam, ze hejtowanie an niego to glupota ludzka i przyzwyczajenia garstki na tle reszty, ktorej przeszkadza cos nowego i zrobia wszystko, zeby opluc, zgnoic i wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trzymał się z daleka od windows 10, co raz głośniej o tym że kablują do prokuratury co kto robi na komputerze

Źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny watek dla hejterow na PCLab tak naprawde.

 

Źródło?

 

Za duzo Gwiezdnych Wojen i Star Treka oglada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Za kazdymr azme jak ukazuje sie nowy windows harancza hejterow robi wszystkow internecie, zeby ludiz zniesmaczyc do tego systemu, a to tka smao jak smartfon, do ktorego kazdy sie musi przyzwyczaic. Jeden do Androida inny do iOS (Apple) inni do Windows phone. W tym wypadku uwazam marnotrawstwem pieniedyz i kupowanie starszego systemu niz windows 10 i nie ze wzgledu tylko an gry, ale chodzby na to, ze predzej nzi pozniej Microsoft zkaonczy wsparcie wczesniejszych okienek jak windows 7 czy nawet 8.1 i nie bedzie aktualizacji bezpieczenstwa chociazby, a systemu nie zalatamy najlepszym programem do ochrony jak antywirus, zapora etc. Uzywam windowsa 10 od premiery, anawet wczesniej jako Insider PReview i uwazam, ze hejtowanie an niego to glupota ludzka i przyzwyczajenia garstki na tle reszty, ktorej przeszkadza cos nowego i zrobia wszystko, zeby opluc, zgnoic i wogole.

Używasz szyfru monoalfabetycznego? :E

 

Kolejny watek dla hejterow na PCLab tak naprawde.

 

 

 

Za duzo Gwiezdnych Wojen i Star Treka oglada :D

Najwidoczniej.. ;)

PS.

Nie hejtuję, nie mam w zwyczaju tego robić. Mówię serio. Nigdy nie jestem nastawiony sceptycznie do tego rodzaju produktów, ale w momencie kiedy programuję, a nagle mi się komputer resetuje bo instaluje się aktualizacja, krew mnie zalewa.. Po prostu przeszedłem zarówno na stacjonarce (z 7 HP) na 10, jak i na Notebooku (z 8.1) na 10 i tego żałuję z perspektywy czasu. Tyle. Koniec kropka.

System ma też swoje zalety, nie da się ukryć. Jednak są dla mnie to w większości udogodnienia w użytkowaniu które póki co nie równoważą jego bolączek. To moja osobista opinia, nikt nie musi się ze mną zgadzać.

 

Publikacji na ten temat jest w internecie multum i sądzę, że praktycznie każdy możliwy pogląd został już w tej kwestii przedstawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było jak rozważałem części do PC. najpierw chciałem haswella, potem skylake, bo nowy, potem znowu haswell bo coś i mętlik w głowie. W końcu stwierdziłem, że nie ma sensu kupować starszej generacji skoro nowa jest lepsza i prawie identycznie wyceniona. I nie wiem czy z systemem nie będzie podobnie. 8.1 może na chwilę obecną będzie lepszy, ale jeśli za pół roku okaże się, że 7 i 8.1 szpiegują i wariują z aktualizacjami tak samo jak 10, a gry i aplikację będą o wiele lepiej działać na 10 to będzie lekka wtopa. Jeśli chodzi o DX12 to jest jeszcze nadzieja w Vulkanie. I jeszcze MS zapowiedział, że tylko WIN 10 będzie wspierał kolejne generacje procesorów od Intela. I jeszcze jedna kwestia: czy win 10 zawsze jest usługą czy tylko jak zrobię darmową aktualizację? Jak kupię w sklepie to będzie usługa czy produkt? I czy warto dokładać do BOXa? Czy teraz OEMa też idzie przeinstalować bez problemów po zmianie np MOBO? Mimo tego całego cyrku z 10 wydaję mi się, że jeśli kupować teraz to jednak warto 10 zamiast 8.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Za kazdymr azme jak ukazuje sie nowy windows harancza hejterow robi wszystkow internecie, zeby ludiz zniesmaczyc do tego systemu, a to tka smao jak smartfon, do ktorego kazdy sie musi przyzwyczaic. Jeden do Androida inny do iOS (Apple) inni do Windows phone. W tym wypadku uwazam marnotrawstwem pieniedyz i kupowanie starszego systemu niz windows 10 i nie ze wzgledu tylko an gry, ale chodzby na to, ze predzej nzi pozniej Microsoft zkaonczy wsparcie wczesniejszych okienek jak windows 7 czy nawet 8.1 i nie bedzie aktualizacji bezpieczenstwa chociazby, a systemu nie zalatamy najlepszym programem do ochrony jak antywirus, zapora etc. Uzywam windowsa 10 od premiery, anawet wczesniej jako Insider PReview i uwazam, ze hejtowanie an niego to glupota ludzka i przyzwyczajenia garstki na tle reszty, ktorej przeszkadza cos nowego i zrobia wszystko, zeby opluc, zgnoic i wogole.

 

Widzisz na tym twoim Windows 10 nie działa nawet ...sprawdzanie pisowni bo nie zrobiłbyś tyle błędów przy włączonej tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy windows spotyka sie z hejtem.

7 przyjal sie szybko i dobrze. i chyba bedzie najdluzej zyjacym systemem.

Viste wszyscy olali nie tylko na poczatku, a na zawsze.

8 jest rowniez od poczatku do konca slusznie zhejtowany i tylko 8.1 uratowalo sprawe.

 

co do 10- informatycy u mnie w pracy szczerze oradzaja i robia wszystko, zeby firma nie miala ani jednego windows 10, a wszystko mamy 100% legal.

po prostu wedlug nich 10 to dramat.

Nie mialem jeszcze stycznosci, ale zdam sie na zdanie specjalistow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...